PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
RIBOLOV.... - Page 9 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
RIBOLOV.... - Page 9 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
RIBOLOV.... - Page 9 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
RIBOLOV.... - Page 9 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
RIBOLOV.... - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 RIBOLOV....

Go down 
+19
Timbrado
Nikolasbc
popBL
bogdanik
zorule77
ticar
alann
Gost
sasha
BOCKA
batostanisic
pticar nis
Бане
Drle
Milan
Zika
IgorSO
Luckyboy
Laza
23 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 22:53

A ovo se kod nas zove krkuša ili krkuška
RIBOLOV.... - Page 9 Potocnamrenajt3 RIBOLOV.... - Page 9 W743
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 22:57

Milan ::
A ovo se kod nas zove krkuša ili krkuška
RIBOLOV.... - Page 9 Potocnamrenajt3 RIBOLOV.... - Page 9 W743
To je potocna mrenica(zovu je jos i sapaca),mladja sestra poznatije i krupnije rodjake mrene Very Happy
Latinski naziv za linjaka je Tinca Tinca lol!
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 23:03

Bravo majstore! E to je prava krkuša a " ono od ribe" nije ništa. Ni jedan jedini ribolovac sa Ibarskog i Zapadno Moravskog sliva ne bi onu nazovi krkuša ( mislim na govedarca) ni stavio u čuvarku a kamoli pržio. Za te prave krkuše svaka čast - ukusne su, a ono čudo nije ni prošlo pored krkuše.
BISTRO
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 23:09

poceo si i ti Milane sa lokalnim nazivima.To sto pokazujes na ruci je potocna mrena a nikako krkusa evo ti i latinski naziv za potocnu mrenu(Barbus meridionalis),koju ti lokalno zovces krkusa.Potpuno dve razlicite vrste riba.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 23:13

Ne sumnjam u to. Znam jedno pecao sam na celoj Nišavi, dobar deo Morave negde do Ćuprije i niko ovu ribu ne zove potočna mrena već krkuša mada sam se sretao sa tim nazivom ali samo u reviji "Zov" par puta. E sad kako je pravilno ne znam aj je evidento da je svi zovu krkuša pošto ne znam drugu ribu sa tim imenom.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 23:16

dali je tebi jasno kolega iz Kraljeva da krkusa i govedarac su jedna te ista riba.Govedarac kako ti kazes je lokalni naziv a krkusa je zvanicni naziv ribe sa latinski m imenom Gobio gobio.Ako ti i sada nije jasno ja te stvarno ne razumem?Ukucaj na Guglu ili pronadji na Wikipediji i sve ce ti biti jasno..pored ostalog sliku sam preuzeo bas sa Wikipedie.Pozdrav od cetvorostrukog dede iz Kragujevca... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 23:20

a znate li šta je "CIGANKA" , mala duguljasta tamno braon ribica živi pored obale u travi ili medj kamenjem koristi se kao izuzetan mamac za klena i pastrmku.
ima još jedna ZMIZAVAC ILI ZMIJSKO, izgleda kao mala jeguljica ima dva šiljka sa strane na škrgama i užasno BOLLLLI kad te ubode


Последњи изменио Milan дана Tue 14 Jul 2009, 23:22. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 23:21

Milane da definitivno razjasnimo;
latinsko ime Gobio gobio-krkusa
latinsko ime barbus meridionalis-potocna mrena
potpuno dsve razlicite vrste riba cak ne pripadaju ni jednom rodu riba
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 23:24

Žiko slažem se i uvažavam ali ne prihvatam pošto bi morao svaki dan svim ljudima koje sretnem na reci i koji love KRKUŠu da objašnajavam da nisu u pravu, verovatno bi me proglasili ludim i čudnim, drago mi je da sam napokon ukapirao kako je po pravilu ali IZVINI ja to ne smem da prim,enjujem u praksi.
A sad one dve ribice što sam pitao zna li ko šta.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyTue 14 Jul 2009, 23:29

Zimizavac ili zmisko kako ti lokalno nazivas potocnu ribicu koja mahom zivi u manjim vodotokovima i izuzetan je keder,opet za smudja,bar prema mojim iskustvima je zvanican naziv Cikov latinsko ime Misgurnus fossilis ...lokalna imena;cik,zmijuljan,zmijac
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySat 18 Jul 2009, 12:58

vecina ribolovaca upotrebljava veoma velike plovke kada love grabljivice na zivu ribicu-kedera.Time,medjutim,umanjuju izglede za dobar ulov.Veliki plovak zahteva i vece olovo kako bi bio pravilno opterecen.A olovo vec onemogucava ribici-mamac da slobodno pliva i brze je iscrpljuje.Zna se,pak,da keder kretanjem provocira grabljivicu da ga napadne.Osim toga,veliki plovak daje i veliki otpor i kederu i grabljivici, kasnije kada ga povlaci pod vodu.Ako grabljivica nije narocito raspolozena da uzme mamac,dogodice se da radi otpora plovka,odbaci kedera.Zbog toga je mnogo bolje upotrebljavati manje plovke.Ukoliko zbog velicine kedera ili daljine zabacivanja ipak morate da upotrebite veci plovak,uzmite bolje dva manja,u tandemu... Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySat 18 Jul 2009, 13:05

vecina ribolovaca lovi bucova varalicom,najcesce mepsom jedinicom ili dvojkom.Iako meso ove rine nije narocito privlacno,zbog mnogo sitnih kostiju,rado ih love aportski ribolovci jer je to borbena riba.Mogu se loviti vestackom musicom odnosno sistemom slicnim za lov pastrmki ili lipljena.Sistem se pravi na sledeci nacin;na odstojanju od po 30 cm,vezuje se po jedna vestacka musica(obicno se stavkljaju tri) a na kraju vodenu kuglu ili kako je jos zovu vaser kuglu..Naravno vestacke musice nisu sitne kao kada lovimo lipljana(broj 14 ili 16)vec nesto vece-dvanaestice i desetke.Taj sistem je veoma efikasan u letnjim mesecima,na mestima gde su reke nesto brze i gde se okupljaju bucovi.To su spicevi adica,obale sa kamenitim dnom,okuke........ Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyThu 23 Jul 2009, 00:54

Zimi je tesko iskopati gliste.Pod snegom zemlja se zaledi,a cesto treba i duboko kopati(ovo vazi i za letnji period).Zbog toga,vec prvih jesenjih dana pripremim leju sa glistama i bezbrizno docekujem "zimsku sezonu".U basti,na nekom mestu kraj reke,ili cak na terasi u starom,naprslom plasticnom buretu,koje vise ne koristimo mozemo praviti zimnicu glista.Ako imamo uslova(bastu)iskopamo leju dubolu oko pola metra i isto toliko siroku,pa na dno stavimo malo konjskog djubreta,lisca i suve trave.Nagazimo dobro,prekrijemo desetak santimetara zemljom i stavimo saku-dve glista.Preko njih opet nabacamo dvadesetak centimwetara zemlje.Bar jwednom nedeljno leju zalivam vodom(najbolje mlakom).Ukoliko temperatura pada znatno ispod nule,leju treba pokrivati slamom,asurom,kartonom,senom..Ovakva "zimnica" glista moze da se ostavi i na nekom mestu pored vode.gde cemo zimus loviti ili kao sto rekosmo,u plasticnom buretu u uglu terase... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptyThu 23 Jul 2009, 01:56

E Žiko taman sam se ponadao da će biti neka slikica iz ribolova, ostavljaj komp i štap u ruke pod hitno. Wink
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySat 25 Jul 2009, 23:34

Tamo gde grizu smudjevi,retko ima stuke,i obrnuto.Zbog toga iako ste zabacili kedera(vole ga oboje)veoma retko ce se dogoditi da cekajuci stuku ulovite smudja.Zna se i zbog cega.Smudjevi se zadrzavaju u cistijoj,svezijoj i brzoj vodi,a stuke u mirnoj i prljavoj.Smudj luta i trazi svoj plen,a stuka miruje i ceka.Smudj se ne plasi ni jedne slatkovodne ribe,a stuka bezi pred smudjem.Cak ni velika stuka nece napasti malog smudja jer ima opasne bodlje na ledjima.Smudj,pak,napasce i svog rodjaka malog smudja a i stuku.Ako je stuka veca od njega i ne moze da je proguta,odgrisce joj rep.... Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySat 25 Jul 2009, 23:39

Najvise uspeha loveci sarana imao sam sa valjcima napravljenim na klasican nacin,ali zacinjenim ceten alvom.Tako napravljene kuglice umakao sam u zejtin i ostavljao u vlaznu krpu.Evo tog recepta;cetiri kasike kukuruznog brasna i dve psenicnog,izmesam i skuvam.Tom mamcu dodam grumen ceten alve i sve dobro umesim,napravim kuglice i umocim u ulje.Dobre rezultate postizao sam i u prolece kukuruznim mamcima.Pravio sam ih ovako;Saku zrna kukuruza ostavio sam u vodi da se kiseli sest do osam dana,menjajuci svakodnevno vodu.... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 26 Jul 2009, 00:31

Aleva paprika je dobar dodatak mamcu Wink
Назад на врх Go down
batostanisic
Član
Član
batostanisic


Број порука : 82
Join date : 17.03.2009
Age : 50
Локација : podgorica

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 26 Jul 2009, 02:04

Boila sa kojom sam najbolje prolazio na Skadarskom jezeru . Sastav; 500gr hrane za pse suve pozeljno na mesnoj bazi 300gr griza psenicnog i 200 grama Padovan crvene meke hrane za kanarince i dalje znate 10 jaja 10ml arome ja sam stavljao koju sam imao nije vazno mesna ili vocna kasika soli i 20ml natren zasladjivaca . E sad kazu saran treba da se navikne na boilu da bi je uzimao tj. treba loviti po nekoliko dana na odredjenom mjestu da bi imali rezultata . Vjerovali ili ne ja sam do prije dvije godine na mjestima gdje niko nikad nije koristio nikakvu boilu a kamo li ove sto sam samo ja koristio vec posle pola sata imao sarana na udici , istina na plovak dok za dubince udarno je bilo tek sjutra dan u samu zoru pa po cio dan kako kad .Za plovak sam koristio boilu od 14mm a za dubince od 20mm i naravno kad boila zakaze puz ne moze da omane . Doduse evo dvije godine a evo i trece ljeto za redom nemam se sa cim pohvalit sta je u pitanju ne znam ali evo treca godina za redom KATASTROFA . E sad kad sam vec poceo da vam kazem na koji sam sve nacin uspijevao da zeznem sarane . Na Skadarskom jezeru ima dosta sitne ribe i od nje kukuruz na udici pogotovo kad krene da radi kao luda ne moze da ostane 10 minuta . Moj pokojni ujak sa kojim sam stalno isao u ribolov je ne znajuci kako da doskoci sitnoj ribi uzimao kukuruz direktno iz vrece pa ga je busio sitnim borerom pa na sistem sa dlakom ali nevjerovatno ni to nije imalo efekta , brone su i taj kukuruz skidale sa udice kao i kuvani . Brona se zove kod nas ta riba koja je odgovorna za muke saranolovaca . E ja sam zbog nje posao u knjizaru i kupio gumicu trazeci prodavacici iskljucivo zutu gumicu na sta me ona gledala kao da sam poludio ali ajde . Izrezao sam je u kockice otprilike velicine zrna kukuruza i stavio u aromu ali na uljanoj bazi . Tako namocena gumica mirise 48 sati a mozda i duze ne znam ja sam uvijek ostajao po 2 dana . Vjerovali ili ne moj prvi lov na gumicu mislim da je bilo oko 50 komada sarana mozda manje vise 2-3 komada . Tako da smo ja i moje drustvo odmorili od brone . Ali opet nisam bio zadovoljan jer se gumica vec posle 2 do 3 lova raspadala . Onda sam gledajuci neku emisiju o ribolovu kako prave one silikonske mamce za smudja i ujedno ih farbaju dosao na ideju da napravim postojaniji mamac . Ovako ; izabrao sam jedno desetak zrna kuvanog kukuruza i od plasticnog kita sam napravio kalup u koji je ostao otisak od tih biranih zrna . Istisnem malo silikona onoliko koliko je dovoljno za desetak zrna , 2-3 kapi zute farbe za jupol to se izmijesa stavi se u kalup i posle sat vremena imate original oblik zrna kukuruza . Otkinete onaj visak sa zrna i kad izvjetri onaj smrad od silikona stavite silikonska zrna u neku uljanu aromu , to je vas izbor . Od jedne tube silikona mozete napraviti oko 300 zrna sto je dosta za cio zivot osim ako ne pecate negdje gdje stalno kidate naprave jer i posle 5-6 godina svako je zrno kao kad sam ga napravio iako je bilo u vodi nebrojeno puta i u saranovim ustima . E drugi pecarosi su mi se sprdali kad su vidjeli na sta lovim ali sam kasnije tim istim pecarosima prodavao 100 zrna za 20 evra Laughing , a evo vama sam otkrio cio postupak . I ne samo sarana i klijena sam lovio na ta ista zrna ljolju kineza mislim da je to kod vas babuska uostalom sve ribe koje uzimaju kukuruz uzet ce i silikonca vjerujte mi provjereno je bezbroj puta Wink Wink Wink
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 26 Jul 2009, 02:17

Izgleda Bato da ga ovoga ljeta džabe bacamo na jezero niko ništa ne hvata samo kukaju a u zadnje vrijeme i brona dosadna je stala.
Ali more je dobro dokle je murina i ugora zadovoljstvu nema kraja.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 26 Jul 2009, 10:05

Svaka čast za ideju, u ribolovu je to najbitnije da se razmišlja i da se pronalazi rešenje, nisam hvatao šarana do sad jer je to po meni "pezionerski ribolov" ali od pre mesec dana dobio sam želju da kompletiram pribor za šarana, Razgledao sam malo po prodavnicama i našao sam neki pribor tri štapa sa postoljem alarmom i mašinicama izlaze negde oko 250 evra. Mogu se koristiti i za lov štuke i soma van sezone tako da ću naverovatnije da uzmem i to.

Nekad odavno čitao sam o lovu šarana na koricu hleba, sistem je prost veće parče korice hleba stavi se ne udicu bez olova i pusti da pluta po površini kažu da je sistem ubitačan ali nisam skoro naišao na neki tekst o tome. Da li neko ima iskustva ?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 26 Jul 2009, 12:18

Ovo sa plutajućim hlebom je odličan i proveren sistem, ali samo funkcionoše u stajaćim i mirnim vodama. Udica treba biti poveća i hleb dobro provučen kroz nju, jer kada šaran uzima - uzima halapljivo.
Назад на врх Go down
batostanisic
Član
Član
batostanisic


Број порука : 82
Join date : 17.03.2009
Age : 50
Локација : podgorica

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 26 Jul 2009, 19:07

alann ::
Izgleda Bato da ga ovoga ljeta džabe bacamo na jezero niko ništa ne hvata samo kukaju a u zadnje vrijeme i brona dosadna je stala.
Ali more je dobro dokle je murina i ugora zadovoljstvu nema kraja.
E jes vala dzaba ja sam Alane proslog ljeta bio 5 puta na jezero po 2 dana i uhvatio sam za te ukupno 10 dana i pet noci i brojem i slovima JEDNOGA krapica od kilo a ove godine sam bio samo jedno jutro od 4 ujutro do 9 prije podne i uhvatio sam 2 krapica od po pola kila i jedan mi je okinuo napravu .E to ti je moj ulov od otvaranja lova 01.06.2008 do dana danasnjeg . A sto se tice murine i ugora samo sam bio dva puta u zivotu a najjace mi je od svega NAORUZANJE koje se mora imat kad se izvadi ona nakaza od ribe . Mi smo nosili ; noz , sjekiru , bejzbolku i jednu metalnu sipku kao da smo se zakacili sa Bastoncima a ne posli u ribolov Laughing Laughing Laughing
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 26 Jul 2009, 19:43

nema meni ništa bolje od lova na brancina(lubina)na živi mamac.e to treba znat izvuća da se ne otkaći ili sve polomi.i još kad ga prodaš u restoran po cijeni od 20eura po kili. cheers
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 26 Jul 2009, 22:51

U bojni arsenal za odbranu od strasnih morskih nemani i eventualno pobesnelih morski kucica,predlazem Bato Stanisicu,da izvrsis dopunu municije sa seditom,dinamitom i zaostalim defanzivnim bombama iz zadnjih ratova.Pa ce se poslije ,uz gusle pjevat,kakav to boj bijase !!! cheers
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 EmptySun 26 Jul 2009, 23:08

Danas sam se konacno dokpao vode posle duze apstinencije i to bezrazlozne,kao da sam bio pod necijim embargom daleko bilo.Pecao sam na Gruzanskom jezeru akumulaciji koja je definitivno prerasla u srpski brend,vodu za odmor i razonodu.Kao na pijhaci automobila u Bubanj potoku,dok pecam gledao sam registarske oznake;LE,NI,KV,GM,CA,UE,TS i da ne nabrajam dalje,skoro pola Srbije pocelo je da dolazi na Gruzansko jezero.Danas je bio idealan dan(jednom i ja da pogodim) i sto se tice vremena i sto se tice ribe,sasvim solidno je radila.Mahom se pecala krupna deverika,babuska,poneki raspolozen saran i bela riba.Ali tokom pecanja video sam nesto za zanimljivu kameru.nikada pre toga.U zoni betonskog mosta koji prelazi preko jezera,oko stubova koji ulaze u vodu,nasao sam mesto sa ekipom i tu smo bili locirani.Ispod mosta,gledano sa obale,u zoni vrha potpornih stubova koji ulaze u vodunagnezdile su se stotine i stotine golubova divljaka.U jednom momentu iz meni nepoznatih razloga,ispod konstrukcije mosta koja drzi magistralni asvaltni put Kragujevac-cacak,sa visine oko dvadesetak metara,koliko je visok most u odnosu na povrsinu vode,ispala su ili odgurnuta od mnostva golubova,dva mlada goluba.Preziveli su pad sa te visine i udar u vodu,jezero a onda neverovatno,ja tome iako imam dosta godina nisam priasustvovao.Pocela je njihova borba za goli zivot pred ocima vise od dvadeset prisutnih ribolovaca u zoni mosta.
Назад на врх Go down
Sponsored content





RIBOLOV.... - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 9 Empty

Назад на врх Go down
 
RIBOLOV....
Назад на врх 
Страна 9 of 11Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» RIBOLOV-opsti detalji

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: SVAŠTARA :: RIBOLOV-
Скочи на: