PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
RIBOLOV.... - Page 8 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
RIBOLOV.... - Page 8 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
RIBOLOV.... - Page 8 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
RIBOLOV.... - Page 8 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
RIBOLOV.... - Page 8 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
RIBOLOV.... - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 RIBOLOV....

Go down 
+19
Timbrado
Nikolasbc
popBL
bogdanik
zorule77
ticar
alann
Gost
sasha
BOCKA
batostanisic
pticar nis
Бане
Drle
Milan
Zika
IgorSO
Luckyboy
Laza
23 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
АуторПорука
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptySat 04 Jul 2009, 01:25

MILANE POŠTO SI DOSTA MLAĐI OD MENE TI NEZNAS KADA SMO DOBIJALI IZ AMERIKE CRVENI SIR I ŽUTI PUTER PA I TRUMANOVA JAJA.
TADA UVELIKO SMO LOVILI MRENE NA TAJ SIR KOJI SI TREBAO DA GA ZAMESIŠ SA MOKRIM HLEBOM I PAMUKA U NJEMU.
PAMUK JE SLUŽIO DA SE NEBI SIR LAKO IZVLAČIO OD UDICE.
KAMO SREČE OPET DA DOĐEMO DO TOG TOPLJENOG SIRA, A MI KO ĐACI GAĐALI SMO SE SNJIME KADA SMO DOBIJALI JUTARNI OBROK.
ŽIKA, GENERACIJO DAJ MALO BOLJE OBJASNI U VEZI OVOG SIRA JER TI UMEŠ TO BOLJE OD MENE.
POZDRAV
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptySat 04 Jul 2009, 01:50

U vezi sira,da dodam jos nekoliko podataka.Dans u naselju gde zivim otvorena je jedna od kozna koja po redu prodavnica ribolovnog pribora.Pored Zastave Italijani polako preuzimaju i ostalo u Kragujevcu(vec ima otvorenih prodavnica da kazem lekova za pernata stvorenja,hrane za ptice i sada pribora za ribolov i hrane za ribu),jer u pomenutim prodavnicama preovladava italijanska roba.U ovoj novoj prodavnici pored uobicajenih stvari,inace poznajem momka koji je otvorio,video sam spremljeno kao pasteta u crevu,mamac za svu belu ribu kao i deveriku,nesto je krace pakovanje.To je kaze sada hit u Italiji,dovoljno je rastegljivo i cvrsti da ne spada sa udice a radjeno je na bazi raznih sireva i kackavalja kojih italijani imaju bezbroj.Na tebi je samo da istisnes kolicinu u zavisnosti od vrste ribe koju pecas pa posto rano idem u ribolov ,bumo isprobali.Ima citava bulumenta stapova po sasvim pristojnim cenama,dizajn je izvanredan neznam samo kakav je kvalitet ali brate za svaciji dzep.Ima i visoko kvalitetnih takmicaraca od dva do 10 metara kao i bolonjeza i stekova.Posle duzeg vremena imao msam u rukama i karbonske udice elektronski ostren vrh.Tako da polako prolazi vreme kada se za pribor islo preko grane,dosli su oni nama na noge racunajuci poznatu "zabarsku" poslovnost,sto im niko ne moze oduzeti...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptySat 04 Jul 2009, 02:02

Slikaj i Probaj !
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 07 Jul 2009, 00:49

Danas sam uhvatio 10 skobalja i jednu pastrmku na hleb. Interesantno je to sto prvi put hvatam u ovo doba godine na hleb kao mamac a da nisam imao problema sa sitnom ribom. Da bude još čudnije skobalj se javljao od 12 do 16 časova što mi se isto prvi put dogadja na ovom mamcu. To što ne zeza sitna riba ribolovci starosedeoci na tom mestu objašnjavaju velikim i prekobrojnim prisustvom pastrmke, kazu da je taj vir pun pastrmke i jedino u njemu nema sitne ribe. takodje sam prvi put koristio "Bosdanski hleb" za pecanje i mogu da kažem da je dosta bolji od francuza.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 07 Jul 2009, 01:04

Ili si Milane talican ili to dobro radis.U zoni mogu slobodno reci Sumadije zadnjih nedelju dana ribolovci ne vide ribu .Imam podatke sa svih strana sa razlicitih voda i nigde ne cvetaju ruze.U zadnjih nedelju dana i ja sam dva puta bio na dve lokacije i nista osim strasnog nevremena koje je licilo na smak sveta.Ozbiljno sam razmisljao da se sutra stustim negde na vodu kad ono svi vremenski izvestaji govore o nevremenu.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 07 Jul 2009, 01:09

Zaboravio sam da kazem da sam inace pristalica pecanja na hleb kako na jezeru tako i na reci,na ruzu,pa mi objasni kakav je to "bosdanski hleb"?To mi je valjda ostalo iz mladosti kada sam se aktivno bavio sportom i imao reflekse kao samuraj a sada kao mrtav konj...... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 07 Jul 2009, 21:38

Bosanski hleb je neki novi zamena za onaj francuski, to ti je onaj hleb sto se kvasi i ne odpada sa udice.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 07 Jul 2009, 22:01

Evo slikica od danas dok me nije rasterala kisa

MESTO (blagi uzas plitko a brzo) jos i guzva sa obe strane
RIBOLOV.... - Page 8 07072009

BOMBA kao prihrana
RIBOLOV.... - Page 8 07072009004

RIBOLOV.... - Page 8 07072009003

i naravno ulov
RIBOLOV.... - Page 8 07072009001z

RIBOLOV.... - Page 8 07072009002
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 07 Jul 2009, 22:59

Zika ::
Zaboravio sam da kazem da sam inace pristalica pecanja na hleb kako na jezeru tako i na reci,na ruzu,pa mi objasni kakav je to "bosdanski hleb"?To mi je valjda ostalo iz mladosti kada sam se aktivno bavio sportom i imao reflekse kao samuraj a sada kao mrtav konj...... Smile
Dobices kad se budemo videli Very Happy
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 07 Jul 2009, 23:53

[/quote]Dobices kad se budemo videli Very Happy[/quote]
blagodarim...
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyFri 10 Jul 2009, 01:06

jedno specijalizovano preduzece za proizvodnju pribora za ribolov,iz Sjedinjrenih Americkih Drzava proizvelo je neku vrstu svetlece boje u sest razlicitih nijansi,kojom ribolovci farbaju kedere!Ofarbani kederi ne gube u zivosti,atraktivno izgledaju ali jos nema pouzdanih vesti da li se stuke,smudjevi i druge grabljivice vise na njih zalecu ili na prirodne ribice.... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyFri 10 Jul 2009, 16:40

Koliko vidim jedino ja idem na pecanje Wink
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyFri 10 Jul 2009, 17:39

Dobro vidis,apsolutno si u pravu.Nekada kao mlad covek,nisam imao kola,novca nikada dovoljno,slobodnog vremena jos manje a maltene prosek mi je bio tri izlaska na vodu u toku nedelje.Sada,ako nije neskromno da kazem,imam svega u izobilju i vise nego sto mi je potrebno,prosek mi je jedan izlazak na vodu u toku tromesecja.Zaista ne razumem sebe a tek kako ce me razumeti okolina..... Exclamation
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyFri 10 Jul 2009, 17:51

Vidiš i sam kolike su kiše svakodnevno. Ne znam kod vas, ali generalno cela Srbija je bukvalno u zadnje vreme potonula u ovolikoj vodi - pa gde i šta da pecaš? Doduše, jutros sam bio na Ibru i polako se smiruje vodostaj mada su dnevne oscilacije reke više nego primetne, što normalno svakoj vrsti ribe smeta, pa nije aktivna. Trenutno se na Ibru "lovi" po neki sitniji skobalj i to u plićaku na poprilično jakoj vodi. Uzima najčešće na hlebnu ružu ili "pen- šaj".
BISTRO - SAŠA No
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyFri 10 Jul 2009, 19:24

Milan ::
Koliko vidim jedino ja idem na pecanje Wink
Milane mutna Nisava izgleda kao bistra Morava kod mene,reka na kojoj najvise volim da lovim Jasenica,nije da je mutna vec izgleda kao neki taloznik ilovace,suvisno bi bilo kada bi pomenuo vodostaj,reka je ogromna,tako da o ribolovu samo mastam.Jezero ne daje ribu danima Neutral
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptySun 12 Jul 2009, 00:26

PEC KLENA
klen je omiljen plen ribolovaca koji zadovoljstvo nalaze u ribolovu po brzim i malim vodotocima brdsko-planinskog podrucja.Jedan od najstarijih i najzanimljivijih nacina lova klenova je "pec" preteca modernog musicarenja.Skakavac ili kakav drugi krupniji insekt,neko voce9tresnja,dudinja) ili plod biljke,koja rqaste pored vode u kojoj lovite,zakacite na udicu i nabacujte bez dodatnog opterecenja na najlonu.Nisu vam potrebni ni olovo ni plovak.Zabaceni mamac mora da ima sto prirodniji pad na povrsinu vode,kao kad sam opadne sa drveta.Pri zabacivanju ribolovac treba da bude skriven,jer je klen izuzetno oprezna riba.Na najmanju senku,cak i vrh stapa kada ugleda,cesto pobegne.Problem je utoliko veci sto su obale voda u kojima se love klenovi obicno gusto obrassle sibljem i drvecem,u cijim senkama klen ceka hranu.U takvim uslovima tesko je neprimecen prici obali ,a kamoli zabaciti udicu.Da se premosti taj problem pomoci ce vam sasvim jednostavan i efikasan trik.Od najlona debljine jednog milimetra(ili i debljeg)napravi se spirala.Najlon se jednostavno gusto namota oko nekog valjkastog predmeta,precnika oko 3 cm i potopi u vrucu vodu gde odstoji neko vreme.Zatim kada se izvadi iz vode ostavi se da se hladiali na istom valjkastom predmetu.Dobijenu spiralu sada privezemo na vrh stapa i za nju zakacimo najlon sa udicom.Spirala ima ulogu federa,koji omogucava da se bez pokreta zabacivanja,samo kratkim trzajem stapa.mamac spusti u vodu.Ovako pripremljenu udicu lako provlacimo kroz rastinje na obali,pri cemu je dovoljno da se samo vrh stapa promoli nad vodom.Duzina spirale nije odredjena i odredite je po zelji u zavisnosti od osobine i duzine stapa kojim lovite kao i drugih uslova... Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptySun 12 Jul 2009, 16:15

ostrim nozem zarezite ribu odmah iza skrga sve do kostiju a zatim ne izvlaceci secivo nastavite da secete duz kicme sve do repa.Okrenite ribu i ponovite postupak.Cim ste sa obe strane osekli filete sa njih uklonite kosti rebara.Na kraju sa fileta uklonite i kozu ribe i to od repa prema prednjem delu.Pripremljene filete ne ispirajte duze u vodi,vec samo plaknite,kako bi meso zadrzalo cvrstinu i sacuvalo prirodne sokove.U pripremljen poh uvaljajte i przite ali ne na vrelom ulju.Servirajte sa majonezom ili tartar sosom...
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptySun 12 Jul 2009, 16:19

hrana iz prirode;
u prirodi nije bas lako naci dovoljnu kolicinu mravljih jaja,kako biste napravili obilan rucak.Ali ako vam to podje za rukom evo recepta.Operite u nekoliko voda mravlja jaja,kako biste odstranili zemlju i necistocu.Kada se malo prosuse przite ih na ulju ili masti dok ne porumene.Tada ce te osetiti miris cvaraka i skinite ih sa vatre.Blago zacinite sa solju i biberom,pa jedite.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 14 Jul 2009, 00:53

gobio gobio
RIBOLOV.... - Page 8 Gobiogobio
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 14 Jul 2009, 00:59

smudjeve sam lovio raznim mamcima;glistom uglavnom uprolece sjeseni na parce i belim kederom, ali najbolje rezultate sam postigao kada sam ih lovio na krkuse.To je,pouzdano sam utvrdio,najveca poslastica za smudjeve.Sa druge strane,krkuse dugo zive na udici.zivahne su i lako ih lovim.Krkuse se precu u jatima,na dubini od pola do jednog metra.Vole terene pokrivene peskom ili sitnijim sljunkom.Lovim ih udicom broj 16,kojoj turpijom uklonim jezicak(kontrakuku),da je nebih povredio.Pecam ih na crvenu glisticu ili crvice,vodeci racuna da se mamac obavezno kotrlja po dnu... Smile
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 14 Jul 2009, 19:44

Ovo na slici nije krkuša već govedarac. Spada u korov ribe i nije ni prić krkuši. I za jelo se skoro i ne koristi, ali kao keder za manje grabljivice može da posluži. Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 14 Jul 2009, 21:40

Zika ::
gobio gobio
RIBOLOV.... - Page 8 Gobiogobio
Kod nas se zove PUPAVAC ili Tinjarkai kao klinci smo se učili ribolovu loveći njih. Često se lovi na sisteme (olovo) kao i krkuša i po meni veoma su ukusni za jelo pogotovu veći primerci, rastu do dužine od 15 cm (mada vrlo retko) i izuzetno su masni i ukusni, u našem žargonu zovemo ih još i čvarci zbog masnoće. Nisu izdržljivi kao živi kederi za štuku.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 14 Jul 2009, 22:22

Ovo na slici koju sam postavio jeste krkusa lat. Gobio gobio,Binomijalna nomenklatura (Gobio gobio),Linnaeus 1758. Za Neverne Tome izvolite na izvor jnformacija pa se uverite.A ti momce iz Kraljeva za tebe vazi "nije sija nego vrat"Kazes da na slici koju sam postavio nije krkusa nego "govedarac",pa ti govoris lokalni naziv za krkusu,kojoj je to oficijelni naziv.Inace lokalno se jos naziva ;govedarica,brkulja,mrence,polozarka,grungl,pistavac,grundlic.Zato misli lokalno a pisi globalno.a kada u nesto nisi siguran pitaj,ima ko zna!
Pozdrav od cika Zike..... Smile
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 14 Jul 2009, 22:45

Hvala na iscrpnom obaveštenju a naročito na onome DEČKO. Čitaj kako hoćeh ali deda ne može da bude dečko!!! No
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 EmptyTue 14 Jul 2009, 22:49

RIBOLOV.... - Page 8 Tenca22
i ovo je izašlo kad sam ukucao gobio gobio na google, to je Linjak. par reči o njemu, moje iskustvo je da treba tražiti zatravljenu vodu dubine od 05-2 metara, vrhom štapa se u travi napravi rupa oko 10 x10 sm i tu se spusta udica namamčena gomilom glista. Poželjno je da bude jak plovak od 5 gr kako se sistem ne bi kačio za travu ali plovak treba da je dobro potopljen.
Mnogi izbegavaju da jedu ovu izuzetno ukusnu ribu zato što je ne znaju očistiti, najlakše se čisti tako što se prvo potopi ili premaže sirćetom koje ukloni sluz a nakon toga se skine krljušt sa ribe nožem. Po meni ovo je jedna od najukusnijih riba.
Linjak važi za doktora medju ribama, psotoji verovanje da se ostale ribe leče tako što se trljaju o telo linjaka Wink
Назад на врх Go down
Sponsored content





RIBOLOV.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... - Page 8 Empty

Назад на врх Go down
 
RIBOLOV....
Назад на врх 
Страна 8 of 11Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» RIBOLOV-opsti detalji

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: SVAŠTARA :: RIBOLOV-
Скочи на: