PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+95
zoranV
branislavh
Vlada Nish
Toni Mk
AndrijaKg
mostarac b12
bondža1
carduel
fzen
bastard kv
dane 87
saragrasevina
pedjacure
jova lepi
krokodil01
delijovan
goran70
salle
ogic
MsDimovski
sasko
popicaBL
voja_ilic
Luka Perica
jigor
BAKI1
vladimir
Ivan Z
misan
diskus
vucjanacc
jevca5
Mica Vasic
zoran ptice pjevice
egon
sugubinac
boris
popBL
gm
NebojsaB
Ivica
pticar_amater
goldfinch
Zokbok988
robin
Furla
gost1
drakceJA
ulicni hodac
armin71
ivan83
rtomek
kima
pinka
Nikolasbc
belobradi
kumca
delux
Dax BG
IGOR 72
Sina BL
alexandar
Gost
Danijelvr
Миланче
sasaznas
Ivan_ks
goran
pticar nis
alann
stiglic
Blattner
Rasko
Dzemal_sa
DjordjeVet
bogdanik
kekic
Boban
Laza
sasha
ZOKICA
IvanBG
BOCKA
aleks
Drle
sestoperac
ticar
Luckyboy
Petar
slavishab
Steva
Бане
saso78
milos0205
Milan
99 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next
АуторПорука
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyTue 15 Feb 2011, 12:25

sasko ::
Hvala mica na odgovoru, vidim ne pominjes bastardiranje u volieru.
Kakva iskustva imas ako u volieru pustis samo zenske kanarinke, oce li se oni pariti sa divljim pticama unutar voliere ?
Bastardiranje Štiglić X Kanarinka radio sam samo godinu dana. Moguće je, da se nekoliko Kanarinki stavi u volijeru sa nekoliko Štiglića i da su uspešno pare. Ali uslov je da u blizini nema Kanarinaca niti ženki Štiglića. Još povoljnija varijanta je da u blizini volejare bude rapevan Kanarainac koga će Kanarinke čuti ali ge ne mogu videti. Pesma Kanarinca podstiče polni nagon kod ženki. O tome imaš više u temi o batardiranju. Najbolji Štiglići za bastardiranje su oni koje je izlegla i odhranilka Kanarinka iz podmetnutih jaja Štiglića.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyTue 15 Feb 2011, 16:44

diskus ::

Seyona parenje 2011 Februar.
Ovaj snimak je od danas.mladi stiglici sutra pune 14 dana prebrodili smo baksusni 13 dan.Sasvim normalno napredjuju kao da je jun mesec.Sasvim sam zadovoljan njihovim napretkom.Ubryo bi trebalo da sviju i drugo gneydo ako muyijak preuyne ulogu od yenke, Basketball





Kako yenka vredno brine o svom potomstvu.



Jos koji da pa ce poiskakati vani!

bounce cheers
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySat 19 Feb 2011, 13:00

Mladi samo sto nisu poleteli i vidi se da vec pocinje svijanje gnezda za drugu turu. cheers



Evo jos jedan par u fazi pripreme,samo sto je muzijak usiljen do koske ali bice. Basketball Ujedno da se cuje malo i pesma .
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySat 19 Feb 2011, 15:40

Lepo , to je zenka sa onog klipa gde je muzjak gnezdi , samo si promenio muzjaka kako mi se cini , posto ovaj ima plavu alku a pisao si da je star 7 godina a i video sam mu aberaciju u krilu jedno letno pero mu je bilo belo, ovaj nema aberaciju. Deluje kao da ce brzo da proradi , ali sto nisi promenio zenku kad je vec ova mlada i neiskusna !
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySat 19 Feb 2011, 17:40

Poučno, lepo, vizuelno dokumentovano. Drugi klip je i tehnički dobro odrađen. Nemam podatke da je iko ranije uspešno odgajao Štigliće zimi. Smatram da je ovo prvi uspeli pokušaj koji je uz to i slikom dokumentovan.
Lično nisam pristalica zimskog izvođenja faune evrope. Lakše je i jednostavnije odgajati Štigliće kada je to priroda odredila. Svako ima pravo da postavi sebi ciljeve i da teži njihovom ostvarenju. Rano izvođenje mladih Štiglića ima svrhu ako se školuju na određenu pesmu. Mladi zimi izleženi čuće pesmu svog oca ili učitelja, već u toku te godine kada su se izlegli. Koliko će im to značiti da bi se formirali u dobre pevače nije ispitano. Većina maldih Štiglića, koji se legu u prirodi prvi put čuju pesmu odraslih mužjaka u proleće, ali im to ne smeta da vremenom stasaju u dobre pevače.
Sve ovo što sam napisao ne umanjuje uspeh koji je diskus postigao. Diskusov uspeh je važan podsticaj mladim odgajivačima koji potvrđuje da je izleganje Štiglića u kavezima moguće. Ako je to moguće zimi, u proleće i leto, odgoj Štiglića u kavezima je još lakši.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySat 19 Feb 2011, 23:26

Zokbok988 ::
Lepo , to je zenka sa onog klipa gde je muzjak gnezdi , samo si promenio muzjaka kako mi se cini , posto ovaj ima plavu alku a pisao si da je star 7 godina a i video sam mu aberaciju u krilu jedno letno pero mu je bilo belo, ovaj nema aberaciju. Deluje kao da ce brzo da proradi , ali sto nisi promenio zenku kad je vec ova mlada i neiskusna !

Jeste da sam zamenio muskarca i da ima dva bela pera u krilu i svidja mi se sto imas dobru moc zapazanja.!
DA starosti je sedam godina ali je pocupao jedno krilo i tu nema parenja narednih mesec ako ne i vise.Samo gubis vreme bolje zamenis muskarca ako imas na raspolaganju spremnih ko ja 6 stiglana pa mozes da sparujes i veca je sansa i da uparis.!!!?Ovog muskarca sam namerno ubacio zato sto je mnogo dominantan i tamo u prolece kad bude vise parova on nece da pari zenku kad cuje druge ptice ovako je sad sam i nema drugih ptica.Sto se tice sto kazes da ce brzo da se upare videcemo mnogo je silan i pravice dosta problema njie se ispucao,barem da je nagazio neku kanarinku cisto da sesmiri posle mnogo lakse.Slazem se da je mlada zenka a iskustvo tek treba da vidimo,mada je ovo zenka od ovog para sto sada imam mlade i nikad nisam imao problema sa tim potomstvom.Svaka njena cerka je bila odlicna majka gen je strasna stvar.
Imajuci ranijih iskustva i sa kanarincima a stiglicima ako je losa majka nece da hrani i kasnije daje lose potomstvo.Pozdrav
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySat 19 Feb 2011, 23:55

mića ::
Poučno, lepo, vizuelno dokumentovano. Drugi klip je i tehnički dobro odrađen. Nemam podatke da je iko ranije uspešno odgajao Štigliće zimi. Smatram da je ovo prvi uspeli pokušaj koji je uz to i slikom dokumentovan.
Lično nisam pristalica zimskog izvođenja faune evrope. Lakše je i jednostavnije odgajati Štigliće kada je to priroda odredila. Svako ima pravo da postavi sebi ciljeve i da teži njihovom ostvarenju. Rano izvođenje mladih Štiglića ima svrhu ako se školuju na određenu pesmu. Mladi zimi izleženi čuće pesmu svog oca ili učitelja, već u toku te godine kada su se izlegli. Koliko će im to značiti da bi se formirali u dobre pevače nije ispitano. Većina maldih Štiglića, koji se legu u prirodi prvi put čuju pesmu odraslih mužjaka u proleće, ali im to ne smeta da vremenom stasaju u dobre pevače.
Sve ovo što sam napisao ne umanjuje uspeh koji je diskus postigao. Diskusov uspeh je važan podsticaj mladim odgajivačima koji potvrđuje da je izleganje Štiglića u kavezima moguće. Ako je to moguće zimi, u proleće i leto, odgoj Štiglića u kavezima je još lakši.

Mico Jeste da je priroda odredila kad treba ptice da se pare ne samo ptice faune nego i drugih ptica polazim od toga da kanarince isklucivo izvodim samo zimi vec zadnjih 15god pa i oni se pare sproleca.To me je najvise podstaklo zasto nebi pokusao i sa stiglicima,mada je ishrana trazi raznovrznost gde najvise ulogu ima ziva proteinska hrana.Hvala bogu imam crva brasnara ali nema vasi u tom dobu ali ne manjka u ishrani ako ih nema.!!
Sto se tice skolovanja najbolji su zimski stiglici za skolovanje nema potrebe za daljim eksperimentima i ispitivanjima.Pogotovo imate takoreci preko cele godine pevace i tamo kad prestane letnnja sezona parenja u Avgustu sve ptice su u fazi mitarenja.Jeste da cuju pesmu prvi mladi u prolece ali to usilna pesma gde nema sve segmente u pesmi.I ptica kojaa se pari nikadd se ne moze meriti sa pticom kao ucitelja,koji nikad nije uparivan sa zenkom.Jeerr on tada peva sasvim drugacije oce da poprimi zov od svoje partnerke i to nije to.
Po meni ne vidim veliku razliku u samom napretku mladi zimi i leti mogu da kazem da sam sto posto zadovoljan kakp napredjuju mladi,nema veliki temperatura i samim tim i veca verovatnoca pojave niz infekcija i parazita.
Jedino je razlika u uzivanju parenje u prolecu u samoj volijeri,kao u prirodi gde muskarac preuzima mlade i vodih i zbog veceg prostora,u tome car ljetnjeg parenje po meni.!!!!

Evo samo bi naveo od hrane koju sam koristio u odgajanju zimskih stiglica.
Od biljnih maslacak \,plava bocka.od zive hrane crve brasnare do 10 dana starosti a jaja sam poceo davati posle alkiranja i naravno raznovrsno semenje ali svako posebno.!Naravno tu je klijalo seme veoma bitno.!!!!
I jos dodam za hranu koju sam koristio:
http://www.kanarinci.com/images/artikli/british%20finch.jpg
http://www.versele-laga.com/Nutri/Nutrition/Library/Orlux/Images/Producten/Packaging/ZachtInsectPatee83.jpg
http://www.kanarinci.com/images/artikli/cedeinsect.jpg
http://www.kanarinci.com/images/artikli/universal%20softbill.jpg
http://www.versele-laga.com/Nutri/Nutrition/Library/Versele-Laga/Images/Producten/Packaging/OrluxEggfoodDry/EuropFnchs.jpg
Ovu hranu gore sto sam naveo mesao sam sve zajedno i super su jeli normalno ne pojedu sve onbi sami proberu sta im najvise odgovara.Pa kolege pticari slobodno pokusajte da parite i zimi i ako ne bude uspeha barem ste stekli odredjena iskustva.
Naravno grit,saipina kost voce povrce.pozdrav cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySun 20 Feb 2011, 00:37

A posto si raspolozen da odgaovaras na pitanja , jer nije uvek tako , deo kad stiglan peva , jel mozes da kazes koju turu otpeva u 4:55 . To mu dodje druga ili treca tura od pozadi. Znaces na sta mislim !
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySun 20 Feb 2011, 01:06

Zokbok988 ::
A posto si raspolozen da odgaovaras na pitanja , jer nije uvek tako , deo kad stiglan peva , jel mozes da kazes koju turu otpeva u 4:55 . To mu dodje druga ili treca tura od pozadi. Znaces na sta mislim !

Ja sam druze ne bas uvek raspolozen da dajem odgovore,pogotovo onima koji u svojim pitanjima ubace u konverzaciju ironiju ili provokacije.Ali ima izgleda da se popravis.za sada.Evo odgovoricuti zadnja treca i druga tura od pozadi u tom intervalu koji si naveo glasi \:I\CILIN CILIN TI PLIV ili ko bi trebalo lepo da zvuci u kopletu.CAP CAP CI KRRR CILIN CILIN TI PLIV.Pozdrav
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySun 20 Feb 2011, 13:28

Slike Iz zimskog uzgoja stiglica.

OTAC
[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 20022011130 [/img]


MAJKA

[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 20022011132 [/img]


Snela je pet jaja od toga samo su tri mladunca izasla na svet.
[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 23012011101 [/img]




[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 03022011115 [/img]
[img]
Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 11022011118 [/img]

[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 16012011089 [/img]

[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 16012011086 [/img]

[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 20022011122 [/img]

[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 20022011134 [/img]

I PR$IPREMA ZA DRUGO GNEZDO U FEBRUARU.


[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 20022011136[/img]
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySun 20 Feb 2011, 16:21

DOKTOR je Doktor.

i pesma iz prethodnog klipa je meni extra posebno neke ture.

svaka cast majstore.
cheers
Назад на врх Go down
sasko
Član
Član



Број порука : 77
Join date : 14.12.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySun 20 Feb 2011, 21:28

ako su crvi biten faktor za odgoj štiglica kako mogu doči do njih i mogu li da vidam kako oni izgledaju ?
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySun 20 Feb 2011, 22:27

sasko ::
ako su crvi biten faktor za odgoj štiglica kako mogu doči do njih i mogu li da vidam kako oni izgledaju ?

https://pticefauneevrope.forumsc.net/t490-topic
Poseti ovu temu na forumu. study
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptySun 20 Feb 2011, 23:10

Posto kazes da je jacana hrana slaba u za ishranu mladih u prvim danima , cime da hranimo mlade mi koji ne cuvamo crve brasnare i nemamo gde da ih nabavimo ! Kako ja znam ljudi i bez crva uspesno odgajaju mlade !
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyMon 21 Feb 2011, 00:25

Zokbok988 ::
Posto kazes da je jacana hrana slaba u za ishranu mladih u prvim danima , cime da hranimo mlade mi koji ne cuvamo crve brasnare i nemamo gde da ih nabavimo ! Kako ja znam ljudi i bez crva uspesno odgajaju mlade !

Ja nisam reko da je jajcana slaba niti da je jaka.Nego ja ne dajem pticama u prvim danima po izleganju pogotovo ne stiglicama,kanarincima dajem tek u treci dan.A sto se tice mladih stiglica moze se desiti da izgubis mlade,pojedin parovi nisu ni probali jaje u letnjoj sezoni.Za crve brasnare i ja nisam do skoro znao,nego sam naso na sajtu i kupio sam Nukleus i poceo da proizvodim za svoje potrebe i za......!!!!To kako drugi odgajaju bez crva neznam svako ima svoj fazon.!
Назад на врх Go down
jevca5
Član
Član
jevca5


Број порука : 122
Join date : 28.02.2010
Age : 54
Локација : Svrljig/Nis

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyMon 21 Feb 2011, 00:46

gledao sam diskusov podmladak i nemam reci , mogu da mu kazem samo svaka cast majstore!

pozdrav od jevca
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyMon 21 Feb 2011, 01:19

diskus ::
goldfinch ::
tekuti nije bilo,od hrane dajem klijalu za kanarince sa dodatkom jajcane kupovne

To sto si davao je slaba hrana pogotovo ta jaja,ja jaja dajem tek kad alkiram.Gde ti je yiva hrana valjda ima vasi i maslacak tamo i druge biljke.?
Evo citat , ja znam dosta ljudi koji su bez ijednog crva odgojili pticu. A verujem da si i ti tako radio dok nisi imao Nucleus, meni ako zatreba crva znam da ima kod tebe ! Ako imas neku statisiku , koliko ti se smanjio mortalitet posle uvodjenja crva !
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyMon 21 Feb 2011, 03:57

Zokbok988 ::
diskus ::
goldfinch ::
tekuti nije bilo,od hrane dajem klijalu za kanarince sa dodatkom jajcane kupovne

To sto si davao je slaba hrana pogotovo ta jaja,ja jaja dajem tek kad alkiram.Gde ti je yiva hrana valjda ima vasi i maslacak tamo i druge biljke.?
Evo citat , ja znam dosta ljudi koji su bez ijednog crva odgojili pticu. A verujem da si i ti tako radio dok nisi imao Nucleus, meni ako zatreba crva znam da ima kod tebe ! Ako imas neku statisiku , koliko ti se smanjio mortalitet posle uvodjenja crva !

I sta si pronaso pa citiras i jeste slaba i tvrdim da je tako.!!!!A mortalitet za to ne vodim statistiku to pamtim...posle i zaboravim.Vodim samo o cistoj reprodukciji i zato imam knjigu za svaku godinu.
study Meni crvi nikad leti nisu ni trebali,ovde je rec o zimskog parenju.,ja crve cuvam zbog mekokljunaca.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyMon 21 Feb 2011, 09:21

Leti ne trebaju jer ima biljnih vaši Smile
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyWed 23 Feb 2011, 00:52

Citirao sam odgovor coveku iz Australije koji je mlade hranio jajcanom , nalazi se dve , tri stranice unazad na ovoj istoj temi.
Najbolje za mlade su mlecajka , gologuza , salata(divlja) i maslacak list i glavica , jer to i ptice u prirodi daju mladima i nema bolje hrane . A sto se tice biljnoh vasi , prosle godine 2010 je bilo biljnoh vasi kao nikada do sada , ali se na njih ne moze osloniti jer je najezda kratka i posle nekih desetak , dvadeset dana zbog vrucene nestanu ili su VEOMA retki. Doduse , na ruzicama se uvek mogu naci , ali to su veoma male kolicine. Za neki dan obecavam ja jedan snimak o parenju.
Назад на врх Go down
saragrasevina
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 21.02.2011
Age : 42
Локација : jagodina

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyWed 23 Feb 2011, 02:40

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 8272602_orig

moje prvo iskustvo sa bastardiranjem.
Назад на врх Go down
http://www.sasajovanovic.weebly.com
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyWed 16 Mar 2011, 23:49



Izvinjavam se zbog malo losijeg snimka. Inace interesantno je da su ptice spojene pre dva dana i da vec uveliko prave gnezdo, takodje belobrada zenka sa snimka uopste nije pripremana nikakvim preparatima osim sto se nalazi u grejanom prostoru, muzijak je vec pario ove sezone kanarinku. Nadam se da ce i ovde biti uspesan Very Happy
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyThu 17 Mar 2011, 01:18

Odlično! Kad se prilagode uslovi, posveti pažnja pticama rezultati su neizbežni. Nadam se da ćemo svi mi zajedno veoma brzo razbiti taj tabu bar što se izleganja štiglića i drugih ptica faune Evrope tiče. Izgleda da ništa nije komplikovano samo što se niko do sad nije trudio ili se malo njih trudilo.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyThu 17 Mar 2011, 01:58

Slažem se sa Milanom u ovoj konstataciji. Vrlo mali broj ljudi je pokušavao uopše da uparuje ptice fe, pa su zato i rezultati takvoj odgoja bili nikakvi ili jako oskudni. Sada se situacija znatno promenila a verujem da je tome u mnogome doprinelo i naše udruživanje u jednu zaista ozbiljnu organizaciju, kao i ovaj naš forum. U to ime se zahvaljujem ovom prilikom svima koji su nesebično podelili svoja iskustva u odgoju ptica sa svima nama i doprineli da i kod nas počne malo drugačije da se gleda na odgoj i negu ptica pevačica faune Evrope. Siguran sam da će pravi rezultati svega ovoga biti vidljivi jako uskoro.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 EmptyThu 17 Mar 2011, 11:25

Svaka cast samo napred bice tu mladih,lepo si dekorisao i ima dosta mesta za parenja malo vise povedes oko higijenei tu je uspeh zagarantovaan. cheers cheers Jos samo da priroda da se probudi u aprilu vec ce imati maslacka,sto je i najvaznije u ishrani.Ja sam svoje parove vec izdvojio napolje.
Svima zelim uspesnu sezonu. cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 29 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 29 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: