PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Sopljni paraziti - Page 7 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Sopljni paraziti - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Sopljni paraziti

Go down 
+53
Rilekson
vladov
medja
koce split
Zokbok988
CELICDEJAN
Gagi77
pedjacure
kima
macak
gocke
pepikg
korbach
bili
Zoran.C
Ivica
ulicni hodac
sasko
špeleƱ
Mica Vasic
igor82
Nikolasbc
lujo
popBL
belobradi
boris
guld
ticar
gost1
alexandar
LERBI
Beba
Gost
Faber
batostanisic
alann
ZOKICA
Luckyboy
Laza
sasha
Zika
Rasko
Ivan_Nish
Бане
milos0205
administrator
sestoperac
Vlada Nish
Sokoly
BOCKA
saso78
Steva
Milan
57 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyThu 23 May 2013, 22:37

mislis na parazite vaske ali potrajace onda oko susenja laka scratch scratch
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: spoljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyThu 23 May 2013, 23:04

pedjacure ::
mislis na parazite vaske ali potrajace onda oko susenja laka scratch scratch
nitro se susi za 20 min.posle 1h mozes da vratis ptice u kaveze ili letelice.bilo da su u pitanju vaske ili neki drugi paraziti nitro ih sprzi.ja sam danas prskao ptice sa sprejom i ubacio ih u druge kaveze dok njihove izlakiram.kad sam izvukao fioku bilo je na desetine pipa,kapnuo sam samo dve kapi nitro laka,da si samo video kako ih je sprzio
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyThu 23 May 2013, 23:28

haha ma i to cu da probam naostrio sam se opasno ndam se uspehu a za subotu su najavili i toplo vreme sto mi ide u prilog Mad Mad
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyFri 24 May 2013, 08:39

Koliko dugo posle toga nitrolak stiti da se ne pojave?Kad se osusi?
Nije stvar u trenutnom resenju vec u godisnjem.U drvo natopljeno naftom se nece vise pojaviti.
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyFri 24 May 2013, 10:09

pepikg ::
Koliko dugo posle toga nitrolak stiti da se ne pojave?Kad se osusi?
Nije stvar u trenutnom resenju vec u godisnjem.U drvo natopljeno naftom se nece vise pojaviti.
ja nisam imao problema 2god.ali moj savet je da se svako prolece tako uradi.meni ptice stoje napolju tako da su svaki dan izlozene sletanju vrabaca na kaveze kojih u mom dvoristu ima mnogo.vecina na forumu cuva ptice u nekoj prostoriji tako da nema takvih problema.nafta ili neki uljani premaz hoce u toploj prostoriji da ispusta neprijatan miris sto sa nitrom nije slucaj.mozda je nafta dobra nisam probao da bih rekao da ne valja ali sa nitrom jesam i to pricam iz svog iskustva
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyFri 24 May 2013, 10:43

i ja isto ncuvam ptice na terasi pa tako probacu i jedno i drugo pa videcemo Smile
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 25 May 2013, 13:43

pominjasmo ivermektin,evo i ja da saznam nesto posle toliko godina.
Naime svratim u jednu veterinarsku apoteku,vidim prodaju zeolite 1kg/100din,i onako usput gledam preparate,razne kapi,minerale,vitamine,itd.,pa pomenuh prodavcu Ivermektin(inace je zabranjen za prodaju u apotekama,ne znam zasto)
Rece on meni,imamo,naravno ispod tezge,i cena je za 50ml-750 dinara!
Ja sam placao 1800 din 20ml u zooradnjama Panmectin,sto je isto to.
Znaci 2,5 puta veca kolicina, a 2,5 puta jeftinije. sunny
Tako da pogledate po vet.apotekama.
Назад на врх Go down
koce split
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 21.11.2012
Age : 57
Локација : SPLIT

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 25 May 2013, 16:00

Evo moja uskustva sa tekutima - parazitima

Od kada stavljam po jednu kap Frontline grdelinu na kožu izad vrata,

ja nemam tekut,a to je vec desetak godina.

U gnjizdo ispod postave,znaci između oplate gnjizda i postave,na dnu,stavim

pola tabletice za komarce (što se stavi u aparat),i tekut nece niti blizu mladih

u gnjizdo a ne smeta ni ženkici dok leži na jajima ,niti mladima kad izađu.

Naravno da treba mehanicki ocistiti i tretirati prostoriju i škanciju,

ali ako niste pticu zaštitili efikasno ,tekut ce pronaci put do nje.

Sve sam isprobao ali Frontline mi je najbolji.
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 25 May 2013, 19:37

evo ja malocas zavrsih za ciscenjem kaveza i volijere prvo parenje vrelom vodom onda potapanje istih u rastvor pergamadina i svaku pticu do glave kad su sve osusile po jedna kap ivermektina iza vrata. rezultat za sada nezanam kakav je sto se tice vasi ali su mi 3 stiglice uginule Sad . sto neznam. drugo pitanje za pepikg od kad sam stavio kapi na vrat stalno zmirkaju i gledaju u vis i strasno ih iritira to mesto cesale bi se do ludila dali je to normalna reakcija Question slabo i jedu neznam sto No kao da se ona kapljica ivermektina bori sa vasima do smrti confused videcemo koliko ce ih preziveti do sutra. zavrio sam i mazanje nitro lakom volijeru al tamo pustam sutra ono sto ostane od ptica,izbacio sam 2 drvena kaveza tako da je stim zavreno Shocked
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 25 May 2013, 20:42

pedjacure ::
evo ja malocas zavrsih za ciscenjem kaveza i volijere prvo parenje vrelom vodom onda potapanje istih u rastvor pergamadina i svaku pticu do glave kad su sve osusile po jedna kap ivermektina iza vrata. rezultat za sada nezanam kakav je sto se tice vasi ali su mi 3 stiglice uginule Sad . sto neznam. drugo pitanje za pepikg od kad sam stavio kapi na vrat stalno zmirkaju i gledaju u vis i strasno ih iritira to mesto cesale bi se do ludila dali je to normalna reakcija Question slabo i jedu neznam sto No kao da se ona kapljica ivermektina bori sa vasima do smrti confused videcemo koliko ce ih preziveti do sutra. zavrio sam i mazanje nitro lakom volijeru al tamo pustam sutra ono sto ostane od ptica,izbacio sam 2 drvena kaveza tako da je stim zavreno Shocked
mozda su ti crkle ako si ih mozda jace stegao.zato ja koristim sprej pa nemoram da hvatam ptice,jer uvek postoji rizik kod hvatanja da povredis pticu.kaveze sam sve izlakirao vratio ptice nazad.ptice se ponasaju kao da se nista nije dogodilo,nisu uznemirene vec su nastavile normalno da pevaju,ali ovog puta se ne cesaju
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 25 May 2013, 21:03

nisu ptice crkle zato sto si ih stegao rukama,nego sto nisi rekao koje ptice imas,ili ja nisam to negde video.
Kao prvo pazi da to bude jedna kap iz one kapaljke sto se dobija u bocici,a ne slobodna procena.
Ivermektin se koristi za kanarince!

Za sumske pevacice je prejak i koristi se pulmomektin koji u sebi ima 1,2% ivermektina,znaci razblazen a njegova cena je 1800din zaista.
Meni je par sumskih pevacica uginulo kad sam prvi put koristio a ostali su bili kao pijani,jednostavno kao da su bili oslepljeni,nisu me videli kad im pridjem do kaveza i tako traje jedan dan,dok se ne otrezne.Izaziva im nekakvu paralizu,trenutnu oduzetost.
Oni koji su pregurali,kao da nista nije bilo, sutradan.
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySat 25 May 2013, 21:20

imam sumske ptice stiglice uglavniom par stancera i anifki cajzli i dva kanarinca od skoro. u pravu si mislim da je za neke slabije stiglane ovo bilo i suvise ilije i ta kap bila ubitacna samo sam im jednu i nakapao a ponasaju se kako si i opisao stalno zmure i vrte glavom znaci ko prezivi do ujutru pricace Evil or Very Mad
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySun 26 May 2013, 03:47

Ja sam stavljao stiglicima i nista im nije bilo. Mislim da si malo preterao sa kupanjem u jednom pa u drugom preparatu. Ja nikad peermagadin ne bih stavio na pticu, ti si ih kupao u njega.
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySun 26 May 2013, 12:13

sto Zokbok988 jer ima neki poseban razlog voleo bih da znam ako ima nesto da neradim to ubuduce onda Question jutros sam vratio ptice u sredjenu tako reci istretiranu volijeru sve su prezivele noc sredile su se od juce neke se ciste i sredjuju perje e sad dali je to ili je ostalo jos vaski u njima to je pitanje Question PEPIKG za kolko bi trebalo da ponovim opet nakapanje po jednu kap za vrat i postoji li sansa de je neka vaska prezivela pitanje za sve hvala Wink
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySun 26 May 2013, 21:23

Koliko sam ja razumeo ti nisi ptice ni natapao pergamadinom vec kaveze.Vidim da Zoki pita tako nesto.
I nemoj

Kao prvo ptice nisi smeo da vracas u kavez koji si juce prskao,ne zato sto u njemu mozda ima otrova nego zato sto si trebao da proveris da li si ista unistio!!!
Trebao si uvece da pregledas sa nekom lampom po coskovima da li se nesto krece,posto one nocu izlaze na sve strane.Isto tako I ptice ne mogu da se oslobode pipa odmah.
Ivermektin deluje tako sto tera pipe sa ptice a ne ubija!Deluje potkozno i pipe ne mogu da prilaze ptici,samim tim ni do krvi,pa se nece razmnozavati i posle izvesnog vremena uginu,ali su u stanju i da prezive 3-6 meseci ukoliko se ne odrzava higijena.Obicno je to kad pocnu vrucine.
Ponavljanje ivermektinom za nedelju dana.
I za to vreme nisi trebao da vracas ptice u volijer,vec da proveris kretanje pipa po kavezima i volijeri,tj da li izlaze nocu,oko coskova.Bez obzira sto si prskao ptice.
Uzrok se prvo resava.A to su kavezi i unosenje novih ptica kod postojecih bez pipa.
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: spoljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySun 26 May 2013, 21:50

ako je kaveze i volijeru mazao nitro-lakom kao sto sam mu predlozio u njima sigurno vise nema pipa,a za ptice neznam posto ne koristim te preparate
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptySun 26 May 2013, 22:40

pepi nisam imao drugo resenje nego da danas vratim ptice, voilijeru sam izlakirao otrovo sam se nacisto i danas me boli glava skoro litar laka. kaveze sam pregledao i naiso samo na 4 vaske verovatno su se otresle od ptica. kaveze i precke sam pregladao i najmanje mesto za skrivanje i nema nista. kako ti kazes verovatno ce se one sad pojavljivati posto pticama nece prilaziti a za sedam dana cu ponovo pre tretiranja da oparim sve kaveze komplet sto je sigurno siguno.malo sam se razocarao kad sam ugledao ovih par vaski ali verovatno treba da prodje malo vremena da bi skoroz nestale, higijenu u kavezimo odrzavam besprekorno a vaske sam doneo jednom pticom koju sam doneo avaj ali sada je gotovo. dejane izlakirao sam volijeru sada je ko nova a dva drvena kaveza sam izbacio iz upotrebe. videcemo sta ce biti do vikenda kako ce se odvijati situacija Smile
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: spoljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyMon 27 May 2013, 00:05

znam da je nitro zajeban,svaki dan radim sa njim.od nekih preparata poneka pipa i prezivi a od nitra nema sanse.ja imam 20 drvenih kaveza i 4 drvene letelice,na svakih 2 god lakiram sve komplet.sad su mi se pojavile pipe jer su mi vrapci stalno sletali na kaveze pa su sigurno oni preneli.ali i to sam resio.
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyMon 27 May 2013, 10:26

dejane a sta mislis dali bi mogo i metalne kaveze da premazem nitro lakom posto radis s tim i imas iskustva Question
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyMon 27 May 2013, 10:41

metalne kaveze samo poparis u vreloj vodi.Nikakav lak!
Naravno zamenis stajalice,ako su drvene,cele ih premazi nafom,da dobro upiju,ako su plasticne promeni ih.
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: spoljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyMon 27 May 2013, 10:46

pedjacure ::
dejane a sta mislis dali bi mogo i metalne kaveze da premazem nitro lakom posto radis s tim i imas iskustva Question
metalni se ne premazuju ili vrela voda ili da ih prskalicom pofajtas nitro-razredjivacem
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyMon 27 May 2013, 10:47

pepi nemam drvene kaveze sve sam izbacio a stajalice sam pet puta ribao u vreloj vodi i tretirao hemijom ali mogu i da kupim nove sto da ne Smile
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyMon 27 May 2013, 10:49

dejana to cu i da uradim sledece nedelje prvo sve u vreloj vodi a onda cu prskalicom da pofajtam nitro razredjivac hvala svima na sugestijama i pomoci Wink
Назад на врх Go down
medja
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 12.06.2013
Age : 44
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: kod mene nije uopste delotvoran sprej columbine,niti avisan,niti ova nova nafta   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyWed 12 Jun 2013, 17:09

CELICDEJAN ::
Zokbok988 ::
Zasta sluzi taj sprej, ko je proizvodjac? Nisam do sad cuo za njega?


proizvodjac je VERSELE-LAGA made in BELGIUM.sluzi za suzbijanje pipe,i ostalih parazita.evo i slika Sopljni paraziti - Page 7 <a href=Sopljni paraziti - Page 7 010nomz " />
Назад на врх Go down
medja
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 12.06.2013
Age : 44
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: inace cuvam tigrice papagaje 3 godine i do sada nikada nisam imao pipu,ali ova godina je strasna! grdne pare sam dao za preparate :columbine cuveni,samponi ya kupanje pasa veta,sirce,nafta i na kraju poceo je brener da radi   Sopljni paraziti - Page 7 EmptyWed 12 Jun 2013, 17:15

medja ::
CELICDEJAN ::
Zokbok988 ::
Zasta sluzi taj sprej, ko je proizvodjac? Nisam do sad cuo za njega?




proizvodjac je VERSELE-LAGA made in BELGIUM.sluzi za suzbijanje pipe,i ostalih parazita.evo i slika Sopljni paraziti - Page 7 <a href=Sopljni paraziti - Page 7 010nomz " />
Назад на врх Go down
Sponsored content





Sopljni paraziti - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 7 Empty

Назад на врх Go down
 
Sopljni paraziti
Назад на врх 
Страна 7 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» tekuti-paraziti
» bolesti i paraziti papagaja

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: PARAZITI KOD PTICA-
Скочи на: