PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Pesma štiglića - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Pesma štiglića - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Pesma štiglića - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Pesma štiglića - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Pesma štiglića - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Pesma štiglića - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Pesma štiglića - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Pesma štiglića - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Pesma štiglića - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Pesma štiglića - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Pesma štiglića - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Pesma štiglića - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Pesma štiglića - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Pesma štiglića - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Pesma štiglića - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Pesma štiglića

Go down 
+74
ĐEKO
žako
koce split
sphone
raskokat
carduel
Uros/Zavisa
dalibor vasic
bric bric
gost1
pedjacure
refa95
korbach
Toni Mk
ogic
dix1
hollandija
popicaBL
vrscanin
andrija 003
boris
voja_ilic
Andrija97
Luka Perica
cajzla
gursuz
NebojsaB
jigor
slavishab
Steva
Timbrado
malaksalo
zoranV
Ivan Z
gasa ns
Furla
backo
Dax BG
Gost
aleks
vucjanacc
lujo
dzordz82
diskus
Ad3l
zoran ptice pjevice
salee
Zokbok988
franc92
delux
Mica Vasic
drakceJA
vani
tefik1
zorule77
Danijelvr
Zika
belobradi
sestoperac
bogdanik
ibro
Бане
Laza
alann
BOCKA
ticar
ZOKICA
batostanisic
stiglic
saso78
DjordjeVet
Drle
Luckyboy
Milan
78 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next
АуторПорука
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyThu 16 Apr 2009, 20:22

Milane moram ti kazati da si me razočarao sa ovom štiglicom, nekako brate kao da pjeva na pley-bec i to kao ispod brka.
Ako si uspeo tehnički da doteraš ovog klipa onda morao si da primetiš da ti je ton jako lošo snimljen.
Ja nikada nisam hteo da učim i ocenjujem pjesme ptica, neka to radi ko ume hoče, moje ptice uvek slušam u horu jer su u smešteni u volieru
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyThu 16 Apr 2009, 20:42

Milane, kad hoces da obiljezis ture u pjesmi, nemoj stavljati pticad koja nisu 'iscistila' pjesmu ili pticu u versi....vrlo je tesko ispratiti takvu pticu sto se tice tura...
ptica van forme pjeva sitno i nerazumljivo, plus ubacuje sve i svasta...i u prirodi je tako, ali kad stiglic udje u formu, onda ponavlja samo neke segmente i to je ono njegovo pravo...

okaci snimak stiglica u punoj formi, sa bijelim kljunom, pa da onda damo komentar...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyThu 16 Apr 2009, 22:43

Ne treba ovde komentar nego da se čuje koje stvari CC balkanica mora da ima u pesmi i po čemu se razlikuje od drugih štiglića. Snimano je veb kamerom pa prepakovano tako da snimak nije najbolji ali je ipak snimak.
Usiljena ptica se nigde ne sluša , koliko znam ni kanarinac se ne takmiči usiljen.
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyMon 20 Apr 2009, 22:32

Milan ::
Ne treba ovde komentar nego da se čuje koje stvari CC balkanica mora da ima u pesmi i po čemu se razlikuje od drugih štiglića. Snimano je veb kamerom pa prepakovano tako da snimak nije najbolji ali je ipak snimak.
Usiljena ptica se nigde ne sluša , koliko znam ni kanarinac se ne takmiči usiljen.

kao sto vec rekoh, obe ove ptice 'versaju' i mijesaju sve i svasta u pjesmi....pa nisu najbolji za ocjenjivanje i komentarisanje tura...
a stiglic najbolje pjeva u parenju, i ono sto pjevaju ptice u prirodi je njihov maksimum...prije toga, on prolazi kroz period 'ciscenja' pjesme i dok je ne 'ocisti' nema svrhe komentarisati ista...jer u formi oni znaju da potpuno okrenu pjesmu i na povrsinu izbiju neke stvari koje od njih dotada niste mogli cuti..

inace, takmicenje u pjesmi stiglica se i organizuje kad je on na vrhuncu pjesme.....koliko znam, Leskovcani su svoje takmicenje smjestili u prvu nedelju juna, kad je stiglic najusiljeniji...

@ da, kanarinac se ne takmici usiljen...ali stiglic da!!! pogledaj Spance (da zanemarimo KAKVA je pjesma), kad ga oni organizuju i da li su im ptice u punoj formi..
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Štiglc   Pesma štiglića - Page 2 EmptyTue 21 Apr 2009, 00:52

Ja mislim da nema razlike sto se tice pjesme sa balkana i centralne evrope.Raznolikost pjesme zavisi od same sposobnosti ptice kako ispjevava i šta sluša.Nije svakom štiglicu ista sposobnost ispjevavanje tura a i zavisi ko šta voli.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Apr 2009, 19:28

kako se u Pirotu zovu ture
Čavrlije(kad vrti repom)
-žvija (Žviuuu)
-svirka
-cikla
-floja
-bekrija
-pink floja
-Cigolji
-taritatou
-iskrii
pesma
najbolji redosled
Tariari-krrrr-tariari-ćajćaj-nameštanje-ćućućuću-nameštanje-čap čap čap čap-žžžž-cibibi ziju-cibibi- žžž-i za kraj cipa-ziju čč ili

Preklop tariari-ćajćaj-ici-frrr (kao krr samo gušće i prigušeno može i zajedno sa krrr) završetak svake ture je u kombinaciji sa cin cin-trrr-ćaća (ne ću ću)ziju.
Sve ture napisao sam uz pomoć prijatelja Gorana Cvetana koji od 1976 godine školuje štigliće a izleganjem se bavi bastardiranjem od 1982 a prve štigliće je izlegao 1985 od pre desetak godina i prstenuje štigliće od 2003 godine i takmičarskim prstenovima. Ima kaseta starih po 20 i više godina
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Apr 2009, 21:35

Ne bi bilo lose da ubacis neku pesmu i da oznacis ture da bi mogli da razaznamo sta je sta, mene ovo bas interesuje
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Apr 2009, 22:27

Evo snimka starog preko 25 godina, ni vlasnik ne zna kad je snimljen mada se ne zna ni ko je vlasnik Smile
Ovde ima većina tura koje su opisane ali nije cela pesma kako treba da bude, fali ZIJU i malo je raspored zbrkan


prva stvar koja se čuje ono dvaput na početku to je čevrlija cigolji danas veoma retka.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Apr 2009, 22:36

Ovo na pocetku imaju neke moje ptice, trenutno imam stiglica koji ima to, usnimicu ga, ali ostale ture su mu mnogo losije. Imam teoriju da kvalitet pesme i raznovrsnost zavise od podrucja gde su ptice, ako je ocenska lista za stiglice pravljena po staroj pirotskoj skoli a mislim da jeste onda su kod vas najbolji i najraznovrsnije ture imaju stiglici.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Apr 2009, 22:41

Ceni se bogata pesma to da, mada su i ture slične čak se i slično zovu sa zvaničnom ocenskom listom. Lazare ja na žalost imam samo ovu kopiju pesma ima mnogo mnogo boljih ali teško se dolazi do njih. Ovoj pesmi fali dosta tura... ali su one osnovne tu.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Apr 2009, 22:43

Ovo sam ja cuo vec, mislim da se pesma zvala stara pirotska skola. To je to zar ne?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Apr 2009, 23:08

Da jedan deo toga, na ovu pesmu ljudi školuju ptice kao što je gore i napisano još od 1976. godine. U mom kraju duga je tradicija školovanja štiglića ima mnogo priča i anegdota vezanih za to. Najbolje štigliće krštevali su imenima, u poslednji 20 godina najbolju pesmu po svima imao je štiglić koga su zvali "Mihaljin" ne zna se čiji je jer koga god pitaš svi pričaju drugu priču, i svako je od njih navodno bio vlasnik te ptice. Postoji i disk sa njegovom pesmom koju svi ljubomorno čuvaju , naravno oni koji je imaju i ne daju nikom. I do originalne verzije ove pesme došao sam sasvim slučajno, umro je jedan stari ptičar koji nije imao dece gospodin VASIĆ, pred kraj života skupljao je ptičare kod sebe u dvorište i davao im prostor da prave golubarnike i kaveze. Dvorište je uvek bilo puno sveta a krov je krasilo nekih 400-500 golubova. Kada je umro došla je neka rodbina i htela da izbaci kaveze koje je pravio , bilo je tu u školovanih štiglića, jedan moj drug koji je u to vreme kod njega čuvao golubove skupio je sve to i izmedju ostalog skupio je i stare kasete koje je našao pored kaveza. Većina kaseta bila je uporopaštena ali na jednoj je bila snimljena ova pesma. Radio sam oko mesec dana na njoj da očistim šumove, lavež psa, i sve ostalo što je bilo, kvalitet snimka je bio jako loš ali sam uspeo da je obnovim koliko toliko. Kada sam je pustio jednom svom prijateljiu dugogodišnjem ptičaru samo me je pitao "Odakle ti to ?" i sve mi je bilo jasno. Mnogi su posle toga tražili taj originalni snimak a kasnije sam saznao da je to pesma za školovanje i da je ta ptica pevala tri najbolja štiglića u to vreme 1 Mihaljin, 2. Badža i 3. Rambo amadeus(ili se ta ptica zvala tako) neko je izvukao njihove najlepše ture i na tome je iškolovana ptica koja je ovo otpevala ali je imala grešku. Nije imala turu ZIJU i onaj savršen raspored. I sad a mi nije jasno zašto svi tu pesmu koju toliko cene ljubomorno čuvaju i ne šire je dalje, koga god sam upitao odgovor je uvek bio isti-novac. Štiglići sa najboljim redosledom prodavani su i po 800 evra, bastard koji bi pevao tu pesmu prodavan je za 500 maraka u ono vreme, Još jedna interesantna priča je da je jedan moj prijatelj u ona crna vremena kada je inflacija bila na najvećem nivou kupuo celu farmu koka nosilja za jednog štiglića.
Ne mogu a da ne ispričam još jednu priču vezanu za to vreme, tada "kada je plata bila 2 marke" došao je kod jednog čoveka neki biznismen da posluša ptice, Slušao je tako štigliće a bio je tu i jedan bastar koji je pževao iste ture kao i štiglići. Počeo je da vrši pritisak na ovog da mu proda a ovaj se nećkao neće pa neće. Bilo lepo vreme pa je taj biznismen bio na košulji, onda je zavukao ruku u gornji džep košulje i rekao ovom da će mu dati sav novac iz džepa da mu da bilo koju pticu. U rukama je držao svežanj maraka a ovaj nije hteo da proda. Tu su se malte ne posvadjali i onda je ovaj bacio pare na sto. Bilo je preko 1000 maraka. Ptičari su čudan narod, nije hteo da mu proda al mu je poklonio onog bastarda kojim je ovaj "na kljun" iškolovao dosta ptica, snimio je njegovu pesmu i dan danas školuje na tu pesmu i ima vrhunske ptice. Taj bastard je pre par godina završio kod nekog leskovčanina gde je uginuo.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Apr 2009, 23:20

Ovo je štiglić prepariran pre 20 godina, i on je imao ime samo nisam zapamtio ime, pošto se znam sa vlasnikom, ako vas interesuje ispričaću vam priču i o njenu neki put.
Pesma štiglića - Page 2 10052008016.th
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Apr 2009, 23:32

Vrlo interesantne price,otvori temu price i anegdote iz pticarenja lol!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyThu 23 Apr 2009, 01:11

Poenta priče je da se pokaže dugogodišnja tradicija školovanja štiglića na ovom prostoru. Bilo je onih koji su školovali, bilo je onih koji su plaćali ogromne pare da kupe takvu pticu, bilo je pak i onih koji su krali ptice jedni drugima. Valjda se iz tog malog posta sa osvrtom na istoriju školovanja štiglića može shvatiti odnos ljudi prema tim pticama i prema školovanju uopšte.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyThu 23 Apr 2009, 19:10

MILANE TI SI VUK KARADZIC NOVIJEG DATUMA.....OVAJ JE SKUPLJAO ANEGDOTE A TI PRICE O STIGLICIMA.... Laughing
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyFri 24 Apr 2009, 23:52

Pesma štiglića - Page 2 Tekst
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyFri 24 Apr 2009, 23:53

Pesma štiglića - Page 2 Ocjenskalista
Назад на врх Go down
ibro
Posetilac
Posetilac
ibro


Број порука : 4
Join date : 01.05.2009
Age : 48
Локација : Danska

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptySun 03 May 2009, 18:33

evo nesto od mene...Moj stiglic
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptySun 03 May 2009, 18:34

brale ti na 3 teme postavi tvog stiglica
Назад на врх Go down
ibro
Posetilac
Posetilac
ibro


Број порука : 4
Join date : 01.05.2009
Age : 48
Локација : Danska

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptySun 03 May 2009, 18:42

Laza ::
brale ti na 3 teme postavi tvog stiglica
Novi sam ove Laza nemogu da se snadem. Izvinjavam se
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptySun 03 May 2009, 18:43

ma to postavis u jednoj temi i to je, ne treba da dupliras postove
pozz
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyFri 12 Jun 2009, 12:19

Italijanski štiglić.mp3
stiglic kostina pesma 2.mp3
01 - ŠTIGLIC mediteranski.mp3
Štiglic Njemački.mp3
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyFri 12 Jun 2009, 12:32

Stiglic Dalmatinski.mp3
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 EmptyFri 12 Jun 2009, 12:55

Odlično, našao si i super sajt sa upload, odmah sam se registrovao Wink Prenost je što ne moraš da skidaš pesmu da bi je čuo jer ima plejer na stranici. Svako može sa ove stranice da ubacuje pesme ovde.
Što se tiče Italijanskog štiglića to ti je čista Kostina pesma i leksovački štiglić Wink
Назад на врх Go down
Sponsored content





Pesma štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Pesma štiglića
Назад на врх 
Страна 2 of 27Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next
 Similar topics
-
» Pesma štiglića
» ŠUMSKA ŠEVA (lullula arborea)
» Pesma Bastarda

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: