PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
pol stiglice - Page 8 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
pol stiglice - Page 8 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
pol stiglice - Page 8 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
pol stiglice - Page 8 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
pol stiglice - Page 8 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
pol stiglice - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
pol stiglice - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
pol stiglice - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
pol stiglice - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
pol stiglice - Page 8 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
pol stiglice - Page 8 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
pol stiglice - Page 8 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
pol stiglice - Page 8 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
pol stiglice - Page 8 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
pol stiglice - Page 8 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
pol stiglice - Page 8 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
pol stiglice - Page 8 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
pol stiglice - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
pol stiglice - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 pol stiglice

Go down 
+72
enab
lepotica cana
CELICDEJAN
robes
vjeko
mashan90
crnitica
drvetmed
pepikg
Rilekson
bric bric
Damir
žako
valter
dalibor vasic
nenad79
drakceJA
pedjacure
slavishab
sasko
from
goran70
laza76
BAKI1
jigor
NebojsaB
sugubinac
Furla
jevca5
Dax BG
lujo
dzordz82
vucjanacc
kima
diskus
Canary Martin
Zokbok988
raskokat
Ivica
nenad grujic
Gost
ogic
stiglic
Steva
ivan83
Бане
čolić
sale1977
Dejan79
stefanos7
bogdanik
Daeen
pticar nis
sasaznas
g0g0 1
belobradi
Zac16
Миланче
alann
IGOR 72
ZOKICA
Maki
Zika
ticar
DjordjeVet
sestoperac
Drle
milos0205
Petar
gost1
Luckyboy
Milan
76 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next
АуторПорука
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyTue 13 Apr 2010, 20:22

muzijak sigurno
Назад на врх Go down
dzordz82
Posetilac
Posetilac
dzordz82


Број порука : 15
Join date : 01.02.2010
Age : 41
Локација : zajecar

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyTue 13 Apr 2010, 23:41

a dali znaci nesto to sto ima samo jedan spiler sa leve strane??? scratch scratch
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyTue 13 Apr 2010, 23:49

Znači da mu fale najmanje 3 perca u repu Smile
Назад на врх Go down
dzordz82
Posetilac
Posetilac
dzordz82


Број порука : 15
Join date : 01.02.2010
Age : 41
Локација : zajecar

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyWed 14 Apr 2010, 01:20

ma mislim ona perca sa belim!! ima sva perca u repu ali samo na levu stranu jedno perce sa belim i to je to!! imam stiglice i sa po tri na obe strane i sa po dva ali ovo mi prvi da ima samo jedno i to na jednu stranu
Назад на врх Go down
vucjanacc
Član
Član



Број порука : 66
Join date : 15.03.2010
Age : 45
Локација : vucje

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyWed 14 Apr 2010, 08:53

Verovatno ima 4 spiljera -bela perca u repu nego su mu izcupana,broj tih perca nema nikakve veze s' pevanjem niti dali je muzjak ili zenka.Kad si mu slikao krila gde drzis prst u korenu krila-kocanu treba da je crno mada postoje muzjaci i sa zelenkastim kocanima.Ukoliko si lepo slikao posto rezolucija malo razliva te crne dlacice u korenu kljuna koje idu niz kljun su brkovi i oni su kod muzjaka crni kod zenke beli ili svetlo smedji.to su ti pocetni orjentiri kod odredjivanje pola.
treba da je MUZJAK po onome sto se da videti sa slika.
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyWed 14 Apr 2010, 14:05

dzordz82 ::
ma mislim ona perca sa belim!! ima sva perca u repu ali samo na levu stranu jedno perce sa belim i to je to!! imam stiglice i sa po tri na obe strane i sa po dva ali ovo mi prvi da ima samo jedno i to na jednu stranu

Što se tiče špiljera ako nisi siguran koliko ih ima, prebroj koliko ima pera u repu i ako ih je 12 to je to. Ako ih nedostaje, verovatno su špiljeri, a ukoliko ne izrastu za 3 nedelje, verovatno je oštećena folikula i to je razlog zašto ne rastu.
Назад на врх Go down
jevca5
Član
Član
jevca5


Број порука : 122
Join date : 28.02.2010
Age : 54
Локација : Svrljig/Nis

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyThu 15 Apr 2010, 22:57

dzordz82 ::
https://2img.net/r/ihimizer/img704/1971/sdc13101n.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img12/1072/sdc13094d.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img72/7761/sdc13093.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img704/5761/sdc13092o.jpg

zenka ili muzjak????
muzjak je sigurno.ali nemoj da se nerviras ;i prestani da grickas nokte uzmi semenke Laughing
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyMon 19 Apr 2010, 20:23

Foto galerija zenki. Dame poziraju.
pol stiglice - Page 8 Copyofpicture064

pol stiglice - Page 8 61225488

pol stiglice - Page 8 Picture00

pol stiglice - Page 8 Picture0ooooooo

pol stiglice - Page 8 Picture057h

pol stiglice - Page 8 41793273
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyMon 19 Apr 2010, 21:22

Dame su spremne za parenje koliko vidim.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyMon 19 Apr 2010, 21:50

mića ::
Foto galerija zenki. Dame poziraju.


pol stiglice - Page 8 Picture057h


Ova mi je bas nekako muzevna? scratch
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyMon 19 Apr 2010, 23:11

belobradi ::
mića ::
Foto galerija zenki. Dame poziraju.


pol stiglice - Page 8 Picture057h


Ova mi je bas nekako muzevna? scratch
posteno i meni deluje muzevna
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyTue 20 Apr 2010, 11:46

Okom je nekada tesko odrediti pol stiglica. Greske u oderdjivanju pola su moguce zbog slabo izrazenog polnog dimorfizma ili jednostavnije receno razlike u izgledu izmedju muzjaka i zenke.
I meni je to nekada problem. A nagledao sam se stiglica. Vizielni utisak pokadkad prevari, subjektivan je i baziran na nekom ranijem iskustvu. Ponasanje i pesma ptice su sigurniji nacini odredjivanja pola stiglica. Taj metod ipak zahteva duze posmatranje price, oduzima vreme, a strpljenje nije bas rasprostranjena covekova osobina. Ako je potrebno iz bilo kojih razloga brzo utvrditi pol stiglica morate pticu uhvatiti (licno izbegavam hvatanje ptica jer je to uvek stres za pticu, cinim to retko i kada je stvarno neophodno)
Okrenete stiglica, tako da su njegova ledja na vasem dlanu a grudi i stomak siglica prema vama. Duhnete u braon perje grudi ptice. Polje posmatranja je markirano crvenim krugom na ptici:
pol stiglice - Page 8 Poljepregleda
Kod muzjaka je osnovica perja (deo pera koji neposredno izrasta iz koze) zuckastozelene boje. U istom predelu grudi osnovica perja kod zenke je siva ili prljavo bela, pa cak i bela ali nikako zutozelena.
Ovaj nacin ovredjivanja pola stiglica, ima verovatvocu tacne procene do 90%. Retko, iz nekih razloga (bolesti ptice, lose uhranjenosti, opste slabe kondcije, mitarenja) ova metoda odredjivanja pola moze da prevari.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyWed 21 Apr 2010, 08:35

Čak i iskusnim odgajivačima se desi da ponekad pogreše kod pola štiglića. Nadam se da će ova tema doći do izražaja i pomoći ljudima sad kad je najpotrebnija- na početku parenja.
Назад на врх Go down
stiglic
Član
Član
stiglic


Број порука : 55
Join date : 03.03.2009
Age : 52
Локација : Švedska

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptySat 24 Apr 2010, 16:01

mića ::
Okom je nekada tesko odrediti pol stiglica. Greske u oderdjivanju pola su moguce zbog slabo izrazenog polnog dimorfizma ili jednostavnije receno razlike u izgledu izmedju muzjaka i zenke.
I meni je to nekada problem. A nagledao sam se stiglica. Vizielni utisak pokadkad prevari, subjektivan je i baziran na nekom ranijem iskustvu. Ponasanje i pesma ptice su sigurniji nacini odredjivanja pola stiglica. Taj metod ipak zahteva duze posmatranje price, oduzima vreme, a strpljenje nije bas rasprostranjena covekova osobina. Ako je potrebno iz bilo kojih razloga brzo utvrditi pol stiglica morate pticu uhvatiti (licno izbegavam hvatanje ptica jer je to uvek stres za pticu, cinim to retko i kada je stvarno neophodno)
Okrenete stiglica, tako da su njegova ledja na vasem dlanu a grudi i stomak siglica prema vama. Duhnete u braon perje grudi ptice. Polje posmatranja je markirano crvenim krugom na ptici:
pol stiglice - Page 8 Poljepregleda
Kod muzjaka je osnovica perja (deo pera koji neposredno izrasta iz koze) zuckastozelene boje. U istom predelu grudi osnovica perja kod zenke je siva ili prljavo bela, pa cak i bela ali nikako zutozelena.
Ovaj nacin ovredjivanja pola stiglica, ima verovatvocu tacne procene do 90%. Retko, iz nekih razloga (bolesti ptice, lose uhranjenosti, opste slabe kondcije, mitarenja) ova metoda odredjivanja pola moze da prevari.
Ja imam 3 zenke koje su zelene po prsima,jedna je 2 godine a druge dvije su njene cerke,od prosle godine tako da nisam bas siguran da je to pravo mjerilo,neznam zasto ali ove ptice sto sad imam su jako cudne po pitanju odredivanja pola.Dok sam ziviu u Banjaluci nisam grijesio sa mladim pticama u odredivanju pola skoro nikako a hvatao sam mlade ptice tek kad iz gnijezda izlete.Znao sam prepoznati po malim dlacicama to jest brkovima koji rastu sa strane kljuna i u 99 posto slucajeva bili su muski,plus ako su imali 6 spiljera nije bilo promasaja,sad kad sam hvatao u swedskoj pogrjesio sam masu puta ja neznam jeli to do vrste stiglica ili sta vec,prosle godine sam izlegao nesto ptica izmedu ostalog i te dvije zenkice za koje sam bio ubjeden da su muzijaci kad ono corak zenke obe.Ja licno kad pogledam ovu pticu na slicii dao bi glavu da je muzijak sad neznam moze biti da je zenka ako jeste onda je extremno lijepa i ja ljepsu nisam nikad vidio lol!
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptySat 24 Apr 2010, 16:37

Mićo, ubjedljivo imaš najbolje štigliće, svaka čast i skidam ti kapu, i molim te nemoj zaboraviti ostaviti za mene jedan par pleace Exclamation
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptySat 24 Apr 2010, 18:06

mića ::
Okom je nekada tesko odrediti pol stiglica. Greske u oderdjivanju pola su moguce zbog slabo izrazenog polnog dimorfizma ili jednostavnije receno razlike u izgledu izmedju muzjaka i zenke.
I meni je to nekada problem. A nagledao sam se stiglica. Vizielni utisak pokadkad prevari, subjektivan je i baziran na nekom ranijem iskustvu. Ponasanje i pesma ptice su sigurniji nacini odredjivanja pola stiglica. Taj metod ipak zahteva duze posmatranje price, oduzima vreme, a strpljenje nije bas rasprostranjena covekova osobina. Ako je potrebno iz bilo kojih razloga brzo utvrditi pol stiglica morate pticu uhvatiti (licno izbegavam hvatanje ptica jer je to uvek stres za pticu, cinim to retko i kada je stvarno neophodno)
Okrenete stiglica, tako da su njegova ledja na vasem dlanu a grudi i stomak siglica prema vama. Duhnete u braon perje grudi ptice. Polje posmatranja je markirano crvenim krugom na ptici:
pol stiglice - Page 8 Poljepregleda
Kod muzjaka je osnovica perja (deo pera koji neposredno izrasta iz koze) zuckastozelene boje. U istom predelu grudi osnovica perja kod zenke je siva ili prljavo bela, pa cak i bela ali nikako zutozelena.
Ovaj nacin ovredjivanja pola stiglica, ima verovatvocu tacne procene do 90%. Retko, iz nekih razloga (bolesti ptice, lose uhranjenosti, opste slabe kondcije, mitarenja) ova metoda odredjivanja pola moze da prevari.

ja se nebi brinuo o spolu kad ova ptica ima naslage na nogama,prvo riješi to pa onda te nije briga za spol.

ps.oba su muški.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyMon 26 Apr 2010, 07:04

ja bih rekao da su oba muski....samo jednom sam imao zenku kojoj je maska prelazila iza oka a oko kljuna je imala bele brkove.gledajuci cika mico ove tvoje dve ptice rekao bih da su im brkovi crni...
jesi li imao mlade od njih,odnosno jesu li se uopste legle kod tebe?
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyMon 26 Apr 2010, 22:04

U pravu ste. OBA su muski. I onaj sto se kaci na zici sa zutim obelezavajucim markerom i onaj sa zelenim markerom. On je stavljen medju zenke bez ikakve druge namere nego da se malo polemise oko pola stiglica. Mada postoji tema na drugom mestu na forumu za prepoznavanje pola stiglica, slike uvek deluju provokativno i podesne su za pricu oko pola stiglica. Dobro je da na forumu ima ljubitelja stiglica sa ostrim okom i dobrom moci zapazanja. Posmatranje ptica, uocavanje detalja, zapazanje nekih karakteristika u ponasanju i donosenje zakljucaka na osnovu toga je veoma bitan element za uspesan uzgoj i rad sa pticama. Ko stekne sposobnost da uci o pticama od ptica, posmatrajuci, taj ce mnogo lakse i brze doci do cijljeva koje sebi postavlja u pticarstvu.
P o z d r a v!
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyTue 27 Apr 2010, 04:54

ovog štiglića što je na žici uhvati i namoči mu noge u rakiju,poslije toga namaži mu noge sa masti za gljivice na spolnom organu,i to ponovi 3 puta u tjednu inače možeš imati problema sa svim pticama,
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyTue 27 Apr 2010, 09:23

lujo ::
ovog štiglića što je na žici uhvati i namoči mu noge u rakiju,poslije toga namaži mu noge sa masti za gljivice na spolnom organu,i to ponovi 3 puta u tjednu inače možeš imati problema sa svim pticama,
Kada Ti spavas lujo Shocked Ili radis u nekoj nocnoj smeni pa pises postove Question
Mozda bi pomoglo da ovaj stiglic i Ja popijemo po casicu rakije Laughing
Imam mnogo stiglica. Promakne po koji sa ,,felerom,, Srecom glivicne infekcije tesko se sire sa ptice na pticu, narocito tesko u sirem prostoru, gde ptice nisu u bliskom kontaktu jedna sa drugom. Kada se zavrsi sezona parenja odvajam muzjake zenke i mlade i pregledam svaku pticu. Sada pred parenje nesmem da ih uznemiravam. Nije lako u velikom volijeru uhvatiti stiglica. Necu da zbog jedne ptice upropastim uzgojnu sezonu.
P o z d r a v!
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyTue 27 Apr 2010, 10:36

Mićo, kako da nabavim prstenove za kanarince za ovu sezonu? Ovamo u Trebinju (RS;BiH) treba čekati godinu dana da bi ih dobio, znači sada naručim tek za iduću godinu, kako to kod vas ide. I to u Trebinju nema udruženje ptičara pa moram ići u Mosatar ili Sarajevo da bih se registrovao i naručio. Moraću osnovati udruženje ptičara u Trebinju, da olakšam ljudima, a i sebi. Zna li još iko lakši način osim Mića Exclamation Question H V A L A U N A P R I J E D Exclamation Exclamation Exclamation
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyWed 28 Apr 2010, 00:28

NebojsaB ::
Mićo, kako da nabavim prstenove za kanarince za ovu sezonu? Ovamo u Trebinju (RS;BiH) treba čekati godinu dana da bi ih dobio, znači sada naručim tek za iduću godinu, kako to kod vas ide. I to u Trebinju nema udruženje ptičara pa moram ići u Mosatar ili Sarajevo da bih se registrovao i naručio. Moraću osnovati udruženje ptičara u Trebinju, da olakšam ljudima, a i sebi. Zna li još iko lakši način osim Mića Exclamation Question H V A L A U N A P R I J E D Exclamation Exclamation Exclamation
Jeste da je van tema ali kako se meni obracas misleci da mogu da Ti pomognem evo odgovora.
Prilicno si zakasnio sa prstenovima za kanarince za ovu godinu. Sezona izleganja mladih je u toku. Mnogi odgajivaci pare i legu mlade u toku zime i do leta zavrsavaju sa izleganjem. Mi narucujeno prstenove krajem godine i dobijamo ih pocetkom sledece vec u januaru. Mozda mozes prstenove da narucis kod nekog ko ih pravi po porudzbini tokom cele godine. Neznam ni jednu adresu takve osobe i zao mi je sto ne mogu da ti pomognem. Ako neko sa foruma zna adresu nekog ko pravi prstenove po porudzbini neka Ti napise adresu ili da kontakt telefon, na forumu ili privatnom postom.
P o z d r a v!
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyWed 28 Apr 2010, 23:05

Ovi prsteni po narudžbini nisu validni i sa njima ne možeš nigde da izlažeš ptice, jer nisu izdati od strane SOF-a, odnosno nadležnog ministarstva i takve alkice nigde nisu uvedene u knjige.
U svim društvima, bar do sada, je bila praksa da se alkice naručuju ove godine za iduću i to se šalju u tri ture, baš iz razloga ako nekome zafale da može i naknadno da ih naruči. Ali sada je za ovu godinu kasno, što reče Mića.
Pokušaj negde u Vojvodini da potražiš ko radi privatno te alkice pa njima bar radi sebe da možeš da obeležiš ptice.
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyThu 29 Apr 2010, 03:24

Tako je u svim društvima, uvek se plati članarina a alke se dobijaju za narednu godinu.
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 EmptyMon 28 Jun 2010, 01:51

NebojsaB ::
Mićo, ubjedljivo imaš najbolje štigliće, svaka čast i skidam ti kapu, i molim te nemoj zaboraviti ostaviti za mene jedan par pleace Exclamation

Da li mladi štiglići bez boje na glavi mogu se prepoznati i po tome što nakon hrane kada se smire na drvcetu kaveza polako, tiho i stidljivo pokušavaju da kao nešto pevaju odnosno kao cvrkuću. Da li to rade i mužjaci i ženke
Назад на врх Go down
Sponsored content





pol stiglice - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 8 Empty

Назад на врх Go down
 
pol stiglice
Назад на врх 
Страна 8 of 15Иди на страну : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next
 Similar topics
-
» parilice za stiglice
» HRANA ZA PTICE BLATTNER
» SLIKE VASIH STIGLICA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: