PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 KLIJAVO SEME za ishranu ptica

Go down 
+23
Zokbok988
korbach
vjeko
salle
ticar
gursuz
LERBI
Furla
Mica Vasic
Ivica
pticar_amater
goldfinch
Gost
gost1
Бане
Ivan_Nish
Steva
Rasko
sestoperac
DjordjeVet
Drle
milos0205
Milan
27 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3
АуторПорука
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyTue 27 Mar 2012, 02:07

vjeko ::
Interesira me dali se i lan moze upotrebljavati kao klijavo sjeme?

svako seme se moze klijati i koristiti u pojacanoj prehrani ptica, ali se u pripremi za parenje biraju semena sa vise masti i E vitamina kao sto su niger , suncokret itd. Postoje i ljudi koji klijaju mesavinu semena, ali se tu javlja problem vremena, jer vreme potrebno da seme proklija nije isto za sve vrste, tako da jedno preklija, drugo pocinje da klija a trece nije ni krenulo. U sustini nije stetno klijati bilo koje seme.

pozdrav
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyTue 27 Mar 2012, 04:59

DonMiki ::
vjeko ::
Interesira me dali se i lan moze upotrebljavati kao klijavo sjeme?

svako seme se moze klijati i koristiti u pojacanoj prehrani ptica, ali se u pripremi za parenje biraju semena sa vise masti i E vitamina kao sto su niger , suncokret itd. Postoje i ljudi koji klijaju mesavinu semena, ali se tu javlja problem vremena, jer vreme potrebno da seme proklija nije isto za sve vrste, tako da jedno preklija, drugo pocinje da klija a trece nije ni krenulo. U sustini nije stetno klijati bilo koje seme.

pozdrav

Pa lan jeste masno seme a zanimljivo je da prilicno brzo isklija, cak brze od bilo cega bar prema mom iskustvu. Bitno je nabaviti seme koje nije tretirano termicki jer ces pre ti proklijati nego to seme. Kako to znati? Odgovor je kupovno seme za klijanje. Ja sam se ove sezone ispalio sa nigerom i konopljom sto sam uzeo i rekao sam sebi, od sad samo to za klijanje. Suncokret je ok samo ga sto cesce ispirati i pomno pratiti proces jer prilicno brzo klija. Ja dajem cim baci klicu toliko da napukne ljuska.

PS: mesavina je u 80% slučajeva takodje tretirana, probao sam skoro sve domace, klijavost je slaba ili nikakva. Najcesce isklija repica i poneki konop a ostalo corak.
Назад на врх Go down
vjeko
Posetilac
Posetilac
vjeko


Број порука : 29
Join date : 19.06.2010
Age : 42
Локација : sinj HR

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyTue 27 Mar 2012, 13:37

Nisam naisao u nijednom postu da se spominje lan pa me je jako interesiralo,a s obzirom da lan jako slici nigeru predpostavio sam da je i on dobar za klijanje,,,naravno da je sva kupovna hrana tretirana preparatima,zato ju je potrebno cesto ispirati vodom,sto cesce to bolje.....pozz
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyTue 27 Mar 2012, 16:22

To je zato sto se uglavnom klija niger iz prostog razloga sto je najbolji. Mozes davati i redovan niger u fazi siljenja. Tretirana je redovna hrana, da ne bi klijala u pakovanju, ali ja pricam o specijalnoj koja se kupuje bas za klijanje i nema da ne klija. Pozdrav Vjeko
Назад на врх Go down
vjeko
Posetilac
Posetilac
vjeko


Број порука : 29
Join date : 19.06.2010
Age : 42
Локација : sinj HR

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyTue 27 Mar 2012, 22:32

korbach ::
To je zato sto se uglavnom klija niger iz prostog razloga sto je najbolji. Mozes davati i redovan niger u fazi siljenja. Tretirana je redovna hrana, da ne bi klijala u pakovanju, ali ja pricam o specijalnoj koja se kupuje bas za klijanje i nema da ne klija. Pozdrav Vjeko

Upravo tu posebnu hranu za klijanje i koristim,uz dodatak lana.....njega sam kupio posebno pa radi njega cesto i ispirem kompletnu smjesu....vec je pocelo klijati i sutra cu poceti davati...hvala korbach...P.S dali mi taj tvoj nick "korbach" nesto govori da imas neke veze sa konjima....
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyWed 28 Mar 2012, 05:14

I ja sam par puta klijao lan ovog meseca a kupljen je u prodavnici, ono pakovanje od pola kg sto je za ljudsku ishranu. Neizmenicno idem klijavo pa onda jaja+brasnari i lutke izgnjeceni u jajcanoj.
Nevezano za temu, koje kanarince drzis Vjeko?

Korbach mi je default nadimak vec godinama po raznim forumima, ne znam ni ja zasto. Sa konjima trenutno nemam nista, sem ako se ne racuna da umem biti prilican magarac:D Salu na stranu, nekad sam aktivno jahao skoro svaki dan, prijatelj je drzao konje. Ja nazalost nemam uslova za jednog sad, ali ko zna..

Pozdrav
Назад на врх Go down
vjeko
Posetilac
Posetilac
vjeko


Број порука : 29
Join date : 19.06.2010
Age : 42
Локација : sinj HR

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyWed 28 Mar 2012, 14:51

Trenutno imam samo 3 kanarinke za bastardiranje,zelenu cubastu,izabelu i feos crvenu..inace vise volim stiglice ali prije bih pokusao s bastardiranjem pa tek sljedecu sezonu mozda sa njima ako budem imati srece i znanja ove sezone...nadam se uz pomoc mojih pticara i vasih savjeta da ce biti srece....

Sjeme je proklijalo i vec je dodano prehrani i koliko sam primjetio jako ga obozavaju... flower

Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyThu 29 Mar 2012, 17:01

Kada se klija lan, on stvara neku sluz oko semenke bez obzira koliko ga izpirao, zato ga ja izbegavam. A najvise klijam niger i suncokret, tacno je da neki niger ne klija ,ali jedini razlog je staro seme ili termicki obradjeno. Promenite mesto gde kupujete i naci cete klijavi niger jer ga ima kod nas.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyThu 29 Mar 2012, 18:45

To je tacno Zukbok, ispusta masnu sluz, nesto poput ulja. Ja kad ga finalno ispirem, pod mlazom ga malo i rukom mesam i bude ok.
Назад на врх Go down
Jack Sparrow
Posetilac
Posetilac
Jack Sparrow


Број порука : 19
Join date : 05.02.2012
Локација : Hrvatska-Rab

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptySat 08 Sep 2012, 13:04

pozz
zanime me malo to klijavo sijeme...
ja sam jučer stavio hranu od ptica močiti i jutros je sve to sijeme upilo svu vodu pa sam ga dva puta dobro isprao i stavio sam ga u cijediljku neka se cijedi i neka klije,jel to tako dobro ili ga moram opeta staviti da se namača ili je dovoljno jedan puta da se namoči...
lijepi pozz
Назад на врх Go down
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptySat 08 Sep 2012, 23:42

Dovoljno je da bude u vodi 24 h a zatim ga samo ispiraj povremeno tek da ima vlagu dok ne proklija
Назад на врх Go down
Jack Sparrow
Posetilac
Posetilac
Jack Sparrow


Број порука : 19
Join date : 05.02.2012
Локација : Hrvatska-Rab

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptySun 09 Sep 2012, 00:41

pozz
ok,hvala ti puno...

suljaga ::
Dovoljno je da bude u vodi 24 h a zatim ga samo ispiraj povremeno tek da ima vlagu dok ne proklija
Назад на врх Go down
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyTue 19 Mar 2013, 22:00

Kako napraviti posudu za klijanje semena

http://forum.avespt.com/viewtopic.php?f=47&t=1841
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 GerminadorF1
KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 GerminadorF4KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 GerminadorF5KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 GerminadorF3KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 GerminadorF6KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 GerminadorF7KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 GerminadorF8KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 GerminadorF9KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 GerminadorF10
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyThu 21 Mar 2013, 21:37

zasto bi pravio kad je jednostavnije koristiti cediljku...
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyFri 22 Mar 2013, 10:14

Pa ko nema para da kupi cediljku mora da se snadje
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyFri 22 Mar 2013, 10:50

hahahaha... ovo je sistem za proklijavanje sa cediljkom, ideja je dobra tu na jednom mestu seme klija, pere se i cedi
Назад на врх Go down
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyFri 22 Mar 2013, 16:04

Pa da, 3 u 1
Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyFri 22 Mar 2013, 16:27

Mada ko ima para za ovu bosh-ovu busilicu sa slike taj ima i za cediljku... king
...ideja je extra!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40

Izrada klijalice za seme, klijanje semena


Назад на врх Go down
Sponsored content





KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: KLIJAVO SEME za ishranu ptica   KLIJAVO SEME  za ishranu ptica - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Назад на врх 
Страна 3 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI
» Semenska ishrana ptica
»  Seme za stiglice i ostalu faune Evrope

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: ISHRANA I NEGA PTICA-
Скочи на: