PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Pesma štiglića - Page 17 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Pesma štiglića - Page 17 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Pesma štiglića - Page 17 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Pesma štiglića - Page 17 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Pesma štiglića - Page 17 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Pesma štiglića - Page 17 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Pesma štiglića - Page 17 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Pesma štiglića - Page 17 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Pesma štiglića - Page 17 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Pesma štiglića - Page 17 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Pesma štiglića - Page 17 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Pesma štiglića - Page 17 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Pesma štiglića - Page 17 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Pesma štiglića - Page 17 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Pesma štiglića

Go down 
+74
ĐEKO
žako
koce split
sphone
raskokat
carduel
Uros/Zavisa
dalibor vasic
bric bric
gost1
pedjacure
refa95
korbach
Toni Mk
ogic
dix1
hollandija
popicaBL
vrscanin
andrija 003
boris
voja_ilic
Andrija97
Luka Perica
cajzla
gursuz
NebojsaB
jigor
slavishab
Steva
Timbrado
malaksalo
zoranV
Ivan Z
gasa ns
Furla
backo
Dax BG
Gost
aleks
vucjanacc
lujo
dzordz82
diskus
Ad3l
zoran ptice pjevice
salee
Zokbok988
franc92
delux
Mica Vasic
drakceJA
vani
tefik1
zorule77
Danijelvr
Zika
belobradi
sestoperac
bogdanik
ibro
Бане
Laza
alann
BOCKA
ticar
ZOKICA
batostanisic
stiglic
saso78
DjordjeVet
Drle
Luckyboy
Milan
78 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22 ... 27  Next
АуторПорука
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptySun 28 Nov 2010, 19:42

https://www.youtube.com/watch?v=niENTrnCZ2w
moze imutacija da gruva
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptySun 28 Nov 2010, 21:29

Moze naravno! Samo je treba skolovati.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyMon 29 Nov 2010, 14:00

Moze i Ekrem Jevric da peva Sabanove pesme samo ga treba "doskolovati"...
lol!
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyMon 29 Nov 2010, 15:13

Mozemo ovu izjavu protumaciti na vise nacina...
Budi malo konkretniji sta i mislio reci!!!
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyMon 29 Nov 2010, 21:31

Magistre, znas vrlo dobro da se ne konkretizujemo previse. Ne moze ni domestifikovani, ni ulovljeni, azijski ili mutacija nauciti bez malo genetike, a pogotovu bez zivog ucitelja. study
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyMon 29 Nov 2010, 22:12

Kaze narodna ako laze koza ne laze rog!!!
U ovom slucaju imas i kozu i rog!!! Covjek je postavio klip koji ti pobijas Evil or Very Mad
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
cajzla
Član
Član



Број порука : 132
Join date : 30.09.2009
Age : 54
Локација : leskovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 30 Nov 2010, 01:01

gospodine urednice pesme.imam jedan problem pa sam hteo da se obratim najboljem medu dobrima. imam stiglica sa kostinom pesmom ali je u trecoj godini izgubio cafuj cafaj pa postoji li mogucnost da vrati tu turu. puno hvala.
Назад на врх Go down
cajzla
Član
Član



Број порука : 132
Join date : 30.09.2009
Age : 54
Локација : leskovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 30 Nov 2010, 01:16

diskus nema smisla lepo sam t zamolio a ti ne zelis da mi das odgovor. unapred hvala
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 30 Nov 2010, 01:22

cajzla ::
diskus nema smisla lepo sam t zamolio a ti ne zelis da mi das odgovor. unapred hvala
Izvini nisam vido poruku,ako nema sve ostalo sto treba da ima sta ce mu i ta tura. Exclamation Question Mozda No Mozda
Назад на врх Go down
cajzla
Član
Član



Број порука : 132
Join date : 30.09.2009
Age : 54
Локација : leskovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 30 Nov 2010, 01:28

onda bi pitanje bilo drugacije formulisano
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 30 Nov 2010, 02:52

zoran ptice pjevice ::
Kaze narodna ako laze koza ne laze rog!!!
U ovom slucaju imas i kozu i rog!!! Covjek je postavio klip koji ti pobijas Evil or Very Mad

Kakav klip? Kukuruzni...
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 30 Nov 2010, 12:50

Slusaj me ti kompleksasu jedan. Nadji neko drugo mjesto gdje ces lijeciti komplekse i podjebavati ljude. Nemas pojma o pticama. I ne znam ko ti dozvoljava da pises na forumima jer si na sve jednom forumu poznat po glupostima i provokacijama.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 30 Nov 2010, 13:17

Tema je PESMA PTICA ! O tome ljude žele da čitaju kad otvore ovu temu.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 30 Nov 2010, 15:13

Apsolutno se slazem sa tobom Milane!
I izvinjavam se na mojoj reakciji na ovog provokatora.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyTue 30 Nov 2010, 19:36

ajde sad dajte da cujemo nekog stiglica . . . moze i mutacija . . . moze i major . . . moze i bastard . . . moze i sa pesmom neke druge ptice . . . npr slavuja . . .
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 01 Dec 2010, 07:57

https://2img.net/r/ihimizer/img573/5302/01122010067.jpg

Evo kako bi trebalo da izgleda ocenska lista KP stiglica.
Nekada kada je pravljena lista za KP i trebala da se standardizuje(do toga nije ni dosla) bili su obuhvaceni svi pticari i ko cuva kostinu pesmu i ko cuva divljacku pesmu.Da se nebi uvredili ostali pticari bila je napravljena ova ocenska lista,zato ima i ostale ture koje ne spadaju u KP.
Kao na primer:
Tutnjava,Cau Cau,Dziu-Dziu,Klje-Klje,tikliju,ci-ci.itd
Kad gledate prvu rubliku javljanja kp ima 6 javljanja i to:PLIJU<<CIKLIJU<<<PUCKANJE<<<<KRGLIV<<<<ZLIV ILI FI DZI<<<ZULIJU---kostin zov.

Glas mamca.
FLO_FLO to su nekada pevali stiglani,kada su poceli sa treningom meleza ova tura prelazi u PLO_PLO zato sto se izgubila preko stiglica i sam melez je preradio ovu turu i tako je i ostala.
Kako bi zvucao glas mamca:
Uvek ide priprema pre samog ispevavanja mamca PLIV CILKIV LIP LIP KRRR----toje mamac na KRRR
LIB_LIB_LIB -FRRRR _CAFAJ -CAFUJ -PLO _PLO itd.
Ndam se kad bude standardizovana KP (onda ce i sam disk biti prezentovan i gde ce moci da svi odgajivaci da skoluju svoje stiglice)bi ce to izazov za sve odgajivace jer je veoma teska pesma za ucenje. Basketball
Vidim da pojedine ture su preslusane i po 50 i vise puta a samo je MICA dao komentar po njegovom ukusu.
Epa kolege pticari posto smo docekali i samu legalizaciju PPFE,vreme je da se usvoji i standard pesme da bi mogli da se takmicimo i druzimo na izlozbama nadam se uskoro. cheers
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 01 Dec 2010, 11:24

Napokon si nicim izazvan i bez icijeg pitanja postavio neki poucan post o KPu i nadam se stavio tacku na cutanje. Svaka ti cast. Po toj staroj, losoj listi su odrzavana takmicenja koliko ja znam, a lista nije losa jer su mogli da se takmice i ovi sa "drugacijom" KP i stara i nova i vinaracka sve zajedno. Ovo sto si ti napisao, takav kvalitet ptica vise ne postoji i moralo je da se spuste kriterijumi pesme. A cd sa pesmom ce biti kao slavujarska traka i prodavace se po 100e cim se krene sa takmicenjem, ima tendencija da bude tako.
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 01 Dec 2010, 17:09


Znaci , pesma npr mojih stiglica je "divljacka", iako radim na njoj dvadesetak godina ... i samo kod mene moze da se cuje... ???
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 01 Dec 2010, 18:12

boris ::
https://www.youtube.com/watch?v=niENTrnCZ2w
moze imutacija da gruva
ovo je isjecak pjesme koju preferiraju italijani i spanci.ko razumje shvatice.

ova tema je generalno malo zajebana,da izvinete na izrazu jer o razllici ukusa ne treba diskutovati.npr kanarinaca pjesme ima vise vrsta i ne odgovara svakom ista zbog toga i postoje "vrste" pjesme da bi svako nasao ono sto mu lezi.

ja sam sam mislio da ljudi cuju nesto drugacije,a ne da mjerilo svega bude kostina pjesma...........................ne vole to svi.
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 01 Dec 2010, 18:22

diskus ::
https://2img.net/r/ihimizer/img573/5302/01122010067.jpg

Evo kako bi trebalo da izgleda ocenska lista KP stiglica.
Nekada kada je pravljena lista za KP i trebala da se standardizuje(do toga nije ni dosla) bili su obuhvaceni svi pticari i ko cuva kostinu pesmu i ko cuva divljacku pesmu.Da se nebi uvredili ostali pticari bila je napravljena ova ocenska lista,zato ima i ostale ture koje ne spadaju u KP.
Kao na primer:
Tutnjava,Cau Cau,Dziu-Dziu,Klje-Klje,tikliju,ci-ci.itd
Kad gledate prvu rubliku javljanja kp ima 6 javljanja i to:PLIJU<<CIKLIJU<<<PUCKANJE<<<<KRGLIV<<<<ZLIV ILI FI DZI<<<ZULIJU---kostin zov.

Glas mamca.
FLO_FLO to su nekada pevali stiglani,kada su poceli sa treningom meleza ova tura prelazi u PLO_PLO zato sto se izgubila preko stiglica i sam melez je preradio ovu turu i tako je i ostala.
Kako bi zvucao glas mamca:
Uvek ide priprema pre samog ispevavanja mamca PLIV CILKIV LIP LIP
KRRR----toje mamac na KRRR
LIB_LIB_LIB -FRRRR _CAFAJ -CAFUJ -PLO _PLO itd.
Ndam se kad bude standardizovana KP (onda ce i sam disk biti prezentovan i gde ce moci da svi odgajivaci da skoluju svoje stiglice)bi ce to izazov za sve odgajivace jer je veoma teska pesma za ucenje. Basketball
Vidim da pojedine ture su preslusane i po 50 i vise puta a samo je MICA dao komentar po njegovom ukusu.
Epa kolege pticari posto smo docekali i samu legalizaciju PPFE,vreme je da se usvoji i standard pesme da bi mogli da se takmicimo i druzimo na izlozbama nadam se uskoro. cheers


bez "zije "na kraju ispjevavanje ,poslje koje treba pauza 2-3 sekunde nema pjesme.KP JE PREPUNA TURA,ali nekako nekonkretnih treba je molo pojacati ,nekim "odrezivanjem "na kraju-----zijomm
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 01 Dec 2010, 18:26

Dax BG ::
Magistre, znas vrlo dobro da se ne konkretizujemo previse. Ne moze ni domestifikovani, ni ulovljeni, azijski ili mutacija nauciti bez malo genetike, a pogotovu bez zivog ucitelja. study
otkud zivi ucitelj .........kad nista ne valja.genetska modifikacija.......znao sam
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 01 Dec 2010, 21:44

pticarch ::

Znaci , pesma npr mojih stiglica je "divljacka", iako radim na njoj dvadesetak godina ... i samo kod mene moze da se cuje... ???
Jeste divljacka i to dobra divljacka i ja volim divljake nemoj misliti da volim samo kostinu pesmu,ali da bude cist divljak bey felera pa makar imao i sest tura ali da budu ciste. king
Ajde prevedi mi onog tvog stiglana sto si uloyio godine i godine,turu po turu. Basketball
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 01 Dec 2010, 22:01

boris ::
diskus ::
https://2img.net/r/ihimizer/img573/5302/01122010067.jpg

Evo kako bi trebalo da izgleda ocenska lista KP stiglica.
Nekada kada je pravljena lista za KP i trebala da se standardizuje(do toga nije ni dosla) bili su obuhvaceni svi pticari i ko cuva kostinu pesmu i ko cuva divljacku pesmu.Da se nebi uvredili ostali pticari bila je napravljena ova ocenska lista,zato ima i ostale ture koje ne spadaju u KP.
Kao na primer:
Tutnjava,Cau Cau,Dziu-Dziu,Klje-Klje,tikliju,ci-ci.itd
Kad gledate prvu rubliku javljanja kp ima 6 javljanja i to:PLIJU<<CIKLIJU<<<PUCKANJE<<<<KRGLIV<<<<ZLIV ILI FI DZI<<<ZULIJU---kostin zov.

Glas mamca.
FLO_FLO to su nekada pevali stiglani,kada su poceli sa treningom meleza ova tura prelazi u PLO_PLO zato sto se izgubila preko stiglica i sam melez je preradio ovu turu i tako je i ostala.
Kako bi zvucao glas mamca:
Uvek ide priprema pre samog ispevavanja mamca PLIV CILKIV LIP LIP
KRRR----toje mamac na KRRR
LIB_LIB_LIB -FRRRR _CAFAJ -CAFUJ -PLO _PLO itd.
Ndam se kad bude standardizovana KP (onda ce i sam disk biti prezentovan i gde ce moci da svi odgajivaci da skoluju svoje stiglice)bi ce to izazov za sve odgajivace jer je veoma teska pesma za ucenje. Basketball
Vidim da pojedine ture su preslusane i po 50 i vise puta a samo je MICA dao komentar po njegovom ukusu.
Epa kolege pticari posto smo docekali i samu legalizaciju PPFE,vreme je da se usvoji i standard pesme da bi mogli da se takmicimo i druzimo na izlozbama nadam se uskoro. cheers


bez "zije "na kraju ispjevavanje ,poslje koje treba pauza 2-3 sekunde nema pjesme.KP JE PREPUNA TURA,ali nekako nekonkretnih treba je molo pojacati ,nekim "odrezivanjem "na kraju-----zijomm

Dali si ti cuo celu pesmu,ne ono sto si moyda skidao od interneta bounce disk traje 1 i 15 minuta i pocinje sa javkama uvodni deo pesme i cela pesma koja traje 25 min a ostalo je mamac divljacki.SLIPI SLIPI CAP CAP CI KRRR.
I u kostinoj pesmi ima reyanja pauye gde treba da yastane pa da krene na neki mamac.
Evo na primer LIB LIB FRRRR CAFAJ CAFUJ PLO PLO pauya I na kraju ZIJA,dali po tebi ptica moze ovo da ispeva ili ce da SE UGUSI.
Po tebi gde bi moglo da se ubaci zija po ovoj listi a da zvuci lepo i da ptica moze da ispeva,napravi jedan deo sa tim i dali ce ptica moci to da ispeva. Exclamation Question Jer i Zija je dvoglasna tura. bom
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyWed 01 Dec 2010, 22:04

boris ::
boris ::
https://www.youtube.com/watch?v=niENTrnCZ2w
moze imutacija da gruva
ovo je isjecak pjesme koju preferiraju italijani i spanci.ko razumje shvatice.

ova tema je generalno malo zajebana,da izvinete na izrazu jer o razllici ukusa ne treba diskutovati.npr kanarinaca pjesme ima vise vrsta i ne odgovara svakom ista zbog toga i postoje "vrste" pjesme da bi svako nasao ono sto mu lezi.

ja sam sam mislio da ljudi cuju nesto drugacije,a ne da mjerilo svega bude kostina pjesma...........................ne vole to svi.
Prvo ako se takmicimo sa FORJLANIMA to je druga kategorija ptice ili cemo sa balkanikom,ovaj snimak je tipican furlan. Wink Samo vrti jedno isto.
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 EmptyThu 02 Dec 2010, 00:44

diskus ::
boris ::
boris ::
https://www.youtube.com/watch?v=niENTrnCZ2w
moze imutacija da gruva
ovo je isjecak pjesme koju preferiraju italijani i spanci.ko razumje shvatice.

ova tema je generalno malo zajebana,da izvinete na izrazu jer o razllici ukusa ne treba diskutovati.npr kanarinaca pjesme ima vise vrsta i ne odgovara svakom ista zbog toga i postoje "vrste" pjesme da bi svako nasao ono sto mu lezi.

ja sam sam mislio da ljudi cuju nesto drugacije,a ne da mjerilo svega bude kostina pjesma...........................ne vole to svi.
Prvo ako se takmicimo sa FORJLANIMA to je druga kategorija ptice ili cemo sa balkanikom,ovaj snimak je tipican furlan. Wink Samo vrti jedno isto.

ja sam rekao da je isjecak,treba biti bogatije zvonkim turama i (po meni)mora zavrsiti zijom,po mogucstvu sto duzom.

ako bih ja davao neke ocjene za pjesmu koju sam do sad cuo na skali od 1-10.pobjedila bi ptica iz leskovca ali ne sa kostinom pjesmom.tu pticu i sad ima Cira pretpostavljam da ga znas,i mislim da ima neki snimak.pa ako ga znas pitaj da postavic na forum.ja sam slusao pticu ,nisam snimak.pokusaj da postavis da se komentarise.ptica je (kako mi je receno)uhvacena na vlasinskom jezeru pre 7 god,na zalost sad je totalno corava tako da ne znam oce li pjevati vise......postoji valjda snimak CIRA ce ga dati sigurno.....inace po meni je cista 9 Wink
Назад на врх Go down
Sponsored content





Pesma štiglića - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 17 Empty

Назад на врх Go down
 
Pesma štiglića
Назад на врх 
Страна 17 of 27Иди на страну : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22 ... 27  Next
 Similar topics
-
» Pesma štiglića
» ŠUMSKA ŠEVA (lullula arborea)
» Pesma Bastarda

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: