PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za bastardiranje

Go down 
+64
bortes
Ilija_ice
Ivo39
suljaga
Jack Sparrow
Rilekson
alempije
weimnes
Rale paracinac
bojan555
pepikg
toza
čolić
Zoran.C
AndrijaKg
bric bric
Damir
postar
drvetmed
nikolaleskovac
refa95
Mica Vasic
Zokbok988
doctor 1
goldfinch
dalibor vasic
Fikus
pedjacacak
pakito83
blackhunter
jevca5
ulicni hodac
salle
Luka Perica
voja_ilic
ogic
gost1
orhan galo
farmacy
diskus
fladimir
pinka
Steva
kima
popBL
cajzla
Nikolasbc
Ivica
pticar nis
bogdanik
sasaznas
IGOR 72
horvat
Danijelvr
Бане
Миланче
SIMS
ticar
Zika
sestoperac
alann
Gost
sasha
Milan
68 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyThu 10 Sep 2009, 23:03

Mislim da sam gledao neke kombinacije na netu al još nisam čuo da je to neko radio.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyThu 10 Sep 2009, 23:49

Meni nisu poznati bastardi iz takve konbinacije i mislim da to kod nas niko ne radi .
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptySun 13 Sep 2009, 23:43

Sa time je davno rascisceno jednostavno takva kombinacija nije moguca!
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyFri 16 Oct 2009, 20:32

Evo tabele pojacane hrane za pripremu muzjaka kod bastardiranja, a na ovaj nacin mozemo pripremati uopste ptice za parenje i ja bas na ovaj nacin pripremam svoje ptice. Kad krenemo sa pripremom, sad govorim iskljucivo o divljim pticama, ukljucujemo multivitaminske preparate u vodu za pice ili u mekoj hrani, praveci povremeno pauze(3+1), tri dana dajemo pa onda jedan pauza(multivitaminske preparate sada imamo u velikom izboru, a daju se preparati koji su obogaceni velikim procentom vitamina ,,E,,).Jajcani koktel,tvrdo kuvano jaje,narendano i pomesano sa mlevenim keksom,psenicnim klicama,sojom,osusenim i smrvljenim racicima, dafnijama(ja kupujem hranu za akvarijumske kornjacice i ribice).Ja licno jaja mesam sa gotovom jajcanom hranom u koju dodajem ove dafnije i pozeljno je jos sad povremeno davati divljim pticama, a naravno i kanarinkama kojecemo pariti s njima, kako bi se ptice navreme navikle na sve to.Sad imamo i gotovu hranu s ovim susenim insektima, pa mozemo konbinovati, ko kako je u mogucnostima.Kad krenemo s pripremom ovo ide oko pet puta nedeljno.Lisne vasi, mogu svakodnevno.Maslacak, cvet i list moze svakodnevno, a misjakinja povremeno.Uz sve to dodajemo proklijalo seme, najcesce nigera,repice,suncokreta(ja stiglicama dodajem ljusteni suncokret u mesavini,imate ga u prodavnicama zdrave hrane) i mozemo davati pticama pupljke vrbe,cvet sljive,kajsije,a zimovkama se pored ovoga daju najcesce pupoljci jasena i forzicije,a one pored ovoga imaju i dosta prosireni jelovnik sto se tice tih pupoljaka.Pozdrav svima...
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 00:32

dosta korisni saveti zemljace study study
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 05:39

danijelvr ::
Evo tabele pojacane hrane za pripremu muzjaka kod bastardiranja, a na ovaj nacin mozemo pripremati uopste ptice za parenje i ja bas na ovaj nacin pripremam svoje ptice. Kad krenemo sa pripremom, sad govorim iskljucivo o divljim pticama, ukljucujemo multivitaminske preparate u vodu za pice ili u mekoj hrani, praveci povremeno pauze(3+1), tri dana dajemo pa onda jedan pauza(multivitaminske preparate sada imamo u velikom izboru, a daju se preparati koji su obogaceni velikim procentom vitamina ,,E,,).Jajcani koktel,tvrdo kuvano jaje,narendano i pomesano sa mlevenim keksom,psenicnim klicama,sojom,osusenim i smrvljenim racicima, dafnijama(ja kupujem hranu za akvarijumske kornjacice i ribice).Ja licno jaja mesam sa gotovom jajcanom hranom u koju dodajem ove dafnije i pozeljno je jos sad povremeno davati divljim pticama, a naravno i kanarinkama kojecemo pariti s njima, kako bi se ptice navreme navikle na sve to.Sad imamo i gotovu hranu s ovim susenim insektima, pa mozemo konbinovati, ko kako je u mogucnostima.Kad krenemo s pripremom ovo ide oko pet puta nedeljno.Lisne vasi, mogu svakodnevno.Maslacak, cvet i list moze svakodnevno, a misjakinja povremeno.Uz sve to dodajemo proklijalo seme, najcesce nigera,repice,suncokreta(ja stiglicama dodajem ljusteni suncokret u mesavini,imate ga u prodavnicama zdrave hrane) i mozemo davati pticama pupljke vrbe,cvet sljive,kajsije,a zimovkama se pored ovoga daju najcesce pupoljci jasena i forzicije,a one pored ovoga imaju i dosta prosireni jelovnik sto se tice tih pupoljaka.Pozdrav svima...


sve si objasnio samo za početnike bi trebalo napisati trajanje i produžavanje svijetla,temperatura,jer ako nema temperature i dovoljno svijetla nema ništa od mladih.
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 11:04

odlicno opisana hrana za pripremu za parenje tako i ja slicno pripremam samo sto u jajcanu hranu dodam malo maka koji se moze kupiti u svakoj prodavnici
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 11:22

@ Ticar
Ticar ja sam ovde pisao o pripremi muzjaka za bastardiranje, a ja licno bastardiram kad se i divlje ptice od kojih hocu da dobijem mlade,pare u prirodi.Znaci ja krecem sredinom Aprila kada se i dan i vreme prirodno povecavaju i mislim da se u tom periodu sa bastardiranjem postizu najbolji rezultati.A sto se tice kanarinaca, njih parim dosta pre i pripremam na isti nacin samo bez dafnija i biljnih vasi i tu je potrebno produzavanje dana i temperture kao sto si naveo, a sve to ima lepo opisano u nekom od postova u temi ,,PRIPREMA KANARINACA ZA RAZMNOZAVANJE,,mislim da je tamo neko to veoma lepo opisao.Pozdrav
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 14:24

Ja sam nadam se dosta detaljno objasnio ovo uonom postu PRIPREMA ZA PARENJE.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 14:27

Jeste Sasa,to si bio ti i suvisno je nesto drugo nadovezivati na sve to ...Pozdrav. cheers
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 14:56

Bas zanimljivo sa ovim racicima, kad sam ih video pomislio sam da li se mogu iskoristiti kod ptica. Ali mislio sam da je nemoguce. Za razliku od crva brasnara , racici su vise dostupni !
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 15:14

Mogu se iskoristiti i te kako. Uzmi dafnije one su sitnije, a mogu i racici samo ih trebas mrviti.I moras ptice postepeno navikavati na njih, pomalo ih dodajes u jajcanoj hrani i videces da ima rezultata....
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 15:27

Ja sam mislio da su dafnije isto sto i racici. Konkretno sam video kod jedne prijateljice koja njima hrani kornjacice. Ona rece da su racici, lice na mrtve skakavce po velicini, med zute su boje i smrduckaju na ribu!
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 15:46

Dobro ja da se daje od malena , da se ptice naviknu , posle nema problema pri parenju i odgajanju..... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 17:03

bogdanik ::
Ja sam mislio da su dafnije isto sto i racici. Konkretno sam video kod jedne prijateljice koja njima hrani kornjacice. Ona rece da su racici, lice na mrtve skakavce po velicini, med zute su boje i smrduckaju na ribu!
To su skaridi.
Eksperimentisao sam i ja odavno sa hranom za aq ribice, davao sam onu crvenu proteinsku /džigericu/ i mogu da kažem da su ptice jele. U to vreme nisam znao da ima još ovakvih kao ja Smile
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 19 Oct 2009, 18:05

A zanima me moze li se stiglic sremati i puzicima, kao zimovke sto se spremaju, ali sa smrvljenom ljuskom naravno! Jel ste culi ili mozda imate licnog iskustva?
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyWed 21 Oct 2009, 22:11

Ja sa puzicima nikad nisam probao ali po meni nije ni potrebno zato sto stiglice u prirodi na jelovniku nemaju puzice, a imaju biljne vasi i one su isto dostupne kao i puzici.I biljne vasi i puzici dolaze mnogo kasnije kad sve ozeleni, a do tad im trebamo davati ono sto sam naveo u predhodnim postovima.Neki odgaivaci sakupljaju biljne vasi pa ih zamrzavaju i na taj nacin mogu mnogo pre da sa njima krenu pripremu.Pozdrav...
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyWed 21 Oct 2009, 23:58

danijelvr, mene interesuje dali ona mesavina u koju se dodaju dafnije i racice, moze da se daje i kanarincima?
Pozdrav!
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyThu 22 Oct 2009, 00:23

Ja sam licno davao ono sto mi ostane od stiglica i neke ptice jedu, a neke izbegavaju.Stvar je u navikavanju ptica na tu hranu, naprimer kanarinke koje pustam sa stiglicama posle nekog vremena uzimaju ovu hranu i njome hrane mlade bastarde.To neko vreme je vreme pripreme stiglica i kad pustimo divlje ptice mi naravno nastavljamo s davanjem ove hrane i kanarinke imaju vremena da se naviknu na ovu hranu.Znaci ja konkretno kanarincima nedajem ovu hranu s racicima jer su oni odavno domistifikovani i naviknuti na hranu u kojoj nema bubica i crvica tako da im jaja u potpunosti zadovoljavaju ishranu obogacenu proteinima.Pozdrav....
Назад на врх Go down
Nikolasbc
Član
Član
Nikolasbc


Број порука : 74
Join date : 23.10.2009
Age : 56
Локација : Sabac

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 26 Oct 2009, 00:15

Cuo sam da treba pticama dati 1 kap testosterona u kljun.Dali je to tacno?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 26 Oct 2009, 00:21

Ma, daju ljudi i Johanbin pticama, ali to jednostavno nije to. Mislim da je u prethodnim postovima dosta dobro obrađena ova tema, čak sam mišljenja da se malo ipreteruje.
Назад на врх Go down
cajzla
Član
Član



Број порука : 132
Join date : 30.09.2009
Age : 54
Локација : leskovac

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 26 Oct 2009, 00:34

odlicno. samo da se posle ovoliko hrane ,vitamina ptice ne ugoje onda im nije do s....
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 26 Oct 2009, 00:38

ma pustaju im i pornice da se napale al dzaba Very Happy
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyMon 26 Oct 2009, 15:16

Nikolasbc ::
Cuo sam da treba pticama dati 1 kap testosterona u kljun.Dali je to tacno?
Sa testosteronom treba oprezno, i ja sam cuo da ga neki daju ali ja licno ga nikad nisam davao niti cu ga davati. Ovaj testosteron sto je dostupan svima i sto ga ima u apotekama je depo,odnosno deponuje se u organizam coveka i postepeno trosi i on se daje ljudima u vidu intra muskularne injekcije i neznam kako ce delovati oralno kroz kljun ptice jer kod coveka oralno ne deluje, a ako uopste i deluje kod ptica moze se desiti da se organizam ptice prezasiti tj. mozak ptice salje signal da je u organizmu prisutan testosteron i organizam ga jednostavno vise ne proizvodi i ptica moze postati sterilna.Zbog svega ovoga moj je savet da se testosteron netreba davati pticama jer je on steroid, vec trebamo davati samo vitamine pojacane E vitaminom, jer E vitamin deluje na povecanje spermatozoida na sasvim prirodan nacin i tu nemozemo pogresiti, jos kada uzmemo u obzir sve ove renomirane firme koje proizvode ove preparate u kojima je odnos E vitamina tacno izbalansiran za pripremu ptica, nista drugo nam i nije potrebno.Pozdrav...
Назад на врх Go down
popBL
Član
Član
popBL


Број порука : 170
Join date : 11.11.2009
Age : 62
Локација : Banja Luka

Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 EmptyWed 11 Nov 2009, 23:36

Pozdrav drugari, interesuje me daje li ko od Vas VITALINOFORTE stiglicima u pripremi za bastardiranje. To je tecnost kao ulje,proizvodjac je vitakraft. Interesuje me i dali se tada daje sjeme maslacka,odnosno dali to sjeme treba klijati.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za bastardiranje
Назад на врх 
Страна 2 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Priprema za razmnozavanje
» Par za bastardiranje!
» Bastardiranje s cesljugarom

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: BASTARDI ( Hibridi)-
Скочи на: