PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 SATINETI KANARINCE

Go down 
+14
vrscanin
Gost
ralevulcan
Milan
Canary Martin
pticar nis
alann
sestoperac
ticar
Миланче
Laza
Steva
Zika
BOCKA
18 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 06:15

evo smeđe crveni kanarinac,
http://www.deschinkel.be/Nieuwe%20site/Klassieke%20kleuren/Foto%27s/14%20bruin%20rood%20schimmel.jpg
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 17:14

ticar ::
PTICAR NIS ::
Canary Martin ::
Sta ce se dobiti ako parimo Zuti Satinet intenziv x Bruno crven Neintenziv(muzjaka) ??

Prvo nisi naveo ovo drugo da li je satinet ili ne?????
Drugo nisi naveo koje je serije ovaj prvi satine....

Ako je pitanje sta dobijemo ako parimo satine zuti smedje serije intenzivni X satine crveni smedje neintenziv ( bruno ) serije dobijas SATINE NARANDASTE KANARIONCE SMEDJE SERIJE POLA INTENZIVNE POLA NEINTENZIVNE.......

POZDRAV cheers cheers cheers cheers

e moj sudac di si ti čuo za žute satine smeđe serije,i smeđe crvene satine kanarince.ja prvi put sad od tebe čujem.i nema šanse dobiti niti jednog satinea u ovoj kombinaciji.

u ovom slučaju ovako gledano dobiju se svi smeđe crveni s tim da su svi mužijaci nosioci satinea.

za one koji neznaju evo primjer.

da se radi o mužijaku ahata u bilo kojoj boji dobilo bi se sve ženke ahatne a mužijaci satinei nosioci ahata.

e moj nenade ja bi tebe nazad u školu.da učiš polno vezanu mutaciju.


XAXAXAXXA, ZNAM JA DOBRO POLNO VEZANU MUTACIJU,


ALI NAGLASIO SAM DA COVEK NIJE NISTA NAVEOI NITI SERIJU NIRTIMUTACIJU DRUGOG RODITELJA JA PO ONOME STO JE ON NAPISAO , TERIJSKI DAO ODGOVOR NA OSNOVU PRETPOSTAVKE ( DA SU OBA BRUNO I DA SU OBA SATINEAAAAAAAAA........

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 17:22

sve to stoji ali ne postoji žuti satine u smeđoj seriji niti crveno smeđi satine.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 17:24

XAXAXAXXA, ZNAM JA DOBRO POLNO VEZANU MUTACIJU,


ALI NAGLASIO SAM DA COVEK NIJE NISTA NAVEOI NITI SERIJU NIRTIMUTACIJU DRUGOG RODITELJA JA PO ONOME STO JE ON NAPISAO , TERIJSKI DAO ODGOVOR NA OSNOVU PRETPOSTAVKE ( DA SU OBA BRUNO I DA SU OBA SATINEAAAAAAAAA........

POZDRAV cheers cheers cheers cheers[/quote]

pa nema tu nikakve pretpostavke pošto ne postoji smeđe crveni satine,otkud ti to palo na um,pitanje je savršeno postavljeno.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 17:26

Znam da ne postoji ali ja sam napisao ako je to pitanje, odgovor je toooo...


Satine x normal daju Muzijake normale nosioce satinea, Zenke satine

Normal x satine daju Muzijake normale nosioce satinea, Zenke normal

Satine x Satine daju sto posto Satine.

Za sve koji ne znaju satine mutaciju.................... Very Happy

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 17:34

PTICAR NIS ::
Znam da ne postoji ali ja sam napisao ako je to pitanje, odgovor je toooo...


Satine x normal daju Muzijake normale nosioce satinea, Zenke satine

Normal x satine daju Muzijake normale nosioce satinea, Zenke normal

Satine x Satine daju sto posto Satine.

Za sve koji ne znaju satine mutaciju.................... Very Happy

POZDRAV cheers cheers cheers cheers

pa to i govorim da nemože to biti pitanje kad takva ptica ne postoji.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 17:34

Satine mutacija „potpuno briše feomelanine“.
Smedji eumelanini koi su jedini ostali prisutni na ptici su fine nežne bež (bela kafa) boje, oko je jasno crvene boje.
Kod crne i ahatne serije, satinet mutacija potpuno briše sav crtež. Takmičarske ptice (satinete) dobijamo u smeđoj i izabela seriji. Pošto je teško sa sigurnošću utvrditi koja ptica je potekla od smedjeg a koja od izabele i jedni i drugi se jednostavno nazivaju satinet. (iako satineti koje danas srečemo na izložbama su večinom izabela satineti).
Takmičarske grupe su Satine žuti/lipokrom pastel žuti, Satine crveni/lipokrom pastel crveni, satine bijeli dominantni i satine bijeli recesivni







Satinet x satinet = 100% satinet, iako satinet mutacija dosta dobro podnosi parenje među sobom, ne treba pretjerivati sa ovom kombinacijom, i svakako s vremena na vrijeme ubaciti nosioce.
Izabela x satinet = mužjaci 100% izabela /satineta - Ženke 100% izabela
Satinet x izabela = mužjaci 100% izabela /s - Ženke 100% satinet
Izabela/satinet x satinet = mužjaci: 50% satinet/izabela - 50% satinet
Ženke : 50% izabe - 50% satinet
Ovo je možda najpoželjnija kombinaciaj jer dobivamo mlade satinete oba spola.

U selekciji i uzgoju satineta koriste se povremeno i ahati – gdje opet ima više kombinacija medjutim najčešće korištena je satinet x ahat gdje dobivamo odmah ženke satinetke...koje dalje koristimo u uzgoju, isto tako možemo iskoristiti i mužjake koi su ahat/izabele i satineta....ali da ne ulazimo sad u detalje, zadržimo se na ovome.


U literaturi se nalazi i ovaj podatak da ih " ima " u smedjoj i izabela, ali se to jednostavno ne pise , neg se samo nazivaju satinei, ali covek je pomenuo Bruno ili ti smedju seriju pa sam dao taj odgovor.....

POZDRAV TICAR , vidimo se uskoro...........................
Very Happy cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 17:38

PTICAR NIS ::
Satine mutacija „potpuno briše feomelanine“.
Smedji eumelanini koi su jedini ostali prisutni na ptici su fine nežne bež (bela kafa) boje, oko je jasno crvene boje.
Kod crne i ahatne serije, satinet mutacija potpuno briše sav crtež. Takmičarske ptice (satinete) dobijamo u smeđoj i izabela seriji. Pošto je teško sa sigurnošću utvrditi koja ptica je potekla od smedjeg a koja od izabele i jedni i drugi se jednostavno nazivaju satinet. (iako satineti koje danas srečemo na izložbama su večinom izabela satineti).
Takmičarske grupe su Satine žuti/lipokrom pastel žuti, Satine crveni/lipokrom pastel crveni, satine bijeli dominantni i satine bijeli recesivni







Satinet x satinet = 100% satinet, iako satinet mutacija dosta dobro podnosi parenje među sobom, ne treba pretjerivati sa ovom kombinacijom, i svakako s vremena na vrijeme ubaciti nosioce.
Izabela x satinet = mužjaci 100% izabela /satineta - Ženke 100% izabela
Satinet x izabela = mužjaci 100% izabela /s - Ženke 100% satinet
Izabela/satinet x satinet = mužjaci: 50% satinet/izabela - 50% satinet
Ženke : 50% izabe - 50% satinet
Ovo je možda najpoželjnija kombinaciaj jer dobivamo mlade satinete oba spola.

U selekciji i uzgoju satineta koriste se povremeno i ahati – gdje opet ima više kombinacija medjutim najčešće korištena je satinet x ahat gdje dobivamo odmah ženke satinetke...koje dalje koristimo u uzgoju, isto tako možemo iskoristiti i mužjake koi su ahat/izabele i satineta....ali da ne ulazimo sad u detalje, zadržimo se na ovome.


U literaturi se nalazi i ovaj podatak da ih " ima " u smedjoj i izabela, ali se to jednostavno ne pise , neg se samo nazivaju satinei, ali covek je pomenuo Bruno ili ti smedju seriju pa sam dao taj odgovor.....

POZDRAV TICAR , vidimo se uskoro...........................
Very Happy cheers cheers cheers cheers

ma možeš se sad braniti sa tisuću tekstova iz knjige.sve to ja znam i bez nje.samo mi neije jasno otkud ti crno smeđi satine i žuti satine u smeđoj seriji Embarassed
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 17:45

Ne ne branim se , samo sam napisao sta stoji u literarturi da je teorijski moguce smedji i izabela satinei........ NISTA DRUGO...........

STO SE TICE PRAKTICNOG ODGOVORA POGRESIO SAM, , a sto se tice TEROIJSKOG NISAM..........

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 17:51

Ticar da ne dodje do zabune ja sam dao odgovoro na ovo piotanje : satine zuti smedje serije intenzivni X satine crveni smedje neintenziv ( bruno ).
Jer drugu mutaciju smedje crveni nije napisao sta je u pitanju , dal je opal, normal, satine, ja sam predpostavio da je to pitao i takav sam i odgovro dao.....

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 18:36

PTICAR NIS ::
Ticar da ne dodje do zabune ja sam dao odgovoro na ovo piotanje : satine zuti smedje serije intenzivni X satine crveni smedje neintenziv ( bruno ).
Jer drugu mutaciju smedje crveni nije napisao sta je u pitanju , dal je opal, normal, satine, ja sam predpostavio da je to pitao i takav sam i odgovro dao.....

POZDRAV cheers cheers cheers cheers

pa ti stvarno ne kužiš što pišeš.kako ti kao sudac za kanarince boje uopće možeš da napišeš ovako nešto.

satine smeđe crvena ptica ne postoji isto kao ni žuti satine u smeđoj seriji,to bi po tvom značilo da ima i žutih satinea u crvenoj i crnoj seriji

pitanje je bilo što bi dobio da pari žutog intezivnog satinea i smeđe crvenog kanarinca neintezivnog.

a ti na to dodaš neke ptice koje uopće ne postoje.zašto bi ti morao pisati jel smeđi crveni ahatni ili kakav Question lijepo je napisao smeđe crveni neintezivni i to je to,napisao je koja je ptica.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 18:40

PTICAR NIS ::
Ne ne branim se , samo sam napisao sta stoji u literarturi da je teorijski moguce smedji i izabela satinei........ NISTA DRUGO...........

STO SE TICE PRAKTICNOG ODGOVORA POGRESIO SAM, , a sto se tice TEROIJSKOG NISAM..........

POZDRAV cheers cheers cheers cheers

malo bolje to pročitaj,ne postoje smeđi i izabelni satinei,jer izabelne tice nemaju crvene oči već se satinei mogu raditi preko smeđih ptica,tj izabelnih.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 19:23

Ok, ja mislim da postoji, i ono pitanje nije postavio kako treba jer mutaciju nije naveo za onog muzijakak ne znam dakl je normal ili satineeee, opal ili bilo koja druga mutacija.....

One ptice ne postoje ali teorijski se to dobija...... Zuto x Crveno NARANDZASTO , Satine x satine SATINE, smedje x smedje SMEDJE, neintenzivno x intenzivno POLA POLA....

Po meni je pitanje trebalo da glasi sta se dobija parenjem muzijak SATINE zutog intenzivnog x NORMAL crveni smedje serije neintenzivni...............

Tu se dobija muzijaci narandazsti NORMALI NOSIOCI SATINEA a zenke SATINE NARANDZASTE.......

Obrnuto parenjem normal crveni smedje serije neintenzivni x zuti satine intenzivni dobijamo muzijake normale narandzaste nosioce satinea a Zenke normal narandzaste.....

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 21:14

PTICAR NIS ::
Ok, ja mislim da postoji, i ono pitanje nije postavio kako treba jer mutaciju nije naveo za onog muzijakak ne znam dakl je normal ili satineeee, opal ili bilo koja druga mutacija.....

One ptice ne postoje ali teorijski se to dobija...... Zuto x Crveno NARANDZASTO , Satine x satine SATINE, smedje x smedje SMEDJE, neintenzivno x intenzivno POLA POLA....

Po meni je pitanje trebalo da glasi sta se dobija parenjem muzijak SATINE zutog intenzivnog x NORMAL crveni smedje serije neintenzivni...............

Tu se dobija muzijaci narandazsti NORMALI NOSIOCI SATINEA a zenke SATINE NARANDZASTE.......

Obrnuto parenjem normal crveni smedje serije neintenzivni x zuti satine intenzivni dobijamo muzijake normale narandzaste nosioce satinea a Zenke normal narandzaste.....

POZDRAV cheers cheers cheers cheers

pa on je postavio pitanje kako treba,ako nije naglasio koja je mutacija nego je samo napisao smeđe crveni neintezivni onda se zna koja je ptica.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 21:16

ajde postavi slike ako misliš da postoji takav satine.ti nađi jednog od ovih i ja ti dam cijelo moje jato ptica.

smeđe crveni satine,žuti intezivni satine u smeđoj seriji.izabelni satine,
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 23:15

Evo muzjaka..
SATINETI KANARINCE - Page 2 Stmelanincrvenbruno

A evo zenka..

[img]SATINETI KANARINCE - Page 2 Satinet[/img]
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptySat 12 Dec 2009, 05:46

canary nije bilo upućeno tebi,znam ja kakve su to ptice koje si naveo.

svi će ti biti nalik na oca,malo blijeđi ali če muški biti nosioci satinet mutacije.i ako dogodine budeš pario tog muškog sa majkom dobit češ satinete,
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptySat 12 Dec 2009, 18:17

Znam da nije bilo upuceno mene ali sam mislio da niste razbrali za sto zborim pa sam resio da postavim slike.. hvala na odgovora Pozdrav.
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptySat 12 Dec 2009, 19:08

Imam jos jedno pitanje jel moze da parim zuti satine x crven ahat mozaik i da dobijem satine ??
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptySun 13 Dec 2009, 06:03

Canary Martin ::
Imam jos jedno pitanje jel moze da parim zuti satine x crven ahat mozaik i da dobijem satine ??

možeš ali opet preko nosioca,rađe nabavi crvenog mozaika satineta i pari sa ahatom crvenim mozaikom.tako češ dobivati kvalitetnije ptice,žuto i crveno se ne pari.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyTue 22 Dec 2009, 01:58

satinet

SATINETI KANARINCE - Page 2 Satinet


Malo o ocjenjivanju i selekciji ....

Pokušati ču s vremenom, na ovom blogu zastupiti večinu vrsti kanarinaca boje...ove godine mi se uzgoj kanarinaca bazirao na satinet žutima pa tako i počinjem sa njima...
Satinet - poznat još i kao 5o stupanj rasvijetljenja, nasljeđuje se spolno vezano.
Radi se o mutaciji koja potpuno briše feomelanine i crne eumelanine, te razrijeđuje smeđe eumelanine. ( U prethodnoj verziji teksta, ovdje je stajalo „skoro potpuno briše feomelanine“...
Na što me je upozorio stariji kolega I. Ć. koi je imao priliu pročitati tekst...i kad sam prokopao svoju literaturu o kanarincima... našao sam da u standardima koje je objavio FOI 2002 godine – stoji „skoro potpuno briše“ a u svoj ostaloj literaturi koju ja posjedujem stoji: “ potpuno briše“...
Znači „potpuno briše feomelanine“.
Smedji eumelanini koi su jedini ostali prisutni na ptici su fine nježne bež (bijela kava) boje, oko je jasno crvene boje.
Kod crne i ahatne serije, satinet mutacija potpuno briše sav crtež. Takmičarske ptice (satinete) dobivamo u smeđoj i izabela seriji. Pošto je teško sa sigurnošću utvrditi koja ptica je potekla od smedjeg a koja od izabele i jedni i drugi se jednostavno nazivaju satinet. (iako satineti koje danas srečemo na izložbama su večinom izabela satineti).
Takmičarske grupe su Satine žuti/lipokrom pastel žuti, Satine crveni/lipokrom pastel crveni, satine bijeli dominantni i satine bijeli recesivni
CRTEŽ
– strukturom jednak izabeli ali mora biti evidentno svijetliji i zbog nedostatka feomelanina čistiji – jasnije linije, nego kod izabele a opet dobro vidljiv i simetričan na svim dijelovima ledja, poseban naglasak se kod ocjene stavlja na crtež bokova i glave...zbog toga što su to jedne od grešaka koje se najprije ispolje kod satineta...oko mora biti jasno crveno. Najčešće greške su kao što smo već naveli...nedostatak crteža na bokovima, i glavi, crtež pretaman i preširok...
LIPOKROMSKA BOJA
Što se tiće lipokromske boje...iako ako bimo gledali strogo „by the book“ onda bi bilo dovoljno da nije dvobojan , i sve bi se nijanse jednako vrednovale, medjutim točno se zna, koja jelipokromska boja ta koja se traži...traži se kao i uostalom kod ostalih kanarinaca boje – „limun žuta“ boja kod žutih i „japansko crvena“ kod crvenih.
NAPOMENA: tamnija ili svijetlija žuta/crvena se u pravilu ne kažnjava bodovno - ali bi se ukoliko želimo pratiti trendove u uzgoju prednost kod ocjene, trebala dati gore navedenim nijansama boje.
Svidja mi se rečenica jednog kolege kad kaže: izabela žuti kanarinac u izložbenom kavezu mora blještiti – e kad vidite žutog satineta da blješti...to je onda to.
NAJČEŠĆE GREŠKE na našim takmičenjima su definitivno: nedostatak crteža po bokoviama i glavi – ovo je rezultat parenja satinet x satinet u više uzastopnih generacija sa ciljem da bi se dobilo čim više satinet ptica ili jednostavno korištenje loših izabela u selekciji satineta...
NAJČEŠĆA GREŠKA na izložbama višeg ranga (Reggio Emilia, Svjetsko prvenstvo, državna prvenstva) je pretaman i preširok (premarkantan) crtež koji više vuče na izabelu nego na satine – što ponekad može biti i zamka za suca...koi takav crtež proglasi kao odličan – jer zadovoljava sve ostale kriterije, jedino u pogledu same nijanse crteža - uvijetno rečeno, ne zadovoljava. Obrnuti „problem“ je kod klasičnih izabela – koje jako liče na satinete samo imaju crno oko...ali o tome nekom drugom prilikom.
ZAKLJUČAK:
Nedostatak crteža treba apsolutno i bez iznimke kazniti – dok recimo ovo oko pretamnog crteža treba uzeti uvjetno, ovdje se radi o nijansama, koje čine minimalnu razliku izmedju visokokvalitetnih ptica jedino treba znati šta je prednost a šta nedostatak, ukoliko se (daj bože) nadjemo ispred dvije vrhunske ptice sa tom minimalnom razlikom.
Isto tako kad se spominje bočni crtež – za srednju ocjenu je dovoljno da je jasno vidljiv – netreba očekivati kod satineta bočni crtež kao kod crne serije...kažnjava se potpuni nedostatak ili ako je baš jedva jedva vidljiv samo u nekim momentima ovisno kako ptica stoji....
SELEKCIJA i UZGOJ SATINETA
Šta možemo očekivati od pojedinih kombinacija uparivanja:
Satinet x satinet = 100% satinet, iako satinet mutacija dosta dobro podnosi parenje među sobom, ne treba pretjerivati sa ovom kombinacijom, i svakako s vremena na vrijeme ubaciti nosioce.
Izabela x satinet = mužjaci 100% izabela /satineta - Ženke 100% izabela
Satinet x izabela = mužjaci 100% izabela /s - Ženke 100% satinet
Izabela/satinet x satinet = mužjaci: 50% satinet/izabela - 50% satinet
Ženke : 50% izabe - 50% satinet
Ovo je možda najpoželjnija kombinaciaj jer dobivamo mlade satinete oba spola.

U selekciji i uzgoju satineta koriste se povremeno i ahati – gdje opet ima više kombinacija medjutim najčešće korištena je satinet x ahat gdje dobivamo odmah ženke satinetke...koje dalje koristimo u uzgoju, isto tako možemo iskoristiti i mužjake koi su ahat/izabele i satineta....ali da ne ulazimo sad u detalje, zadržimo se na ovome. Nadam se da sam vam barem malo uspio približiti ovu vrstu kanarinaca.
SATINETI KANARINCE - Page 2 Az+bannerSATINETI KANARINCE - Page 2 Ptice%2B027

SATINETI KANARINCE - Page 2 Mladi+prije+izletanja

Objavio/la Dean Udovičić u nedjelja, srpanj 19, 2009
Назад на врх Go down
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Satine   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyMon 01 Mar 2010, 19:13

Zika ::
najjednostavnije je uzeti muzjaka i zenku satinet kanarinca i da sa sigurnoscu dobijemo sve mlade satinet kanarince.Za mnoge ce to biti vrlo skup nacin jer kod kuce nemaju maticni materijal.Zahvaljujuci cinjenici da je nasledjivanje kod satinet kanarinaca polno vezano,celu stvar mozemo uraditi samo sa jednim muzjakom,a ako uzmemo u obzir da tog jednog muzjaka mozemo da parimo sa vise zenkica onda je moguce vec u prvoj godini imati prilican broj satinet ptica u svom jatu.Svaki odgajivac ima,a ukoliko i nema moze lako nabaviti dobre i kvalitetne normal melanin zenke izabela ili smedje serije.Sa dve ili tri takve zenkice treba pariti satinet muzjaka isto izabela ili smedje serije,koga smo nabavili.Svi mladi koji budu imali crvene oci su mlade satinet zenke,a muzjaci ce biti crnooki.Iduce godine mlade zenkice od jedne majke treba pariti sa mladim nosiocima od druge majke-polubracu i sestre- i vec u drugoj godini mozemo imati kvalitetne muzjake i zenke satinet mutacije.Prilikom parenja polubrace i polusestri u drugoj godini dobijace se izvestan broj tamnookih ptica........ Smile
Ziko, ja sam Rale, kao sto vidite iz Kragujevca, znaci zemljak. Cuvao sam kanarince, izmedju ostalih i satinete koji mi se veoma dopadaju. Bio sam i clan drustva "Slavuj". Posle malo vece pauze ponovo sam krenuo sa pticama pa me interesuje kako mozemo da uspostavimo kontakt i dali imate nesto od satineta za prodaju ili cete imati? Veliki pozdrav od Raleta! Smile
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyMon 01 Mar 2010, 19:32

Rale, Žika već odavno nije na ovom forumu.
Назад на врх Go down
vrscanin
Član
Član
vrscanin


Број порука : 77
Join date : 18.11.2009
Age : 55
Локација : vrsac

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 02 Apr 2010, 18:48

Jel ima neko iskustvo sa parenjem Satinea sa Bakarcima?kakva su vasa iskustva sa takvim parenjem?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 EmptyFri 02 Apr 2010, 22:32

Ne bih ti preporučio ovu kombinaciju jer satinet kanarinci spadaju u lipohromske ptice a bakarci u melaninske. Jednostavno jedno sa drugim nikako ne ide. Ti možeš da ih upariš ali dobijena ptica nema nikakve vrednosti.
Назад на врх Go down
Sponsored content





SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
SATINETI KANARINCE
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI BOJE-
Скочи на: