PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Sopljni paraziti - Page 8 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Sopljni paraziti - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Sopljni paraziti

Go down 
+53
Rilekson
vladov
medja
koce split
Zokbok988
CELICDEJAN
Gagi77
pedjacure
kima
macak
gocke
pepikg
korbach
bili
Zoran.C
Ivica
ulicni hodac
sasko
špeleƱ
Mica Vasic
igor82
Nikolasbc
lujo
popBL
belobradi
boris
guld
ticar
gost1
alexandar
LERBI
Beba
Gost
Faber
batostanisic
alann
ZOKICA
Luckyboy
Laza
sasha
Zika
Rasko
Ivan_Nish
Бане
milos0205
administrator
sestoperac
Vlada Nish
Sokoly
BOCKA
saso78
Steva
Milan
57 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: spoljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyWed 12 Jun 2013, 18:25

sad prvi put cujem da sprej nije delovao.dali uopste i imaju tvoje ptice pipe
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyWed 12 Jun 2013, 19:44

za naftu i ivermektin garantujem i mogu da se sto bi se reklo kladim sa svakim.

Pipa je opasna gamad i brzo se razmnozava.Komsiji se pojavila pipa i sve plafone i sve uglove  Regal parilica smo premazali(natopili) naftom iako su ptice bile unutra,zamenili filc u gnezdima i gnezda odozdo premazali naftom.Evo nema vise,sve su mrtve ostale gde su se zatekle.Mladi su zivi i napreduju u gnezdu.A i u gnezdima smo ih nasli kad smo vadili mlade.
Назад на врх Go down
medja
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 12.06.2013
Age : 44
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: molim za pomoc! neznam sta da radim vise u vezi pipe.koristio sam ,avisan,supidoks za ljudske vaske ,permagadin c,ivermektrin po kap,columbine sprej,prskao celu zgradu sa etiolom i sumporisao celu prostoriju,veta kupke za psei nista mi nije pomoglo.    Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 12 Sep 2013, 20:31

medja ::
medja ::
CELICDEJAN ::
Zokbok988 ::
Zasta sluzi taj sprej, ko je proizvodjac? Nisam do sad cuo za njega?



proizvodjac je VERSELE-LAGA made in BELGIUM.sluzi za suzbijanje pipe,i ostalih parazita.evo i slika Sopljni paraziti - Page 8 <a href=Sopljni paraziti - Page 8 010nomz " />
Назад на врх Go down
medja
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 12.06.2013
Age : 44
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: da li smem da ih zaprasim vetiolom imam ga dosta davno,ali ne smem da se usudimda ih poprasim time. Cuvam tigrice,nife,rozenkolise ,i na kraju pre tri dana sam im stavio frontline za velike pse ,posto je veca kolicina a imam oko 30 ptica u volijeri unut   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 12 Sep 2013, 20:42

medja ::
medja ::
medja ::
CELICDEJAN ::
Zokbok988 ::
Zasta sluzi taj sprej, ko je proizvodjac? Nisam do sad cuo za njega?


proizvodjac je VERSELE-LAGA made in BELGIUM.sluzi za suzbijanje pipe,i ostalih parazita.evo i slika Sopljni paraziti - Page 8 <a href=Sopljni paraziti - Page 8 010nomz " />
Назад на врх Go down
medja
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 12.06.2013
Age : 44
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: pojednu kap na junilarnu venu.Molim za pomoc   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 12 Sep 2013, 20:44

medja ::
medja ::
medja ::
medja ::
CELICDEJAN ::
Zokbok988 ::
Zasta sluzi taj sprej, ko je proizvodjac? Nisam do sad cuo za njega?

proizvodjac je VERSELE-LAGA made in BELGIUM.sluzi za suzbijanje pipe,i ostalih parazita.evo i slika Sopljni paraziti - Page 8 <a href=Sopljni paraziti - Page 8 010nomz " />
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 12 Sep 2013, 23:27

Frontline bi trebalo da ti pomogne. Samo koristi frontline za male pse jer je taj mnogo jak za ptice.
Назад на врх Go down
medja
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 12.06.2013
Age : 44
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Isti procenat otrova ima samo sto je kolicina manja! za male pse 0,67ml a za velike od 40 do 60kg 4,02ml   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySun 15 Sep 2013, 16:20

Zokbok988 ::
Frontline bi trebalo da ti pomogne. Samo koristi frontline za male pse jer je taj mnogo jak za ptice.
Назад на врх Go down
medja
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 12.06.2013
Age : 44
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: kod kanarinaca mi se ekstra pokazao! kanarince drzimu kuci a papagaje u jedan poseban objekat koi sam pravio za njih   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySun 15 Sep 2013, 16:23

medja ::
Zokbok988 ::
Frontline bi trebalo da ti pomogne. Samo koristi frontline za male pse jer je taj mnogo jak za ptice.
Назад на врх Go down
medja
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 12.06.2013
Age : 44
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: koije uradjen u fulu sve moze i da se pogleda ko zeli da vidi.svaki dan perem objekat dok je toplo ovo vreme.juce sam ponovosve brenerom preso.kucice sam sve isto brenerom preso.ali su sada pune sa jaja i bas sam na rizik ovo uradio   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySun 15 Sep 2013, 16:27

medja ::
medja ::
Zokbok988 ::
Frontline bi trebalo da ti pomogne. Samo koristi frontline za male pse jer je taj mnogo jak za ptice.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySun 15 Sep 2013, 16:54

Kad pises poruku, pisi u ovom kvadraticu ispod, gde pise telo poruke. A moze postaviti mamce za pipu kod kanarinaca i papiga koje si stavljao fronline, mozda i budes nasao pipe, ali ce one biti providne i bele jer ne sisaju krv vise. Ako opet nadjes neku crvenu znaci da nisi dobro postavio. Uradi pa javi.
Назад на врх Go down
vladov
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 16.01.2014
Age : 42
Локација : Banja Luka

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Hitno potrebna pomoc!   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 16 Jan 2014, 17:12

Postovane kolege pticari, treba mi hitno savjet u vezi problema koji imam.Naime, do prije dva mjeseca od ptica sam imao par nimfi koje sam drzao zajedno u kavezu i stiglica i zenku bastarda koje sam drzao u jednoj mini volijeri. POtom sam od druga dobio komodu sa 3 parilice i kavez uz koje su isli i par kanarinaca. Nakon sto sam se upoznao sa kanarincima i osnovnim savjetima u vezi parenja pristupio sam istom i za rezultat kanarinka sada lezi na jajima a kanarinca sam odvojio u zasebni kavez. Juce dok sam ujutro hranio ptice u mini volijeri primjetim na rubovima drvene precke nekoliko tekuti (lupio sam precku od stol i ispale su). Spalio sam rubove svih precki i ocistio ih, a pticama sam ukapao po dve kapi nekog rastvora sto sam dobio od veterinara. PLaniram hitno nabaviti naftu i njome premazati volijeru jer je drvena..Moj problem je sto sam jutros pregledao precke kod kanarinke i iz one precke koja je do gnjeza je ispalo puno tekuti. Sve precke sam krajeve spalio ali je problem sto je vjerovatno gnjezdo u kojem kanarinka lezi puno tekuti (bar predpostavljam) pa ne znam sta da radim. Gnjezdo je spoljasnje i u plasticno gnjezdo sam stavio podlosku koju sam oho ljepilom zaljepio za gnjezdo jer je kanarinka izvrtala gnjezdo prilikom izlazenja, a potom je na to kanarinka savila svoje gnjezdo. Sad ne znam sta da radim jer se plasim da bi uznemiravanjem samo mogao uznemiriti kanarinku i otjerati je sa jaja. Da li postoji nesto sto mogu u ovom trenutku uraditi protiv tekuti, pogotovo sto bi kroz 3-4 dana trebali se izlaci mladi?Nadam se da ce mi neko od iskusnijih pticara pomoci sa savjetom...
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 16 Jan 2014, 22:59


Vladi se zuri, a nigde odgovora...

Ako kanarinka nije potpuno iscrpljena od najezde vasiju (verovatno krvopije-one su ti opasne) , nece ni na tvoje uznemiravanje da reaguje. Ona sad oseca zivot u jajima i to je jos vise vezuje za gnezdo.Ako ne iskoristis priliku kad ona sama ustane da bi jela, slobodno je digni, kako inace da joj pomognes..

Izvadi jaja, a plasticno gnezdo, ako je moguce stavis na 40-50 sekundi u mikrotalasnu (na maksimum). To ce da pobije sve ektoparazite, a da ne bi ponovo dosli, gnezdo dobro isprskas sa spoljne strane i kroz sve rupice prema ulosku nekim otrovom, kojim bi morao i  kavez i sve u prostoriji, i prostoriju...

Kanarinku ne moras da diras, mozes da joj na dan -dva pre izleganja ponudis vodu za kupanje, u koju stavis ; na litar vode dve supene kasike sirceta i dvadesetak listova brsljana (dva-tri sata da odstoji, izvadis brsljan i voda je spremna za kupanje- nije za pice.
Umesto brsljana moze eukaliptus (svaki)...
 
pozzz
Назад на врх Go down
vladov
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 16.01.2014
Age : 42
Локација : Banja Luka

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyThu 16 Jan 2014, 23:54

Hvala Vam mnogo na odgovoru! Sutra ujutro cu malo sacekati da ona sama ustane sa jaja i da gnjezdo bez jaja stavim u mikrovalnu po vasem uputstvu. Inace, citao sam ovo za mikrovalnu ali me bio strah da ne spalim materijal od gnjezda ili slicno. Drago mi je da ste odagnali moje sumnje. Inace svim pticama jednom sedmicno u litru vode stavim 20ml jabukovog sirceta i to im dam u pojilice i posude za kupanje. Pored toga jos bar dva puta u toku sedmice im dajem obicnu vodu za kupanje. Kanarinki sam prestao da stavljam vodu za kupanje od kad je snjela prvo jaje ali cu sada definitivno dati da se i ona okupa...Problem ce mi biti ovi listovi brsljana ili eukaliptusa ali nadam se da cu ih naci. Takodje, razmisljao sam da stiglica i zenku bastarda stavim u neki manji kavez pa da ovu volijeru premazem sa naftom i ostavim dan na balkonu da se osusi i ispari. Mozete li mi reci kojim sredstvom da poprskam spoljasnje strane gnjezda?Inace, veterinar mi je napravio rastvor ivermectin-a koji sam iza vrata ukapao stiglicu i bastardu, a veceras i kanarincu ( njemu sam ukapao 2-3 kapi slucajno pa se nadam da nece mu skoditi), a veterinar mi je savjetovao da i kanarinki stavim iza vrata jednu kap ali me strah u ovom stanju da joj to radim.Hvala jos jednom sto ste nasli vremena da mi pomognete sa Vasim savjetom!!!
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyFri 17 Jan 2014, 00:22

mozes ovim sprejom da prskas i kanarinku i gnezda,bez hvatanja ptice.nije otrovan tako da ne steti i ako prsnes hranu.[img]Sopljni paraziti - Page 8 Ul0d
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyFri 17 Jan 2014, 00:48

javi da li ti se nesto dogodilo sa stiglicem posle nakapavanja ivermektina!
.namazi gnezda samo odozdo naftom dobro i krajeve precki,provuci po coskovima tanko sa cetkom umocenom u naftu.to trenutno zaustavlja i to ti je prva pomoc da se ne rasiri i namnozi.
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyFri 17 Jan 2014, 11:45

vladov,
sve to raditi istovremeno, dok se kanarinka kupa, a kavez i prostorija pre... poz
Назад на врх Go down
vladov
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 16.01.2014
Age : 42
Локација : Banja Luka

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyFri 17 Jan 2014, 13:54

Ok, hvala na odgovorima, pokusacu da postupim po savjetima.Problem je sto sve to drzim u lodji i tesko da mogu sve dezinfikovati.Problem je sto ne znam sa cim da dezinfikujem jer je ovde u Banja Luci veoma slaba ponuda...Opracu sve kaveze i preci coskove sa naftom i ako bi naletio na neko sredstvo da se posprica onda bi i to uradio...Sad cekam da ustane sa jaja jer je ja gurkam prstom i mazim ali se ona ne mice....
Назад на врх Go down
vladov
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 16.01.2014
Age : 42
Локација : Banja Luka

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyFri 17 Jan 2014, 15:19

pepikg ::
javi da li ti se nesto dogodilo sa stiglicem posle nakapavanja ivermektina!
.namazi gnezda samo odozdo naftom dobro i krajeve precki,provuci po coskovima tanko sa cetkom umocenom u naftu.to trenutno zaustavlja i to ti je prva pomoc da se ne rasiri i namnozi.

Sto se tice stiglica njemu sam zajedno sa zenkom bastardom vec kapao ivermektin iza vrata prije nekih 2 mjeseca i prekjuce opet. Ponasaju se potpuno normalno...I kanarinac kojem sam kapao juce je normalan..Zna li neko koliko kapi da ukapam iza vrata nimfa papagajima?
Назад на врх Go down
vladov
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 16.01.2014
Age : 42
Локација : Banja Luka

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptyFri 14 Feb 2014, 19:39

Prijatelji pticari, opet mi treba vas savjet. Naime, postupio sam po vasim savjetima i uspio dobiti tri mala ptica. Oni sada imaju 24-26 dana i prije 5 dana kad sam ih mislio odvajati i postavljati novo gnjezdo primjetio sam tekut u ogromnim kolicinama. Kanarinki sam prije 10-ak dana ukapao kap iza vrata ivermektin i to je sto se tice nje. Kad sam vidio tekut u toj ogromnoj kolicini odmah sam parilicu odnijeo u kupatilo i oprao je koliko sam mogao da bi posle toga premazao je benzinom. Problem je sto je parilica lakirana tako da ne upija naftu nego mogu samo preko premazati sto brzo ispari. Vec nakon dva dana opet sam primjetio tekut u velikoj kolicini pa sam izbirsao sa domestosom i opet premazao sa benzinom. Kanarinka je postavila novo gnjezdo i njega sam stavljao na 1min u mikrovalnu da i tu unistim koliko mogu. POsto sam primjetio da se ptici pocinju piriti i zabadati glavu pod krilo shvatio sam da je tekut i njih napala. I njima sam prije 2 dana ukapao po jednu kap iza vrata ivermektin ali mi djeluje da se i dalje cesu a sigurno i dalje dosta se pire u toku dana. Kupio sam i ampulu Neostomosan-a od 5ml i sa njm sam mislio dezinfikovati parilicu i ostale kaveze ali sam cuo da je potrebno par dana da se osusi i ispari pa tek onda mogu da vratim ptice. S obzirom da kanarinka treba svaki dan snijeti jaje to sam prolongirao za april i toplije dane. Osim ovoga kupio sam prasak Neo-pitroid protiv tekuti pa me zanima da li da naprasim mlade ptice sa njim, a s obzirom da sam im kapao ivermektin iza vrata prije 2 dana?Posto sumnjam da u gnjezdu sigurno ima ponovo tekuti da li bi bilo pametno da u gnjezdo naspem ovog praha ili bar sa spoljasnje strane podloske koja ide u gnjezdo?
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 15 Feb 2014, 01:05

Vladimire,
ocigledno nisi unistio bazu skoro neunistivog neprijatelja... a baza mu je prostorija, i odatle vrsi agresiju na tvoju cistu drvenu parilicu, tako da se neki agresorcici posle nocnog pohoda vise i ne vracaju u svoju bazu, mrsko im da svaku noc biju tamo ovamo... A i ni najmanje se ne nadaju da ce neko da ih ometa u tek ociscenom kavezu.
Lako je oterati ih iz kaveza, ali, iz prostorije...
Prvo moras da im nadjes skrovista, uglavnom potpuno zamracena, npr na poledjini neke slike (rama)... pa onda tecni otrov, prasak i sprej!
I nadji vec jednom taj brsljan i eukaliptusovo ulje - da pomognes ukucanima, sebi i pticama. Lisce (grane) brsljana svuda po prostoriji gde ti ne smetaju (ili gde se ne vide) i naravno, oko kaveza i parilica. Eukaliptusovo ulje po neku kap u tacnicu ili cinijicu s vodom, i eto ti tretman i za ukucane. Ionako ste skoro bili bolesljivi, a ovo ulje je melem za disajne organe.
Taj Neopitroid je, kolko znam za pse, macke.. a cak se ni njima ne nanosi direktno, jer udisanjem ovog praska dolazi do nadrazivanja, iritiranja disajnih puteva, gde tek nastaju problemi.. Ptice se tokom dana dosta "sredjuju" i ciste se od parazita, i tako bi unele veliku kolicinu ovog praska (otrova), kojim se ustvari truju one, a ne ektoparaziti. Jer, za dva-tri dana se ptica dobro "OCISTI" i ako prezivi, ponovo je spremna da doceka nezeljene goste.
Nemam licna iskustva bas s ovim praskom , ali je moje misljenje - NIKAKAV PRASAK NA PTICAMA!!!
Ovaj Ivermektin sto spominjes.. ko zna koji rastvor imas... mozda preslab (idealan za jacanje resistentnosti kod parazita). Tu kap sto im dajes iza vrata (a moze i dve - jednu ispod kljuna), mora na kozu, da budes siguran da nije ostala na perju. Tretman Ivermektinom se ponavlja za osam dana, samo tako imas siguran efekat (oko dva meseca)
pozz

Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 15 Feb 2014, 09:59

imam dobro iskustvo sa Tira-X za prostor i ptice. Mozes ih slobodno naprskati da budu mokre kao posle kupanja.
Verminex kapi umesto Ivermektina
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 15 Feb 2014, 10:07

Pozz rilekson...koliko kosta taj tyra-x?
ja hvala Bogu nemam problema sa parazitima ali uvek mi se s proleca pojave.ne znam odakle...
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 15 Feb 2014, 10:36

Бане ::
Pozz rilekson...koliko kosta taj tyra-x?
ja hvala Bogu nemam problema sa parazitima ali uvek mi se s proleca pojave.ne znam odakle...

oko 5 eur, mislim 150ml.

nabavio sam ga zbog komaraca, a onda dobo pticu sa grinjama u vazd kesama koja se izlecila od jednog kupanja tirax-om. kasije sam poslao jednom prijatelju koji je mucio muku sa parazitima u gnezdu. Pskao je gnezdo sa jajima i izlegao zdrave pilice
kod komaraca mi nije mnogo poogao za tu namenu sam u radnji za ribiolovni materijal nabavio neku madjarku kremu kojom sa mazao kaveze pa komarci nisu prilazili ni na terasu gde su ptice.
pozdrav
Назад на врх Go down
vladov
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 16.01.2014
Age : 42
Локација : Banja Luka

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 15 Feb 2014, 19:33

Mica Vasic ::
Vladimire,
ocigledno nisi unistio bazu skoro neunistivog neprijatelja... a baza mu je prostorija, i odatle vrsi agresiju na tvoju cistu drvenu parilicu, tako da se neki agresorcici posle nocnog pohoda vise i ne vracaju u svoju bazu, mrsko im da svaku noc biju tamo ovamo... A i ni najmanje se ne nadaju da ce neko da ih ometa u tek ociscenom kavezu.
Lako je oterati ih iz kaveza, ali, iz prostorije...
Prvo moras da im nadjes skrovista, uglavnom potpuno zamracena, npr na poledjini neke slike (rama)...   pa onda tecni otrov, prasak i sprej!
I nadji vec jednom taj brsljan i eukaliptusovo ulje - da pomognes ukucanima, sebi  i pticama. Lisce (grane) brsljana svuda po prostoriji gde ti ne smetaju (ili gde se ne vide) i naravno, oko kaveza i parilica. Eukaliptusovo ulje po neku kap u tacnicu ili cinijicu s vodom, i eto ti tretman i za ukucane. Ionako ste skoro bili bolesljivi, a ovo ulje je melem za disajne organe.
Taj Neopitroid je, kolko znam za pse, macke..  a cak se ni njima ne nanosi direktno, jer udisanjem ovog praska dolazi do nadrazivanja, iritiranja disajnih puteva, gde tek nastaju problemi..  Ptice se tokom dana dosta "sredjuju" i ciste se od parazita, i tako bi unele veliku kolicinu ovog praska (otrova), kojim se ustvari truju one, a ne ektoparaziti. Jer, za dva-tri dana se ptica dobro "OCISTI" i ako prezivi, ponovo je spremna da doceka nezeljene goste.
Nemam licna iskustva bas s ovim praskom , ali je moje misljenje - NIKAKAV PRASAK NA PTICAMA!!!
Ovaj Ivermektin sto spominjes..  ko zna koji rastvor imas...  mozda preslab (idealan za jacanje resistentnosti kod parazita). Tu kap sto im dajes iza vrata (a moze i dve - jednu ispod kljuna), mora na kozu, da budes siguran da nije ostala na perju. Tretman Ivermektinom se ponavlja za osam dana, samo tako imas siguran efekat (oko dva meseca)
pozz


Hvala puno opet na odgovoru. Prethodne savjete sam u vecini ispostovao, odnosno kupio sam brsljan i stavljao listove u 1l vode, a u koji sam dodao i 20ml jabukovog sirceta. Ovu smjesu sam davao u kriticnim momentima kanarinki da se kupa. Sada opet dajem kanarinki i dajem i malim kanarincima da se svaki dan u tome kupaju. Ostaje mi da mozda saksiju sa brsljanom stavim kraj ptica pa se nadam da ce i to malo rastjerati tekut. Jutros je krenula nositi i drugu turu jaja tako da dok sam vadio pravo, a stavljao lazno jaje, imao sam priliku da izvadim gnjezdo sa podloskom iz plasticnog kalupa i vidim mnogo tekuti i ako sam stavljao borove iglice sto vjerovatno nije pomoglo. Sa praskom sam dobro naprasio spoljnu stranu podloske i vratio gnjezdo kako je i bilo. Vidjecu da li ce prasak djelovati a svakako cu kroz 10-ak dana ponoviti tretman u mikrovalnoj.
Назад на врх Go down
vladov
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 16.01.2014
Age : 42
Локација : Banja Luka

Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 EmptySat 15 Feb 2014, 20:30

Posto ne mogu naci opciju edit primoran sam da saljem poruke za redom...Zaboravio sam jos zamoliti za misljenje u vezi mladih kanarinaca.Dakle, imam tri mlada ptica starosti nekih 25-26 dana koji se prije nekih 7 dana izasli iz gnjezda i nakon 2-3 dana primjetio sam da se pire. Kad sam to primjetio onda sam otkrio da je tekut zavladala u cijeloj parilici. Mlade sam od juce konacno odvojio u poseban kavez i djeluje mi da su se dobro snasli. Problem je sto se i dalje pire i kunjaju ( djeluje mi manje nego prethodna 2 dana), kad se napire i zabiju glavu pod krilo imam osjecaj da nekako cudno disu i primjetio sam vodenastu stolicu. Osim ovih simptoma primjetio sam da samostalno svi jedu jajcanu hranu i mislim da piju i vodu. Inace, s obzirom da ih je napala tekut u vodu im ukapam po jednu kap ad3e kapi. Zanima me da li neko ima ideju sta bi moglo da ih napadne i sta mi savjetujete?Naglasavam da mi djeluje da danas malo manje se pire i kunjaju nego sto je to bilo zadnja 2 dana...
Назад на врх Go down
Sponsored content





Sopljni paraziti - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 8 Empty

Назад на врх Go down
 
Sopljni paraziti
Назад на врх 
Страна 8 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» UNUTRAŠNJI PARAZITI
» bolesti i paraziti papagaja

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: PARAZITI KOD PTICA-
Скочи на: