PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Izbor za najlepšu fotografiju godine

Go down 
+5
robin
Cizak
Santa
medenica
Milan
9 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 03 Apr 2010, 23:34

Slike su stvarno predivne, samo bih vas zamolio da pored latinskog naziva dodate i naš naziv za svaku pticu jer neznamo baš svi ove latinske nazive.
Назад на врх Go down
medenica
Član
Član
medenica


Број порука : 63
Join date : 24.02.2010
Age : 39
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySun 04 Apr 2010, 02:12

Evo i mog avatara Smile
Emberiza citrinella, strnadica zutovoljka

10.Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 05122007temskaemberizac

11. Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 05122007temskaemberizac
Назад на врх Go down
http://www.flickr.com/photos/medenicaivan/sets/72157622323977422
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySun 04 Apr 2010, 15:31

SAŠA ::
Slike su stvarno predivne, samo bih vas zamolio da pored latinskog naziva dodate i naš naziv za svaku pticu jer neznamo baš svi ove latinske nazive.
Sasa latinski naziv je jedinstven ja iskreno za pojedine vrste neznam nas naziv evo na primjer Ticodroma muraria ja neznam kako je nas naziv.
Назад на врх Go down
medenica
Član
Član
medenica


Број порука : 63
Join date : 24.02.2010
Age : 39
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySun 04 Apr 2010, 19:13

alann ::
SAŠA ::
Slike su stvarno predivne, samo bih vas zamolio da pored latinskog naziva dodate i naš naziv za svaku pticu jer neznamo baš svi ove latinske nazive.
Sasa latinski naziv je jedinstven ja iskreno za pojedine vrste neznam nas naziv evo na primjer Ticodroma muraria ja neznam kako je nas naziv.

Tichodroma muraria je na nasem jeziku Puzgavac.
Link gde je okacena lista ptica fauna Srbije sa nasim imenima je ovaj, a fajl koji ces preuzeti se zove Srpska imena ptica Evrope
http://www.ptica.org/newsletter/index.htm

pozdrav
Назад на врх Go down
http://www.flickr.com/photos/medenicaivan/sets/72157622323977422
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySun 04 Apr 2010, 21:54

Mislim da je lista sa srpskim imenima okačena ovde najmanje tri puta Smile Ako se ne varam ima jedan post i u temi o udruženju i to baš sašin.
Назад на врх Go down
medenica
Član
Član
medenica


Број порука : 63
Join date : 24.02.2010
Age : 39
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySun 04 Apr 2010, 22:22

Milan ::
Mislim da je lista sa srpskim imenima okačena ovde najmanje tri puta Smile Ako se ne varam ima jedan post i u temi o udruženju i to baš sašin.

Pa moras se sloziti da je tako sitne stvari tesko naci na ovolikom forumu Smile
Od viska glava ne boli Wink
Назад на врх Go down
http://www.flickr.com/photos/medenicaivan/sets/72157622323977422
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySun 04 Apr 2010, 22:26

U pravu si teško se nalazi nešto u ovoliko tekstova, nie na odmet.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySun 04 Apr 2010, 22:33

Ma ima taj spisak, to nije problem, nego sam čisto predložio da kada već uslikaju ovako dobre fotografije, da pored latinskog naziva stave i srpski da ne tražimo po onom spisku koja je ptica u pitanju.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyMon 05 Apr 2010, 00:52

Jeste samo nije u svakom kraju isti naziv sjecate li se rasprave oko mercajzle je li ruska sjeverna ili sta ja znam jos kako.Zato je naj mjerodavniji naziv latinski on je svugdje isti.Evo na primjer kod vas zovu carduelis canabina konopljarka kod nas je zovu anefla neko je zove anifla , onda carduelis chloris kod nas je verdun kod vas je zelentarka opet ima zvanje i zelendur negdje je kringlov,carduelis spinus kod vas je cajzla kod nas je lugar a opet ima i naziv u vojvodini cizak .Zbog ovakvih razlika u imenima sam reko da se tesko snaci jer ce doci opet pitanje nije to nego je ovo.
Sto se tice Tichodroma muraria hvala na obavjestenju study
Назад на врх Go down
medenica
Član
Član
medenica


Број порука : 63
Join date : 24.02.2010
Age : 39
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyMon 05 Apr 2010, 03:20

Samo da napravimo jednu paralelu. Postoje standardizovani latinski nazivi ptica koji vaze svuda u svetu, ali takodje postoje naucni nazivi ptica na srpskom koji su oficialni, dok na drugu stranu postoje narodni nazivi, koji se razlikuju od mesta do mesta, ali koji nisu naucno priznati u Srbiji.
Link koij sam ja, a i mnogi pre mene postavili su naucno prihvatljivim nazivima, dok su nazivi tipa: anifla, mer cajzla, gimpli itd. naucno neprihvatljivi i totalno neuracunjivi. Zato je bolje koristiti prihvatljivu nomenklaturu, kao sto je trend svuda u svetu, nego li koristiti narodne nazive.
Pozdrav
Назад на врх Go down
http://www.flickr.com/photos/medenicaivan/sets/72157622323977422
medenica
Član
Član
medenica


Број порука : 63
Join date : 24.02.2010
Age : 39
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyMon 07 Jun 2010, 03:44

Saxicola torquata-Crnoglava travarica
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 P6060083t

Uploaded with ImageShack.us
Назад на врх Go down
http://www.flickr.com/photos/medenicaivan/sets/72157622323977422
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyMon 07 Jun 2010, 16:24

Lepa akcija ako mislim da se ovo odnosi na nase fotke pa evo i moje mladunac Velike Senice (Parus major), blizu moje kuce slikan tek posle prvog leta. Pravi je bio pozer!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
[img]Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Sam1426[/img]
[img]Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Sam1427 Uploaded with ImageShack.us[/img]
Назад на врх Go down
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyMon 07 Jun 2010, 16:29

Zaboravih staviti brojeve mislim da su na redu 12 i 13, izvinjavam se!!!!! Ako se prihvata!!!?????? Embarassed Embarassed
Назад на врх Go down
medenica
Član
Član
medenica


Број порука : 63
Join date : 24.02.2010
Age : 39
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyTue 08 Jun 2010, 23:13

Dobra sugestija Smile
I ja se zabrojao, a to bi znacilo da je moja Saxicola 11? Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.flickr.com/photos/medenicaivan/sets/72157622323977422
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyFri 30 Jul 2010, 23:52

Falco peregrinus - Sivi soko:
14.
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 41792055
15.
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 98010579
16.
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 13099847
17.
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 42216887
18.
Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 29356367
Odusevila me lepota ove ptice. Nisam bio u stanju na napravim izbor. Izvinjavam se sto sam postavio ovoloko fotografija.






Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 31 Jul 2010, 07:55

nije to peregrin, to je zenka obicne vetruske(falco tunninculus).
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 31 Jul 2010, 07:59

http://yfrog.com/74peregrinej ovo je pregrin ili ti sivi soko....veliki pozdrav!
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 31 Jul 2010, 09:08

Ne razumem se u ptice grabljivice.
U pravu si. Pogledao sam na netu. Rodjaci su. Ne znam kako mi je dozvolila da je slikam iz velike blizine. Bila je zauzeta. Jela je neku malu pticu. Nije obracala paznju na moje prisustvo. Kada je zavrsila sa obrokom. Bez zurbe je odletela. Na poslednjoj slici lici na papagaja.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 31 Jul 2010, 10:50

po tvom objasnjenju prilicno je pitomo reagovala sto nije bas uobicajeno za grabljivice,mada vetruska je u poslednje vreme prisiljena na zivot uz coveka pa mozda je to objasnjenje za njeno ponasanje. nije joj karakteristika da jede ptice,njena glavna hrana su sitni glodari i krupni insekti kao i vecini nepravih sokolova,ipak ume da se ustremi i na vrapca! u pravu si kad kazes da je lepa ptica. sve male grabljivice su lepe i ljupke ptice,narocito falconaide. neznam dali si video lastavicara,plavu vetrusku,a da se negovori o severno-americkoj vetruski(kasttrel),mislim da je najlepsa.... veliki pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 31 Jul 2010, 11:21

Lepe slike i lepa ptica.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 31 Jul 2010, 13:08

http://yfrog.com/j7malekbirdj ....evo kako izgleda kastrel...pozz...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 31 Jul 2010, 14:39

Nije loše da se napišu neke stvari u temi o grabljivicama ako se neko razume.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ....   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptySat 31 Jul 2010, 16:52

to je ok. ali mislim da pticari vecinom nisu bas odusevljeni tom temom,ipak su ovde zaljubljenici u pevacice i u toj strasti uglavnom jednostrano gledaju na to,pa grabljivice nisu bas interesantne....
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyMon 20 Sep 2010, 16:55








VII Konkurs Fonda

Najlepša fotografija ptica u 2010. godini

Fond za zaštitu ptica grabljivica otvara VII po redu konkurs za najlepšu fotografiju ptica. Konkurs je osmišljen da boravku u prirodi da još jedan smisao i da podstakne zaljubljenike u prirodu da ovekoveče trenutke provedene sa pticama. Najlepše fotografije nalaze se na kalendaru Fonda, i imaju za cilj da nam probude potrebu za zaštitom ugroženih vrsta u našem okruženju.

Pravo učešća na konkursu nije ograničeno, tj. na njemu mogu učestvovati svi, bez obzira da li se fotografijom bave profesionalno ili amaterski.

Jedan učesnik može poslati do 10 fotografija. Na konkurs se mogu slati fotografije svih divljih ptica snimljenih u prirodi, a iz konkurencije će biti isključeni svi radovi iz zooloških vrtova, držanih i vezanih ptica.

Fotografije moraju biti u boji, izvedene na foto-papiru, neopremljene (neuramljene i nekaširane), mog biti slane u obliku dijapozitiva u boji lajka-formata, ili u digitalnom obliku. Fotografije na fotopapiru treba da budu uobičajenog galerijskog formata (20 x 30 cm), a ukoliko su u digitalnom obliku treba da budu najmanje u veličini 13x18 cm i rezoluciji 300 dpi. Svaku pošiljku fotografija treba da prati uobičajeni prijavni list sa podacima o autoru (ime, prezime, adresa, telefon i e-mail) i radovima, tj. gde je i kada snimljena koja fotografija.

Fond je nekomercionalna obrazovna organizacija koja ima za cilj zaštitu biodiverziteta. Svaki autorizovani rad koji učestvuje na konkursu, osim ukoliko se autor pismeno ne izjasni drukčije, smatraće se donacijom Fondu.

Poslednji rok za prijem radova je 10. decembar 2010.godine. Nakon tog roka žiri u sastavu D. Zamurović, G. Malić, P. Risanović, A. Milosavljević, će pregledati radove, izabrati najbolje i o tome obavestiti javnost.

Najbolja fotografija će biti odštampana u formi plakata, a nagrada za njenog autora je obilazak kolonije beloglavih supova u klisuri reke Uvac, jedne od najatraktivnijih bird-watchers lokacija u Srbiji. Druga nagrada je izlet u organizaciji Fonda u klisuru reke Trešnjice, a treća nagrada - objavljivanje nagrađene fotografije u propagandnim materijalima Fonda. Od odabranih fotografija Fond će odštampati kalendar za narednu godinu. Publikum je sponzorisao kalendar Fonda za 2011. godinu sačinjenog od odabranih slika sa prošlogodišnjeg konkursa.

Početkom godine biće održana izložba i izdat katalog odabranih radova, kojom prilikom će biti dodeljene nagrade i odštampan plakat sa nagrađenom fotografijom. Posetioci izložbe mogu da glasaju za fotografiju koja se njima sviđa, a na zatvaranju izložbe objaviće se rezultati glasanja posetioca.



Fotografije treba poslati na adresu:

FOND ZA ZAŠTITU PTICA GRABLJIVICA, Bulevar despota Stefana 142,

11000 Beograd ili na e-mail grifon@ibiss.bg.ac.rs .

Dodatne informacije o konkursu potražite na web sajtu www.vulture.org.rs .
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 EmptyFri 19 Nov 2010, 12:13

Ide kraj godine, koliko vidim nemamo ovde dovoljno fotografija da bi napravili jedan kalendar Smile
Svako ko ima neku lepu svoju fotografiju koju bi želeo da vidi u kalendaru neka je postavi.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izbor za najlepšu fotografiju godine   Izbor za najlepšu fotografiju godine - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Izbor za najlepšu fotografiju godine
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» IZBOR ZA NAJLEPŠU KUĆICU KOJU SU NAPRAVILA DECA
» MUZJAK-ZENKA KOD BASTARDA
» SLIKE VASIH STIGLICA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ORNITOLOGIJA-
Скочи на: