PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Guld amadine - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Guld amadine - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Guld amadine - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Guld amadine - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Guld amadine - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Guld amadine - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Guld amadine - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Guld amadine - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Guld amadine - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Guld amadine - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Guld amadine - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Guld amadine - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Guld amadine - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Guld amadine - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Guld amadine - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Guld amadine - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Guld amadine - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Guld amadine - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Guld amadine - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Guld amadine

Go down 
+39
Exotic
AAleksandar
danee87
Nenad123456789
milun
dalibor vasic
grozing
salle555
CoFi95
Gordana
MARKO85KV
farmacy
cveja
SUBA
stamil
voja_ilic
dejanns
vasa
Karolina
vuksah
guld
sugubinac
djuro.jokanovic
Alex
g0g0 1
sasha
Rasko
IgorSO
sale1977
Mossad
zoco
BOCKA
Zika
Steva
alann
IvanBG
administrator
Milan
Luckyboy
43 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 10:10

vazelin najbolje lol! ima jaja da izadu iz nje josh neoformena onako bez ljuske samo zumance hehe uzmi bilo koje bebi ulje ili jestivo ulje lol!
Назад на врх Go down
g0g0 1
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 20.08.2009

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: gogo   Guld amadine - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 17:13

jas mislim da je problem u jednolicna ishrana egzote traze puno vitamina i minerala i raznovrsna ishrana da bi imale snage da lezu na jajima i odhranu svoje mlade a znamo deka sa raznovrsnom ishranom zenku ima vece sanse da su jaja oplodena.
pozz. gogo
Назад на врх Go down
sale1977
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 06.11.2009

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 19:34

hvala gogo na savetu svaki savet je dobrodoso ja im dajem MANITOBA mesavinu za egzote valjda u njoj ima sve sto im treba od zrnaste hrane ja bi im davao voce ali nece da ga jedu pa im zato to nadognadjujem ubacivanjem vitamina u vodu imaju uvek igrit
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 19:44

najbolje bih ti bilo da uzmesh ljuske jaja da im dajesh to je najbolje shto moze posluziti za formiranje ljuske jajeta a mozes im i davati mleveni kamen kalcijum ima ga u slobodnoj prodaju u svakoj zem.apoteci ili neku prodavnicu za stocne hrane e ovako uzmi ljuske jaja metni u peci da se unishti salmonela potom uzmi i fino je smelji u masinicu za kavu mozesh u to dodat i mlevene shkoljkice malo soli i vitamine po zelji lol!
Назад на врх Go down
sale1977
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 06.11.2009

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 19:48

sale uradicu tako kako si napisao hvala
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 20:44

nema problema izvoli i drugi put lol!
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 20:44

p.s shta te god interesuje slobodno pitaj zato smo tu lol! scratch
Назад на врх Go down
Alex
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 24.11.2009
Age : 47
Локација : Pančevo

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyFri 27 Nov 2009, 22:59

Aj da pitam ovde, koliki treba da bude kavez za jedan par, neke okvirne dimenzije me zanimaju, aj posavetujte me
Назад на врх Go down
http://www.zlatnipapagaj.com/
sale1977
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 06.11.2009

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyFri 27 Nov 2009, 23:41

poz Alex u sustini sto veci to bolji iskustva su razlicita od odgajivaca do odgajivaca znaci neki minimum kaveza u koji sam ja pario guldove je 60x50x40 opet ponavljam svako ima svoje iskustvo u nacinu razmnozavanja nadam se da sam ti makar malo pomogao.
Назад на врх Go down
Alex
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 24.11.2009
Age : 47
Локација : Pančevo

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyFri 27 Nov 2009, 23:55

sale1977v ::
poz Alex u sustini sto veci to bolji iskustva su razlicita od odgajivaca do odgajivaca znaci neki minimum kaveza u koji sam ja pario guldove je 60x50x40 opet ponavljam svako ima svoje iskustvo u nacinu razmnozavanja nadam se da sam ti makar malo pomogao.
jesi pomogao si mi, hvala ti puno
Назад на врх Go down
http://www.zlatnipapagaj.com/
sale1977
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 06.11.2009

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptySat 28 Nov 2009, 00:02

samo pitaj sve sta mogu ja cu ti pomoci ja guldove sam poceo da razmnozavam od pre tri godine ali to su nepredvidive ptice nikad neznas sta ce se desiti sa gnezdom.
Назад на врх Go down
Alex
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 24.11.2009
Age : 47
Локација : Pančevo

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyMon 07 Dec 2009, 21:37

kako podnose zimu? u kakvim uslovima prezimljavaju kod nas, da li je moguce da se drze u prostoriji zasticenoj od atnosferskih uticaja, ali bez grejanja?
Назад на врх Go down
http://www.zlatnipapagaj.com/
sale1977
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 06.11.2009

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyTue 08 Dec 2009, 00:26

Ja takve eksperimente nisam izvodio sa mojim pticama tako da neznam kako bi se ponasale zimi bz grejanja jer je rizicno a moze biti i pogubno za ptice.Ako ne paris ptice zimi temperatura u prostoriji nebi trebalolo da bude manja od 10 stepeni jer tada bi znaci samo ptice prezimile bez vecih aktivnosti i naravno uz jacu hranu,vitamine,minerale,bi tu temperaturu podnele ovo pricam iz licnog iskustva kod drugih odgajivaca mozda nije tako.
Назад на врх Go down
djuro.jokanovic
Posetilac
Posetilac
djuro.jokanovic


Број порука : 17
Join date : 16.01.2010
Локација : Podgorica MN

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyMon 25 Jan 2010, 23:38

Evo ga jedan moj par guldova. Sada leze na drugoj turi od 5 jaja, a prva tura od 4 je podmetnuta pod galebice i vec juce su izasla 2 komada.




Guld amadine - Page 3 Slika0085k.th


A ovo je muzjak koji je ostao bez zenke, POJELA JE MACA



[img]Guld amadine - Page 3 Slika0061.th[/img]
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyFri 12 Feb 2010, 22:00

Zdavo svima .
Skoro sam nabavio par Guld Amadina muzijak je crvenoglavi a zenka crnoglava.
E prvo sto sam primetio kod muzijaka to je da uopste nema letna pera,
hranim ih hranom za egzote Bio mix +vitamins i bar cemenom.
jaja uopste nece da jedu i sve do juce su bili veseli i muzijak je non stop pevao.
a od juce muzijak vecinu dana kunja a danas je pocela i zenka pa ako neko moze da mi pomogne
sa nekim lekom biobih veoma zahvalan hvala.
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: POZ   Guld amadine - Page 3 EmptyFri 12 Feb 2010, 22:28

POZDRAV KOLEGA PTICARU JER IMAJU PROLIV GULDOVI?
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptyFri 12 Feb 2010, 23:51

guld ::
POZDRAV KOLEGA PTICARU JER IMAJU PROLIV GULDOVI?

Pozdrav i tebi nemaju samo u glavnom kunjaju
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptySat 13 Feb 2010, 15:43

druze guldovi su specificne ptice i kod mene se to desava kunja po 4-5 dana i onda prestane kao da nista nije bilo,a jer su im spustena krila i sitno ih trese?
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptySat 13 Feb 2010, 19:07

guld ::
druze guldovi su specificne ptice i kod mene se to desava kunja po 4-5 dana i onda prestane kao da nista nije bilo,a jer su im spustena krila i sitno ih trese?

Ne netresu nego savije glavu pod krilo i kao da ubrzano dise.
Ako ozdrave cime da ih usilim za parenje posto nece da jedu jajcanu hranu.
Pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptySat 13 Feb 2010, 19:27

U nekoj od jajčanih hrana za guldove video sam da ima crvića i gamarusa, ne znam kakva su iskustva sa živom hranom ?
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptySat 13 Feb 2010, 19:35

Milan ::
U nekoj od jajčanih hrana za guldove video sam da ima crvića i gamarusa, ne znam kakva su iskustva sa živom hranom ?


Tropske zebe

Sadrži sve što je potrebno za male Australijanske i Afričke zebe. Jedinstvena zrnasta jaja i sušeni insekti obezbeđuju potrebu za proteinima tokom parenja. Semena koja se nalaze u njoj kao što su Senegal sorghum i perilla pospešuju uzimanje hrane . U prirodi oni manje uzimaju raznovrsniju hranu toko odmora tako da je tada preporučeno hranjenje ne više od 2 puta tokom tog perioda.

Da i ja sam procitao na sastavu jednog proizvodjaca hrane ali neznam dali smem da pomenem kog.
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptySat 13 Feb 2010, 20:42

ako im je izasla grudna kost mozda je susica ili kokcidioza kupi inda NEOKOKCIIN razmutis 1gram na litar vode i dajes 5dana, pa pet dana vitamine,pa opet ponovis pet dana lek i videces dali ima promene sad ti je vazno da ptice pocnes da lecis i izlecis a sto se parenja tice to ces posle prvo lecenje to je najbitnije.
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptySat 13 Feb 2010, 22:10

guld ::
ako im je izasla grudna kost mozda je susica ili kokcidioza kupi inda NEOKOKCIIN razmutis 1gram na litar vode i dajes 5dana, pa pet dana vitamine,pa opet ponovis pet dana lek i videces dali ima promene sad ti je vazno da ptice pocnes da lecis i izlecis a sto se parenja tice to ces posle prvo lecenje to je najbitnije.

Recimi samo lek NEOKOKCIIN se kupuje u veterinarskoj apoteci ili humanoj Question
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptySun 14 Feb 2010, 16:41

u veterinarskoj a raspitaj se u apoteci i koje vitamine imaju u oinudi ja koristim MUTAVIT proizvodjac je versele laga
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 EmptySun 14 Feb 2010, 19:01

guld ::
u veterinarskoj a raspitaj se u apoteci i koje vitamine imaju u oinudi ja koristim MUTAVIT proizvodjac je versele laga

Hvalati puno ali od jutros kada nisu bili bolesni,muzijak peva a devojka ga slusa dali ovaj lek da im ipak dam kao preventivu.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Guld amadine - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Guld amadine
Назад на врх 
Страна 3 of 6Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Špic amadine
» Guld amadine(bastardiranje)
» Da li mogu guld amadine da se cuvaju u nasim klimatskim uslovima

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: EGZOTE-
Скочи на: