PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+95
zoranV
branislavh
Vlada Nish
Toni Mk
AndrijaKg
mostarac b12
bondža1
carduel
fzen
bastard kv
dane 87
saragrasevina
pedjacure
jova lepi
krokodil01
delijovan
goran70
salle
ogic
MsDimovski
sasko
popicaBL
voja_ilic
Luka Perica
jigor
BAKI1
vladimir
Ivan Z
misan
diskus
vucjanacc
jevca5
Mica Vasic
zoran ptice pjevice
egon
sugubinac
boris
popBL
gm
NebojsaB
Ivica
pticar_amater
goldfinch
Zokbok988
robin
Furla
gost1
drakceJA
ulicni hodac
armin71
ivan83
rtomek
kima
pinka
Nikolasbc
belobradi
kumca
delux
Dax BG
IGOR 72
Sina BL
alexandar
Gost
Danijelvr
Миланче
sasaznas
Ivan_ks
goran
pticar nis
alann
stiglic
Blattner
Rasko
Dzemal_sa
DjordjeVet
bogdanik
kekic
Boban
Laza
sasha
ZOKICA
IvanBG
BOCKA
aleks
Drle
sestoperac
ticar
Luckyboy
Petar
slavishab
Steva
Бане
saso78
milos0205
Milan
99 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next
АуторПорука
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyMon 21 Dec 2009, 21:14

Prebacio sam dva stiglica iz vanjske volijere (gde im je bilo ok, jer sam kao i Steva oblozio sve otvorene strane staklom) zbog nekih trenutno nebitnih razloga na par dana unutra. Koliko je pametno sada da ih vratim napolje, mislio sam da sacekam da jos otopli dan-dva pa nazad u volijeru ali ne znam kako ce to podneti?

Ni slučajno nemoj da ih ponovo iznosiš napolje. Najgora varijanta za ptice je ta promena temperature. Odma bi počele da bacaju perje i gotove su za ovu godinu.
Ptica nikada neće da ode u mitarenje kada se prebaci iz hladnoh u toplo a obrnuto, iz toplog na hladno ide obavezno mitarenje.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyMon 21 Dec 2009, 21:43

E to je šema za onog tvog neprimićenog štiglića.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyMon 21 Dec 2009, 23:45

ivan83 ::
moje su doduse napolju i danas na -21 im nije bilo mnogo prijatno ali nisu naduveni i vrlo su aktivni ali cu ja zato da sanjam nocu smrznute pojilice
ivane ti im slobodno ubaci snega u volijeru...tako neces brinuti hoce li voda zamrznuti a ptice nece ostati zedne)))
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyTue 22 Dec 2009, 00:48

Bane, ne znam da li se salis ili ne ali ja tako radim vec dve zime i ne brinem sto se voda u pojilici zaledi 5 minuta posto je promenim. Uostalom, na taj nacin ptice(i ne samo ptice) prezivljavaju zimu i u prirodi.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyTue 22 Dec 2009, 01:03

Imam jedan par štiglića koji slobodno lete po mom ptičarniku i sami ulaze u jedan veći kavez gde im je hrana i voda, a od skoro sam stavio i gnezdo. Mužijak je već 2 god. kod mene a ženku sam skoro nabavio. Oboje su izuzetno pitomi. Pre izvesnog vremena sam počeo po malo da ih usiljavam. Nešto čudno se dogodilo ovih dana. Mužijak, koji je do skoro pevao kao lud, odjednom je načisto prestao da peva a primetio sam da je ženka počela da se sve više vrti oko gnezda i nosi materjal. Nisam primetio da su se parili ali su stalno zajedno. U toj prostoriji je sada temperatura oko 10 stepeni. Nemam iskustva sa parenjem divljih ptica pa me zanima da li je moguće da se oni sada upare u ovim uslovima?
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyTue 22 Dec 2009, 06:49

SAŠA ::
Imam jedan par štiglića koji slobodno lete po mom ptičarniku i sami ulaze u jedan veći kavez gde im je hrana i voda, a od skoro sam stavio i gnezdo. Mužijak je već 2 god. kod mene a ženku sam skoro nabavio. Oboje su izuzetno pitomi. Pre izvesnog vremena sam počeo po malo da ih usiljavam. Nešto čudno se dogodilo ovih dana. Mužijak, koji je do skoro pevao kao lud, odjednom je načisto prestao da peva a primetio sam da je ženka počela da se sve više vrti oko gnezda i nosi materjal. Nisam primetio da su se parili ali su stalno zajedno. U toj prostoriji je sada temperatura oko 10 stepeni. Nemam iskustva sa parenjem divljih ptica pa me zanima da li je moguće da se oni sada upare u ovim uslovima?

ako su stariji mogu se sad pariti,ali ako je ženka mlada još je rano,

mužijak baš onda kad pari ne pjeva nego postane pitomiji,ne boji se kao prije i digne perije na glavi.

upali neku grijalicu da bude bar 15-18 stupnjeva ne manje.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyTue 22 Dec 2009, 09:41

ulicni hodac ::
Bane, ne znam da li se salis ili ne ali ja tako radim vec dve zime i ne brinem sto se voda u pojilici zaledi 5 minuta posto je promenim. Uostalom, na taj nacin ptice(i ne samo ptice) prezivljavaju zimu i u prirodi.
street walkeru nisam se salio kad sam rekao da sam davao sneg umesto vode....
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyTue 22 Dec 2009, 20:52

SAŠA ::
Imam jedan par štiglića koji slobodno lete po mom ptičarniku i sami ulaze u jedan veći kavez gde im je hrana i voda, a od skoro sam stavio i gnezdo. Mužijak je već 2 god. kod mene a ženku sam skoro nabavio. Oboje su izuzetno pitomi. Pre izvesnog vremena sam počeo po malo da ih usiljavam. Nešto čudno se dogodilo ovih dana. Mužijak, koji je do skoro pevao kao lud, odjednom je načisto prestao da peva a primetio sam da je ženka počela da se sve više vrti oko gnezda i nosi materjal. Nisam primetio da su se parili ali su stalno zajedno. U toj prostoriji je sada temperatura oko 10 stepeni. Nemam iskustva sa parenjem divljih ptica pa me zanima da li je moguće da se oni sada upare u ovim uslovima?

sasa nemoj ih sada usiljavati jos. Razdvoj ih po posebnim kavezima, i pocni im dizati svetlo,nedoljno po 15 minuta. Pocetkom marta im pojacaj ishranu, jaja i jajcanu smesu svakodnevno sa klijalim semenom, i tek spajanje tamo polovinom aprila, pa nedelju dana nakon spajanja ubaci im gnezdo.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyTue 22 Dec 2009, 22:25

nece sasa cekati april smem da se kladim Smile
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyTue 22 Dec 2009, 22:45

Hvala Pinka na savetu. Meni su ptice već od oktobra meseca sve u ptičarniku i u jednoj posebnoj prostoriji su mi samo kanarinci za parenje ( tu grejem), a u drugoj gde ne grejem su divlje ptice i kanarinci koji nisu u planu za perenje ove godine. U obe prostorije ima i dnevnog svetla a i veštačkog tako da im je trenutno svetlo po 14-15 sati.Što se tiče hrane za usiljavanje od skoro sam počeo po malo da dajem i divljim pticama. Parove još nisam odvojio. A mislim da počnem da ih spajam kad po pticama osetim da pokazuju nagon za parenje, ali ni slučajno neću u tome da žurim (ko što reče Bane). Ako treba do proleća - sačekaću, pa šta Bog da.
Inače kanarinci se već odavno pile, tako da već imam odvojenih pilića u letači.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 23 Dec 2009, 02:26

SAŠA ::
Hvala Pinka na savetu. Meni su ptice već od oktobra meseca sve u ptičarniku i u jednoj posebnoj prostoriji su mi samo kanarinci za parenje ( tu grejem), a u drugoj gde ne grejem su divlje ptice i kanarinci koji nisu u planu za perenje ove godine. U obe prostorije ima i dnevnog svetla a i veštačkog tako da im je trenutno svetlo po 14-15 sati.Što se tiče hrane za usiljavanje od skoro sam počeo po malo da dajem i divljim pticama. Parove još nisam odvojio. A mislim da počnem da ih spajam kad po pticama osetim da pokazuju nagon za parenje, ali ni slučajno neću u tome da žurim (ko što reče Bane). Ako treba do proleća - sačekaću, pa šta Bog da.
Inače kanarinci se već odavno pile, tako da već imam odvojenih pilića u letači.
divljim pticama u ovom vremensko razdoblju, je sasvim dovoljno 10 sati...koje od pocetka januara postepeno podizes, ili ako su u vanjski uslovima jednostavno ostavis prirodnom toku. Preporucio bih ti da razdvojis muzjake od zenki, i kao sto sam ti rekao ne spajas pre aprila. Samo polako i verujem da ces imati uspeha, mada je uvek tesko sa divljim pticama...i uvek imaj kanarinke spremne u slucaju da omane zenka stiglica...tj navikavaj ih vec na crvice
pozz
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 23 Dec 2009, 04:45

SAŠA ::
Hvala Pinka na savetu. Meni su ptice već od oktobra meseca sve u ptičarniku i u jednoj posebnoj prostoriji su mi samo kanarinci za parenje ( tu grejem), a u drugoj gde ne grejem su divlje ptice i kanarinci koji nisu u planu za perenje ove godine. U obe prostorije ima i dnevnog svetla a i veštačkog tako da im je trenutno svetlo po 14-15 sati.Što se tiče hrane za usiljavanje od skoro sam počeo po malo da dajem i divljim pticama. Parove još nisam odvojio. A mislim da počnem da ih spajam kad po pticama osetim da pokazuju nagon za parenje, ali ni slučajno neću u tome da žurim (ko što reče Bane). Ako treba do proleća - sačekaću, pa šta Bog da.
Inače kanarinci se već odavno pile, tako da već imam odvojenih pilića u letači.

ako ženka več nosi po letači nemožeš ti tu ništa zaustaviti možeš samo sjebati,nesmiješ ih ni dirati ni mjenjati mjesto ni kratiti dan,ako skratiš dan sve če baciti perije.ako ih premjestiš neće se htjeti pariti,
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 23 Dec 2009, 16:28

Ima tu još jedna caka, starost ptice, pitanje je kad je štiglić spreman odnosno sposoban da oplodi jaja. Taj problem dešava se kod bastardiranja, dosta puta ljudi vide kako štiglić "gazi" kanarinku i to više puta na dan , na kraju jaja nisu plodna, smatram da i starost ptice ima uticaja na to. Tu se čak ide toliko daleko, čitao sam na netu, da neki smatraju da štiglić nije plodan većim delom godine već samo u mesecima kad se pari u prirodi Question
Назад на врх Go down
drakceJA
Član
Član
drakceJA


Број порука : 67
Join date : 23.11.2009
Age : 43
Локација : jagodina

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 23 Dec 2009, 17:11

Posto sam se opredelio za lezenje stiglica ove sezone hoce li mi neko objasniti sta je potrebno jos od sada pripremati osim zrnaste hrane,jabuke,cvekle,sargarepe(mrkve), usitnjeno zumance sa keksom(jednom u 8-10 dana)! Koje klijalo seme treba davati, to im sada ne dajem, ono se kupuje ili priprema?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 23 Dec 2009, 17:19

[куоте = "дракцеЈА"] Посто сам се определио за лежење Штиглица ове сезоне хоце ли ми неко објаснити ста је потребно јос од сада припремати осим зрнасте хране, јабуке, цвекле, саргарепе (мркве), уситњено зуманце са кексом (једном у 8 -- 10 дана)! Које клијало семе треба давати, то им сада не дајем, оно се купује или припрема? [/ Куоте]

Samo prelistaj malo u nazad na ovoj temi, gotovo sve je rečeno što te zanima.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 23 Dec 2009, 17:55

Milan ::
Ima tu još jedna caka, starost ptice, pitanje je kad je štiglić spreman odnosno sposoban da oplodi jaja. Taj problem dešava se kod bastardiranja, dosta puta ljudi vide kako štiglić "gazi" kanarinku i to više puta na dan , na kraju jaja nisu plodna, smatram da i starost ptice ima uticaja na to. Tu se čak ide toliko daleko, čitao sam na netu, da neki smatraju da štiglić nije plodan većim delom godine već samo u mesecima kad se pari u prirodi Question

pa jel ti ja govorim da ja svake godine u 1 mjesecu imam baštade,sa grdelinom koji je bar godinu u kavezu.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 23 Dec 2009, 22:24

ako ženka več nosi po letači nemožeš ti tu ništa zaustaviti možeš samo sjebati,nesmiješ ih ni dirati ni mjenjati mjesto ni kratiti dan,ako skratiš dan sve če baciti perije.ako ih premjestiš neće se htjeti pariti,[/quote]
Ma sta ce koje ce ptice baciti perje, ta je glupost, pa i ako bace izmitarice se do aprila. Odvoj ih Sasa, i nista pre proleca.. Svi koji govore o uspesnom parenju stiglica u januaru grese.. I bastardiranje i uzgoj stiglica nisu ni priblizno isti
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 23 Dec 2009, 22:31

Samo opušteno. Imam dosta ptica, Bogu hvala, pa ću da probam sve varijante i kombinacije. Vama u svakom slučaju hvala na savetima,a kad nešto zagusti tuste da pomognete - nadam se.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyFri 25 Dec 2009, 15:18

SAŠA ::
Samo opušteno. Imam dosta ptica, Bogu hvala, pa ću da probam sve varijante i kombinacije. Vama u svakom slučaju hvala na savetima,a kad nešto zagusti tuste da pomognete - nadam se.
Saša ako slušaš pedeset savjeta i principa rada a svi su različiti što jest kod mene se pokazalo ovako ko drugoga onako a ti hoćeš sve to da sprovedeš moj savjet ti je opredjeli se za samo jedan princip i njega prati inače promašaj ti ne gine.
Meni su Štiglići ulazili na golo sjeme u nagon i imao bastarde tako da sve je različito od odgajivača do odgajivača.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyMon 04 Jan 2010, 18:36

Posto je sada uzgoj PPFE i zvanicni legalan, hajmo malo da osvezimo ovu temu.

PRVO.
Morate se prvo opredeliti sta zelite da dobijete od mladih ptica.
zelite li dobiti mutacije, ptice izuzetnog izgleda i stasa ili dobre pevace.


DRUGO

Kada odlucite sta zelite po toj odluci odaberite ptice koje ce te upariti.
ovo nije uvek lako jer verovatno u svom jatu nemate puno izbora a i ako ga ima mozete li nametnuti parovima izbor ili ih pustiti da sami odaberu.

ali ako ipak imate i zelita dobiti neku od mutacija (albino...itd) morate upariti ptice sa mutacijom ili nosioce (belobrade, beloglave itd)
naj pozeljnije je da i muzjak i zenka budu u mutaciji ali ako ne onda bar muzjak.
u prvom leglu ce te najverovatnije dobiti 50% ptica mutacije ili nosioce a daljim preporuceno linijskim parenjem dobice te zeljene mutirane ptice
o ovome i detaljima ce mo nadalje puno govoriti u temi.


ako pak zelite dobiti ptice stasa a nije vam toliko bitna pesma potrebno je naci muzjaka i zenku po standardu izgleda ( a o tome sam pisao u temi pravilnik za ocenjivanje ppfe.) ili po vasem ukusu. tu vec preporucujem da odabir parova prepustite samim pticama jer verujem da je lakse naci lepe nego ptice sa mutacijom i da ih imate vise. dalji postupak je isti. A ako je samo muzjak po vasem kriterijumu onda prvi put 50-50% pa linijski muzjak-cerka, muzjak-unuka dok ne dobijete skoro klonove vase odabrane ptice.

I na kraju ako zelite ptice pesme a to je i ujedno najteza kombinacija trebate imati ptice sa dobrom genetskom pesmom. ako nemate vec ptice lezene u kavezu sa poznatom genetikom onda se morate posluziti iskustvom i znanjem u odabiru koji ste godinama stekli i takve ptice sa zeljenom pesmom upariti.

s`obzirom da zenka po meni nosi 50% genetske pesme bilo bi dobro znati joj oca a ako ne onda preporucujem da zenka bude sa istog podnevlja kao i muzjak sa dobrom pesmom jer je poanato da razlicita podneblja odlikuju razlicitom genetskom pesmom stiglica. Pa opet na dalje linijski do klona muzjaka.


ovakve ptice mozete na dalje i korigovati skolovati, pogotovu one koje nemaju dobru genetsku pesmu.
MIKI S.


nadam se da sam bar malo pomogao i nadam se da ce ovo izazvati i druge da kazu svoje misljenje i da o ovome razmenimo iskustva i produktivno polemisemo a ima toliko toga da se kaze.

POZDRAV I PUNO USPEHA.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 06 Jan 2010, 11:23

Kada govorimo o odgajanju siglica, bitno je napraviti razliku sto se tice prostora. Da li se ptice odgajaju u volieru ili u kavezu.
Volieri mogu biti razlicite velicine. Prostrani volier za odgoj vise vrsta ptica je aviarium. Ili jednostavije receno pticarnik. Jasno je da ce uspeh u razmnozavanju, izleganju veceg broja zdravih i kvalitetnih ptica biti veci u vecem prostoru. Gotovo da sa sigurnoscu mozemo reci: sto vise prostora u aviariumu veci uspeh u uzgoju.
Ne samo da je bitan prostor vec i unutrasnje uredjenje prostora. To podrazumeva sto vise zelenila. Ako pticama obezbedimo prirodno okruzenje, one ce se ponasati prirodno. Dakle imacemo od para stiglica vise legala u toku godine. Velier treba da ima sto vise sunca u toku dana. Treba da bude tako obezbedjen da bude nedostupan predatorima ( kobac, sova, macka…..) kako bi se price osecale bezbedno.
Diskretno nocno svetlo u volieru je OBAVEZVNO. Svetlo ce odbijati nocne grabljivice, narocito sove, stiglice ce se osecati sigurnije, jer neprestano mogu da vide svoje okruzenje, a vizuelni utisak takvog volijera je prijatan za nase oko.
Ako postoje uslovi, treba postaviti u volieru maker i najmanju fontanu. Zvuk padajuce vode deluje smirujuce i na ptice i na odgaivaca. Zubor vode, narocito nocu maskira druge uznemiravajuce zvuke. Idea
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyWed 06 Jan 2010, 12:16

Treba da se simuliraju što prirodniji uslovi. Postoji i drugačiji pristup da se ptica u potpunosti navikne na prisustvo ljudi, da postane praktično kao kanarinac. Taj efekat postižem na taj način što ptice praktično od izleganja stavljam na mesto gde su u stalnom kontaktu sa ljudima ( kod mene je kuhinja u pitanju). tako se stekne poverenje izmedju ptice i ljudi i one uopšte ne obraćaju pažnju na vas. Pevaju, razmnožavaju se ..... Takodje vam sezone razmnožavanja, odnosno posle septembra meseca ptice stavljam u grupne volijere po polovima. U prirodi otprilike u to vreme štiglići formiraju jata, doduše jata u prirodi su mešovita alii sam taj sistem preuzeo od golubara pa su odvojene ženke od mužjaka Wink
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyThu 07 Jan 2010, 11:48

MIR BOZJI, HRISTOS SE RODI! Very Happy
Nesto u vezi DANASNJEG VELIKOG PRAZNIKA.
Na slikama MAJKE BOZIJE koja drzi u narucju ISUSA kad je bio beba, ISUS u ruci drzi STIGLICA. Cesto sam vidjao tako naslikanu BOGORODICU, ISUSA I STIGLICA. Neznam ko je to naslikao, ali je vise slikara, iz davno proslih vekova, imalo takav motiv na slikama.
Mozda je prica o volijeru trebala da bude smestena u temi o volijeru. Hteo sam, govoreci o prostoru za uzgoj stiglica, da istaknem znacaj prostornog okruzenja za njegov uzgoj i razmnozavanje. Znam da mnogi ljubitelji STIGLICA nemaju prostorne mogucnosti za njegovo odgajanje u volijeru. Ali ko god ima prostora da izgradi volijer, steta je da to ne iskoristi. Veca je vestina pariti i razmnzavati stiglice u kavezima. Ali je to i puno tezi nacin odgoja nego volijerski.
Volijerski odgoj Stiglica daje VECI broj mladih. Iz mase, lakse je raditi selekciju. Brze se dolazi do zeljenih, postavljenih ciljeva u uzgoju.
Mladunce izlezene u volijeru, cim se osamostale u pogledu ishrane mozete odvojiti u kaveze i dalje raditi sa nima, zavisno od cilja koji ste postavili. Bilo da se radi o tome da li zelite da dobijete ptice PESME ili price BOJE. U svakom slucaju, te ptice ce biti pitome i spremne za predstavljanje na izlozbama.
Svake godina, pri kraju uzgojne sezone odredjeni broj mladunaca, koje ste ostavili u volijeru, mozete PUSTITI u PRIRODU. Nema nikakvog straha da se oni nece snaci u prirodnom okruzenju. Zahvaljujuci tome sto su se izlegli u prirodnom okruzenju- VASEM VOLIJERU, oni su odlicni letaci i odlicno ce se snalaziti u potrazi za hranom. Time je ispunjen najznacajniji CILJ LEGALIZACIJE ODGOJA PTICA PEVACICA FAUNE EVROPE. VAS rad ce doprineti da ima vise Stiglica u prirodi. Ptice koje ste pustili, sledece godine, pravice gnezda na obliznjem drvecu u blizini Vaseg volijera. Sto predstavlja posebno zadovoljstvo.
Kada se gajanje Stiglica OMASOVI, prestace potreba za hvatanjem divljih primeraka u prirodi. Moci ce da se kupe pitome ptice po povoljnim cenama. Very Happy
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyThu 07 Jan 2010, 13:41

Zaista jedno lepo i pozitivno razmišljanje od strane Miće. Svaka čast na ovakvom stavu! Iskreno se nadam da će se i kod ostalih ptičara probuditi ova osećanja i da će masovno zauzeti ovakav stav prema našim ljubimcima.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: ...   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 EmptyThu 07 Jan 2010, 14:38

mico svaka cast na korisnom postu,vidi se da citas prirodu....zelenilo,svetlodt,voda....volijerski uzgoj je ja mislim najbolji,medjutim mislim da su ptice u velikim volijerama malo plasljivije.....ova druga varijanta sto je spomenuo milan je dobra u smislu lakse socijalizacije ptice jer je uvek u blizini coveka i mirnije su ali opet ogranicena prostorom....mada kad se to radi sa puno ljubavi i paznje onda je i jedna i druga varijanta dobra. zanima me takodje koliko su ljudi kod nas uspesni u tome?...ja se stalno zaludjujem reprodukcijom ali nije lako,do sad sam uspeo samo sa cvorcima... veliki pozdrav!
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 11 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 11 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: