PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Sopljni paraziti - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Sopljni paraziti - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sopljni paraziti - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Sopljni paraziti - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sopljni paraziti - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Sopljni paraziti

Go down 
+53
Rilekson
vladov
medja
koce split
Zokbok988
CELICDEJAN
Gagi77
pedjacure
kima
macak
gocke
pepikg
korbach
bili
Zoran.C
Ivica
ulicni hodac
sasko
špeleƱ
Mica Vasic
igor82
Nikolasbc
lujo
popBL
belobradi
boris
guld
ticar
gost1
alexandar
LERBI
Beba
Gost
Faber
batostanisic
alann
ZOKICA
Luckyboy
Laza
sasha
Zika
Rasko
Ivan_Nish
Бане
milos0205
administrator
sestoperac
Vlada Nish
Sokoly
BOCKA
saso78
Steva
Milan
57 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 20 Jul 2009, 13:38

Da se obratim za savjet ako mi može ko pomoći.
Pošto imam problem sa pipom koristio sam razna srestva i do sad su mi slabi rezulatati.
Ptice držim isključivo u metalne stalaže izbjegavam drvo baš zbog tih krvopija,čak i stajalice su mi plastične.
Od preparata sam koristo Vetiol u razmjeri čep na 2l vode sa tim sam prskao okolinu boksova i prazne boksove.Pletiva od gnijezda posle prokuvavanja sam prao u Vetiol.Sam boks kad je unutra ptica prskao sam Naturalevim sprejom i stajalice. Na odrasle ptice (maticu) sam tretirao prije samoga parenja kapima Panmectine 5 a piliće poslije odvajanja sa Frontline u spreju.Gnijezda su puna Neopetroida kojeg sam dobio iz Hrvatcke a svremena na vrijeme poprskam okolinu gnijezda sa Avisanom.
E sad su problem pilići koji su tek izvedeni oni su meta krvopija jer nemaju zaštitu.Prije dva dana uginulo mi je devetoro piladi u dvadana koji su bili toliko i stari.
Zna li neko kako da zaštitim tako male piliće do odvajanja.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 20 Jul 2009, 14:59

U tim kavezima koje imas izbaci plasticne stajalice i ubaci od borovog ili smrcinog dreveta,naravno znas da stajalice budu razlicite debljine,zbog odmora nogu ptica i eventualnih problema sa zuljevima na nogamaUjedno trajan miris borovine u kavezu sigurno odvraca pipu.Gnezdo pre nego postavis pticama na samom dnu pospi sloj piljevine,sitne od bora ili smrcwe,naci ces na nekoj pilani ili strugari,pa potom u gnezdo stavis materijal zenki za pravljenje.Ako sada imas negde pilad u gnezdu odmah pazljivo odvoj gnezdo od kaveza,povadi pilad i uradi ovo sa piljevinom.Ujedno posle svakog ciscenja kaveza ili volijera ili ptostora gde su ti ptice uzmi kod kineza su jeftine,cetkice za slikanje i namazi sa obicnom naftom sve kaveze i stalaze.Pticama ne smeta a pipa ne sme da priviri u kaveze.To je starinski recept i jos nije prevazidjwen od strane modernih antiparazitskih sredstava da napomenem da nije zanemarljivo,ovaj starinski metod je i najjeftiniji.Kada cistis kaveze i izvadis fioku sa dna koji kasnije cistis pre nego sto vratis izmedju dna kaveza i fioke pospi tanak sloj sitne piljevine i tako svaki put kada cistis uz obavezno naftiranje.Miris nafte brzo ispari koji i nije bas prijatan ali emulzija ostaje na kavezu koja je i glavni neprijatelj pipi.Imam stotinak ptica u sezoni i rec pipa ne postoji u mom omiljenom krugu ljubimaca.Ako do sada ovako nisi radio moras nekoliko puta da odradis kao i kasnije redovno,jer ces samo tako iskoreniti pipu,u kavezu odmah a kasnije one koje se legu na okolnim zidovima ili na skrovitim mestima a nocu dolaze i piju krv pticama,pogotovo mladima,bice trajno unistene... Smile
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyTue 21 Jul 2009, 10:57

Da li pipa ugine zimi ako su ptice napolje ?
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyTue 21 Jul 2009, 11:44

Ne samo dodje do reduciranja u smislu smanjenja broja!U svakoj ptici ima pipenekada vise da joj ugrozava zivot nekada manje.U tim ekstremnim uslovima kada je napolju minus,pipa ostaje u ptici,jer je tu hrana i toplota,onace uobicajeno pipa u toku noci napada ptice a danju se povlaci u rupice i druge zaklone u okolini ptice,u kavezu i oko njega.... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyTue 21 Jul 2009, 12:38

Na osnovu ovoga zaključak je da je najbolje ptice protiv pipe tretitrati zimi jer su tada sve na ptici i lakše se istrebe.
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyWed 22 Jul 2009, 00:36

MOJE PTICE UVEK PREZIME U VOLIERU A TOKOM ZIME BAR JEDNOM NEDELJNO STAVLJAM POSUDU ZA KUPANJE GDE PTICE RADO SE OKUPAJU.
IAKO ZNA TEMPERATURA BITI U MINUSU NEMA NIKAKVIH PROBLEMA TAKO DA I DA POSTOJE NEKE PARAZITE SVE BI OTPALI PRILIKOM KUPANJA.
OVA STAVAR JE SIGURNA JER TAKO ODGAJAM MOJE PTICE, ISKLJUČIVO PTICE MORAJU PREZIMITI VANI.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyThu 23 Jul 2009, 10:37

Bocka stavljam i ja posudu za kupanje i zimi i ljeti u vodu stavljam quiko badesalz namjenjen za kupanje ptica ali pronašao sam izvor pipe i lijek.Dobra vazdušna puška (hasan) i leteće zaraze eliminišem već sam tri likvidirao.Ta govna od golubova kupe se i gnijezde po okolnim terasama.Najveći izvor zaraze zajedna sa vrapcima.
A inače sam njihov veliki obožavalac.
Sopljni paraziti - Page 3 F1020018.th
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyThu 23 Jul 2009, 17:00

Prvi put cujem da Crnogorac puca iz vazdusne puske i cuje se ono "puc",obicno kod vas kad grune cuje pola Podgorice,zar nije tako?
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyThu 23 Jul 2009, 23:39

Zika ::
Prvi put cujem da Crnogorac puca iz vazdusne puske i cuje se ono "puc",obicno kod vas kad grune cuje pola Podgorice,zar nije tako?

Laughing
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 24 Jul 2009, 00:03

To je Čika Žiko po novom standardu EU.
Zakon ne dozvoljava prejake pucnje da se ovi greote stranci ne prepadnu.
Tako da smo se prilagodili.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 24 Jul 2009, 00:35

Najebasmo posebno mi pticari od njihovih novih standarda!
Назад на врх Go down
batostanisic
Član
Član
batostanisic


Број порука : 82
Join date : 17.03.2009
Age : 50
Локација : podgorica

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 24 Jul 2009, 12:33

Zika ::
Prvi put cujem da Crnogorac puca iz vazdusne puske i cuje se ono "puc",obicno kod vas kad grune cuje pola Podgorice,zar nije tako?
lol! lol! lol!
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 24 Jul 2009, 14:06

Zika ::
Najebasmo posebno mi pticari od njihovih novih standarda!
A šta se mora mora se nije on toliko loš da ga sprovode kako treba.
Evo sad ću se prebaciti na temu ornitološki lov jer se tamo vraćamo.
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Montenegro

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 24 Jul 2009, 23:44

alann ::

Sopljni paraziti - Page 3 F1020018.th

ovo je neka ahatna verzija - jel bilo sto bastarda ? What a Face
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptySat 25 Jul 2009, 12:28

Bila je mnogo agrsivna a probao sam i sa tiplerima a i sa srpskim visokoletacima.Nije mogla da odoli mnogo su joj slatki bili muzijaci.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptySat 25 Jul 2009, 16:51

Zar sve to coce u ekoloskoj drzavi?
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptySun 26 Jul 2009, 02:14

Tako je čika Žiko.
Ništa od ukrštanja sa njom.
Ali jedna najbitnija stvar u vezana za ovu temu nije imala parazita,izgledas da znaju koje veća zvjerka.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 28 Aug 2009, 00:46

bosiljak
Sopljni paraziti - Page 3 Bosiljak
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyFri 28 Aug 2009, 01:00

O komarcu kao stetocini koja veoma cesto posebno nocu napada i sise im krv pisao sam vec u nekom od predhodnih postovaOvo vazi pre svega kao savet pticarima koji ptice drze dostupne spoljnoj sredini(dvorisne volijere,kavezi na otvorenoj terasi i sl.)I ma jedan jednostavan ali veoma efikasan nacin da se ratosiljate komaraca i zbog vas a i ptica,posebno ako ste mladi roditelji i imate bebu u kuci ili malenog lepotana ili lepoticu.Komarci napadaju zivotinje,ptice i ljude prevashodno u letnjim mesecima pa zato jos u martu na terasi u saksijama vec u martu mesecu kada mu je i vreme zasadite seme bosiljka.To isto ucinite oko volijera u dvoristu pored ostalog cveca ili puzavica koje vam krasi dvoriste i same volijere,to ucinite u neposrednoj bilizini volijera.Za jednu klasicnu terasu dovoljno je tri srednje saksije bosiljka koji raste i grana se i kasnije napravi veliki zbun koji procveta.Miris bosiljka je apsolutna zastitna ograda lista i cveta,ustvari cele biljke,protiv komaraca.Dok nisam isprobao u praksi bio sam pomalo sumnjicav sada vise ne,ovim putem na ovaj nacin resili ste problem koji muci mnogo nas,posebno ako u blizini gde zivite ima otvorenih voda,ili ne daj boze kanala oblika mocvare odakle komarci stizu u buljucima..... Smile
Назад на врх Go down
Faber
Posetilac
Posetilac
Faber


Број порука : 16
Join date : 30.09.2009
Age : 48
Локација : Beograd

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 12 Oct 2009, 20:27

da li je neko koristio Tyra-x?
kazu da se radi o inovativnom insekticidu, ekoloskom, neotrovnom za toplokrvne zivotinje i vrlo efikasnom...
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 12:30

Beba ::
Бане ::
lepo bebo...vise svetlosti sad imaju ptice jel da?
imas li kaveze za parenje i planiras li uopste da izvodis mlade?

scratch scratch scratch pa to su mi Bane i kavezi za parenje Exclamation muzijaci su levo a zenke desno! pregrade se pomeraju tako da muzijak moze za cas da skoci kod zenke!!!Jel dobro tako ili moram nesto novo da pravim Question

Hvala Cajzla!!!Sve ptice koje sam donela su posebno boksirane ali nisam cistila nijednu pticu od parazita...Sta mi preporucujes da uzmem i koliko se dozira....Trcim odmah da kupim Embarassed
Bebo, najpre dezinfikuj kaveze i to bez ptica, a potom svaku pticu pojedinačno. Koristi sledeća sredstva jer su se pokazala kao naj efikasnija:
NEOSTOMOSTAN – Protiv pipa. Ovo je injekcija koja se obavezno razblažuje sa vodm i to: jedna ova ampula na 3 – 5 l vode i ovim rastvorom poprskati kaveze i prostoriju gde su bile ptice. Nikako ne prskati direktno na ptice! Ponoviti tretman više puta godišnje, a najbolje je u proleće i pred sezonu parenja.

PANMECTINE 5 – Kapi protiv pipa. Pre upotrebe obavezno razblažiti sa vodom i to 1 prema tri, odnosno na jedn kap ove tečnosti dodati 3 kapi vode pa tek onda taj rastvor nanositi na ptice. Nanosi se direktno ptici za vrat po jedna kap. Nikako više jer je štetno. Dejstvo ovog preparata je oko 6 meseci, pa posle toga ili po potrebi i ranije ponoviti postupak.
Neostomostan imaš u svakoj poljoprivrednoj apoteci a ako ne možeš da nabaviš Panmectin, javi mi se da ti dam adresu gde ga ima. Wink
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 12:41

SAŠA ::
Beba ::
Бане ::
lepo bebo...vise svetlosti sad imaju ptice jel da?
imas li kaveze za parenje i planiras li uopste da izvodis mlade?

scratch scratch scratch pa to su mi Bane i kavezi za parenje Exclamation muzijaci su levo a zenke desno! pregrade se pomeraju tako da muzijak moze za cas da skoci kod zenke!!!Jel dobro tako ili moram nesto novo da pravim Question

Hvala Cajzla!!!Sve ptice koje sam donela su posebno boksirane ali nisam cistila nijednu pticu od parazita...Sta mi preporucujes da uzmem i koliko se dozira....Trcim odmah da kupim Embarassed
Bebo, najpre dezinfikuj kaveze i to bez ptica, a potom svaku pticu pojedinačno. Koristi sledeća sredstva jer su se pokazala kao naj efikasnija:
NEOSTOMOSTAN – Protiv pipa. Ovo je injekcija koja se obavezno razblažuje sa vodm i to: jedna ova ampula na 3 – 5 l vode i ovim rastvorom poprskati kaveze i prostoriju gde su bile ptice. Nikako ne prskati direktno na ptice! Ponoviti tretman više puta godišnje, a najbolje je u proleće i pred sezonu parenja.

PANMECTINE 5 – Kapi protiv pipa. Pre upotrebe obavezno razblažiti sa vodom i to 1 prema tri, odnosno na jedn kap ove tečnosti dodati 3 kapi vode pa tek onda taj rastvor nanositi na ptice. Nanosi se direktno ptici za vrat po jedna kap. Nikako više jer je štetno. Dejstvo ovog preparata je oko 6 meseci, pa posle toga ili po potrebi i ranije ponoviti postupak.
Neostomostan imaš u svakoj poljoprivrednoj apoteci a ako ne možeš da nabaviš Panmectin, javi mi se da ti dam adresu gde ga ima. Wink

Ja sam Panmectin direktno nanosio, jednu kap bez razblazivanja i nisam imao nikakve probleme.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 12:58

Ja sam ovde govorio o Panmectinu-5 za golubove, a postoji i za kanarince ali ga je teško naći kod nas. Kada je u pitanju ovaj za golubove bolje ga je radi preventive razblažiti jer su letos bili opšti pomori kanarinaca upravo iz tih razloga. Naime, kada se tretira ptica sa nerazblaženim Panmectinom a pogode se neki spoljni elementi nepovoljni u datom momentu (temp. vazduha,vlažnost vazduha itd.), neminovno dolazi do najgoreg, jer tada kroz kožu ptice brže deluje sredstvo i napada im unutrašnje organe. Nije sporno da se daje i nerazblaženo, ali tada treba pogoditi idealne uslove za tretiranje, a zašto bi rizikovali kad je i ovako jako delotvorno i što je najvažnije sigurno.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 13:13

Da, i ja sam davao taj za golubove. Vidis nisam znao za to, izgleda da sam imao srece, pa nije bilo nista. Hvala na savetu! Very Happy
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 20:45

interesuje me jel neko koristi arcadia proizvode Suspect
Назад на врх Go down
Sponsored content





Sopljni paraziti - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Sopljni paraziti
Назад на врх 
Страна 3 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» tekuti-paraziti
» bolesti i paraziti papagaja

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: PARAZITI KOD PTICA-
Скочи на: