PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Guld amadine - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Guld amadine - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Guld amadine - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Guld amadine - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Guld amadine - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Guld amadine - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Guld amadine - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Guld amadine - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Guld amadine - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Guld amadine - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Guld amadine - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Guld amadine - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Guld amadine - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Guld amadine - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Guld amadine - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Guld amadine - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Guld amadine - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Guld amadine - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Guld amadine - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Guld amadine

Go down 
+39
Exotic
AAleksandar
danee87
Nenad123456789
milun
dalibor vasic
grozing
salle555
CoFi95
Gordana
MARKO85KV
farmacy
cveja
SUBA
stamil
voja_ilic
dejanns
vasa
Karolina
vuksah
guld
sugubinac
djuro.jokanovic
Alex
g0g0 1
sasha
Rasko
IgorSO
sale1977
Mossad
zoco
BOCKA
Zika
Steva
alann
IvanBG
administrator
Milan
Luckyboy
43 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptySun 26 Jun 2011, 12:43

U pitanju je najverovatnije Avipox-virus. Prenose ga komarci ali i zaražene ptice u direktnom kontaktu ili preko kontaminiranih površina, hrane i vode. Simptomi su izrasline na nogama, oko očiju i kljuna, krvavi tumori, malaksalost i mršavost ptice. Najčešće se javlja kod papagaja. Prošle godine sam dobio par jedinki zelentarki (carduelis hloris) sa ovim simptomima i kao terapiju koristio sam Hloramfenikol mast svakodnevno te su se pozitivni rezultati videli već posle dve nedelje. Može se koristiti i canesten, riblje ulje, mast P3, Ivermectin....

Назад на врх Go down
Gordana
Posetilac
Posetilac
Gordana


Број порука : 4
Join date : 26.06.2011
Локација : Leskovac

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptySun 26 Jun 2011, 18:48

Hvala Vam na brzom odgovoru!
Moje pticice su gould amadine,to nisam napomenula...
Sto se tice masti mazala sam i hloramfenikol a i kansen,mada ne bas svakog dana..Neznam dali je ispravno da im dam pentraksil u vodi,naravno malo,ne celu kapsulu..Ako je to sto Vi kazete nastavicu da mazem..Slikacu mu nogice pa cu postaviti da vidite...
A sto se tice ishrane jel u redu da mu dam mleka i ako hocete dajte mi ideju sta bih mogla da im dajem da poboljsam ishranu...Pozdrav!
Назад на врх Go down
Gordana
Posetilac
Posetilac
Gordana


Број порука : 4
Join date : 26.06.2011
Локација : Leskovac

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Cvrle   Guld amadine - Page 5 EmptySun 03 Jul 2011, 00:52

Samo sam htela da podelim sa Vama,nesto sto mozda znate ili ne...
Posto nisam dobila odgovor na pitanje,dali da dam mom goldicu pentraksil... Ja sam odlucila da rizikujem i stavila malo pentraksila u vodi,plus sam mazala i hlorampfenikol mast,verujte mi da je uspelo i da je otok i crvenilo nestalo,on je ok,jede,stoji na obe noge(sto pre nije mogao,pa je jadnicak i padao u snu) i spava...Verujte da mi je sada puno lakse,jer se mucio vec dugo vreme,nadam se da ce biti ok nadalje...Svakako cu Vas obavestavati...Pozdrav svima na forumu!
Smile
Назад на врх Go down
CoFi95
Posetilac
Posetilac



Број порука : 1
Join date : 09.07.2011

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyTue 23 Aug 2011, 17:10

kolika im je cena Razz ?
Назад на врх Go down
salle555
Posetilac
Posetilac
salle555


Број порука : 21
Join date : 18.03.2009
Age : 46
Локација : Sabac

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: guld   Guld amadine - Page 5 EmptyWed 24 Aug 2011, 00:01

40e par normala a mutacije i vise...
Назад на врх Go down
http://www.odgaivacpticaas.ucoz.com
grozing
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 03.01.2012
Локација : Čepin_Hrvatska

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: amadine_srodstvo   Guld amadine - Page 5 EmptyTue 03 Jan 2012, 09:54

Pozdrav svima,

htio bih uzgajati guld amadine pa sam se mislio prvo s Vama posavjetovati.

U mojoj okolici iz 2 max. 3 izvora mogu nabaviti mlade amadine.

Kako su ženke kod svih uzgajivača uglavnom u nedostatku pa ako nabavim kod svakoga po jedan par koji su možda brat i sestra, koliko to može utjecati na mlade ptice s obzirom da su u srodstvu.

Molim Vas za savjet tj. moram li promjeniti strategiju nabavke ptica.

Također s koliko mjeseci su amadine spremne za parenje?

Srdačan pozdrav.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2012, 02:15

Pa može da dođe do degenerika mladih! To nikako!
Najbolje ti je da uzmeš od jednog odgajivača dva mužijaka a od drugog dve ženke i rešen problem.

Pozdrav!! cheers
Назад на врх Go down
milun
Posetilac
Posetilac
milun


Број порука : 12
Join date : 30.01.2011
Age : 57
Локација : Osecina

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2012, 18:48

Pozdrav ,,,guld amandine su polno zrele sa sest meseci ali ih ne treba pariti bar do devet meseci starosti mada idealna starost za parenje je sa napunjenih godinu dana .Sto se tice nabavke problem je u tome ako i ta tri izvora nabavke zive blizu i ako su i oni vrsili zamene ptica onda postoji mogucnost da su i te ptice 99% u srodstvu pa ti zato savetujem da se ipak potrudis i pronadjes ptice sto je moguce dalje ...sto se parenja u srodstvu tice a posebno brata i sestre moras maksimalno izbegavati jer je to najlosija kombinacija parenja u srodstvu a ptice i ako nemaju neku vidnu deformaciju su veoma slabog kvaliteta i ne mogu dugo da opstanu,zato ti je moj savet da se malo potrudis i pronadjes ptice za koje ces koliko toliko biti siguran da nisu u srodstvu Question
Назад на врх Go down
grozing
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 03.01.2012
Локација : Čepin_Hrvatska

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2012, 21:38

milun ::
Pozdrav ,,,guld amandine su polno zrele sa sest meseci ali ih ne treba pariti bar do devet meseci starosti mada idealna starost za parenje je sa napunjenih godinu dana .Sto se tice nabavke problem je u tome ako i ta tri izvora nabavke zive blizu i ako su i oni vrsili zamene ptica onda postoji mogucnost da su i te ptice 99% u srodstvu pa ti zato savetujem da se ipak potrudis i pronadjes ptice sto je moguce dalje ...sto se parenja u srodstvu tice a posebno brata i sestre moras maksimalno izbegavati jer je to najlosija kombinacija parenja u srodstvu a ptice i ako nemaju neku vidnu deformaciju su veoma slabog kvaliteta i ne mogu dugo da opstanu,zato ti je moj savet da se malo potrudis i pronadjes ptice za koje ces koliko toliko biti siguran da nisu u srodstvu Question

Nakon tvog pojašnjenja sad mi je sve jasno. Moram priznati da nije lako doći do kvalitetnih primjeraka pogotovo ženki.

Pokušat ću da nabavim ptice iz 2 izvora za koje sam gotovo siguran da nisu u srodstvu.

Milun, još jednom hvala na savjetu.

Srdačan pozdarv.
Назад на врх Go down
milun
Posetilac
Posetilac
milun


Број порука : 12
Join date : 30.01.2011
Age : 57
Локација : Osecina

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2012, 22:13

Tu smo da razmenjujemo misljenja i znanja ,kada budes uzimao ptice ako zelis stvarno kvalitetne primerke moras da obratis paznju na par stvari: prvo da su ptice mlade i da nisu starije od dve godine ,da su u dobroj formi sto ces videti po tome da ptica ne miruje i da je vesela ,da joj je perije poleglo i da ima sjaj sto znaci da je ptica lepo operjana ,da po nogama nema nekakvih izraslina ili krastica sto vazi i za kljun ....sve ovo kako bi trebalo da izgleda ptica mozes videti i na internetu gde se pokazuju izlozbeni primerci da ti budu neki orjentacioni put jer kod nas nema bas mnogo tako kvalitetnih ptica kao u svetu gde se posvecuje daleko veca paznja odgoju nego kod nas ..da ne duzim treba da trazis tzv. vretenastu pticu to je idealno drzanje za guld amadine ,ja ti zelim srecu u pronalazenju pravih parova ...SRECNO. bounce
Назад на врх Go down
grozing
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 03.01.2012
Локација : Čepin_Hrvatska

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyFri 06 Jan 2012, 01:17

milun ::
Tu smo da razmenjujemo misljenja i znanja ,kada budes uzimao ptice ako zelis stvarno kvalitetne primerke moras da obratis paznju na par stvari: prvo da su ptice mlade i da nisu starije od dve godine ,da su u dobroj formi sto ces videti po tome da ptica ne miruje i da je vesela ,da joj je perije poleglo i da ima sjaj sto znaci da je ptica lepo operjana ,da po nogama nema nekakvih izraslina ili krastica sto vazi i za kljun ....sve ovo kako bi trebalo da izgleda ptica mozes videti i na internetu gde se pokazuju izlozbeni primerci da ti budu neki orjentacioni put jer kod nas nema bas mnogo tako kvalitetnih ptica kao u svetu gde se posvecuje daleko veca paznja odgoju nego kod nas ..da ne duzim treba da trazis tzv. vretenastu pticu to je idealno drzanje za guld amadine ,ja ti zelim srecu u pronalazenju pravih parova ...SRECNO. bounce

Hvala Milune na savjetima.

Javim se kad nabavim ptice.

Srdačan pozdrav.
Назад на врх Go down
Nenad123456789
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 08.01.2012

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Guldovi koliko dugo leze na jajima   Guld amadine - Page 5 EmptySun 08 Jan 2012, 23:38

imam 2 pitanja:
1:Imam par guldova,dobio sam 8 jaja a nisam ih video da se pare da li je to normalno.
2:Koliko dana guldovi leze na jajima.
Назад на врх Go down
danee87
Član
Član
danee87


Број порука : 41
Join date : 04.01.2012
Age : 36
Локација : Aleksandrovcu Zupskom

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptySun 08 Jan 2012, 23:49

druze guldovi leze na jajima od 12 do 15 dana zavisi od temperature.
Назад на врх Go down
Nenad123456789
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 08.01.2012

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Guld Amadine   Guld amadine - Page 5 EmptySun 08 Jan 2012, 23:57

jel moguce da su jaja prazna,posto ih nisam video da se pare. scratch
Назад на врх Go down
danee87
Član
Član
danee87


Број порука : 41
Join date : 04.01.2012
Age : 36
Локација : Aleksandrovcu Zupskom

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptySun 08 Jan 2012, 23:58

moguce je, mada mozes da proveris lampiranjem jaja ako se formirao fetus pileta.
Назад на врх Go down
Nenad123456789
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 08.01.2012

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Guld Amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyMon 09 Jan 2012, 00:03

A za kolko dana da lampiram legla je 03.01.2012
Назад на врх Go down
danee87
Član
Član
danee87


Број порука : 41
Join date : 04.01.2012
Age : 36
Локација : Aleksandrovcu Zupskom

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: ...   Guld amadine - Page 5 EmptyMon 09 Jan 2012, 00:11

vec uveliko mozes da vidis jer vec posle pet dana se poznaje plodno jaje a iskusni odgajivaci i po boji snesenog jajeta mogu da znaju da li ce biti plodno ili ne ....veoma prozirna jaja su 99% neplodna ..znaci moze slobodno da lampira jer se vec ite kako moze videti da li su plodna
Назад на врх Go down
danee87
Član
Član
danee87


Број порука : 41
Join date : 04.01.2012
Age : 36
Локација : Aleksandrovcu Zupskom

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: ...   Guld amadine - Page 5 EmptyMon 09 Jan 2012, 00:12

zaboravih da ti kazem guldovi lezu posle 3 jajeta a do tada ulaze u kucicu i kao da leze a u stvari leze pored jajeta tako da sa sigurnoscu lezu tek posle treceg snesenog jajeta
Назад на врх Go down
AAleksandar
Posetilac
Posetilac
AAleksandar


Број порука : 8
Join date : 29.11.2011
Age : 33
Локација : Beograd

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyMon 09 Jan 2012, 16:29

Zenka je snela 4 jajeta i zajedno je na njima lezala sa muzjakom nekih 10ak dana da bi odjednom oboje izasli iz kucice i prestali da leze. Da li neko ima ideju zasto?
Hvala
Назад на врх Go down
AAleksandar
Posetilac
Posetilac
AAleksandar


Број порука : 8
Join date : 29.11.2011
Age : 33
Локација : Beograd

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyMon 09 Jan 2012, 16:46

I dobih ove pticice na poklon ali nemam pojma ni koje su vrste, ni nista.. Inace slatko cvrkucu, jako su male i krhke, ne daj boze da ih uhvatis u ruku jer se moze zgnejciti za sekund... mogu misliti kakva su im jaja..i jako su hitre.. zive u volijeri zajedno sa mojim guldovima i vidim da jedu sve sto i guldovi, ali ako neko ima neki predlog ili savet voleo bih da cujem santa
Attachments
Guld amadine - Page 5 Attachmentphoto.JPG
You don't have permission to download attachments.
(157 Kb) Downloaded 32 times
Назад на врх Go down
grozing
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 03.01.2012
Локација : Čepin_Hrvatska

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: savjet_nacin_uzgoja?   Guld amadine - Page 5 EmptyTue 17 Jan 2012, 16:17

Pozdrav svima,
nekoliko postova prije sam pisao o problemu nabavke amadina.

Napokon sam nabavio ptice iz dva izvora tako da nisu u srodstvu pa ću Vam ih malo opisat dok ne postavim slike:

1. izvor: 2 mužjaka (standard crvenoglavi i žuti s crvenom glavom bijela prsa) i ženka (mislim standard crnoglava). Te ptice stare su oko 6 mjeseci tako da još nažalost nisu izmitarene.

2. izvor: 2 ženke (crnoglave, jedna s bijelim prsima) i mužjak jed. faktor pastel zeleni. Ove ptice (ženke su stare oko 10-12 mjeseci), a mužjak oko 2 godine. Ove su ptice izmitarene.

Ptice su sve zajedno na temperaturi 18-19 stupnjeva do 23 sata a iza tog temp. do ujutro padne na 16 stupnjeva s obzirom da preko noci gasim grijanje.
Nalaze se u voljeri dimenzija 1 X 0,8 X 0,7 metara, te imaju trenutno svijetlosti do 19:30 s obzirom da u istoj prostoriji uzgajam kanarince.

Moja pitanja su:
1. hocu li moci uzgajati ptice u navedenim uvjetima ili cu morati cekati ljeto?

2. obzirom da su zajedno mlade i stare ptice koje nisu uparene, sto mogu ocekivati od njihovog uparivanja?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima i savjetima.

Srdacan pozdrav.






Назад на врх Go down
milun
Posetilac
Posetilac
milun


Број порука : 12
Join date : 30.01.2011
Age : 57
Локација : Osecina

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyThu 19 Jan 2012, 01:22

e ovako ptice iz 1 izvora su jos mlade za parenje i treba ih pustiti da izmitare do kraja i ne treba ih pariti bar do 9 meseci starosti ..izvor br.2 su polno zrele ptice i one se mogu pariti i sada ako su usiljene za parenje i da nisu u srodstvu ,moj ti je savet da sacekas jos malo i da te ptice uparis iz razlicitih izvora da bi bio siguran 100% da nisu u srodstvu ,sto se temperature tice ona je optimalna i ne bi trebalo da ima problema sto se toga tice ,prostor je za sada dovoljan ali bez kucica jer mislim da bi mozda bilo malo problema oko lezenja , sa ovakvim sastavom bi se sigurno upario jedan par iz drugog izvora posto su oni polno zreli a tako bi posle bilo i sa mladim parom dok bi se jedan par formirao mesovit .zaboravio sam da ti kazem sto se temperature tice da si bio u obavezi da se raspitas u kakvim su uslovima drzane ptice pre nabavke pa bi i ti trebao iz pocetka da ispunis takve uslove dok se ptice postepeno ne adaptiraju na tvoje uslove drzanja ...za sada toliko ako ima jos nekih nejasnoca samo pitaj ..pozdrav
Назад на врх Go down
grozing
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 03.01.2012
Локација : Čepin_Hrvatska

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyThu 19 Jan 2012, 12:47

milun ::
e ovako ptice iz 1 izvora su jos mlade za parenje i treba ih pustiti da izmitare do kraja i ne treba ih pariti bar do 9 meseci starosti ..izvor br.2 su polno zrele ptice i one se mogu pariti i sada ako su usiljene za parenje i da nisu u srodstvu ,moj ti je savet da sacekas jos malo i da te ptice uparis iz razlicitih izvora da bi bio siguran 100% da nisu u srodstvu ,sto se temperature tice ona je optimalna i ne bi trebalo da ima problema sto se toga tice ,prostor je za sada dovoljan ali bez kucica jer mislim da bi mozda bilo malo problema oko lezenja , sa ovakvim sastavom bi se sigurno upario jedan par iz drugog izvora posto su oni polno zreli a tako bi posle bilo i sa mladim parom dok bi se jedan par formirao mesovit .zaboravio sam da ti kazem sto se temperature tice da si bio u obavezi da se raspitas u kakvim su uslovima drzane ptice pre nabavke pa bi i ti trebao iz pocetka da ispunis takve uslove dok se ptice postepeno ne adaptiraju na tvoje uslove drzanja ...za sada toliko ako ima jos nekih nejasnoca samo pitaj ..pozdrav

Zahvaljujem Milune na savjetima.

Misliš da bi ovaj jedan spolno zreli par trebao odvojiti u drugi kavez ili da im stavim kucicu da se upare bez obzira što su sa drugim pticama?

Srdacan pozdrav
Назад на врх Go down
milun
Posetilac
Posetilac
milun


Број порука : 12
Join date : 30.01.2011
Age : 57
Локација : Osecina

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyThu 19 Jan 2012, 19:51

ako mislis da nisu u srodstvu i ako nemas neku zelju sta bi sa cim hteo da paris onda samo okaci kucice i onda ce se ptice same odabrati sto po . pravilu i jeste najbolje resenje jer samoodabrane ptice su i najuskladjeniji parovi i u vecini slucajeva i dobri roditelji...za pocetak ih drzi zajedno dok se ne odvoji par a zatim ako si u mogucnosti odvoj ih ,ja licno lezem odvojene parove jer se ptice medjusobno ne sukobljavaju oko gnezda i ne ometaju jedni druge prilikom lezanja na jajima ,nije pogresno ni leci ih u grupama ali ja sam ipak za varijantu par po par a ti ipak odluci kako ces da ih lezes ,to je ipak tvoja odluka ..sa srecom ..pozdrav
Назад на врх Go down
grozing
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 03.01.2012
Локација : Čepin_Hrvatska

Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 EmptyThu 19 Jan 2012, 20:40

milun ::
ako mislis da nisu u srodstvu i ako nemas neku zelju sta bi sa cim hteo da paris onda samo okaci kucice i onda ce se ptice same odabrati sto po . pravilu i jeste najbolje resenje jer samoodabrane ptice su i najuskladjeniji parovi i u vecini slucajeva i dobri roditelji...za pocetak ih drzi zajedno dok se ne odvoji par a zatim ako si u mogucnosti odvoj ih ,ja licno lezem odvojene parove jer se ptice medjusobno ne sukobljavaju oko gnezda i ne ometaju jedni druge prilikom lezanja na jajima ,nije pogresno ni leci ih u grupama ali ja sam ipak za varijantu par po par a ti ipak odluci kako ces da ih lezes ,to je ipak tvoja odluka ..sa srecom ..pozdrav

Slazem se s tobom, mislim da sa odvojenim parovima je kontroliran uzgoj za razliku kad su sveptice zajedno.

De mi reci, ovaj jedan mužjak mi je malo pokunjen tj. povremeno drzi glavu pod krilom (ptice je inace gazda drzao na 18-20 stupnjeva; pa ih je zbog teh. problema jedno vreme drzao na nekih 25 stupnjeva).

Ostale su ptice dobro. Imas li kakav savjet, da muzjak mozda ne bi bacio perije?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Guld amadine - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Guld amadine   Guld amadine - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
Guld amadine
Назад на врх 
Страна 5 of 6Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Špic amadine
» Guld amadine(bastardiranje)
» Da li mogu guld amadine da se cuvaju u nasim klimatskim uslovima

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: EGZOTE-
Скочи на: