PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+95
zoranV
branislavh
Vlada Nish
Toni Mk
AndrijaKg
mostarac b12
bondža1
carduel
fzen
bastard kv
dane 87
saragrasevina
pedjacure
jova lepi
krokodil01
delijovan
goran70
salle
ogic
MsDimovski
sasko
popicaBL
voja_ilic
Luka Perica
jigor
BAKI1
vladimir
Ivan Z
misan
diskus
vucjanacc
jevca5
Mica Vasic
zoran ptice pjevice
egon
sugubinac
boris
popBL
gm
NebojsaB
Ivica
pticar_amater
goldfinch
Zokbok988
robin
Furla
gost1
drakceJA
ulicni hodac
armin71
ivan83
rtomek
kima
pinka
Nikolasbc
belobradi
kumca
delux
Dax BG
IGOR 72
Sina BL
alexandar
Gost
Danijelvr
Миланче
sasaznas
Ivan_ks
goran
pticar nis
alann
stiglic
Blattner
Rasko
Dzemal_sa
DjordjeVet
bogdanik
kekic
Boban
Laza
sasha
ZOKICA
IvanBG
BOCKA
aleks
Drle
sestoperac
ticar
Luckyboy
Petar
slavishab
Steva
Бане
saso78
milos0205
Milan
99 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next
АуторПорука
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyMon 28 Mar 2011, 16:28

Seyona je uveliko pocela.skoro svi parovi krecu u punoj snayi a ima i koji su vec yaleyali svoja jaja.
Ya pocetak par snimaka i mislim da ce ova seyona biti mnogo bolja u yadnje tri seyone gde nije bila sjajna ya odgajivace.


Prvi par.
[img]URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/28032011030.jpg/]Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 28032011030[/URL][/img]

[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 28032011032 [/img]


[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 28032011034 [/img]


[








Drugi PAR

[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 28032011040 [/img]

[img]Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 28032011041
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyMon 28 Mar 2011, 19:04

SREĆNO diskus cheers
PUNO, PUNO mladih ove godine.
Kad bi bio tako dobar fotograf kao odgajivač, bila bi to prava kombinacija Laughing
Ako želiš da se usavršiš kao forograf, trebalo bi da dolaziš kod mene na kurs forografije. Cena pohađanja kurasa (samo za Tebe) je par Štiglića koje ja odaberem. Smile
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyMon 28 Mar 2011, 20:41

RE:mića

Pozdrav Mico i ja tebi zelim puno mladih ove sezone.. cheers Asto se tice fotografisanja sve sam nabavio tri objektiva od toga jedan 70x210 imam dva profesionalna analogna foto,apar ali samo reba da kupim digitalac cenon i onda sam komplet bice samo jos malo.A sto se tice obuke nema potrebe,sto se tice stiglica mozes dobiti sa alalom cast mi je pokloniti par stiglica iskusnom odgajivacu mozes racunati na jedan par.Pozdrav.Izvolte Mico u Leskovac. cheers
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyMon 28 Mar 2011, 21:48

Nije li malo rano za pocetak, ipak i ja vidim kod parova razna komesanja i zaljubljenosti, ali bice jos hladnih dana pogotovo zora. Ja cu sacekati jos nedelju, dve pa onda sledi Force Start ...
Ima li ovde mladih ptica , prosogodisnjih?
Pozdrav i puno uspeha.
Назад на врх Go down
sasko
Član
Član



Број порука : 77
Join date : 14.12.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyTue 29 Mar 2011, 00:08

Na klipu čuje se pesma slavuja, jeli to živa pesma ili neka snimka na CD-u ?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyTue 29 Mar 2011, 00:34

E Aco svaka čast. Ne samo da si se dokazao u januaru već si i prvi koji je počeo napolje da pari ove godine.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyTue 29 Mar 2011, 19:54

Zokbok988 ::
Nije li malo rano za pocetak, ipak i ja vidim kod parova razna komesanja i zaljubljenosti, ali bice jos hladnih dana pogotovo zora. Ja cu sacekati jos nedelju, dve pa onda sledi Force Start ...
Ima li ovde mladih ptica , prosogodisnjih?
Pozdrav i puno uspeha.
Jeste hladno to vazi samo za mlade parove barem kod mene stari krecu,ova zenka je pocela da nosi jaja na -1 obicno to jaje je sitno kao sto vidis na snimak ako si zapazio.Ova zenka je radila i u januaru imao si prilike da vidis i sad nastavlja sa malom pauzom.Ako imas mlade parove sacekaj jos barem do 15 aprila.Zavisi ako je volijera u zavetrini i malo prikrivena najlonom bez problema se gnezde.
Pozdrav
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyTue 29 Mar 2011, 19:55

sasko ::
Na klipu čuje se pesma slavuja, jeli to živa pesma ili neka snimka na CD-u ?
Ne toje CD.
Назад на врх Go down
dane 87
Član
Član
dane 87


Број порука : 55
Join date : 26.01.2011
Age : 36
Локација : Aleksnadrovac Zupski

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyMon 04 Apr 2011, 22:08

hoce mi neko pomoci kako mogu da obajvim da zelim kupiti par kanarinaca malino?
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyMon 04 Apr 2011, 22:16

dane 87 ::
hoce mi neko pomoci kako mogu da obajvim da zelim kupiti par kanarinaca malino?

Imas da kraju foruma oglase a evo i linka.
https://pticefauneevrope.forumsc.net/f20-forum
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyWed 06 Apr 2011, 21:10

U ovoj sesoni reprodukcije ptica pevačica ulazim sa oko 90 ptica smeštenih u III odvojena volijera. Prenaseljenost u mom aviariumu je velika. Uslovi pre svega zbog prenaseljenosti aviariuma su daleko od idealnih za uspešnu reprodukciju ptica. Nadao sam se da će do proleća ove godine proces legalizacije držanja i odgoja faune evrope biti priveden kraju. Da će ptice biti popisane, uvedene u bazu podataka Ministrastva i da će dobiti potrebne papire. To bi mi omogućilo da smanjim broj ptica tako što bi ptice podelio prijateljima. Ptice bi bile date sa papirima, dakle legalne, tako da bi svi koji su dobili takve ptice postali njihovi legalni vlasnici.
Nažalost proces legalizacije je zastao na pola puta. Trenutno su ptice na stand by. Ne želim da otuđim ni jednu pticu koja nije legalna. To je dovelo i ptice i mene u nezgodnu poziciju.
Sezona reprodukcije počinje. Postavio sam dovoljan broj gnezda ali je prostor za reprodukciju tolikog broja ptica ipak nedovoljan. Koliko parova će se usuditi da u takvim okolnostima podižu potomstvo? To je pitanje na koje će odgovor dati vreme koje dolazi. Kvalitetne hrane biće dovoljno ali to nije jedini uslov za uspešno razmnožavanje ptica. Limitirajući faktor je prostor. Realno moj aviarijum ima dovoljno ptostora za razmnožavanje 20 parova ptica pevačica. Trenutno ih ima više nego dvostruko od optimalnog broja.
U istiom prostoru prošle godine sa upola manjim brojem ptica prstenovao sam 40 mladunca uglavnom izleženih štiglića. Nisu svi stasali i dočekali period razmnožavanja. Od izleganja do sazrevanja gubitak je bio 10 mladih ili ¼ od ukupno izleženih. Nije mali gubitak, ali u uslovima prenaseljenosti očekivan.
Ove godine broj izleženih mladunaca može biti manji a gudici veći, zbog gužve u aviariumu, bez obzira na ukupno veći broj ptica. To je paradoks. Ali neće biti iznenađenje, jer za uspešno razmnožavanje ptica u zatošeništvu prostor je jedan od presudnih uslova.
Sezonu su započele Zimovke. Nalegla su se dva para. Ovih dana priključuju se i Štiglići. Prva gnezda i prva jaja Štiglića:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 060411

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 20110406p20002
Lepo je videti puno gnezdo jaja. Mada je to tek prvi korak ka uspehu. Od jajeta preko pileta do polno zrele ptice dug je put, pun neprijatnih iznenađenja. Osim znanja, truda, strpljenja, potrebna je i sreća, a često i jaki živci.
Ima li šta novo kod Vas?


Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyWed 06 Apr 2011, 21:34

Re: Mića - Ima li šta novo kod Vas?

Iako puno volje, truda, nege i kvalitetne hrane u izobilju, meni nešto i nije krenulo po očekivanjima koja sam gajio.
Na oko usiljeni parovi (2 para), ali još nema početka svijanja gnezda niti neophodnog međusobnog kontakta.
Još koji dan ću ih iztolerisati pa onda menjam mužjake, možda ih to probudi.
Nije baš najsjajnije ali je najiskrenije

Pozdrav i nadam se u daljim postovima sa boljim vestima!!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 07 Apr 2011, 08:14

Nisam zadovoljan mužjacima, imam dosta ženki višak tako da sam uspeo da izdvojim samo dva para do sad s tim da parewe još nisam krenuo, planiram početkom maja da postavljam gnezda i materjal pa kako bog da.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 07 Apr 2011, 19:08

Ne treba zaboraviti da SVI još uvek radimo sa nedomestifikovanim Štiglićima. Što znači da ptice imaju jake i stabilne osobine donete iz prirode. Izuzetno, Štiglići će praviti gnezdo i nositi jaja u drugoj polovini Aprila ako je vreme toplo i vegetacija solidna. Sredinom aprila ne može se u prirodi videti niti jedno gnezdo Štiglića.
Ispravno je pri reprodukciji Štiglića u veštačkim uslovima pri radu sa nedomestifikovanim primercima pojačati hranu početkom Aprila meseca. Gnezda i matreijal za pravljenje gnezda treba omoguiti pticama od 15. aprila. Nije kasno ako se gnezda postave početkom Maja. Time će te otpoštovati vreme prirodnog naleganja Štiglića i izbeći probleme preranog izleganja mladih.
Ako su ovih dana Štiglići veseli, raspevani (i mužjaci i ženke) ako pokazuju interesovanje jedni za druge, to je sasvim dobar znak. Budite strpljivi i ubacite gnezda i materijal za izradu gnezda sredinom Aprila.
Ovo što vidite kod mene nije za preporuku. Ne mogu da preporučim drugima da rade ovo što sam učinio. Prerano sam podigao nagon kod ptica priplodnom hranom i prerano postavio materijal za gnezda. Zaista je to bilo nepotrebno. Ali šta mogu to je jače od mene. Nisam imao strpljenja da sačekam još kojih 10-15 dana.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 070411
Danas sam slikao ovo gnezdo napravljeno u Tuji. Uvek se trudim da slikam polaganje prvog jajeta u gnezdu. Na osnovu datuma polaganja prvoj jajeta približno saznajem datum izleganja mladih i planiram datum prstenovanja.

Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 07 Apr 2011, 19:35

Juce iylegnuti mladi 6 april.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 217253_145595785507847_100001722785207_260169_1116063_s

Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 07 Apr 2011, 20:07

BRAVO DR diskus cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 07 Apr 2011, 21:32

mića ::
Ne treba zaboraviti da SVI još uvek radimo sa nedomestifikovanim Štiglićima. Što znači da ptice imaju jake i stabilne osobine donete iz prirode. Izuzetno, Štiglići će praviti gnezdo i nositi jaja u drugoj polovini Aprila ako je vreme toplo i vegetacija solidna. Sredinom aprila ne može se u prirodi videti niti jedno gnezdo Štiglića.
Ispravno je pri reprodukciji Štiglića u veštačkim uslovima pri radu sa nedomestifikovanim primercima pojačati hranu početkom Aprila meseca. Gnezda i matreijal za pravljenje gnezda treba omoguiti pticama od 15. aprila. Nije kasno ako se gnezda postave početkom Maja. Time će te otpoštovati vreme prirodnog naleganja Štiglića i izbeći probleme preranog izleganja mladih.
Ako su ovih dana Štiglići veseli, raspevani (i mužjaci i ženke) ako pokazuju interesovanje jedni za druge, to je sasvim dobar znak. Budite strpljivi i ubacite gnezda i materijal za izradu gnezda sredinom Aprila.
Ovo što vidite kod mene nije za preporuku. Ne mogu da preporučim drugima da rade ovo što sam učinio. Prerano sam podigao nagon kod ptica priplodnom hranom i prerano postavio materijal za gnezda. Zaista je to bilo nepotrebno. Ali šta mogu to je jače od mene. Nisam imao strpljenja da sačekam još kojih 10-15 dana.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 070411
Danas sam slikao ovo gnezdo napravljeno u Tuji. Uvek se trudim da slikam polaganje prvog jajeta u gnezdu. Na osnovu datuma polaganja prvoj jajeta približno saznajem datum izleganja mladih i planiram datum prstenovanja.




Sjajno! cheers
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 07 Apr 2011, 21:38

diskus ::
Juce iylegnuti mladi 6 april.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 217253_145595785507847_100001722785207_260169_1116063_s



Ljepota za oci! Ovako nesto ce ubrzo i kod mene...dotad uzivam u tvojim pticama Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 07 Apr 2011, 23:10

Prvi mladi u leskovcu ovog proleca Smile, cuje se aktuelan trening slavujara u pozadini ...
Pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyThu 07 Apr 2011, 23:36

Smile Bravo majstori.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyFri 08 Apr 2011, 19:21

Evo podelicu jedno iskustvo sa Vama kada alkirate mlade stiglice,za pojedine sa foruma ja sam neznalica i unistitelj prirode,to njihovo misljenje me ne dotice,svako ima pravo na svoje misljenje.Samo cinjenice i nista vise a i tusu moja dela koja javno pokazujem i delim sa Vama.

Nego da se vratimo na bitniju temu.U dugogodisnjem iskustvu koje imam i jos zelim da naucim ako ima nesto novo u pticarstvu i raznim mojim eksperimentima sa pticama nista ekstremno da ne pomislite svasta.!!? affraid Ja kada alkiram mlade stiglice pogotovo mlade parove za koje niste sigurni kako ce se ponasati.Uvek provedem pored volijere do jednog sata da vidim dali ce se zenka vratiti da hrani svoje potomstvo,desavalo se da se ne vrate i duze razmisljajuci sta bi mogo uraditi dolazio sam do raznih zakljucka da ne nabrajam...!Jedino pametno resenje kojew i dan danas sprovodim jeste izazivanje vestacke kise kako.?Pa uznete crevo i preko volijere pocnete prskanje zenka po instiktu prirode da bi zastitila gnezdo i mlade ulece bez razmisljana i gotova stvar....Onda mozes na miru piti ladno pivo. affraid Nije sve jedno. cheers
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyFri 08 Apr 2011, 19:58

diskus ::

Zanimljivo rešenje i veoma korisno kod problema sa neiskusnim ženkama. Ovo su iskustva koja mogu da pomognu kod odgoja faune. cheers
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyFri 08 Apr 2011, 20:13

diskus ::
za pojedine sa foruma ja sam neznalica i unistitelj prirode

affraid U LjUDE JE UŠLO NEKO ZLO! affraid

Umesto da se ujedinimo i probleme rešavamo zajedničkim snagama, pojedincima je lakše da šire neistinu i negativno utiću na odgoj/demistifikaciju ptica pevačica.

No
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyFri 08 Apr 2011, 20:27

To što napisa diskus ima rezona. Sve je to u redu ali ja ne pijem pivo, pogotovu ne ladno. Ako se ne popije ladno pivo može da se desi da ženka opet napusti mlade. Laughing
Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Gnezdoii
Ovo je gnezdo iznad glavnih ulaznih vrata aviariuma. I prošle sezone su se gnezdili na istom mestu. Za mene, najnezgodnije mesto za svijanje gnezda . Ispod gnezda prođem dnevno bar deset puta. Srećom, kao i prošle godine ženka je mirna i ne usataje sa jaja. Par koji se prošle godine gnezdio na tom mestu premestio sam u treći volijer. Iz razloga da mi se ne bi gnezdili nad glavom. Nije vredelo. Ova ženka je bila toliko uporna, neptestano se kačila na tom mestu, tako da sam shvatio da neće odustati od namera da tu svije gnezdo. Morao sam da se povinujem njenoj volji. Postavio sam gnezdo a ona ga je ispunila materijalom za dva dana. Da to nisam učinio počela di da nosi jaja po podu volijera. Ne shvatam zbog čega je baš to mesto u volijeru posebno privlačno za ptice. Exclamation Question
Ako imate neka zanimljiva zapažanja u vezi Vaših ptica i uskustava sličnih kao diskusovo podelite ih sa nama. Može se doći do interesantnih zaključaka. Svi svakodnevno učimo o pticama. Od samih ptica se može dosta naučiti. Potrebno je samo pažljivo posmatrati njihovo ponašanje.
Saznanja i zapažanja treba podeliti sa svima. Izreka koja kaže: ,,Što nije dato izgubljeno je,, U punom smislu se odnosi upravo na znanje.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 EmptyFri 08 Apr 2011, 20:36

mića ::
Za mene, najnezgodnije mesto za svijanje gnezda

lol!
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 30 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 30 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: