PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Par za bastardiranje!

Go down 
+43
pedjacure
weimnes
lepotica cana
Zoran.C
zvrle
goldfinch
voja_ilic
Luka Perica
fladimir
jevca5
zoran ptice pjevice
aleks
Zac16
Mica Vasic
lujo
sasaznas
misan
Zokbok988
Svrca
alann
diskus
Gost
Furla
gost1
eli prole
Миланче
IGOR 72
pticar nis
Danijelvr
Zika
sasha
Бане
Petar
Dzemal_sa
DjordjeVet
BOCKA
milos0205
Milan
Laza
saso78
ticar
sestoperac
Steva
47 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
АуторПорука
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyThu 07 Apr 2011, 23:15

Muzjak sa crnim kljunom moze da gazi, pitane je samo dal ce jaja biti puna. Po toj reakciji on pokazuje da je spreman za parenje i trebalo bi da je plodan. E sad moze on da vrti repom, ali to ne znaci da ce da skace !
Назад на врх Go down
Zoran.C
Član
Član
Zoran.C


Број порука : 57
Join date : 14.08.2011
Age : 41
Локација : Zemun

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySat 26 Nov 2011, 22:15

A kako znati ili prepoznati dali ce da gazi?
Назад на врх Go down
Zoran.C
Član
Član
Zoran.C


Број порука : 57
Join date : 14.08.2011
Age : 41
Локација : Zemun

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySat 14 Apr 2012, 00:54

Pozdrav svima,
imam pitanje za vas iskusne, ali pre toga da vam napisem kako se stvari desavaju u mojim kavezima.
Dakle imam 3 stiglica koji su kod mene jedan 3 godine, a druga dva po 1 godinu i skroz su mirni jedu iz ruke, dobio sam ih kao vec obojene ptice, tako da im ne znam starost i kod mene nisu nikada parili.Hranjeni su odlicno tokom cele godine i pevaju neprestano celog dana,spistaju krila i plesu na precagi, stoje jedan ispod drugog i kada im menjam papir tada se vide i skacu jedan na drugog da se biju a kljunovi su im skroz beli....pre 10-ak dana sam doneo tri zenke malino, mlade, neparene, godisnjakinje, koje su pre 2-3 dana pocele da nose papir u ustima neprestano sto je znak da hoce da se pare, one stoje preko puta stiglica na pola metra razdaljine i sve 3 su u jednom vecem kavezu.Stavio sam gnezo kod zenki i jedna je pocela da savija gnezdo, tada sam ostale dve odvojio u drugi kavez, a nju stavio u prilicu stvaio gnezdo i materijal .Dok je savijala gnezdo ubacio sam jednog stiglica kod nje i ona ga je posle par minuta tukla neko vreme da bi na kraju to prekinuli i sada stoje zajedno na sipkici i dodiruju se kljunovima.Inace stiglici ih gledaju ceo dan i kao sto sam napisao neprestano pevaju.Doneo sam veceras jednog mog kanarinca muzijaka i stavio ga ispod zenki da nemogu da ga vide.Inace planiram i ostala dva muzijaka da pustim na zenke kanarinca.Vase misljenje me zanima, dali ce tu nesto biti ?
Dali sam uopste dobro uradio ?
Gde sam grasio ?
Назад на врх Go down
lepotica cana
Posetilac
Posetilac
lepotica cana


Број порука : 26
Join date : 13.06.2010
Локација : Leskovac

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySat 16 Feb 2013, 07:57

Moze li da se mesa guld sa australijskom zebicom? Shocked
Назад на врх Go down
weimnes
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 09.02.2013
Age : 48
Локација : Senta

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyTue 26 Mar 2013, 12:13

Da li neko moze da postavi sliku bastarda koji je dobijen iz kombinacije : stiglic x crveni mozaik,ili da mi bar opise kakve ce se ptice dobiti.
Da li svi bastardi,dobijeni iz kombinacije sa stiglicem pevaju isto,odnosno imaju isti kapacitet za ucenje pesme ili se to razlikuje od kanarinki sa kojom parite stiglica?
Pozdrav
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyMon 15 Jul 2013, 11:47

pozdrav svima jedno pitanje za malo iskusnije odgajivace, jutros mi kanarinka snela prvo jaje sa stiglanom on je sa njom 5 dana zajedno gazio je 4 puta kolko sam ja vido dok ga nisam ubacio polude je al evoga od juce drema na stajalici opalo mu interesovanje posto se izgleda ispraznio decko e pitanje dal da vadim jaje pa da je nasadjujem posle 3eg ili da ne diram i kad njega da izbacim napolje hvala
Назад на врх Go down
Carduelis_mico
Posetilac
Posetilac
Carduelis_mico


Број порука : 2
Join date : 21.09.2013
Age : 33

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: prijatelju ovako, uzmi i otstrani stiglicu sa pregradu a svaki dan kako snese kanarinka jaje vadiga i podmetni lazljivo dali ce da bude plasticno, ili sode za igranjem ni e problem al posle treto jaje uzmi i nadi ih prethodnih sta si i izvadio i ostavi   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySun 22 Sep 2013, 10:41

pedjacure ::
pozdrav svima jedno pitanje za malo iskusnije odgajivace, jutros mi kanarinka snela prvo jaje  sa stiglanom on je sa njom 5 dana zajedno gazio je 4 puta kolko sam ja vido dok ga nisam ubacio polude je al evoga od juce drema na stajalici opalo mu interesovanje posto se izgleda ispraznio decko e pitanje dal da vadim jaje pa da je nasadjujem posle 3eg ili da ne diram  i kad njega da izbacim napolje hvala
Назад на врх Go down
Goran Cvetanoski-Coko
Član
Član
Goran Cvetanoski-Coko


Број порука : 68
Join date : 09.05.2013
Age : 60
Локација : Skopje, Makedonija

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySun 22 Sep 2013, 11:30

Carduelis mico,
Ne blamiraj sebe, a ni drzavu odakle pises jer ima kod nas veoma dobrih i postenih pticara...Ovo sto radis je van svake pameti.
Назад на врх Go down
Ilija_ice
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 08.03.2014

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySun 09 Mar 2014, 12:46

Ja imam tri para, dva para stiglica, i jedan par stiglica i kanarinka, dali da gi stavim zajedno, ili da bidu odvojeni dok da se spremaju, .pozdrav.
Назад на врх Go down
Ilija_ice
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 08.03.2014

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptySun 09 Mar 2014, 13:19

Ja imam tri para, dva para stiglica, i jedan par stiglica i kanarinka, dali da gi stavim zajedno, ili da bidu odvojeni dok da se spremaju, .pozdrav.
Назад на врх Go down
milan96
Posetilac
Posetilac
milan96


Број порука : 8
Join date : 23.09.2011
Age : 27
Локација : Nis

Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 EmptyTue 24 May 2016, 22:09

Izveo se prvi bastard.Prvi pokusaj i pocetnicka sreca Very Happy 3 dan je .
Назад на врх Go down
Sponsored content





Par za bastardiranje! - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 7 Empty

Назад на врх Go down
 
Par za bastardiranje!
Назад на врх 
Страна 7 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Bastardiranje
» Priprema za bastardiranje
» bastardiranje na bazi fauna x fauna

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: BASTARDI ( Hibridi)-
Скочи на: