PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Mutacije štiglića - Page 8 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Mutacije štiglića - Page 8 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Mutacije štiglića - Page 8 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Mutacije štiglića - Page 8 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Mutacije štiglića - Page 8 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Mutacije štiglića - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Mutacije štiglića

Go down 
+70
raskokat
boris
gocke
Damir
doctor 1
bric bric
Zokbok988
žako
Rilekson
pedjacure
valter
suljaga
ogic
dalibor vasic
drvetmed
Mica Vasic
nenad79
Drle
Ivan Z
lujo
vucjanacc
Furla
zoran ptice pjevice
Despot
drakceJA
božidar
Steva
gost1
goran
diskus
kumca
Sina BL
popBL
Dzemal_sa
stiglic
pinka
cajzla
sasha
kima
Dax BG
Gost
Danijelvr
Dejan79
Nikolasbc
alexandar
>>ACA<<
delux
milovan
ticar
IGOR 72
sasaznas
Petar
Laza
pticar nis
Rasko
Zika
alann
Миланче
ZOKICA
belobradi
bogdanik
Boban
BOCKA
slavishab
DjordjeVet
Vlada Nish
saso78
vlatko
Бане
Milan
74 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Next
АуторПорука
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyFri 06 Nov 2009, 12:20

Trebao si da je slikas sa vise uglova, narocito samu masku.
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyFri 06 Nov 2009, 13:39

bogdanik ::
Trebao si da je slikas sa vise uglova, narocito samu masku.
Mutacije štiglića - Page 8 Slika165
Mutacije štiglića - Page 8 Slika166
Mutacije štiglića - Page 8 Slika167
Mutacije štiglića - Page 8 Slika168
Mutacije štiglića - Page 8 Slika169
afro
Evo djeca su je prozvala crna kanarinka lol! lol! lol!
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyFri 06 Nov 2009, 13:56

Odlicno, nikad nista slicno nisam video . Mozda ti imas neku novu mutaciju, crnogrli stiglic !
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyFri 06 Nov 2009, 17:30

Crnobradi stiglic se cesto srece kod cigannlija.
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyFri 06 Nov 2009, 18:20

Ja sam se vratio stiglicima poslije vise od 20 godina pa mi je sve novo i interesantno.Inace sam odvojio maticno jato desetak ptica ,a ovo su "extremi" razonode radi jocolor
Ova ptica je posebna i po tome sto je jako pitoma i kao sto vidite voli da pozira afro
king
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyFri 06 Nov 2009, 19:31

Ptica je veoma interesantna, čak mi se i cela boja ptice čini drugačija kao da je oker.
Назад на врх Go down
cajzla
Član
Član



Број порука : 132
Join date : 30.09.2009
Age : 54
Локација : leskovac

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptySun 08 Nov 2009, 15:17

milane da li je poceo stiglic da dobija boju i ja imam jednog kao da je juce izaso iz gnezda. nisam siguran da li ima sanse da prezivi
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptySun 08 Nov 2009, 15:27

I ja sam imao prilike da vidim takve mlade, znaci od onih pera koje imaju kao mladi, samo im je pobelelo perje, dok su ostale pege i nema naznaka maske i oznake odrasle ptice. Te ptice su stale sa mitarom, i mece se ni izmitariti, budite srecni ako prezive zimu. Inace mi je nudjena da je kupim kao mladu pticu koja je uhvacena avgusta, ali sam se nasmejao i zaobiso u sirokom luku.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 15:00

ima jedan preparat koji se moze nabaviti i kod nas i veoma je dobar za mitarenje ptica kako mladih tako i odraslih u sezoni mitarenja. Zove se Muta-vit inace orlux preparat. Probajte i vedecete da je odlican
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: sareni   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 19:37

Ovaj stiglic je uhvacen prije sedam dana
Mutacije štiglića - Page 8 Dsc01443l.thMutacije štiglića - Page 8 Dsc01442m.thMutacije štiglića - Page 8 Dsc01440n.th
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 20:12

Jel ovo parcijalni albinizam ? Ja hvatam ptice, sve u nadi da naletim na neku sitnu mutaciju, al ove sezone nista. Nije bilo krnjolaca, uhvatio sam 3 muzjaka sa belim percima ispod kljuna , jedan se moze nazvati belobradim.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 20:19

bogdanik ::
Jel ovo parcijalni albinizam ? Ja hvatam ptice, sve u nadi da naletim na neku sitnu mutaciju, al ove sezone nista. Nije bilo krnjolaca, uhvatio sam 3 muzjaka sa belim percima ispod kljuna , jedan se moze nazvati belobradim.
Mozes li da mi objasnis pojam krnjolac jesu li to crvene i zute tacke iza glave na vratu.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 20:28

Da, to je krnjolac ili zlatoperac. Sa jednim ili vise crveno rubin percetom na vratu. A ti meni kazi jel ova tvoja ptica? I jel parcijalni albinizam?
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 21:06

bogdanik ::
Da, to je krnjolac ili zlatoperac. Sa jednim ili vise crveno rubin percetom na vratu. A ti meni kazi jel ova tvoja ptica? I jel parcijalni albinizam?


zato ja imam 2,sad jedno pitanje na koje ptice da se pare da bi i oni bacili te zlatoperce...
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 21:10

bogdanik ::
Da, to je krnjolac ili zlatoperac. Sa jednim ili vise crveno rubin percetom na vratu. A ti meni kazi jel ova tvoja ptica? I jel parcijalni albinizam?
Jeste jer u prirodi nije mogo dobiti bjeline zbog nedostatka vitamina u ishrani.
A te krnjolce ili kako ih mi ovdje zovemo korduni imah u svaki lov po pet set komada sto pilica s sto totalno formiranih.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 22:00

Ne hvatam masovno ptice,mrezom, ja ovo pricam na osnovu oko 150 ptica koje su mi ove jeseni prosle kroz ruke, nije ih bilo ni kod nekih koji su hvatali pored mene. Ima dosta ptica, ali je slab kvalitet. Aj uslikaj nekog pa postavi ako te ne mrzi.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 22:04

bogdanik ::
Ne hvatam masovno ptice,mrezom, ja ovo pricam na osnovu oko 150 ptica koje su mi ove jeseni prosle kroz ruke, nije ih bilo ni kod nekih koji su hvatali pored mene. Ima dosta ptica, ali je slab kvalitet. Aj uslikaj nekog pa postavi ako te ne mrzi.
Vjeruj mi pojidanacnu sliku imam samo kojeg donesem kuci a to je li krnjolac mene mnogo ne interesuje.Uglavnom donosim stiglica koji je dugacak sa jakom maskom i ako ima bjelina po njemu.Ostale pustim odmah nakon lova.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyTue 10 Nov 2009, 23:54

Lepa ptica za dalji rad, zbog ovakvih se isplati ići u prirodu.
Назад на врх Go down
stiglic
Član
Član
stiglic


Број порука : 55
Join date : 03.03.2009
Age : 52
Локација : Švedska

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 12 Nov 2009, 00:34

alann ::
Ovaj stiglic je uhvacen prije sedam dana
Mutacije štiglića - Page 8 Dsc01443l.thMutacije štiglića - Page 8 Dsc01442m.thMutacije štiglića - Page 8 Dsc01440n.th
stara ptica 100 posto.pogledaj mu prva pera u repu zavrsetci okrugli nisu spicasti kao kod ovogodisnjih ticadi.a drugo i boje su mu takve kao da se mitario u kavezu tako da ja kontam da je cak nekom i pobjegao.kako se ponasao kad si ga uhvatio jel odmah jeo i pio vodu.a
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 12 Nov 2009, 02:20

Ovaj nikad prije nije ulazio u kavez a ako jest onda je budala teska, jer je divalj.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 12 Nov 2009, 02:50

Kakve boje su mu noge ?
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 12 Nov 2009, 18:24

Samo da pitam moze li se i za ovoga reci da je bijelobradi scratch
Mutacije štiglića - Page 8 Slika182
Mutacije štiglića - Page 8 Slika183
king
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 12 Nov 2009, 18:34

Ne.............

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 12 Nov 2009, 19:59

Milan ::
Kakve boje su mu noge ?
crne boje
Vidi znam ja kad je drzana ptica , ja stiglice hvatam i drzim od 84 god.
Kod drzanog stiglica noge posvjetle boja mesa a i u prirodi hoce noge nijansu da posvjetle ali nikad kao u kavez vecinom su crne.U pitanju je starija ptica rep mu je malo iskrzan kod nas u kavez a inace je bio zdrav.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 EmptyThu 12 Nov 2009, 21:05

vidi se jasno da je matora ptica. To sto mene cudi je da je uopste prezivela u prirodi. Sarene ptice, bele i sve ostale koje imaju nedostatak pigmenta u sebi ne dozive veliku starost u prirodi, i budu brzo pojedene od grabljivica. Lepa simpaticna ptica na oko. ali ne verujem ili sam cak siguran da mozes izvuci nesto sareno od nje..U svakom slucaju ukras za oci
Назад на врх Go down
Sponsored content





Mutacije štiglića - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 8 Empty

Назад на врх Go down
 
Mutacije štiglića
Назад на врх 
Страна 8 of 24Иди на страну : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Next
 Similar topics
-
» Zoran mutacije stiglica
» mutacije majora
» Mutacije Anefli

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: