PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+95
zoranV
branislavh
Vlada Nish
Toni Mk
AndrijaKg
mostarac b12
bondža1
carduel
fzen
bastard kv
dane 87
saragrasevina
pedjacure
jova lepi
krokodil01
delijovan
goran70
salle
ogic
MsDimovski
sasko
popicaBL
voja_ilic
Luka Perica
jigor
BAKI1
vladimir
Ivan Z
misan
diskus
vucjanacc
jevca5
Mica Vasic
zoran ptice pjevice
egon
sugubinac
boris
popBL
gm
NebojsaB
Ivica
pticar_amater
goldfinch
Zokbok988
robin
Furla
gost1
drakceJA
ulicni hodac
armin71
ivan83
rtomek
kima
pinka
Nikolasbc
belobradi
kumca
delux
Dax BG
IGOR 72
Sina BL
alexandar
Gost
Danijelvr
Миланче
sasaznas
Ivan_ks
goran
pticar nis
alann
stiglic
Blattner
Rasko
Dzemal_sa
DjordjeVet
bogdanik
kekic
Boban
Laza
sasha
ZOKICA
IvanBG
BOCKA
aleks
Drle
sestoperac
ticar
Luckyboy
Petar
slavishab
Steva
Бане
saso78
milos0205
Milan
99 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Next
АуторПорука
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySat 22 Jan 2011, 08:18

odvijo sam muzijaka,jaja na dnu krletke nema,sto znaci da je on ipak izbacio to jaje.da li ga ipak povremeno pustati kod zenke?pozdrav
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySat 22 Jan 2011, 09:54

goldfinch ::
odvijo sam muzijaka,jaja na dnu krletke nema,sto znaci da je on ipak izbacio to jaje.da li ga ipak povremeno pustati kod zenke?pozdrav

To sto ti se desilo je mozda ako imas u toj prostoriji jos stiglica i zbog dominantnosti se to obicno desava ili je mozda u pitanju mlad muskarac.Ili da uopste nisu ni par nego je prisilno parenje u pitanju,ako nisi imao vise muskaraca da se oni sami izaberu.Muskarac nije izbacio jaje nego nije dao zenki da snese u gnezdu nego cuva gnezdo,ili ovom paru treba veci prostor sto sam sto posto siguran nemogu svi parovi stiglica pogotovu ako nisu izvedeni da se pare kao sto ti radis.Neko moze u manjem prostoru a nekom treba i daleoko veci prostor,to zavisi kakvo iskustvo imas u parenju i da pratis ponasanje parova u toku samog parenja.Muskarca mozes pustiti ujutru na skok do 4 jaje i pratis sta se desava,kasnije kad se razlezi muskarca stavis u manji kavez i zakacis na parilici spolja da veseli zenku dok lezi na jaja.Da se zenka nebi poremetila pratis sta se desava ako za tim nema potrebe i ako zenka sve normalno se ponasa ne trazi muskarca da je hrani dok lezi na jajima onda muskarca mozes ukloniti pred kraj dana.Pozdrav
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySat 22 Jan 2011, 10:13

Milan ::
Interesantno! I ja sam imao te probleme, prilikom izgradnje gnezda mužjak je totalno nezainteresovan za materjal, ženka unosi, iznosi, razbacuje, pravi rastura i uglavnom kada ne gledam vidim samo da je izniklo gnezdo. Da li to znači da ona čeka mužjaka da se uključi u gradnju ili on samo treba da je uvede u gradnju ?

Pa po nekom nepisanom pravilu muskarac prvi pocinje da odredjuje zenki gde ce praviti gnezdo i ako ona prihvati to mesto nastavlja i ona.Ako ne odgovara ona odabira druga mesto za pravljenje gnezda zato treba imati do tri postavljena gnezda ako za to ima mesta ako ne barem dva.Jasam imao muskarca gde je lepse pravio gnezdo od zenke ona napravi jedno a on drugo u istoj volijeri.I posto mi parimo u vestackim uslovima paa i sami polozaj prostorije mozda nije adekvatno pravljena prema stranama sveta,nego gde imas mesta i uslova tu i paris.Po pravilu prirode koje pratio gnezdenje ptica kokretno stiglica gnezdo pravi na istok prema jugu.
Назад на врх Go down
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySat 22 Jan 2011, 11:11

Diskus Druze obe ptice su mlade.u toku pripreme nikakvih problema nije bilo,cak sto vise prijatno su me iznenadile.jaje koje sam tog dana nasao razbijeno bilo je u gnijezdu tog jutra I zenka je uredno lezala na njemu .u medju vremenu ptice sam razdvojio,snijela je jos dva jajeta sve izgleda u najboljem redu.on pijeva ko lud,jedino kad im dajem hranu on totalno popizdi na nju.ja mislim da je dobro usiljen i mozda od te zestine on bi da jos pari.pozdrav
Назад на врх Go down
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySun 23 Jan 2011, 10:01

doslo i trece jajce cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySun 23 Jan 2011, 16:15

[quote="goldfinch"]doslo i trece jajce cheers cheers cheers [/quote
Nek je sa srecom....... cheers cheers
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySun 23 Jan 2011, 16:17

Evo i kod mene 5 kom cekamo krajni rezultat. cheers cheers cheers cheers cheers
https://2img.net/r/ihimizer/img524/3503/23012011101.jpg
Назад на врх Go down
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySun 23 Jan 2011, 21:18

svaka cast,samo napred
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 01:37

Dosta ljudi se uplašilo kako će pariti štigliće, kakvi uslovi trebaju, da li je bolje ovo ili ono, kako će alkirati mlada i sklanjati ženku sa jaja.
Pogledajte snimak Smile

https://www.youtube.com/user/gmonaco1953#p/u/4/O89IMnT7_X0
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 14:05

Interesantno je videti i ništa više od toga. Ne pokušavajte da ovo raditie sa svojim pticama. Upropastićete predhodno uloženi trud. Pticama je potrebna privatnost koju treba poštovti. Ova ženka je iz jata domestifikovanih štiglića. Sudeći po dužini ptice radi se verovatno o podvrsti major. U pitanji je ko zna koja generacija (10-ta, 15-ta N-ta) ptica koje se veštački odgajaju decenijama. Mi smo daleko od takvih ptica. Naše ptice, čak i one izležene u zatočeništvu su poludivlje. Proći će još mnogo godina, pa i koja decenija, da bi mogli da se ovako ,,igramo,, sa našim Štiglićima.
U jatu ovog odgajivača nisu sve ptice ovako pitome. Za prikazivsanje izabrao je pticu koja je najpitomija. Zna dobro sa kojom pticom ovako može da se igra a sa kojom ne. Ponašanje ove ženke, njeno poverenje prema odgajivaču je izizetak i u njegovom jatu.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 16:36

Ko se bavi uzgojem stiglica dobro poznaje ovu situaciju. Ovo se cesto vidja kod uzgajivaca stiglica, pa tako i kod mene. Naravno da prednost imaju domestifikovane ptice. Glavni razlog ove pojave je da zenka kad snese jaja prelazi u tzv drugo stanje, dolazi do hormonalnih promjena i majcinskog osjecaja za svoje buduce potomke.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 16:42

https://www.youtube.com/watch?v=uQsdcnTzArc


Evo jedan slican primjer zenke koja ima gnjezdo sa jajima. Ovo je moj snimak prije nekoliko godina, majorka je u pitanju.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 16:47

https://www.youtube.com/watch?v=GwsBaYGZ9t0

Evo jos jedan interesantan snimak koji sam uspio uhvatiti. Izlazak malih mutacija...
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 17:19

Lepo je ovo videti.
Ali raditi na domestifikaciji Štiglića(podvrsta CCB i CCC) i raditi sa domestifikovanim pticama (podvrsta Major) su dve različie priče.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 20:26

Vec sa f1 generacijom ovo mozes postici. Govorim ti iz iskustva. Ne moraju to biti majori nego balkanika.
Prije neku godinu sam imao divlju balkaniku koju nisi mogao pomjeriti sa gnjezda,znaci sve se moze postici samo treba raditi sa pticama i sto vise vremena provoditi sa njima.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Aleksinac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 20:47

Slazem se sa Zoranom , to se moze postici (doziveti) i sa divljom pticom. Bitno je samo koliko je ptica naviknuta na covekovu blizinu i koliko je izrazen njen roditeljski nagon. Evo i jedne moje f2 generacije (sto je manje bitno) koja je izvedena u boksu (parilici), a takve su i njene sestre. U vecim otvorenim volijerama ptice to mnogo manje dozvoljavaju

Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 21:07

To su ipak izuzeci koji potvrđuju pravilo. Pravilo je da ne treba uznemiravati ženku koja leži na jajima ili mladuncima. Nije za preporuku, nekorisno je i nepotrebno.
Iskusni odgajivači ne bi trebalo da daju takve savete. To ne znači da ne treba da se pohvale svojim pitomim pticama. Ali treba da priznaju da ni sve njihove ptice nisu tako pitome, kao pojedini primerci.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 21:38

Daleko od toga da sam pristalica teorije da se treba uznemiravati ptica na gnezdu. Snimkom sam samo hteo da pokažem onim nepoverljivim da je moguće izvršiti alkiranje ptica a da se pritom ne uništi celo leglo.
A sad jedna pričica iz detinjstva. Kad sam bio u osnovnoj školi jedan par se ugnezdio iznad stola u bašti gde smo sedeli po ceo dan. tačnije u špaliru ( ili kako se već to zove) groždja. Dete ko dete, popeo sam se na stolicu i prišao joj rukom i ona je počela da se brani ( nije pobegla iz gnezda) čak sam je i uzeo u ruku i pustio nakon čega se vratia u gnezdo ( doduše ne odmah već nakon nekoliko minuta) taj par ili njihovo potomstvo još dugo godina su se gnezdili u mom i susednim dvorištima. Verujem u zoranovu priču da su neke ženke u "drugom stanju".
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 22:51

Slicna prica i kod mene, naisao sam na gnjezdo od gimpli a zenka je lezala na jajima, krenuo sam rukom prema njoj. Nije pobjegla vec zinula i rasirila krila. Dakle pomenute stvari se desavaju i u prirodi.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyTue 25 Jan 2011, 22:57

mića ::
To su ipak izuzeci koji potvrđuju pravilo. Pravilo je da ne treba uznemiravati ženku koja leži na jajima ili mladuncima. Nije za preporuku, nekorisno je i nepotrebno.
Iskusni odgajivači ne bi trebalo da daju takve savete. To ne znači da ne treba da se pohvale svojim pitomim pticama. Ali treba da priznaju da ni sve njihove ptice nisu tako pitome, kao pojedini primerci.

Normalno da ne treba ptice uznemiravati ali kad moras uzeti jaje koje je ona snijela a nece da ustane sa gnjezda nekad te malo i iznervira. To radim jr skupljam jaja da ih nasadim isti dan da svi izadju zajedno.
A Mica ako vec tezis za domestifikacijom onda ti ptice moraju biti pitome a ne divlje.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptySat 29 Jan 2011, 13:04

Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyMon 31 Jan 2011, 01:11

dali se zenka stiglica usiljava kao kanarinka i u kom mesecu se pocinje ako peva jel to znaci da je spremna ili pocinje da pravi gnezdo kao kanarinka .Jel muzjak kanarinac mora biti non stop sa njom ili se ubacuje kad ona konstantno peva ili pocinje da pravi gnezdo study
Назад на врх Go down
delijovan
Član
Član



Број порука : 67
Join date : 22.08.2009
Age : 54
Локација : negotin

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: pomoc   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyMon 31 Jan 2011, 22:57

muci me jedna situacija: volijeru dimenzije ( d x s x v ) 3 x2 1.5 sam podelio na tri istovetna dela tako sto sam pregradio zicom.u prvi i treci kavez su ubaceni po par stiglica a u srednjem par zelntarki.pitanje glasi: hoce li imati uticaj na ponasanje i parenje stiglica to sto se vide sa ostalim pticama?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyMon 31 Jan 2011, 23:03

Jedino ako se ženki dopadne drugi mužjak, onda će svo vreme visiti na žici i od parenja nema ništa.
Назад на врх Go down
delijovan
Član
Član



Број порука : 67
Join date : 22.08.2009
Age : 54
Локација : negotin

Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 EmptyMon 31 Jan 2011, 23:09

zahvaljujem.sta uciniti onda? a mozda se stiglici ne posvidi kringlov...
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 26 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 26 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: