PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...

HomeHome  GalleryGallery  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи

Display results as :

Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 pticefauneevrope.forumotion.com  pticefauneevrope.forumotion.com
Latest topics
» 1. Regionalno takmičenje u pesmi štiglića
Today at 10:52 by Milan

» Uzgoj rozela
Today at 09:37 by žako

» Preuzmite primer CD pesme štiglića Carduelis C. Balcanica
Today at 09:31 by Milan

» letelica za ptice
Today at 08:19 by CELICDEJAN

» Lekovi na prodaju
Yesterday at 20:39 by ŠAPČANIN

» KUPUJEM ZENKE STIGLICA I ANEFLI
Wed 16 Apr 2014, 19:28 by ŠAPČANIN

» Parenje i uzgoj štiglića
Wed 16 Apr 2014, 12:19 by žako

» ŽAKO-SIVI PAPAGAJ Psittacus Erythacus
Wed 16 Apr 2014, 11:12 by žako

» Australijske zebe
Mon 14 Apr 2014, 06:40 by lepi

OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sat 29 Mar 2014, 07:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

Comments: 0
Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2012.
Wed 29 Feb 2012, 15:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

Comments: 6
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Fri 21 Feb 2014, 22:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Fri 03 Sep 2010, 12:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sat 30 Apr 2011, 11:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2014 GODINU
Sun 15 Sep 2013, 22:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2014 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

Comments: 2
Izdavanje RODOVNIKA za ptice izlegnute 2012. godine
Tue 22 Nov 2011, 11:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9. Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова за …

Comments: 3
ČLANARINA za 2014 godinu
Fri 04 Jan 2013, 11:14 by Milan
Obaveštavamo naše članove da ŽR udruženja 150-20068-74 više nije aktivan i da je na snazi novi ŽR 220-131917-04 za uplatu članarine

Članarina za 2014 godinu je 50 dinara mesečno  a plaća se na godišnjem nivou u iznosu od 600 dinara do 01.03.2014 a nakon tog datuma je 1000 dinara, nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE …

KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Fri 04 Jan 2013, 10:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

Comments: 0
Similar topics
  • » kineski slavuj-leiothrix lutea
  • » Travarke (Saxicola)
  • » Afrički sivi pevač
  • » Bakarac muzijak
  • » Malino kanarinci
  • » Pesma slavuja
  • » Kavez od tkanine
  • » bastardiranje
  • » Mutacije cajzle...
  • » Mutacije zimovki
  • Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumotion.com  Serbian Biodiversity Portal  ZOO PLANET NIŠ
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!
    Share | 

SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
    Иди на страну : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
    АуторПорука
    BOCKA
    Član
    Član

Број порука: 298
    Локација: Skoplje

ПорукаНаслов: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Tue 03 Mar 2009, 13:06

Za slavuje pisano je mnogo a takođe ima i mnogo naučnih trudova.
    Ovom prilikom ja želim da otvorim temu ža naš domaći slavuj koj živi na ovim prostorima balkana.
    Zna se da postoje više vrsta slavuja ali ja bi se osvrnuo na ovaj naš domicilni slavuj koj rado je čuvan kod određenih ljudi.
    Jedan od njih sam i ja koj više godina ih čuvam.
    Po mojim svačanjima mogu sa gordosti kazat da je to vrhunac u ptičarenju.
    Na prvo mesto slavuja stavljam po izvođenju pesme, ptica koja nije nadmašena u pesmi, ostale njene osobine su gracioznost ponašanja i pokreta kako i držanje njenog tela.
    Ako kažu da lav je car životinja onda ovaj epitet kod ptica pripada slavuju.
    Znajuči da u Srbiju najviše su zastupljeni kanarije slavujari poželjno je mlade slavujare da budu u prisustvo zivog slavuja i da od njega direktno nauče neke inserte slušajući njegovu pesmu.
    Ptičari manje više izbegavaju čuvanje slavuja zbog njegovog načina ishrane, međutim sada postoje više vrsta hrane za mekokljunce i lako je ih čuvati.
    Назад на врх Go down
    http://www.ptici-faunanaevropa.com
    Milan
    Admin
    Admin

Број порука: 4509
    Локација: Pirot

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Tue 03 Mar 2009, 13:07

Evo snimka slavuja

Последњи изменио Milan дана Thu 05 Mar 2009, 22:07. измењено укупно 1 пута
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Tue 03 Mar 2009, 13:08

Ovo je snimak pesme noću

Последњи пут изменио Milan дана Thu 05 Mar 2009, 22:08. изменио укупно 2 пута.
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Tue 03 Mar 2009, 13:08

Назад на врх Go down
    BOCKA
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Tue 03 Mar 2009, 13:09

Milane vidim da hraniš slavuja, interesujeme odakle nabavljaš brašnare ???
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Tue 03 Mar 2009, 13:10

Ne hranim ja slavuja, sliku sam skinuo sa neta ne znam ko je i šta u pitanju samo mi se svidjala sličica pa sam postavio. Što se Slavuja i mekokjljunaca tiče ta je tema ostavljena tebi kao stručnjaku pa izvolte.
    Назад на врх Go down
    BOCKA
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Tue 03 Mar 2009, 13:11

Biče na ovom forumu još boljih sličica, mekokljunci su moja slabost zato biče i puno postova na ovoj temi.
    Назад на врх Go down
    Ivan_Nish
    Član
    Član

Број порука: 62
    Локација: Niš

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Tue 03 Mar 2009, 13:12

Pozdrav BILBILJ Very Happy lepo je videti ovako nesto.MIslim da je to slika jednog odgaivaca mekokljunaca Bocke iz Makedonije.
    Mozda ga poznajes on je tvoj zemljak.
    Назад на врх Go down
    Drle
    Član
    Član

Број порука: 180
    Локација: SMEDEREVO

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Thu 05 Mar 2009, 16:13

Ivan_Nish ::
    Pozdrav BILBILJ Very Happy lepo je videti ovako nesto.MIslim da je to slika jednog odgaivaca mekokljunaca Bocke iz Makedonije.
    Mozda ga poznajes on je tvoj zemljak.

Ivane ma on mu je brat bliznak samo par minuta stariji lol! Very Happy lol!
    Назад на врх Go down
    http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
    Sokoly
    Član
    Član

Број порука: 92
    Локација: Skopje

ПорукаНаслов: Moja iskustva sa Slavujima   Mon 09 Mar 2009, 10:28

Pre nego shto pristupim detaljnijem opisu odgajivanja slavuja u kavezu, hteo bi prvo opisati neke vazhne preduslove pre no shto odluchite chuvati ovu pticu.

Ovaj rod ima vishe podvrsta:

Luscinia calliope
    Luscinia sibilans
    Luscinia luscinia
    Luscinia megarhynchos
    Luscinia brunnea
    Luscinia pectoralis
    Luscinia ruficeps
    Luscinia obscura
    Luscinia pectardens
    Luscinia cyane

Kod nas na Balkanu su prisutni Luscinia Luscinia i Luscinia Megarhychos.
    Jedan je klasichni Slavuj a drugi je takozvani Podunavski ili vechi Slavuj. U Makedoniju onaj vechi prolazi u vreme migracije i zadrzhava se krache. Iako postoje moja zapazhanja da se i on ovde kod nas razmnozhava.
    Pre no shto pomislimo da bi hteli chuvati slavuja trebamo shvatiti da je to mekokljuna ptica i da se trebamo dobro obezbediti s odgovarajuchom hranom za njih. Brashnarski crvi su idealni za pochetak al nisu dovoljni kao ekskluzivna ishrana. Buduchi odgajivach imache puno posla da sebi obezbedi jednu dovoljnu kolichinu Brashnarca pre no shto pomisli loviti slavuja.
    Kavez za Slavuje je sasvim drugachiji od Kaveza za odgajivanbje druge ptice. Imeno Slavuj zhivi u grmlju pa on i ne zna shta su zhice i reshetke. On che konstatno skakati u obidu da progje kroz zhice ( za njega to je gusti Zhbun-grmlje).
    Pa zato potrebni kavez za Slavuja bi trebao biti sa shto manje zhica a umesto njih najbolje je razapeti platno. Platno bi trebalo biti tamnije boje al dovoljno skrozirno kako bi Slavuj mogao pronachi vodu i hranu.
    U pochetku hrana i voda bi trebali biti na dnu kaveza dok Slavuj ne nauchi koristiti poilicu i Hranilicu.
    Kako bi Vashem Slavuju obezbedili raznovrsniju hranu, preporuchujem brashnarske crve, stavljati u hranu koju sami chete pripremati, al u svojem sustavu mora imati neku hranu za mekokljune ptice.
    Crve mozhete umochiti u malo meda i onda izvaljati u ovu kupechku hranu kako bi navikli divljeg slavuja da primi kupechku hranu za mekokljunce. Za one serioznije odgajivache postoje i razlichiti recepti od hrane za pse il machke (visokoproteinske), sa dodatkom mesa od mladih shtakora il misheva. DA! mali ruzhichasti mishevi dok josh ni su progledali su najbolji izvor proteina! Ovo podrazumeva da chete imati i jednu malu koloniju misheva il shtakora u podrumu koji bi Vam stalno obezbedjivali dragocene proteine u ishrani slavuja. Ma kolko ruzhno zvuchalo to je to. Mlade misheve iseckate ili izpasirate kako bi dobili homogenu masu, ovo pomeshate sa hranom za mekokljune ptice, I/ILI hranom za machke, izrendate malo jabuke kako bi sva masa bila vlazhna i homogena. Ubrzo Slavuj nauchi da je to njegova hrana i mozhete stavljati crve kao poslastice kad se ptice preokrene na ovu spremanu hranu. Nakon izvesnog vremena SLavuj se lepo umiri i mozhete ga premestiti u manjem kavezu za pevacha.
    Nadam se da chu uskoro imati fotke od mojih kaveza za prihvachanje slavuja pa chu ih javno ovde postirati.
    Svi oni koji planiraju hvatati slavuje imajte u vidu da Muzhjaci dolaze prvi bar nedelju dve, pre no shto dogju zhenke.Kod nas je to od prilike do 5og Aprila, a shto ste severnije to je kasnije.Kako bi obezbedili da ste sebi uhvatili muzhjaka morate izlaziti i uloviti one prve pticie il najbolje uhvatiti ih na pesmu. Muzhjaci kao shto rekoh dolaze prvi i moraju obezbediti makar dva tri zhbuna u koja bi dovukli zhenku i sebi sagradili gnjezdo.

Moje iskustvo sa Slavujima se duzhi na vishegodishnji rad sa pticama, bastradiranjem i puno puno vremena na internetu....
    Dosho sam i do podatka da su Turci tokom njihovog vladanja balkanom chuvali Slavuje.Imajuchi u predvid da Slavuji pevaju nochu od kad se upare kako ne bi izdavali svoje gnjezdo i prisustvo, oni su pticama na veoma nehuman nachin uzharenim iglama gorili ochi. Prvo bi to uradili na jedno oko kako bi dali ptici moguchnost da nauchi gde je hrana i voda, gde su stajalice i sl. A zatim kad se ptica navikne na kavez isto uradili i sa drugo oko.Na taj nachin Slavuj ne bi znao dal je noch il dan i pevao bi non stop. Ovo je jako zastareli, i nehuman metod, al poshto verujem da smo svi ovde ljubiteli pa zato sam i spodelio s vama. Nadam se da u danashjim uslovima i razvitka tehnologije niko vishe u svetu ne prakticira ovaj metod. Na kraju krajeva postoje i male kapice koje bez nehumanih stvari obezbedile isti efekat.

Iskustvo kad Vam prvi put Slavej zapeva kuchi je nezaboravno, obichno se to desi kad najmanje ochekujete. Recimo chuvate ga 2-3 nedelje i od jednom u sred nochi u 01h, po ponochi GROMOGLASNO FIII, FIII,FIII.......
    Na zhalost moram iskreno spodeliti s Vama da je odgajivanje Slavuja u Kavezu spored mene i neblagodarna stvar. Zato shto Slavuj nakon sezone i priblizhavanjem Oktombra prirodno prestaju da pevaju i pochnu se gojiti kako bi bili spremni za daleki put u Afriku ( migracija). To je njihov prirodni nagon i to se nemozhe sprechiti. Kad se udebljaju i kad se duzhina dana skrati oni prestaju pevati. Zato i lichno smatram da je neblagodarno chuvati ovu pticu tokom cele godine jer, period kad su aktivni, i kad pevaju je samo kratak deo godine.

Pozdravljam Vas i nadam se da sam realno i objektivno opisao neshto malo o ovoj ptici. O kralju svih pevacha.

Sokoly
    Назад на врх Go down
    http://www.sokolarstvo.com.mk
    BOCKA
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Mon 09 Mar 2009, 11:17

Isprovociran od ovako lepo sastvljen tekst Sokoly, hteo bi malo replicirati sa mojim prijateljem Ognenom koj nije hteo se prestaviti u njegovom profilu.
    Replika se odnosi na poslednu rečenicu, citiram : Zato i lichno smatram da je neblagodarno chuvati ovu pticu tokom cele godine jer, period kad su aktivni, i kad pevaju je samo kratak deo godine.

Ova teza je stara i mogu garantirati da dobro i pravilno odgajivan slavuj peva i preko zimskih meseca.
    Ako u ovome Sokoly ne vjeruje moze se razuveriti.
    U onom delu oko ishrane sa mladim miševima ja se ne slažem od jedinog ražloga što misevi a pogotovo pacovi kao zivotinje u sebi i genetski i svakako nose određene bolesti.
    Jedno je hranite ptice mesoždere ili mršojadce a drugo je hraniti slavuja.
    Ipak brašnarski crv je pojam čistog proteina sa kojim se može praviti i razne vitaminske i karotenske dopune u sastave samog crva.
    Za hranlive vrednosti i sve oko mlinskih crva stojim lično ja sa mojom proizvodnjom na kojoj sam se odredio a kao največi razlog je moj mlađi prijatelj Ognen iz Skoplja.
    Pozdrav Ogne lol!
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Mon 09 Mar 2009, 12:08

Igrom slučajeva imam odgajivačnicu hrčkova sa oko 600 ženki u matici. Evo par slika nekih rekorderki sa punoooo mladih

Lično smatram da je ubijanje malih hrčkova ili miševa iu najmanju ruku NEHUMANO a još je i neisplativo, hrčak se na tržištu kreće od 1-3 evra od samo jednog legla može da se kupi najkvalitetnija uvozna hrana za Slavuje i druge ptice
    Назад на врх Go down
    Sokoly
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Mon 09 Mar 2009, 12:20

BOCKA ::
    Isprovociran od ovako lepo sastvljen tekst Sokoly, hteo bi malo replicirati sa mojim prijateljem Ognenom koj nije hteo se prestaviti u njegovom profilu.
    Replika se odnosi na poslednu rečenicu, citiram : Zato i lichno smatram da je neblagodarno chuvati ovu pticu tokom cele godine jer, period kad su aktivni, i kad pevaju je samo kratak deo godine.

Ova teza je stara i mogu garantirati da dobro i pravilno odgajivan slavuj peva i preko zimskih meseca.
    Ako u ovome Sokoly ne vjeruje moze se razuveriti.
    U onom delu oko ishrane sa mladim miševima ja se ne slažem od jedinog ražloga što misevi a pogotovo pacovi kao zivotinje u sebi i genetski i svakako nose određene bolesti.
    Jedno je hranite ptice mesoždere ili mršojadce a drugo je hraniti slavuja.
    Ipak brašnarski crv je pojam čistog proteina sa kojim se može praviti i razne vitaminske i karotenske dopune u sastave samog crva.
    Za hranlive vrednosti i sve oko mlinskih crva stojim lično ja sa mojom proizvodnjom na kojoj sam se odredio a kao največi razlog je moj mlađi prijatelj Ognen iz Skoplja.
    Pozdrav Ogne lol!

Zdravo Zdravko, :-)
    Dugo se nismo videli prijatelju.Ochigledno da mi netreba posebno predtsvaljanje kad si me vech poznao. :-)
    Ovako sad bi obrazlozhio neshto shto verovatno i nisam dobro opisao u moj prethodni post.
    Kad govorim o mishevima i o shtakorima ja govorim o chistoj kulturi, znachi mishevi koji se koriste u labaratorijskim istrazhivanjima su apsloutno chisti od svih patogena. Znachi kad pominjem misheve i shtakore NARAVNO mislim na chistu populaciju, a ne na one divlje potencijalne zaraze.Tachno je da ih ja sad odgajam zbog izvora hrane na moju malu sokolarsku farmicu, al to apsolutno govori da se brinem o mojim pticama i trudim se da im snabdem shto je vishe razlichitih zhivotinjskih proteina u ishrani. Pa tako imam i svoju proizvodnju golubova i prepelica.
    Zdravko prijatelju kao shto i sam znash ja sam mnogo pre no shto sam tebi opisao nachin i proizvodnju brashnarskog crva, bavio i radio na domachi odgoj slavuja. Na zhalost onda ja nisam imao koga da pitam nit od koga da nauchim ove stvari. Pa zato svi koji sad mogu prochitati sve ovo dogje im kao jedno lepo informativno blago. Sve sam pokuaso sublimirati u moj text. Dobro je da smo se nashli na forumu, pa ovde mozhe svako opisati svoja lichna iskustva i dostignucha. Ja sam opisao svoja, pa eto ako imash ti neka svoja iskustva lepo bi bilo da chujemo i neshto drugo. Samo tako mozhemo ichi napred.
    Shto se tiche pevanja tokom cele godine ovo je za mene novost. Kazhem novost jer slavuji ni u prirodi ne pevaju tokom cele godine, pa zashto bi to radili u kavezu?
    Kad sam to pomenuo uporedjivao sam sa drugim shumskim pevachima i sa kanarincima. Mislim da bi nam trebale generacije i generacije domesticiranja slavuja kako bi postigli taj efekat kao u kanarincima.

Pozdrav

Последњи изменио Sokoly дана Mon 09 Mar 2009, 12:26. измењено укупно 1 пута
    Назад на врх Go down
    Sokoly
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Mon 09 Mar 2009, 12:25

Milan ::
    Igrom slučajeva imam odgajivačnicu hrčkova sa oko 600 ženki u matici. Evo par slika nekih rekorderki sa punoooo mladih

Lično smatram da je ubijanje malih hrčkova ili miševa iu najmanju ruku NEHUMANO a još je i neisplativo, hrčak se na
    tržištu kreće od 1-3 evra od samo jednog legla može da se kupi najkvalitetnija uvozna hrana za Slavuje i druge ptice

Mozhda prijatelju al ja nisam nigde pomenuo hrchkove nego vech shtakore i misheve koje se svakodnevno koriste u labaratorijama i svakojakim farmama za zmije, Pauke, ptice grabljivice i td.
    Mozhda je jedan hrchak 1-3 eu al znash li kolko koshta jedan dobar soko????
    Tako da ovaj primer neuzimam kao seriozan.
    Ono shto sam Vam napisao nisam JA izmislio nego je vech neshto shto sam prochitao o Slavujima i o njihovom odgoju.
    Na kraju krajeva stvar e odluke samog odgajivacha chime che hraniti svoje ptice....
    Opet chu rechi ja sam samo opisao ono shto znam i stojim iza svega shto sam napisao.

Pozdrav,
    Sokoly
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin

ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   Mon 09 Mar 2009, 12:29

U pravu si što se toga tiče. Igrom slučajeva nisam mogao da nabavim te bele miševe (štakore) sa kojima se redi u laboratoriji jer su oni skuplji na tržištu. Moj komentar je bio na hranjenje slavuja, što se sokola tiče sigurno ima svoje opravdanosti, jer je to njima osnovna hrana.
    Pa za jedno jače leglo hrčova na doboj ceni može se kupiti bez malo omanje jagnje Wink da se i odgajivač malo zasladi.
    Назад на врх Go down

SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
    Страна 1 of 15Иди на страну : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Similar topics

-
    » SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)
    » Kineska prepelica (Butonquail)
    » ishrana venucuelske cajzle
    » MUZJAK-ZENKA KOD BASTARDA
    » ŠUMSKA ŠEVA (lullula arborea)