PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za razmnozavanje

Go down 
+75
Drogba
Deki1
Alek 69
Sasa-Kg
penzioner
suljaga
pedjacure
belobradi
SvabaLe
sumskivardarac
Mile pticar
PetarMakce
Corma
sasaznas
IVANCO
trnar
crnitica
korbach
Ninoslav84
nikolaleskovac
ogic
doctor 1
drvetmed
dalibor vasic
ljubapn
bondža1
bili
luka pericaa
lanmiihtm
malilovac
Luka Perica
lakiso
ivan83
blackhunter
goran70
markojunior
Fikus
voja_ilic
Zokbok988
farmacy
Ivica
lujo
boris
Timbrado
alann
majanole
kumca
pticar_amater
GoranKS
budisic
grga
Canary Martin
Ivan_Nish
goran79
kima
GORAN979
ulicni hodac
Danijelvr
novaksin
Laza
alexandar
Zika
IgorSO
pticar nis
Gost
Бане
milos0205
batostanisic
sestoperac
Steva
gost1
BOCKA
Milan
ticar
sasha
79 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next
АуторПорука
grga
Član
Član



Број порука : 61
Join date : 21.12.2009
Age : 53
Локација : Inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 24 Feb 2010, 00:03

kanarinci bi ovih dana trebali da izvedu drugu turu za redom drzim muzjaka i zenku zajedno dobro se ponasaju leze neizmenicno u gnezdu ali nebih hteo da ih preopterecujem ostavicu ih da othrane mlade ali necu vise da se pare nek malo odmore a drzobi ih zajedno ako je to moguce a da se nepare ili sta da radim da prekinu da malo odmore scratch scratch scratch
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 24 Feb 2010, 01:01

GoranKS ::
treba mi pomoc. juce mi je kanarinka snela prvo jaje i posle toga se narogusila i takva je od juce,nije stavljala glavu pod krilo. sada sam je uhvatio i ispala joj je ona kost napred i kao da je naglo smrsala. Sta je problem?

Takve ptice se iskljucuju iz daljeg uzgoja, jer i kvalitet mladih (ako ih bude bilo) nece biti dobar. Preporucio bih ti da je iskljucis iz parenja i probas sledece sezone ponovo, naravno ako je izlecis i simptomi nestanu. Za svaku pticu pre pocetka parenja vazi da je u potpunom zdravstvenom stanju, a to se ustanovljava kada pocnemo da odredjujemo koju sa kojom pariti. Verujem da ti je ptica bila zdrava pre nego sto si je stavio da se pari, ali eto, desava se svasta i gde mi ne mozemo odredjivati neke stvari. Sve to cini majka priroda. Ipak, da bih joj ucinio nesto dobro, izbaci je iz parenja i pocni da je lecis, to ti ja preporucujem, a ti kako hoces. Razloga moze biti vise, pogresna ishrana, prejaka jajcana hrana ili nedostatak nekih vitamina. Sve to moze biti uzrok poremecaja crevnog trakta koji dovodi pticu u veliki stres.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: pitanje pocetnika   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 24 Feb 2010, 10:40

Ljudi s obzirom da mi ona zenka ne reaguje na muske jer se je pre mesec dana mitarila, kupio sam jos jednu zenku koja je kod mene vec nedelju dana, ali me cudi njeno ponasanje, sada je forsiram jacom hranom jajcanom itd, ali ona ima neke cudne navike tj. kao da pevusi ima neke cudne zvuke ne kao ostale dve sto imam, prosto me navodi na razmisljanje da nije musko koje tek uci da peva, mada sam pitao coveka odakle sam kupio pa sam mu cakpustio snimljene zvuke koje zenka ispusta, nasta mi je on rekao da je to zenka jer ima nekih koje pomalo i pevusaju mada ne kao muski ali je zasigurno zenka koja je pred parenje i da je to znak da je dobrog kvaliteta zenka.
Pa vas ljudi pitam sta je tu po sredi, i dokle da je drzim samu, dosad sam je jednom spojio sa muskim belim ali su se kratku ljubakali i muvali a onda je muski navalio da nosi materijal za gnezdo po kavezu i da je juri na parenje a ona bezi pa se na kraju i potuku. Da li da cekam da ona napravi gnezdo pa da je spojim ili da sacekam jos koji dan pa da ih opet spojim, jer reaguju na zvuke i dozivaju se evidentno, kao i dali je mozda problem sto je zenka zuta a muski beo.

Ljudi pomagajte ako znate sta da radim !!!!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 24 Feb 2010, 14:16

Ako su počeli da prave gnezdo tvoja je greška što si ih razdvojio, kod ptica tuča nije neobična pojava znači to je nešto normalno da se ljube, pare tuku i nisi trebao da diraš ništa. Potrebno je samo strpljenje.
Назад на врх Go down
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 24 Feb 2010, 15:24

Ok za ono prvo, mada se onako brze dobija odgovor, ali ispostovacu, a sto se ovog mog problema tice, nisu poceli da prave gnezdo vec je muski samo ranosio materijal pokazujuci zenki sta joj je ciniti al ona nije u tih nekoliko sati pridavala znacaju tome pa je on onda krenuo na nju pa je nastao sukob tako da se nebi desilo nesto ja sam ih odvoji, a onda odmah nakon sat vremena muski zapeva a ona se uzneiri i odgovara mu trazeci ga po kavezu, a ono sto me brine jos je da ona povremeno zubori i kao da pevusi nesto ne kao sto to rade muski ali i ne kao sto sam dosad cuo od zenki, pa se pitam kakva je to zenka i dali ce od svega ista biti, i da li da je ostavim samu dok sama ne krene da svija gnezdo ili da je spojim sa muskim za koji dan, kao i to da nije mozda problem sto je muski beo a ona zuta pa ga ne prihvata na pogled a na sluh joj odgovara?

H v a l a !!!!
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 24 Feb 2010, 21:42

majanole ::
Ok za ono prvo, mada se onako brze dobija odgovor, ali ispostovacu, a sto se ovog mog problema tice, nisu poceli da prave gnezdo vec je muski samo ranosio materijal pokazujuci zenki sta joj je ciniti al ona nije u tih nekoliko sati pridavala znacaju tome pa je on onda krenuo na nju pa je nastao sukob tako da se nebi desilo nesto ja sam ih odvoji, a onda odmah nakon sat vremena muski zapeva a ona se uzneiri i odgovara mu trazeci ga po kavezu, a ono sto me brine jos je da ona povremeno zubori i kao da pevusi nesto ne kao sto to rade muski ali i ne kao sto sam dosad cuo od zenki, pa se pitam kakva je to zenka i dali ce od svega ista biti, i da li da je ostavim samu dok sama ne krene da svija gnezdo ili da je spojim sa muskim za koji dan, kao i to da nije mozda problem sto je muski beo a ona zuta pa ga ne prihvata na pogled a na sluh joj odgovara?

H v a l a !!!!

To je jedna vrsta rituala da muzijak raznosi materijal. Svaki muzijak to radi kada se spoji sa zenkom, pa cak i u prirodi, jedna vrsta muvanja. Zatim sledi njegova pesma i jurenje po parilici, sto je sasvim normalno u takvom momentu. Jedino moras obavezno posmatrati kako se to zavrsava. Bude slucaja da zenka ne prihvata muzijaka, gde to vijanje i tuca moze da se zavrsi da jedan od njih dvoje ugine !!! Zenke koje pevaju su od vrlo dobrog kvaliteta, barem kod kanarinaca pesme. Slobodno ih spoji i obrati paznju na njih.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 25 Feb 2010, 19:17

Hvala na savetu i misljenju, ali bi voleo da cujem i druge tj. druga misljenja i iskustva.

Hvala svima unapred!!!!!!!!!!!!
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 25 Feb 2010, 21:20

kad vidis zenku da vuce materijal i ulazi u gnjezdo pusti muzjaka ,ako su ti to prve ptice naj lakse je da muzjaka ostvis dok ne snese drugo jaje i uvece ga izvadi.ako sluzajno vucei nosi materijal a nikako ne ulazi u gnjezdo promjeni polozaj i mjesto gnjezda i ne zaviruj previse
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 25 Feb 2010, 22:15

Meni se do sad nije desilo da ptice ubiju jedna drugu kad ih stavim na parenje, ne znam da li je neko od vas lično to doživeo? Možda počupaju tu i tamo neko pero ali nekih ozbiljnijih povreda nije bilo.
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 25 Feb 2010, 23:42

Nije ni meni, ali sam samo naveo da bolje pripazi jer postoji mogucnost ako zenka ne prihvata muzijaka.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyFri 26 Feb 2010, 12:48

Ljudi postujuci vasa misljenja ja sam spojio ovo dvoje, imajuci u vidu da je zenka skidala i raznosila materijal po kavezu i burno reagovala na pesmu muzjaka, mada taj materijal ne unosi u gnezdo koje sam postavio sa desne strane i to ono zeleno zatvoreno od plastike sto se kaci na kavez, bili su zajedno 24h ljbakali se muvali se al nikako parili jer kao da ga izbegava tj nije sasvim spremna a onda on poludi pa krene na silu pa haos, tako da nisam smeo da ih duze ostavljam. sada su razdvojeni i oboje lude muzjak peva a zenka i ona nesto zubori i pevusa trazeci ga ili vec sta.

Sta je ovde problem gnezdo u kome zenka samo uleti i izleti, koa da se plasi da bude u njemu i kao da nezna da pravi gnezdo, da li da zamenim gnezdo sa onim otvorenim sto se kaci unutar kaveza.

Stvarno neznam sta da radim kako i je spario?
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyFri 26 Feb 2010, 16:52

To je sve sasvim normalno. Ne znam koliko puta do sad si ih spajao i razdvajao, ali to nije dobro. Pre nego sto si poceo sa uzgojem, trebao si da se raspitas kako se to radi, koje su posledice itd. Normalno je da zenka nece odma da se upari, to traje par dana. To sto raznosi materijal i ubacuje i izbacuje ga iz gnezda, isto je normalno, ali za 3-4 dana sigurno ce ga napraviti. Gnezdo vecinom bude napravljeno za jedan dan. Sve je to jedna predigra i ne trebas da se brines, za par dana gnezdo ce biti gotovo i uparicu se sigurno. Racunaj na nekih 5-10 dana od spajanja parova da ce biti i jaja. Sve zavisi od njih dvoje kako reaguju jedno na drugo. Ako vidis da se gotive, ne diraj nista i sto manje ih ometaj. Uspeh je zagarantovan.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptySun 28 Feb 2010, 03:06

majanole ::
Ljudi postujuci vasa misljenja ja sam spojio ovo dvoje, imajuci u vidu da je zenka skidala i raznosila materijal po kavezu i burno reagovala na pesmu muzjaka, mada taj materijal ne unosi u gnezdo koje sam postavio sa desne strane i to ono zeleno zatvoreno od plastike sto se kaci na kavez, bili su zajedno 24h ljbakali se muvali se al nikako parili jer kao da ga izbegava tj nije sasvim spremna a onda on poludi pa krene na silu pa haos, tako da nisam smeo da ih duze ostavljam. sada su razdvojeni i oboje lude muzjak peva a zenka i ona nesto zubori i pevusa trazeci ga ili vec sta.

Sta je ovde problem gnezdo u kome zenka samo uleti i izleti, koa da se plasi da bude u njemu i kao da nezna da pravi gnezdo, da li da zamenim gnezdo sa onim otvorenim sto se kaci unutar kaveza.

Stvarno neznam sta da radim kako i je spario?
stavi i jedno unutrasnje gnjezdo pa nek bira sama.a akko se ljube (hrane)ostavi ih slobodno zajedno nema veze i ako se pobiju malo ,to se desava i kod najiskusnijih odgajivaca kad zele da upare neki "specijalan" par
Назад на врх Go down
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptySun 28 Feb 2010, 20:32

Ljudi stvarno neznam sta da radim, izludjuju me ovo dvoje, kad su razdvojeni lude jedno za drugim, muski peva i seta po kavezu a zenka i ona pevusi nesto i setka po kavezu, meterijal raznosi po kavezu al kad ih spojim nekis sat vremena se setkaju po kavezu i ljubakaju itd al nakon toga posto zenka ne dozvoli muskom da je naskoci i ne prihvata da sledi njegove instrukcije oko pravljenja gnezda, onda nastaje haos jer muski totalno odlepi pa je vija po celom kavezu. Sledeci vasa iskustva i instrukcije, ja ih ne diram nekih pola sata do sat a onda nema smisla jer zenka jednostavno nezna gde ce jer joj ovaj visi nad glavom, strah me je da ne polome krila ili vec nesto drugo, s obzirom da je to opste ludilo. A nakon razdvajanja muski ne prestaje sa pesmom trazeci je a zenka takodje pevusi i skace okolo trazeci ga.

Sta da im radim, neznam da li cu uopste do kraja sezone uspeti da ih sparim a tako bi voleo da imam mlade od njih dvoje?
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: razmnožavanje kanarinaca napolju   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 03 Mar 2010, 12:11

--------------------------------------------------------------------------------

Ja bih vas zamolio za malo detaljniji savet. Pošto su moje ptice 2 kanarinke i 1 kanarinac napolju, a tu su bili čitavu prošlu zimu, pitam se šta da i kada da uradim u cilju sparivanja pomenutjih kanarinaca. Naime planiram da parenje obavim napolju. imam nekoliko pitanja na koja bih voleo da dobijem odgovore:

1. Kada da počnem sa primremom ženki
2. kada da počnem sa pripremom mužjaka
3. Kada da ih spojim

Oko usiljavanja imam iskustva ali je svaki savet takodje koristan.
Intenzivno čitam komentare i puno mi pomažu

Pozdrav svima
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 03 Mar 2010, 21:02

novaksin ::
--------------------------------------------------------------------------------

Ja bih vas zamolio za malo detaljniji savet. Pošto su moje ptice 2 kanarinke i 1 kanarinac napolju, a tu su bili čitavu prošlu zimu, pitam se šta da i kada da uradim u cilju sparivanja pomenutjih kanarinaca. Naime planiram da parenje obavim napolju. imam nekoliko pitanja na koja bih voleo da dobijem odgovore:

1. Kada da počnem sa primremom ženki
2. kada da počnem sa pripremom mužjaka
3. Kada da ih spojim

Oko usiljavanja imam iskustva ali je svaki savet takodje koristan.
Intenzivno čitam komentare i puno mi pomažu

Pozdrav svima

Na takav nacin parenja, licno TI ne mozes mnogo uticati, sto znaci da cu oni sami da pokrenu parenje kada vreme otopli i dani postanu duzi. Sto se tice pripreme, mozes vec sad poceti i negde pocetkom, sredinom Aprila ih spoji. Sve zavisi od vremena i temperature. Materijal za pravljenje gnezda mozes postaviti za jedno 2-3 nedelje. Cim zenka pocne da ga raznosi i da pravi gnezdo, onda slobodno ubaci muzijaka.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 04 Mar 2010, 12:14

Hvala na pomoci.
Prihvatio bih jos neki savet ako ga ima.
pozdrav.
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 11 Mar 2010, 20:30

mogu li zenki koja je u kafezu sa mladima staviti banjicu za kupanje?
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 11 Mar 2010, 22:48

pticar_amater ::
mogu li zenki koja je u kafezu sa mladima staviti banjicu za kupanje?

Slobodno postavi, nema sta da skodi, ali cim se okupa odmah je odstrani. Ne drzi banjicu sa vodom duze od 2 sata !!!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 11 Mar 2010, 23:54

pticar_amater ::
mogu li zenki koja je u kafezu sa mladima staviti banjicu za kupanje?
Pa zamisli kako bi posle toga izgledali mladi kad ih onako mokra ženka prekrije? affraid
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 24 Mar 2010, 16:56

Dobio sam jučer i danas po jedno jaje i pošto ih vadim da ih zajedno vratim interesuje me na kojoj temperaturi da ih držim da bi svi zajedno izašli?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyWed 24 Mar 2010, 22:24

pticar_amater ::
Dobio sam jučer i danas po jedno jaje i pošto ih vadim da ih zajedno vratim interesuje me na kojoj temperaturi da ih držim da bi svi zajedno izašli?
Drži ih na temperaturi ne manjoj od 18 C.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptyThu 25 Mar 2010, 05:26

SAŠA ::
pticar_amater ::
Dobio sam jučer i danas po jedno jaje i pošto ih vadim da ih zajedno vratim interesuje me na kojoj temperaturi da ih držim da bi svi zajedno izašli?
Drži ih na temperaturi ne manjoj od 18 C.

najmanja temperatura na kojoj se drže jaja je 10 c.i mogu se držati bez grijanja od 8-11 dana.
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptySat 27 Mar 2010, 00:24

Zanima me koju kolicinu jajcane smese mislite da je najbolje da se daje muzjaku na dan pri pripremi? Prosle godine imao sam problema sa debljanju muzjaka, pa ove godine sam resio da dajem samo po jednu mineralku, ali mislim da mi nekako sporo krecu. Sta savetujete?
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 EmptySat 27 Mar 2010, 01:58

Ivica ::
Zanima me koju kolicinu jajcane smese mislite da je najbolje da se daje muzjaku na dan pri pripremi? Prosle godine imao sam problema sa debljanju muzjaka, pa ove godine sam resio da dajem samo po jednu mineralku, ali mislim da mi nekako sporo krecu. Sta savetujete?

Ja sam davao u početku jednu vitaminku svako drugi-treći dan a onda jednu vitaminku svaki dan... i sve je bilo u redu, nije se udebljao a evo već je druga tura izašla...

Pozdrav i puno sreće
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 8 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za razmnozavanje
Назад на врх 
Страна 8 of 18Иди на страну : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next
 Similar topics
-
» PRIPREMA I USILJAVANJE CAJZLA ZA RAZMNOZAVANJE
» Razmnozavanje zimovki
» Jedno pile u gnezdu

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: