PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
pol stiglice - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
pol stiglice - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
pol stiglice - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
pol stiglice - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
pol stiglice - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
pol stiglice - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
pol stiglice - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
pol stiglice - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
pol stiglice - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
pol stiglice - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
pol stiglice - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
pol stiglice - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
pol stiglice - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
pol stiglice - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
pol stiglice - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
pol stiglice - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
pol stiglice - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
pol stiglice - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
pol stiglice - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 pol stiglice

Go down 
+72
enab
lepotica cana
CELICDEJAN
robes
vjeko
mashan90
crnitica
drvetmed
pepikg
Rilekson
bric bric
Damir
žako
valter
dalibor vasic
nenad79
drakceJA
pedjacure
slavishab
sasko
from
goran70
laza76
BAKI1
jigor
NebojsaB
sugubinac
Furla
jevca5
Dax BG
lujo
dzordz82
vucjanacc
kima
diskus
Canary Martin
Zokbok988
raskokat
Ivica
nenad grujic
Gost
ogic
stiglic
Steva
ivan83
Бане
čolić
sale1977
Dejan79
stefanos7
bogdanik
Daeen
pticar nis
sasaznas
g0g0 1
belobradi
Zac16
Миланче
alann
IGOR 72
ZOKICA
Maki
Zika
ticar
DjordjeVet
sestoperac
Drle
milos0205
Petar
gost1
Luckyboy
Milan
76 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
АуторПорука
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 23:04

Steta Don Miki sa tom zenkom moglo je lepih stvari da se napravi.Blago njoj jel se dokopala slobode.Inace vlada pogresno uverenje da su beli spileri u repu namenjeni samo za muzjake,pravilo vazi za sve ptice.Poznato je da su zenke u pticjem svetu nosioci prema nekima 70% a prema drugim podacima iz strucne literature kao i prema najnovijim saznanjima cak 75% nosioci naslednih gena tako da to sve goovori o sestopercima.Recimo kod kanarinaca i sama cena kostanja pravi drasticnu razliku na stetu zenki,dok sada sa ovim godinama brojeci i neko moje iskustvo iz mog ugla gledanja,vrhunska zenka u mojim ocima nije ni za dlaku manje vredna od vrhunskog muzjaka.Pozdrav iz Sumadije.............
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 27 Apr 2009, 03:55

kod nas ajmo reći vrhunsku ženku nemožeš naći ispod 50 eura
Назад на врх Go down
Maki
Posetilac
Posetilac
Maki


Број порука : 24
Join date : 25.04.2009
Локација : Prokuplje

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: muzjak ili zenka   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 27 Apr 2009, 16:51

Muzjak ili zenka
Назад на врх Go down
Maki
Posetilac
Posetilac
Maki


Број порука : 24
Join date : 25.04.2009
Локација : Prokuplje

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 27 Apr 2009, 16:52

I ovde kod mene su dobre zenke 50 ili vise evra.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 27 Apr 2009, 19:09

Hvatati mlade ovogodisnje ptice po meni je preporucljivo u drugoj polovini osmog meseca iz vise razloga.Pre svega u radu sa divljim pticama apsolutni prioritet treba i dati mladim pticama u radu sa starijim pticama iz prirode umesto zadovoljstva pre pristize razocarenje.U to vreme mlade ptice su vec dobile neke blage naznake polnih odlika lakse ih je prepoznati i drugo veoma bitno zbog prezivljavanja u zatocenistvu mogu lakse biti prevedene uz dodatak jajcane hrane na semensku hranu.U jednoj fazi ishrane mladih poznato je da roditelji donose u gnezdo i bubuce i crvice hranu punu proteina.Sto se tice prepoznavanja dali je muzjak ili zenkica moja gledanja su:uhvacene mlade ptice stavljam u volijeru i posmatram.Sve mlade ptice koje imaju,poredis je sa drugim pticama,izrazeno krupnu glavu i bukvalno kao da su bez vrata spojena glava sa krilima ,sa velikom dozom verovatnoce su muzjaci.Zatim muzjaci u volijeri stoje na lestvicama sa blago skupljenim nogama dok zenkice drze u pozi stajanja blago razmaknute noge.Dalje prilikom preleta drugih ptica u volijeri preko glava mladih ptica muzjaci se ne pomeraju dok zenkice na svaki prelet kao da cuce,to instiktivno radi kasnije kada dodje do parenja u odrasloj dobi.Ove stvari mogu pomoci da nepotrebno se gubi vreme na cekanje da se pojave izrazite morfoloske razlike.Pozdrav iz Sumadije............
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 29 Jun 2009, 11:36

Ne znam kako je drugima al ja se jedva suzdržavam da ne izadjem malo u prirodu da vidim kako napreduju mladi Wink Hvatanje ptica je čudna stvar samo mami čoveka Wink Verovatno će biti i onih koji ne mogu da obuzdaju svoju strast (pitanje je do kad ću i sam da izdržim) pa nije loše da malo iskomentarišemo neke ptice jer će mnogi od nas biti u dilemi da li je mlada ptica mužjakili ženka. Evo par slikica koje mi je poslao prijatelj sa Novog Zelanda oni su još zimus hvatali mlade pa procenite da li su mužjaci ili ženke.
pol stiglice - Page 2 P1060703n.th
pol stiglice - Page 2 P1060706.th
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 29 Jun 2009, 23:57

Cudni neki novozelandjani Laughing ,pogotovo boja ledja Cool
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyTue 30 Jun 2009, 04:54

na ovoj gornjoj slici je mužijak 100%a druga slika se loše vidi.ako je ista ptica onda je mužijak
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptySun 19 Jul 2009, 10:36

Kako da prepoznam mlade koji su pol kada ih uhvatim?Čitao sam neke tekstove ali bi mi pomogla i neka slika.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 20 Jul 2009, 13:55

mlad stiglic-muzjak
pol stiglice - Page 2 Mladstiglicmuzjak

mlad stiglic-muzjak1pol stiglice - Page 2 Mladstiglicmuzjak1


memorisi ove slike mladih muzjaka,sve sto se ne uklapa u ove karakteristike su zenke
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 20 Jul 2009, 14:01

mlad stiglic-pouzdano muzjak
pol stiglice - Page 2 Mladstiglicpouzdanomuzj
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: mlade stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyFri 24 Jul 2009, 23:06

koje su vidljive razlike na prvi pogled po vasem iskustvu cika Ziko?
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyFri 24 Jul 2009, 23:25

Igore moj ti je cisto praktican predlog da mlade stiglice hvatas kada je kod njih vec pocelo takozvano "satiranje"pojam koji se koristi kod nas u Kragujevcu a to znaci formiranje prednje maske,oko kljuna,ociju,glave i vrata,odnosno pocinje blago naznacavanje lepe crvene maske mozda je i to dob kada se najmanje gresi i tada uzimati mlade stiglice iz prirode.Mlad stiglic muzjak ima takozvane brkove oko kljuna naznaceno crno ili bar delimicno,krila u delu kod zgloba letnih pera su crne boje kod zenkiica siva ili pepeljasto siva,glava i kljun su znatno robusniji nego kod zenkice.Kada ih pustis u volijer zenkica stoji na sipkici sa blago razmaknutim nozicama dok muzjacic je vise uzdignut na sipki kao da se propinje.To su za pocetak neki sigurni znaci kod mladih ptica koji ukazuju na muzjaka..... Smile
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptySat 25 Jul 2009, 13:29

cika Ziko hvala puno na odgovoru ja se slazem sa vama da je najbole doba za hvatanje kraj avgusta ali ja vec imam tri mlada stiglica i to uhvacena van Skoplja i iste ove simbole koje ste vi naveli isto koristim u raspoznavanju ali kako ste rekli moguca je greska u raspoznavanju pola,ali nema veze ukoliko izadze i neka zenka bice dobra za sledcu sezonu parenja,pozdrav iz Skoplja. Very Happy
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptySun 26 Jul 2009, 00:22

Malo sam slikao mladog mužjaka, treba da ima crn koren krila (obeležio sam na slici) poželjno je da ima veliko oko, može da ima i crveno perce ispod kljuna i velike špilove, obavezno crne brkove. Sve su to osobine mužjaka.
pol stiglice - Page 2 Osobinemujaka


Последњи изменио Milan дана Sun 26 Jul 2009, 00:25. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptySun 26 Jul 2009, 00:24

pol stiglice - Page 2 25072009004h
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptySun 26 Jul 2009, 16:14

po glavi i po krilu bi ja reko da je ovo ženka.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptySun 26 Jul 2009, 19:18

Mlad mužjak i to dobar!
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 27 Jul 2009, 00:05

Milan ::
Mlad mužjak i to dobar!
Milane špileri u rep nisu nikakvo mjerilo ja sam lično hvatao ženke gdje ima 6 pera u rep a i sa osam totalno bjele brkove a braon krilo.
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 27 Jul 2009, 01:50

Ja verujem MIlanu, ipak je to iskustvo.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 27 Jul 2009, 06:11

daj milane malo bolju sliku.a ja bi opet reko da je ženka.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 27 Jul 2009, 09:55

Postaviću snimak čim počne da peva Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyMon 27 Jul 2009, 09:57

alann ::
Milan ::
Mlad mužjak i to dobar!
Milane špileri u rep nisu nikakvo mjerilo ja sam lično hvatao ženke gdje ima 6 pera u rep a i sa osam totalno bjele brkove a braon krilo.
Pa broj špilera nije bitan ali njihova veličina ima veze, kod mužjaka su veliki kod ženki obično mali i više okrugli.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyTue 28 Jul 2009, 10:26

Milane ni to vjeruj mi nije sto posto mjerodavno naj sigurnije ti je krilo i brkovi čak i maska nije toliko mjerodavna gledao sam mužijake po maski bi reko sto posto ženka a to usrani mužijak.
Ja ih sigurno u sezoni lova provučem preko hiljadu tako da se gleda svašta.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 EmptyWed 29 Jul 2009, 01:12

Povučem i ja mnogo i za špilere ne bi znao ali sam ih čupao kad sam puštao ptice i tako ih obeležavao, ženke uglavnom imaju manje špilere. tačno je i da ima svakavih ptica ja za jednog mužjaka još uvek nisam siguran šta je pošto ima crne brkove, crna krila , veliku glavu i debeo dugačak kljun a još beknuo nije, maska mu je malo plića al je tipično muška a čuvam ga još od prvog mitarenja bez boje.
Назад на врх Go down
Sponsored content





pol stiglice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
pol stiglice
Назад на врх 
Страна 2 of 15Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
 Similar topics
-
» parilice za stiglice
» HRANA ZA PTICE BLATTNER
» SLIKE VASIH STIGLICA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: