PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Mutacije štiglića - Page 9 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Mutacije štiglića - Page 9 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Mutacije štiglića - Page 9 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Mutacije štiglića - Page 9 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Mutacije štiglića

Go down 
+70
raskokat
boris
gocke
Damir
doctor 1
bric bric
Zokbok988
žako
Rilekson
pedjacure
valter
suljaga
ogic
dalibor vasic
drvetmed
Mica Vasic
nenad79
Drle
Ivan Z
lujo
vucjanacc
Furla
zoran ptice pjevice
Despot
drakceJA
božidar
Steva
gost1
goran
diskus
kumca
Sina BL
popBL
Dzemal_sa
stiglic
pinka
cajzla
sasha
kima
Dax BG
Gost
Danijelvr
Dejan79
Nikolasbc
alexandar
>>ACA<<
delux
milovan
ticar
IGOR 72
sasaznas
Petar
Laza
pticar nis
Rasko
Zika
alann
Миланче
ZOKICA
belobradi
bogdanik
Boban
BOCKA
slavishab
DjordjeVet
Vlada Nish
saso78
vlatko
Бане
Milan
74 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 08:25

Upravo iz tog razloga mišljenja sam da se iz prirode trebaju uzimati samo takve ptice.
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 18:10

Sto kazete,moze li se za ovoga reci da je bijelogrli Question
Mutacije štiglića - Page 9 Slika187
Mutacije štiglića - Page 9 Slika185
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 18:57

Belogli valjda znači da ima belo perje ispod kljuna, što se mene tiče oba su belogrla i može se raditi sa njima.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 19:33

Ovaj se ne moze nazvati belobradim, ali ce mozda u sledecoj generaciji izbaciti jos vecu bradu. Ove godine sam uhvatio 3 ovakva, jedan je bio duplo beliji od ovog tvog, al sam ih sve pustio jer mi nisu za dalji rad a i furlani su bili. E sad postoji razlika izmedju belobradog i belogrlog. Belobradi ima put ili traku od kljuna do kraja maske, nekad ne pokriva celu masku do kraja. Dok belogrli su oni kojima je bolo sve ispod kljuna i prati liniju kljuna i pravi trapez, imaju pojedini obicni crne linije koje pocinju od korena kljuna i nadole prave trapez, e to izmedju kod belogrlih je belo. Takav je na avataru kod 'belobradog'.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 19:37

Milan ::
Upravo iz tog razloga mišljenja sam da se iz prirode trebaju uzimati samo takve ptice.

pa ima snimka na you tubu kako bijela anifla hrani mlade na gnijezdu,uparena sa normalnim,nije mi bilo jasno kako je se ovaj normalni nije prepao i kako je ona doživila do iduće sezone,snimka je bila iz prirode.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 21:39

pa prepoznala se vrsta ticar....mislis da nebi stiglic pario svoju belu zenku u prirodi?(pod uslovom da prezivi bela zenka do sezone parenja)
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 21:42

bogdanik ::
Ovaj se ne moze nazvati belobradim, ali ce mozda u sledecoj generaciji izbaciti jos vecu bradu. Ove godine sam uhvatio 3 ovakva, jedan je bio duplo beliji od ovog tvog, al sam ih sve pustio jer mi nisu za dalji rad a i furlani su bili. E sad postoji razlika izmedju belobradog i belogrlog. Belobradi ima put ili traku od kljuna do kraja maske, nekad ne pokriva celu masku do kraja. Dok belogrli su oni kojima je bolo sve ispod kljuna i prati liniju kljuna i pravi trapez, imaju pojedini obicni crne linije koje pocinju od korena kljuna i nadole prave trapez, e to izmedju kod belogrlih je belo. Takav je na avataru kod 'belobradog'.
znaci belobradi na avataru ima belogrlog?
a zasto ti furlani nisu za dalji rad bogdanik,
u cemu je razlika i sta je u pitanju....dalje potomstvo? scratch
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 21:47

Losi su pevaci, sta ce mi to !
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 22:05

pa dobro jel ti nije izazov dalji rad sa takvim pticama?
vecini jeste....ja nazalost nikad nisam uspeo da ih uparim i to ce jos neko vreme da ceka...
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 23:25

Nije mi to interesantno, da je bio sa lepom bradom ostavio bi ga. Ovako vec imam muzjake za uzgoj, cak imam jednog furlana koji je miran ko bubica , kao da je rucno hranjen.
Назад на врх Go down
cajzla
Član
Član



Број порука : 132
Join date : 30.09.2009
Age : 54
Локација : leskovac

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptyFri 13 Nov 2009, 23:58

mozemo li da razdvojimo mutaciju od anomaliju
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySat 14 Nov 2009, 12:41

bogdanik nema stiglica loseg pevaca vec je poenta u tome da sibirski stiglici (majori)pevaju manje jer zive u sibiru gde je dosta hladno i ptica nema vremena za pesmom vec je neprestano u potrazi za hranom,a i dani su puno kraci. To sto vi zovete furlani u srbiji nisu majori, vec car.car. obicni koji je dosta svetliji od nase podvrste balcanice. Sto se tice mutacija, koriste se upravo majori zbog svoje velicine i izgleda,dosta je svetliji i razvodnjava se dosta lakse, parenjem u krvnom srodstvu. To je i razlog da su mutirani stiglici dosta manji sitniji od normala..
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySat 14 Nov 2009, 13:55

u redu je za agate, a moze li mi neko reci sta se dobiva parenjem
obican nosioc pastel x agat
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySat 14 Nov 2009, 15:39

Znas kako , kome nije bitna pesma kod stiglica svaka pesma mu je podjednako lepa. A kad malo detaljnijeg poslusas pesmu i znas ture i felere, onda shvatis da furlani imaju losu pesmu, dok balkanci mogu da budi losi ali i briljantni, jednostavno imaju bolju genetsku predispoziciju za dobru pesmu i lakse je prihvataju ! A majora nema kod nas, kad je najgora zima dodju najvise do Vojvodine.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySat 14 Nov 2009, 22:46

bogdanik ::
Znas kako , kome nije bitna pesma kod stiglica svaka pesma mu je podjednako lepa. A kad malo detaljnijeg poslusas pesmu i znas ture i felere, onda shvatis da furlani imaju losu pesmu, dok balkanci mogu da budi losi ali i briljantni, jednostavno imaju bolju genetsku predispoziciju za dobru pesmu i lakse je prihvataju ! A majora nema kod nas, kad je najgora zima dodju najvise do Vojvodine.
ma znam, a i svi smo mi drugaciji neko voli ovo neko ono. Reci mi molim te, na koju podvrstu stiglica mislis kada kazes furlani
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 00:02

Pa mislim na dosljake sa severa, koji dolaze u jesem ne znam tacno naziv podvrste, neko rece normali. Imas temu podvrste stiglica i tamo pise o njima, da ne idemo offtopic.
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 00:11

ta podvrsta je carduelis britanica
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 00:29

https://2img.net/r/ihimizer/img30/7070/europaj.jpg
C.c.carduelis: crvena C.c.parva: tamno zelena
C.c.major: zelena C.c.britannica: svetlo zelena
C.c.tschusii:plava C.c.balcanica: tamno zuta
C.c.niediecki:zelena malo svetlia C.c.brevirostris: ljubicasta
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 00:30

Izvinajvam se sto ovako upadam ali moram. Izvini Kima, ali nije britanica vec C.C.Nominalis (Linneus 1785?) iliti srednjeevropski stiglic koji kod nas dolazi iz Madjarske, Ceske, Slovacke, Nemacke. Malo je krupniji od nasih domacih, te ima belje i cistije partije. O pesmi necu da raspravljam jer su ukusi razliciti, a drzim do toga da je balcanica bolji i zesci pevac.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 00:35

Dax BG ::
Izvinajvam se sto ovako upadam ali moram. Izvini Kima, ali nije britanica vec C.C.Nominalis (Linneus 1785?) iliti srednjeevropski stiglic koji kod nas dolazi iz Madjarske, Ceske, Slovacke, Nemacke. Malo je krupniji od nasih domacih, te ima belje i cistije partije. O pesmi necu da raspravljam jer su ukusi razliciti, a drzim do toga da je balcanica bolji i zesci pevac.
I mene je zbunilo ovo britanika, a znam odakle dolaze ti takozvani furlani...
A sto se tice pesme potpuno se slazem sa Dax BG, ...
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 00:42

dax britanika se takodje prostire na teritoriji nemacke madjarske i skandinavije ne samo u v.britaniji
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 14:29

Ja nisam nikad video nominalisa u Engleskoj ili Irskoj, isto tako niti britabiku u navedenim zemljama. Verovatno nisam dobro gledao, ali ponovo cu obecavam.
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 14:38

Nije ljutnja, vec ne samo ja jer imam prijatelje koji zive u inostranstvu dugi niz godina neki od njih su dugogodisnji odgajivaci, po Danskoj, Svedskoj, Nemackoj, po Belgiji, Holandiji i Luxemburgu je moguce jer ptice lete. Moguc je i poneki primerak da odluta dalje ali to su sve pojedinacni slucajevi sto se tice britanike. Sam sam cesto u Engleskoj, a forumas Sina BL zivi vec 10-ak godina u Dablinu i nikad nije ponuo takvo nesto. Citiram ga(sve nesto smrljavo i nikakvo).
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 16:07

Dax BG ::
Izvinajvam se sto ovako upadam ali moram. Izvini Kima, ali nije britanica vec C.C.Nominalis (Linneus 1785?) iliti srednjeevropski stiglic koji kod nas dolazi iz Madjarske, Ceske, Slovacke, Nemacke. Malo je krupniji od nasih domacih, te ima belje i cistije partije. O pesmi necu da raspravljam jer su ukusi razliciti, a drzim do toga da je balcanica bolji i zesci pevac.
isto je i moje misljenje
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 EmptySun 15 Nov 2009, 17:22

Dax BG ::
Nije ljutnja, vec ne samo ja jer imam prijatelje koji zive u inostranstvu dugi niz godina neki od njih su dugogodisnji odgajivaci, po Danskoj, Svedskoj, Nemackoj, po Belgiji, Holandiji i Luxemburgu je moguce jer ptice lete. Moguc je i poneki primerak da odluta dalje ali to su sve pojedinacni slucajevi sto se tice britanike. Sam sam cesto u Engleskoj, a forumas Sina BL zivi vec 10-ak godina u Dablinu i nikad nije ponuo takvo nesto. Citiram ga(sve nesto smrljavo i nikakvo).

dax ne slazem se sa siminim citatom, sto se tice britanice. Siguran budi da su mnogo lepsi i krupniji od balcanice. Balcanica i korzikanci su dve ponajmanje atraktivne podvrste za oko
Назад на врх Go down
Sponsored content





Mutacije štiglića - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 9 Empty

Назад на врх Go down
 
Mutacije štiglića
Назад на врх 
Страна 9 of 24Иди на страну : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next
 Similar topics
-
» Zoran mutacije stiglica
» mutacije majora
» Mutacije Anefli

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: