PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Pomoc oko problema sa kanarincima

Go down 
4 posters
АуторПорука
zeka89
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 05.04.2013
Age : 34
Локација : Jagodina - Novi Sad

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyMon 13 May 2013, 22:18

Pozdrav svima i molim za pomoc,
danas sam primetio kod mladog kanarinca koji ima skoro dva meseca da mu se pojavilo crvenilo ispod desnog oka i da mu je taj deo naduven. Postavicu sliku pa ako mozete ili znate nesto vi pomognite.
Imam problem i kod kanarinke, oko kljuna kao da su perca pocela da opadaju, stvarno ne znam sta moze da bude.
Dva mlada sa muzijakom mi se nalaze i vecem kavezu, dok je zenka sama u kavezu u kome se legla.
Od skoro cuvam kanarince i ovo mi je prvi par i prvi mladi pa zato i ne znam bas sta da radim.

Slike:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/29/cimg1885r.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/713/cimg1883.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/46/cimg1880rl.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/17/cimg1879fr.jpg/

Prve dve slike su od kanarinke, a druge dve od mladog.
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyMon 13 May 2013, 22:30

slabo se vidi na slikama ali to crvenilo ispod oka moze biti svasta ali pokusaj sa hidrociklin mast da namazes
Назад на врх Go down
zeka89
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 05.04.2013
Age : 34
Локација : Jagodina - Novi Sad

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyMon 13 May 2013, 22:33

Hvala,
ajde videcu ako mogu da ubacim jos koju sliku. Zaboravio sam da napisem da mi je jedan odgajivac rekao da namazem i njemu i kanarinki hloramfenikol mast, sta mislite o tome?
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyMon 13 May 2013, 23:59

zeka89 ::
Pozdrav svima i molim za pomoc,
danas sam primetio kod mladog kanarinca koji ima skoro dva meseca da mu se pojavilo crvenilo ispod desnog oka i da mu je taj deo naduven. Postavicu sliku pa ako mozete ili znate nesto vi pomognite.
Imam problem i kod kanarinke, oko kljuna kao da su perca pocela da opadaju, stvarno ne znam sta moze da bude.
Dva mlada sa muzijakom mi se nalaze i vecem kavezu, dok je zenka sama u kavezu u kome se legla.
Od skoro cuvam kanarince i ovo mi je prvi par i prvi mladi pa zato i ne znam bas sta da radim.

Slike:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/29/cimg1885r.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/713/cimg1883.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/46/cimg1880rl.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/17/cimg1879fr.jpg/

Prve dve slike su od kanarinke, a druge dve od mladog.
Zenke znaju da se od hranjenja mladih "ofucaju" otpadne im perje oko kljuna i na guši. A malog je, moguce, ujeo komarac. Hloramfenikol ili hidrociklin. Sve u svemu ništa nije dramatično.
Назад на врх Go down
zeka89
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 05.04.2013
Age : 34
Локација : Jagodina - Novi Sad

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyTue 14 May 2013, 00:15

Hvala puno na odgovorima,
zenka je hranila 3 mlada iz druge ture do juce(do sedmog dana), ali je prestala i oni su uginuli. Mislio sam da je neka bolest kod kanarinke pa da nije i to uticalo na napustanje mladih. U svakom slucaju hvala na odgovoru. Probacu sa Hloramfenikol-om pa ce da vidimo sta ce biti.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyTue 14 May 2013, 01:29

Ofuca se zenka od hranjenja i cesanja zbog ujeda pipa, a sobzirom da je i gnezdo napustila uveren sam da je su pipe u pitanju. A muzjak mozda ima i bradavicu, namazi tom antibiotskom mascu svakako i proveri prisustvo pipa u tom napustenom gnezdu i na mestu gde se stajalice zakacene za zice.
Назад на врх Go down
zeka89
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 05.04.2013
Age : 34
Локација : Jagodina - Novi Sad

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyTue 14 May 2013, 10:48

Mladom sam krenuo da ispiram crvenilo kamilicom i da mazem Hloramfenikol mast.
Sto se tice pipe, upravo sam zavrsio proveravanje stajalica i napustenog gnezda, takodje sam i zenku pregledao, ali nisam video pipu. Zenka nije ustala iz gnezda pa da su mladi pocrkali, nego je samo prestala da ih hrani, a lezala je u gnezdu i kada sam izbacio mlade, a i nisam primetio da se mnogo cesa i cisti u tom predelu oko kljuna.
Sta mislite da li da pocnem i njoj da mazem hloramfenikol mast ili da pustim da se sama vrati u normalu ako je moguce?
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyTue 14 May 2013, 12:10

zeka89 ::
Mladom sam krenuo da ispiram crvenilo kamilicom i da mazem Hloramfenikol mast.
Sto se tice pipe, upravo sam zavrsio proveravanje stajalica i napustenog gnezda, takodje sam i zenku pregledao, ali nisam video pipu. Zenka nije ustala iz gnezda pa da su mladi pocrkali, nego je samo prestala da ih hrani, a lezala je u gnezdu i kada sam izbacio mlade, a i nisam primetio da se mnogo cesa i cisti u tom predelu oko kljuna.
Sta mislite da li da pocnem i njoj da mazem hloramfenikol mast ili da pustim da se sama vrati u normalu ako je moguce?
Nesto si ti cackao oko gnezda uzimao, cesto malce u ruke, premestao je ili je mnogo jaka hrana ili ili ili.. Moras sam zakljuciti.
Mada, ja sam sad, za prvomajske/uskrsnje praznike nosio dva legla sa po tri pileta od 7 i od 14 dana sa sobom ukupno 600 km, eno ih ko "pracke" najeli se Uskrsnjih jaja.
Zensko ti je cudo zna da bude nervozno, moras posmatrati ptice od izleganja do zrelosti i bice ti jasno kako izgleda dobra majka. Nemoj vise ove godine pariti ovu zenku. Dobri uslovi i bliskost sa zenkama dace ti veliko zadovoljstvo pri lezenju ptica. Strpljenja i vremena. Izbaci belance.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyTue 14 May 2013, 14:29

Belance je korisnije od zumanca, zumance je puno loseg holesterola. Cak ima i vise proteina u belancetu, nemojte da donosite pausalne zakljucke, molim vas.
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyTue 14 May 2013, 15:00

Zokbok988 ::
Belance je korisnije od zumanca, zumance je puno loseg holesterola. Cak ima i vise proteina u belancetu, nemojte da donosite pausalne zakljucke, molim vas.
Nije pausalno, vrlo striktno.
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyTue 14 May 2013, 15:13

Rilekson ::
Zokbok988 ::
Belance je korisnije od zumanca, zumance je puno loseg holesterola. Cak ima i vise proteina u belancetu, nemojte da donosite pausalne zakljucke, molim vas.
Nije pausalno, vrlo striktno.
Proteini se dele tako da nešto više ostaje u žumancu (16,8% : 10,5%). Svi ostali vriedni sastojci ostaju u žumancu pa belance nema ni vitamina ni minerala. belance> svarljivot, bakterije, alergen...
Назад на врх Go down
zeka89
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 05.04.2013
Age : 34
Локација : Jagodina - Novi Sad

Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima EmptyTue 14 May 2013, 18:13

Hvala na savetima,
male nisam uzimao u ruke niti dirao niti menjao mesto, zenka mi je delovala sasvim normalno nije bila uznemirena jedino ako je hrana bila jaka. Nastavicu sa terapiom pa ce valjda biti pobosljanja.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Pomoc oko problema sa kanarincima Empty
ПорукаНаслов: Re: Pomoc oko problema sa kanarincima   Pomoc oko problema sa kanarincima Empty

Назад на врх Go down
 
Pomoc oko problema sa kanarincima
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Rešavanje tekućih problema sa nadležnim ministarstvom itd
» Kanarinci boje - Melaninski kanarinci
» Guld amadine

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: