PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
    Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!

     

     CARIĆ Troglodytes troglodytes

    Go down 
    +3
    ticar
    Milan
    misan
    7 posters
    АуторПорука
    misan
    Član
    Član
    misan


    Број порука : 224
    Join date : 26.04.2009
    Age : 41
    Локација : Ljubovija

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyThu 13 Aug 2009, 01:29

    Javite ako je neko pokusao sa ovim malisom Troglodytes troglodytes tj. caricem sto po meni moze slobodno titulu da brani. Nadam se da ce i cika Zika mi na ovo odgovoriti. S bioloske strane znam njegovu biografiju ali me interesuje njegova priroda u volijeri ako je ko nekad s njim pokusao, dajte kako, i da o dobije malo prostora verujte mi da zasluzuje. Cesto je zimi oko moje kuce i tada ga tek primetim jer leti posto je veoma mali a i voli biti blize tlu retko se vidja. A evo malo i mene geek flower
    CARIĆ Troglodytes troglodytes Wiwr10

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Troglodytestroglodytes
    Назад на врх Go down
    misan
    Član
    Član
    misan


    Број порука : 224
    Join date : 26.04.2009
    Age : 41
    Локација : Ljubovija

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyThu 13 Aug 2009, 15:06

    A evo i njegove pesme pa procenite sami da li je vredan truda!!!



    Назад на врх Go down
    misan
    Član
    Član
    misan


    Број порука : 224
    Join date : 26.04.2009
    Age : 41
    Локација : Ljubovija

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySat 15 Aug 2009, 20:47

    Nadjoh nesto i o njima.
    Carići su zdepaste, nemirne ptice koje se mogu lako prepoznati po bogatom, braon perju i kratkom repu koji otresaju sa ponavljanjem. Gornji delovi su crnu i imaju blede obrve. Kljun im je braonkast a noge su im boje mesa. Mladi carići izgledaju slično odraslim pticama ali im obrve nisu toliko uočljive dok ne dobiju odraslo perje. U letu, zamasi krila su brzi i obično leti kratke udaljenosti u pravoj liniji. Carići su dnevni posetioci naših bašta koji često ostaju aktivni neko vreme posle zalaska sunca, stalno ispitujući zid prekriven mahovinom. Sitni, mišoliki, oni su skoro srodni crvendaćima. Let je brz osim tokom temeljnog kruženja pre sletanja kad šire krila-rep predstavljajući padobran. Carići jedu paukove i insekte koje nadju dok skakuću i naleću na zemlju, temeljno istražujuci pukotine svojim dugim, tankim kljunom. Njihovo naučno ime, ( Troglodytes ), znači "stanovnik pećine" što je u vezi sa ovim ponašanjem. Kad se izlože opasnosti na otvorenom jurišaju sa jednog mesta na drugo. Oni povremeno uzimaju semenke ili sir sa stola za hranjenje.
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySat 15 Aug 2009, 22:14

    Veoma interesantne ptice, nikad nisam bio u situaciji da upoznam nekog ko ih čuva ali me iskreno ova tema raduje jer će mo naučiti nešto više o ovim načim svakodnevnim gostima u bašti Smile
    Назад на врх Go down
    ticar
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    ticar


    Број порука : 683
    Join date : 13.03.2009
    Age : 39
    Локација : zadar

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySat 15 Aug 2009, 23:47

    [quote="Milan"]Veoma interesantne ptice, nikad nisam bio u situaciji da upoznam nekog ko ih čuva ali me iskreno ova tema raduje jer će mo naučiti nešto više o ovim načim svakodnevnim gostima u bašti Smile[/quote]

    a još puno lijepša ptica od ove je kraljić,sitan ko ova samo ima crveno žute fleke na glavi.nešto ko cajzlić ono crno.
    Назад на врх Go down
    Luckyboy
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Luckyboy


    Број порука : 393
    Join date : 03.03.2009
    Age : 51
    Локација : Smed.Palanka

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 16 Aug 2009, 00:51

    ticar ::


    a još puno lijepša ptica od ove je kraljić,sitan ko ova samo ima crveno žute fleke na glavi.nešto ko cajzlić ono crno.
    Vidjao sam pticu koja je velicine carica a na temenu ima zutu ili crvenu boju u obliku suze,e sad dali je to jedna vrsta ili su dve neznam,a mozda je to kraljic Question
    Назад на врх Go down
    misan
    Član
    Član
    misan


    Број порука : 224
    Join date : 26.04.2009
    Age : 41
    Локација : Ljubovija

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 16 Aug 2009, 01:21

    Pa malci su prefigani gnezdo na najvise grane penju i nekad cak i vrhove.
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 16 Aug 2009, 01:49

    CARIC (Troglodytes troglodytes)
    CARIĆ Troglodytes troglodytes Wrena
    CARIĆ Troglodytes troglodytes Troglodytestroglodytes1
    CARIĆ Troglodytes troglodytes Troglodytestn
    Назад на врх Go down
    misan
    Član
    Član
    misan


    Број порука : 224
    Join date : 26.04.2009
    Age : 41
    Локација : Ljubovija

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 16 Aug 2009, 01:51

    Kako da prebacim na novi post kraljice. Ko zna neka to uradi Plizzzz
    Назад на врх Go down
    misan
    Član
    Član
    misan


    Број порука : 224
    Join date : 26.04.2009
    Age : 41
    Локација : Ljubovija

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 16 Aug 2009, 01:52

    Cika Ziko da li ste imali prilike carica da gajite i sta mislite o njemu?
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 16 Aug 2009, 02:14

    Pa jos malo teksta o toj predivnoj pticici,caricu,jednoj od najmanjijh ptica pevacica u Evropi.Moj doskorasnji sugradjanin Misan je lepo dao osnovne podatke o ovom pernatom lepotanu,sto bi narod rekao"sam se voli",a ja cu dati jos po neki podatak ne zbog njega kome je to veoma poznato vec zbog ostalih drugara na forumu kojima je ova tema manje poznata i naravno koje to zanima.Moze se naci na prostorima od Severne Amerike do Evrope,dela Azije,Bliskog istoka a u njegovim skitnicenjima kojima je sklon moze se naci cak i u Kuvajtu.Kod nas je mahom stanarica i gnezdarica Srbije.Prvi ga je opisao svedski botanicar,lekar i zoolog Linnaeys.Naucno ime preuzeto je iz grckog "troglodites"(trogle-rupa i diein-puzanje) a odnosi se na njegovu naviku puzanja i nestajanja u rupama u potrazi za paucima,insektima i larvama insekata sa kojima se hrani.Interesantan podatak je da ova mala ptica ima deset puta jaci glas po jedinici tezine od recimo domaceg petla.U stranoj literaturi sam nasao podatak da se broj ovih ptica u svetu procenjuje na oko 36 miliona jedinki.Zivi u vlaznim listopadnim i mesovitim sumama,vrtovima votnjacima cak i u urbanim sredinama.Rado prihvata i pravljene kucice za ptice,za gnezdenje.Oglasava se sa cxirrr,tik-tik-tik,kit-kit.Svojim dugim i tankim kljunicem ispusta pesmu koja relativno kratka oko 5 sekundi ali veoma prijatna za uho sa ponovljenim pripremnim notama koje se obicno zavrsavaju trilerom.Gnezdo smesta uz strme obale potoka,sumske odrone,usecene sumske puteve u ostrolisnoj kosnici(Ruscus aculeatus) i uz stablo i medju zilama.Kod ove pticice ima puno pikantnih detalja,recimo gradi tri vrste gnezda;spavajuce,zimsko i za gnezdenje.Takodje pravi nekoliko gnezda na uvid zenki i koje ona odabere kasnije oblozi zilicama i perjem dok je spoljna strana od mahovine,lisajeva,lisca i trave.....
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 16 Aug 2009, 02:31

    U zimskim mesecima jede i razne semenke korova u nedostatku insekata.Polovi su veoma slicni tako da ih je tesko razlikovati,to mogu samo iskusni pticari.Mladi su veoma slicni odraslim jedinkama.Leti brzo i kratko od zbuna do zbuna tako da se iznenada pojavljuje i nestaje i veoma ga je tesko usnimiti ako imamo tu nameru.Ne miruje ili veoma retko a posebnu draz ima njegovo cupkanje sa kratkim uzdignutim repicem u momentima kada zastane na nekoj grancici.Obicno se gnezdi dva puta godisnje,jaja su bela sa mrljama crvenkaste boje.U leglu ima 5-7 jaja inkubacija traje 13-15 dana obicno se izvede od 3-5 mladunaca koje hrane oba roditelja a predatori jaja ili mladunaca nisu zapazeni.Prvog carica sam uhvatio sasvim slucajno,na lajbuk,sleteo je dok sam ocekivao stiglice.Znao sam o kojoj se ptici radi ali do tada je nisam drzao.Kasnije sam hvayao carice ali na nacin kao i ostale mekokljunce putem klopke sa preklapanjem koja je u osnovi zicana sa ispletenom mrezicom sa veoma sitnim okcima zbog velicine ptice,carica,cija duzina je od 9-10 centimetara.Nacin hvatanja carica i nekih mekokljunaca ako ima zainteresovanih mogu opisati u nekom od sledecih postova,na nacin bar kako ja to radim a radim uspesno.Carice sam drzao u velikoj volijeri u dvoristu (dok sam ziveo u kuci sa dvoristem gde sada svoju napacenu dusicu odmara moj sin sa porodicom a ja sam u stanu).Moja iskustva sa drzanjem carica,pa i svih ostalih mekokljunih ptica ili zeba jer moj nemirni duh je hteo bas sve da isproba su ovakva;.........
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 16 Aug 2009, 02:49

    Apsolutno nije izrazena posebna teritorijalnost u prostranoj volijeri sto se tice muzjaka niti parova.Pratio sam ih u prirodi i pogotovo zimi uocavao da se krecu u grupi u potrazi za hranom,spijunirao sam ih sa jednim ratnim plenom,dvogledom ruskim,koji je verovatno neki ruski pijani vojnik prodao nasem Srbinu za flasu rakije u davnim godinama proslog veka.Pesma im je draga i umilna vise sam ih drzao sto se kaze radi "stosa" i ostalih pticara kada dodju da imaju razlog za sekiraciju jer ja ptice ne prodajem.Sto se tice hrane obavezno hrana za mekokljunce na bazi insekata uz dodatak kuvanog jajeta koje rado jedu i obavezno par natrulih panjeva iz prirode i radi enterijera a i vole da kljuckaju po njima.Obavezno ali na dva suprotna ugla volijera da imate neke zaklone zbunje ili posadjeno nisko drvo radi preleta.Jos nesto interesantno kod ovih ptica a toga stvarno ima dosta kod njih,posmatrao sam ih kako majstorski hvataju muve razne bubice u letu ili namilele pauke oko volijera,maltene sami pribavljaju hranu iz okoline koja dopire do njih.natrule panjeve treba cesce menjati u volijeru jer dugim i ostrim kljunicima kopaju po njima trazeci licinke koje rado jedu.Dosta su plasljive ptice sa tendencijom konacnog nesmirivanja.Ako nemaju prirodnog zaklona u volijeri na svaku sumnjivu promenu u blizini reagiju burno pa i udarom u zicu volijera i mogu se povrediti.Obavezno sveza voda za pice i posuda za kupanje jer se rado kupaju a posebno su simpaticni kada izadju iz vode jer ionako su mali a tada su minijature.U jednom uglu stavite recni pesak jer u letnjem periodu bukvalno kao vrabci se prposaju u pesku.Toliko o njima draga moja pticarska bratijo a koliko pamtim od tih stvorenja iz prirode nisam drzao samo moravsku andjamu,nisam je video a i ona bi zaglavila u volijer.... Smile
    Назад на врх Go down
    misan
    Član
    Član
    misan


    Број порука : 224
    Join date : 26.04.2009
    Age : 41
    Локација : Ljubovija

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyTue 18 Aug 2009, 12:32

    Svaka vam cast odusevili ste me s prilogom. Posto ovih dana konacno uradih moju prvu volijeru u dvoristu s radoscu ocekujem da taj malac bude moj pocasni gost u volijeri!!! Mislim da je zasluzio kao i neke nase druge ptice koje su bespravno zapostavljene da se ovako o njima prica a ko se vec ne gaje. OOO da samo mili Bog da pa da se konacno resi sve sa zakonima, cast svim pticama Amerike, Australije, Afrike, i Azije, Evropo zakon si.
    Назад на врх Go down
    robin
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    robin


    Број порука : 309
    Join date : 21.10.2009
    Age : 47
    Локација : novi sad

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: caric   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptyWed 21 Oct 2009, 02:16

    ...kao i vecina stanovnika ornito faune evrope,caric je takodje veoma interesantan za sve ljubitelje sumskih ptica. u predhodnom tekstu zika ga je izvanredno opisao. potuno je u pravu sto se tice njegovog temperamenta i zaista,po mom iskustvu gotovo nikad nepostaje pitom. ono sto mogu da napomenem da ova prekrasna pticica nikako nije za pocetnike. oprostite mi ako gresim! da biste carica gajili duzi vremenski period mislim da je najbolje odhraniti mladei to od ranog perioda njihovog zivota,a to je opet majstorski posao,samo za uporne. veliku prednost daje nacin gajenja u voljerama koje su posebno aranzirane,bas kao sto ih je zika opisao,ali tada je ovaj mali stanovnik redovno dobro skriven od oka posmatraca pa samim tim nepruza puno radosti....pozdrav
    Назад на врх Go down
    galeb
    Član
    Član



    Број порука : 83
    Join date : 29.04.2010
    Age : 26
    Локација : podgorica

    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes EmptySun 30 Dec 2012, 18:11

    Moze li nam zika napisati kako lovi mekokljunce ili ako je vec negdje pisao da mi neko kopira jer mi je zaista potrebno. Mozda sam se malo kasnije ukljucio u temu al nadam s da nije kasno
    Назад на врх Go down
    Sponsored content





    CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty
    ПорукаНаслов: Re: CARIĆ Troglodytes troglodytes   CARIĆ Troglodytes troglodytes Empty

    Назад на врх Go down
     
    CARIĆ Troglodytes troglodytes
    Назад на врх 
    Страна 1 of 1
     Similar topics
    -
    » Palčić (Troglodytes troglodytes)

    Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
    PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: Insektivorne pevačice (MEKOKLJUNCI)-
    Скочи на: