PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za razmnozavanje

Go down 
+75
Drogba
Deki1
Alek 69
Sasa-Kg
penzioner
suljaga
pedjacure
belobradi
SvabaLe
sumskivardarac
Mile pticar
PetarMakce
Corma
sasaznas
IVANCO
trnar
crnitica
korbach
Ninoslav84
nikolaleskovac
ogic
doctor 1
drvetmed
dalibor vasic
ljubapn
bondža1
bili
luka pericaa
lanmiihtm
malilovac
Luka Perica
lakiso
ivan83
blackhunter
goran70
markojunior
Fikus
voja_ilic
Zokbok988
farmacy
Ivica
lujo
boris
Timbrado
alann
majanole
kumca
pticar_amater
GoranKS
budisic
grga
Canary Martin
Ivan_Nish
goran79
kima
GORAN979
ulicni hodac
Danijelvr
novaksin
Laza
alexandar
Zika
IgorSO
pticar nis
Gost
Бане
milos0205
batostanisic
sestoperac
Steva
gost1
BOCKA
Milan
ticar
sasha
79 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
АуторПорука
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyTue 24 Feb 2015, 11:22

parila mi se mlada kanarinka prvi put i od 5 jaja sva prazna, muzjak ju je dosta gazio i spremljen je dobro pario je drugu stariju zenku i 3 puna, Smile de sam zajebo stvar sa mladim kanarinkama prvi put radim hvala
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyTue 24 Feb 2015, 23:46

muzijak ti nije bio spreman pusti ga ponovo i bice uredu
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyWed 25 Feb 2015, 14:22

ma gazio je pre mesec dana jednu drugu zenku nije bio nii siljen i napunio sva tri jaja neznam koji mu je bilo ali poguracu ga malo
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyTue 17 Mar 2015, 12:49

evo i u drugoj turi prazna jaje neznam dali sto je zenka mlada ili je muzjak zajebo stvari ako neko ima neki savet hvala Question scratch
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyWed 25 Mar 2015, 11:41

opet masio muzjak kod jedne druge da nije presiljen mozda jer ima neko neki savet
Назад на врх Go down
Dejan RU
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 18.07.2016
Age : 46
Локација : 22400 Ruma, Srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyWed 02 Nov 2016, 09:27

Ne znam da li sam na pravom topiku ali imam pitanje za iskusnije. Nemogu da isklijam niger nikako već dva puta sam probao. Držim ga 12-ak sati u vodi i zatim ga ocedim i stavim na tacnu i vlažim redovno prskalicom. Na toplom je i svetlom mestu????!!! Hvala unapred!
Назад на врх Go down
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyFri 04 Nov 2016, 01:29

Neke firme koje prodaju seme za ptice tretiraju ga nekim preparatom koji utice na klijavost. Ja sam imao takav slučaj samo sa repicom, mirisala je na mentol bombone, bezuspešno sam pokušavao ali ni posle pet dana ništa. Onda sam dobio objašnjenje od jednog prijatelja i kupio repicu kod drugog prodavca, i posle tri dana je proklijala. Ja držim seme potopljeno 24 časa a posle ga ispiram dvaput dnevno
Назад на врх Go down
Dejan RU
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 18.07.2016
Age : 46
Локација : 22400 Ruma, Srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyMon 07 Nov 2016, 09:11

Juče sam saznao od prodavca gde kupujem niger da je seme tretirano termički do odredjene granice kako nebi bilo štetno po ptice pa da zbog toga neće da isklija ! Probaću kod nekog drugog da ga kupim.
Назад на врх Go down
Dejan RU
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 18.07.2016
Age : 46
Локација : 22400 Ruma, Srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyThu 22 Dec 2016, 09:11

Spojio sam mužjaka i ženku 30.11. a 5. jaje je snela 09.12. Interesuje me kad da ocekujem da će se izleći pilići 21. 22 ili 23. 12. ako su puna uopšte?! Hvala unapred!
Назад на врх Go down
Dejan RU
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 18.07.2016
Age : 46
Локација : 22400 Ruma, Srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyThu 22 Dec 2016, 11:41

PRAZNA Crying or Very sad !!!
Koliko da sačekam pa da ponovo počnem da ih pripremam ili da ne čekam ništa !? Da li da iz gnezda izbacim sva jaja odjednom ili postepeno po jedno dnevno i da li da sklonim i gnezdo?
Назад на врх Go down
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyFri 23 Dec 2016, 23:21

Izbaci sva jaja ako su prazna, skloni gnezdo odvoj muzjaka od zenke pa sve iz pocetka.Verovatno muzjak nije bio spreman pa je zenka snela "na vetar". Evo nasao sam negde na netu jedan tekst o parenju valjda ce ti pomoci.

Parenje kanarinaca....

Kanarinci se kupuju od prijatelja, a pogotovo kanarinke za piljenje.
Kanarinka se priprema za parenje na ovaj nacin:
Hrani se malo bolje kuvanim kokosijim jajima, a to se sprema ovako. Tvrdo kuvano kokosije jaje, se izrenda i belanka i zumanka i na jedno jaje se izrenda jedan kekes sitno i ta mesavina se daje kanarinki i kananrincu i to se stavlja u male hranilice za jaja, a zenki se daje jabuka, sargarepa (izrendana normalno). Posle 3-4 dana pripreme proveravamo zenku da li hoce da se pari, a prvi sistemom je nemrina u kavezu i leti po njemu i pokusava da vidi muzjaka. Kavez za piljenje treba da bude sto veci:45x25x30 radi prostora za zenku. Zenki se stave koncici od jutanog dzaka i ako oce da se pari ona ih nosi po kavezu i stalno doziva muzjaka...
Kanarinac stalno i usiljeno peva i prilikom pesme kada zenka cucne na stapic na kanarincevu pesmu onda je spremna za parenje i pusta se muzjak kod kanarinke i stavlja gnezdo. Gnezdo moze biti spoljasnje ili unutrasnje... Moje misljenje da je bolje spoljasnje nego unutrasnje. Kada se pusti kanarinac kod zenke, on pocine da peva na drvce i seta levo desno i ako je zenka spreman za parenje ona cucne na stapic i kanarinac je gazi, a ako nije spremna ona bezi po kavezu od muzjaka a on je juri po kavezu i odgajivac bi trebalo da ih odvoji i da pusti muzjaka drugi dan...
Kada se zenka uparila ona za dan dva pocinje da pravi gnezdo. Posle pravljenja gnezda nastupa snosenje jaja. Ako zenka snese jaja pre 5 dana ta jaja nisu oplodjena. Zenka snosi jaja izjutra do pola 8, a odgajivac ga vadi iz gnezda i stavlja polog. Jaja snesena se cuvaju u istoj prostoriji gde se cuvaju kanarinci. Kada zenka snese 4 jaje zenka se nasadi ( vrate se jaja u gnezdo a uzme se polog), zapise datum nasadjivanja.
Posle 6 dana jaja oplodjena su tamnija, a ne oplodjena su providna, a to se gleda prema sijalici. Neoplodjena jaja se ne vracaju u gnezdo.Posle 13 dana izlegu se mladi, prvi dan posle izleganja mladih isto se priprema kuvano jaje i keks renda i to se daje kanarinki da bi hranila mlade. Kanarinac se moze ostaviti kod zenke ako ne treba da gazi drugu zenku.
Prvih dana zenka sama hrani mlade a posle 6 dana se mladima stavljaju prstenovi i to 3 prsta prednjih se skupe i guraju kroz prsten, a zadnji se okrene pozadi i tako se namesti prsten. a zatim uvece u evidenciju i redni broj i od cega je ispiljen.
Kroz 25 dana mladi izlaze iz gnezda i tada mlade hrane oba roditelja. Mora se voditi racuna da zenka ne cupa mlada jer je to opasno za mlade. Mi moramo da ubacimo materijal za gnezdo za kavez da bi zenka to nosila po kavezu i da bi je odvracalo paznju da ne cupa mlade. Ako zenka mnogo cupa mlade moramo ih staviti u spoljno gnezdo i roditelji ce da ih hrane kroz zicu na kavezu. Ako vidimo da zenka hoce opet da se pari mi moramo joj saviti novo gnezdno. Kad zenka napravi novo gnezdo i pocne da nosi jaja mlai se moraju odvojiti u drugi kavez gde ce dalje muzjak da ih hrani.
Mladima se mora davati kuvano kokosije jaja i keks rendan do 3 meseca starosti. Mesana kanarinska hrana se daje mladima tako sto se prvo sa flasom razbiju zrna dok mladi ne naviknu da jedu semensku hrani.
Vec u 3 meseca starosti mladi kanarinci pocinju prvo menjanje perja gde mora da se povede racuna o ishrani i da ne budu na promaji i da se ne uznemiravanju. Vec do 3 meseca starosti mladi muzjaci pocinju da naduvaju gusu, a onda pocinju da pevaju. Onda odgajivac vec zna sta je ispilio.
Назад на врх Go down
Dejan RU
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 18.07.2016
Age : 46
Локација : 22400 Ruma, Srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyWed 25 Jan 2017, 16:54

E ovako: Pošto su jaja bila prazna odvojio sam mužjaka, sklonio gnezdo i pet dana sam im davao samo semensku hranu , vitamine u vodu + španat, salata, jabuka, šargarepa naizmenično naravno. Zatim sam počeo opet mužjaku da dajem bareno jaje + keks+griz+kukuruzno brašno+kupovnu jajčanu+zdrobljenu konoplju sve to zajedno a i quiqov vitamin E u vodu. To sam radio od 30.12.2016. Zatim sam počeo to da dajem i ženki 16.01.2017. a ubacio sam joj i gnezdo 22.01.2017. Mužjak mi nepeva non stop nekada samo ujutru ili samoo uveče ali je non stop kod pregrade (nevide se) skače na nju kao da hoće da je probije cvrkuće leprša krilima. Kada mu pokažem ženku počunje da se gega na stajalici znate već kako to izgleda i da ide prema njoj. Ona nosi materijal , pravi gnezdo i non stop ga doziva kao i on nju ali ni jednom na njegovu pesmu nije čučnula i namestila se. E sada to nije sve juče sam u gnezdu zatekao i jaje a i danas takodje! ? Gde sam pogrešio ako bi neko hteo da mi objasni i šta dalje da radim!?
Назад на врх Go down
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptySat 28 Jan 2017, 12:00

Dejan RU ::
Kada mu pokažem ženku počunje da se gega na stajalici znate već kako to izgleda i da ide prema njoj. Ona nosi materijal , pravi gnezdo i non stop ga doziva kao i on nju ali ni jednom na njegovu pesmu nije čučnula i namestila se.

To su bili znaci da je muzjak usiljen i da je zenka spremna za parenje,  cim je uvila gnezdo trebao si da ih spojis pa da vidis kako bi cucnula da je muzjak nagazi. Ovako je snela sto se kaze "na vetar". Pomeri ta jaja sacekaj neki dan pa nanovo sve.
Назад на врх Go down
AcaKorg
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 07.03.2017
Age : 43
Локација : Smederevo

Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Da li mora da se jaja zamenjuju,>hvala   Priprema za razmnozavanje - Page 18 EmptyTue 07 Mar 2017, 16:28

gost1 ::
Da vas obavestim,

jutros sam dobio prvo jaje, presrecan sam,
jos samo molim Boga da sve bude u redu i da budu plodna,

jaje sam zamenio plasticnim klikerom,

idemo dalje
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 18 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za razmnozavanje
Назад на врх 
Страна 18 of 18Иди на страну : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» PRIPREMA I USILJAVANJE CAJZLA ZA RAZMNOZAVANJE
» Razmnozavanje zimovki
» KAKO PRIPREMIT KONOPLJARA ZA RAZMNOZAVANJE

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: