PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 TIGRICE - Melopsittacus Undulatus

Go down 
+14
korbach
dalibor vasic
nine97petrovic
veljokv
blackhunter
tole
farmacy
pticar_amater
Karolina
Igor
IgorSO
Danijelvr
saša vr
Milan
18 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyThu 13 Oct 2011, 19:59

Tako mi reko prodavac da su 2 meseca. A muzijak je bio zivahan a zenka je bila onako veoma mirna pa sam zato mislio da ce biti bas lep par.
Njih sam kupio nakon sto je moje prve tigrice ubila pica maca koju sam tako lepo isprebijao da nije znala kako s zove.Inace tu macku je moj brat doveo sa ulice i cuvali smo je jer je tada bila napustena i bolesna ali ona je zlouptrebila nasu ljubav prema njoj. Sada bih hteo da se pohvalim muzijak je poceo da razbija svoj strah tako da smem slobodno da pridjem je nece bezati ali polaku cu mu jos razbijati strah pa cu tek onda da ga pipnem. Inace oni su vema lepi muzjak je plave boje, glava mu je malo bela sa svetlo plavim prugama dok je zenka skroz bela i ima specificne boje ociju cini mi se da su nekako crvene ili pomesano braon i crvena (prvo sam milso da je bolest ali mi je veterinar reko da je to cudo i genima) Surprised . Inace hvala na savetim pokusacu da im to ubacim u ishrani u skorije vreme (posto tigricama ne valja naglo menjati hranu).
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyThu 13 Oct 2011, 21:39

nine97petrovic ::
a da li treba da se stavi nešto u gnezdo(seno,piljevina ...) ili samo da izdubim dasku na dnu ... ??? Rolling Eyes Rolling Eyes
Ja sam citao skoro na svim forumima pise da se ne treba nista dirati da ce par tigrica pobrinuti za to (sad dal ce da se ocerupaju kao truge ptice da pi napravilo gnezdo od perja nzm) ali kako sa ja citao netreba nista da se stavlja. A sto se tice tvoje slike sa tigricama meni lice da su oba muzjaka jer i onaj sa desno strane ima siroke nozdrave mada nema plavo boju oko njih ne bih znao, inace lep kavez i kucica i sve i ja planiram sad od komsije da uzmem mnogo veci kavez.
Назад на врх Go down
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 27
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyFri 14 Oct 2011, 12:53

gammemaster ::
nine97petrovic ::
a da li treba da se stavi nešto u gnezdo(seno,piljevina ...) ili samo da izdubim dasku na dnu ... ??? Rolling Eyes Rolling Eyes
Ja sam citao skoro na svim forumima pise da se ne treba nista dirati da ce par tigrica pobrinuti za to (sad dal ce da se ocerupaju kao truge ptice da pi napravilo gnezdo od perja nzm) ali kako sa ja citao netreba nista da se stavlja. A sto se tice tvoje slike sa tigricama meni lice da su oba muzjaka jer i onaj sa desno strane ima siroke nozdrave mada nema plavo boju oko njih ne bih znao, inace lep kavez i kucica i sve i ja planiram sad od komsije da uzmem mnogo veci kavez.

Ne,ne ... ovo desno je ženka ... ima ružičaste nozdrve ...!!! Hvala na komplimentima za kavez ... meni je ovaj dovoljan ...za sada ... ali na proleće ću pokušati da ih razmnožim i onda ću da napravim veći kavez ... Very Happy Very Happy Smile Very Happy Smile
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyFri 14 Oct 2011, 19:06

Evo ja sad planiram da uzmem od komsije kavez on cuva nimfu nasla ju je njegova majka kako su je napali psi sada je cuvaju vec 4 god i zna da prica. Inace hteo sam da vas pitam sta da radim sestra me smara pita da li moze nekako da se tigrice ucutkaju posto nju nerviraju (nju sve nervira ali sta cu) pa ako ima neki nacin da ih smirim molim vas kazite ( i ako je to nemoguce posto su one ptice koje zive u velikim grupama i navikle na galamu i plus lepo pevaju).
Назад на врх Go down
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 27
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyFri 14 Oct 2011, 19:57

nisam do sada video da nimfe mogu da pričaju... znam da samo mogu da imitiraju zvižduk i zvukove ... Very Happy Very Happy , ja moje tigrice samo prekrijem ili zamračim i one se smire ... sad sve zavisi od njih Very Happy Very Happy probaj ...

POZZZ
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyFri 14 Oct 2011, 20:53

Pa sad da li mogu ili ne mogu, to je ipak velika polemika, kod mene recimo NE MOGU! Dok sam ih jedno vreme držao na terasi kuće kreštali su preko celog dana i kad se pokriju ujutru, jer spavamo do malo kasnije Very Happy to je ne daj bože, ja ih lepo prekrijem ali ništa, i onda je keva jednog dana poludela i htela da mi otvori kavez i popušta ih, aliii srećom kavez je bio pod katanac, tako da prc malo Very Happy i dok im nisam našao smeštaj za njih i ostale ptice tako je bilo, svaki dan borba sa kevom oko ptica Very Happy ali dobro, pa brate tvoja sestra ako želi da ima ljubimce mora da se malo navikne i na njih, sve ima svoju dobru i lošu stranu, kod njih je loša ta što kreče eto... Very Happy


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySat 15 Oct 2011, 20:55

Ma ona ti je primadona reko sam joj da nikako nemogu da se stisaju jer su to isto ziva bica i oni zele dapricaju ko ona. A ona nimfa od komsije bas je smesna kad prica zove se Pera.
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 16:12

dalibor vasic ::
Ok, možeš im davati i salatu, i kupus, ali njega izbegavaj i nije nešto za papagaje, možeš da daješ krastavac, naravno oljušten i presečen onako uz duž... ima tu dosta toga, ne mogu ni ja da se setim sve, travu mišjakinju........
Uu bre, pa to su dosta mlade ptice ako si ih uzeo sa 2 meseca tj.bile su mlade tada kada si ih uzeo, ne znam kada si ih uzeo, ali to je dosta mlado da se prodaje sa dva meseca...


Pozdrav! cheers

A kad isecem krastvac popreko jer da ga jos sitnim ili ce oni takvog da ga kljucaju???
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 16:51

Evo par slika, da znate samo da sam lupio glavom o gredu dok sam preturao po tavanu.

Gnezda stoje vec godinama na tavanu tako da ne zamerite zbog prasine a nadam se da ce se videti ono sto treba da se vidi, a to je izdubina u podu gnezda.

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc01255g




TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc01256hc



TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc01257wy



TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc01258qw


Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 17:11

Samo to iscisti i sve ce biti ok inace gnezdo je veoma lepo. Je si ga ti pravio ili si ga kupio pa ti ostalo na tavanu???
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 17:23

Ljudi imam jedno pitanje jer mi treba pitanje. Ja zelim da pripitom moje tigrice ali neznam kako da to pocnem. Kako da im dam do znanja da im ja necu nista da uopste ne trebaju da se plase.
Ajde ljudi ako ima neko predlog neka mi pomogne ( znam da proces moze da traje dugo ali sam zelm predloge naravno da cu biti uporan ).
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 18:20

Nemam zasto da ga cistim, gnezdo sam skinuo sa tavana samo za ovu priliku da bih stavio slike na forum. Sve kaveze i ostalo pravim sam, nadam se da vam je ovo od pomoci, ako ima jos neka pitanja pitajte, pa koliko znam toliko cu reci. Za mene su tigrice davna proslost i secanje na mladje dane Basketball
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 18:22

Stavi ptice na prometno mesto i provodi sto vise vremena sa njima. Nemoj ih nasilno hvatati rukom ni seljakati okolo. Najbitnije je da ptice steknu poverenje. Inace, ako se zeli sasvim pitoma ptica, nabavlja se mlado iz gnezda pa se odhranjuje, ili bar poletarac koji je poceo samostalno da jede
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 18:23

korbach ::
Nemam zasto da ga cistim, gnezdo sam skinuo sa tavana samo za ovu priliku da bih stavio slike na forum. Sve kaveze i ostalo pravim sam, nadam se da vam je ovo od pomoci, ako ima jos neka pitanja pitajte, pa koliko znam toliko cu reci. Za mene su tigrice davna proslost i secanje na mladje dane Basketball

Hehe nadam se da su ti davni bili lepi.

Цитат :
gammemaster
Sun 16 Oct 2011, 16:23
Ljudi imam jedno pitanje jer mi treba pitanje. Ja zelim da pripitom moje tigrice ali neznam kako da to pocnem. Kako da im dam do znanja da im ja necu nista da uopste ne trebaju da se plase.
Ajde ljudi ako ima neko predlog neka mi pomogne ( znam da proces moze da traje dugo ali sam zelm predloge naravno da cu biti uporan ).

A moze li pomoc oko ovog pitanja???
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 21:02

Korbach brate, hvala za slike, sad sam video kako i šta, ne moraš da mi šalješ i na fb Very Happy već sutra se bacam na posao, još kad bi stavio šta koristiš za poklopac bilo bi extra....


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 21:38

korbach ::
Stavi ptice na prometno mesto i provodi sto vise vremena sa njima. Nemoj ih nasilno hvatati rukom ni seljakati okolo. Najbitnije je da ptice steknu poverenje. Inace, ako se zeli sasvim pitoma ptica, nabavlja se mlado iz gnezda pa se odhranjuje, ili bar poletarac koji je poceo samostalno da jede

Ma one su mi u dnevnoj sobi ajde pokusacu na taj nacin ono s rukom ne pokusavam jer znam sta sve moze da se desi. A delom je i moja greska kad sam ih kupio imale su oko 2-3 meseca ( do sad sam imao mnogo vremena da to uradimm ).
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 22:41

A evo ljudi najbolje resenje kako prici ptici imam frulicu koja imitira cvrkut ptica ( zavisi od dubije tona koju svirate).

Evo i neke slike:

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc00078qv

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc00077lm

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc00076o

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc00075os

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc00074gq

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Dsc00073rl
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptySun 16 Oct 2011, 22:46

[quote="gammemaster"]A evo ljudi najbolje resenje kako prici ptici imam frulicu koja imitira cvrkut ptica ( zavisi od dubije tona koju svirate).

Evo i neke slike:

Aooo ljudi nista od slika moracu da sacekam mogu da postavljam slike tek 7 dana nakon registracije a nisam znao.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyMon 17 Oct 2011, 18:39

Moje tigrice nažalost nisu preživele predhodnu noć Crying or Very sad Inače predhodne noći je bio jak mraz, temperatura -3 bile su u toplom sa ostalim papagajima, kanarincima, i zebama, ali nažalost one su podlegle..... Sad(
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyMon 17 Oct 2011, 19:22

Istina, ja mislim da je bilo cak i -4. Jesu ti ptice bile u volijeri ili...? Nisam razumeo bas. Evo ja tek sutra stavljam najlon kod zebica, za sad junacki podnose kao i prethodnih godina, cak imam i nesto mladih jos po gnezdima Basketball
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyMon 17 Oct 2011, 21:26

Dalibore bas mi je zao zbog tigrica. Ja moje cuvam u kuci u dnevnoj sobi gde je temperatura najbolja.
Danas popodne sam ih bio izveo napolje na terasi jer je bilo toplo i nije bilo vetrovito a posto imam ogromno dvoriste pa ima mnogo ptica takoda su 1h lafile cak su i ptice prisle do kaveza pa su pricali hehe Surprised.
Ince gaji li neko od vas zutocubog kakadua jer me veoma zanima pas ima onako punk cubu.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyMon 17 Oct 2011, 23:27

Pa držao sam ih u zatvorenom prostoru, to je inače stara bačvara, tu se sada nalaze tri zamrzivača, rade svi tri, i greju, temperatura je oko 15 stepeni, ostali papgaji i zebe su preživeli i kanarinci, ali ovaj par ode u večna lovišta, na žalost, jbg....



Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 27
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyTue 18 Oct 2011, 15:22

čudno...kod mojih je bilo oko 10 stepeni 2-3 dana ... dok ih nisam sklonio u moju sobu...i ništa im nije bilo ... jbg ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyTue 18 Oct 2011, 16:04

Pa šta da se radi, jbg, teram dalje i to je to, uzimam drugi par, i gotovo...


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 EmptyTue 18 Oct 2011, 19:36

dalibor vasic ::
Pa držao sam ih u zatvorenom prostoru, to je inače stara bačvara, tu se sada nalaze tri zamrzivača, rade svi tri, i greju, temperatura je oko 15 stepeni, ostali papgaji i zebe su preživeli i kanarinci, ali ovaj par ode u večna lovišta, na žalost, jbg....



Pozdrav! cheers

Pa kakve veze ima mraz onda Question
Назад на врх Go down
Sponsored content





TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Назад на врх 
Страна 3 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Parenje tigrice
» Prodajem ili menjam nimfu za tigrice ili zebe
» Sopljni paraziti

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: OSTALI LJUBIMCI :: PAPAGAJI-
Скочи на: