PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....

Go down 
+37
delux
kumca
ulicni hodac
milovan
Dzemal_sa
saša vr
belobradi
sasaznas
Danijelvr
alexandar
pticar nis
Rasko
IGOR 72
aleks
Dax BG
Luckyboy
Миланче
gost1
alann
bogdanik
Zika
Laza
ticar
Petar
Sokoly
milos0205
slavishab
Бане
sasha
Vlada Nish
ZOKICA
Vladan
Drle
Steva
BOCKA
DjordjeVet
Milan
41 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
АуторПорука
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 09 Sep 2009, 02:29

Ovo je sigurno dobro mesto bez obzira na uzak kadar.Ali mnogo je vaznije od dobrog mesta dobar loker.Za dobrog lokera nije nikakav problem da dovede divlju pticu i bukvalno na prozor stana ili kuce.Pa koliko sam ja ljudi znam da hvataju ptice na simsu prozora stana,klopka okacena na kavez a ti u sobi pijes ladno pivo i meracis .A da ne pricam ko ima dvoriste pa sa tri-cetiri klopke pokrije isto i ne mora da izlazi na livade i rizikuje susret sa dusmanima...... Smile
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 09 Sep 2009, 02:32

To je tacno dobar loker koji tokom dozivanja udara i u pesmu mora divlju pticu da dovede gde god bio taj loker postavljen.......... POZDRAV cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 09 Sep 2009, 02:47

Zika ::
Ovo je sigurno dobro mesto bez obzira na uzak kadar.Ali mnogo je vaznije od dobrog mesta dobar loker.Za dobrog lokera nije nikakav problem da dovede divlju pticu i bukvalno na prozor stana ili kuce.Pa koliko sam ja ljudi znam da hvataju ptice na simsu prozora stana,klopka okacena na kavez a ti u sobi pijes ladno pivo i meracis .A da ne pricam ko ima dvoriste pa sa tri-cetiri klopke pokrije isto i ne mora da izlazi na livade i rizikuje susret sa dusmanima...... Smile

taj sam, samo sto umesto piva pijem nesto drugo Smile
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 09 Sep 2009, 02:51

Pa dobro, ne mora uvek pivo, moze i po neki spricer.................. POZDRAV cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 09 Sep 2009, 03:13

ej ali taj osecaj kad ih vidis da se motaju oko kapana, sto bi rekao milan adrenalin, srce stane, udahnes duboko i ne trepces da ti ne cuju Smile
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySat 12 Sep 2009, 13:39

ala je ovaj naebo....
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySat 12 Sep 2009, 18:45

ovo meni lici samo na udes jer znam iz licnog iskustva, mada kako su me nesrazmerne povrede bilo mu je zestoko
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySun 13 Sep 2009, 02:49

Pa jos po neki praktican predlog ili savet kako hocete jer muka goni ljude da pronalaze najbolja resenja.Ovo je pre svega savet za hvatanje u polju putem lajbuka ali se odnosi na na sve druge vrste hvatanja,evo o cemu se radi;prilikom lova ptica poznato je da se koristi mamac-loker zavisno koju vrstu ptica hvatamo i koji je nasa ptica u kavezu na zemlji.E sad, jesen je kada je sezona hvatanja divljih ptica ali i sezona kada poljski misi koriste svaki trenutak da se spreme za dugu zimu stvaranjem zaliha zimnice od preostalih plodova ili zitarica preostalih posle vrsidbe.Ako kavez lezi na zemlji a obicno u njemu ima pticje hrane semenki mis ce se motati oko kaveza i velika mogucnost da ptica baci u strahu perje i onda nije vise u trendu za lokeraZato ja koristim u tu svrhu raklje prave raklje ciji jedan zasiljeni kraj ide u zemlju a na rakljasti deo okacim kavez koji je udaljen od zemlje oko bar 30 cmNa taj nacin smanjujem mogucnost plasenja ptice od strane glodara koji vrve po zemlji u potrazi za hranom..... Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySun 13 Sep 2009, 02:51

I da odgovorim Lazi kako je ovaj jadnicak raskupusan,pre bih rekao da mu se nije otvorio padobran a kako je preziveo treba da pita svog sveca zastitnika?
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySun 13 Sep 2009, 15:11

Zika ::
I da odgovorim Lazi kako je ovaj jadnicak raskupusan,pre bih rekao da mu se nije otvorio padobran a kako je preziveo treba da pita svog sveca zastitnika?

ma u jednom periodu zivota sam i ja bio ovakav pa mi je poznato Suspect
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySun 13 Sep 2009, 17:52

Sto se juznije ide u srbiji , redje se nalaze zimovke, ja ih licno u mom kraju nikad nisam video, a i ne vidim zasto bi dosle jer ovde bas nema hrana kojom se one hrane preko zime. Danijele, jel pomocu ribarskog stapa i drvcetom namazanim lepkom zakaceno na vrh stapa ? Mislim da je Pticar Nis pricao o toj tehnici, ali je meni neobicno da su te ptice toliko mirne u prirodi i ne plase se od coveka.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySun 13 Sep 2009, 18:42

Na Vlasini ih ima preko cele godine, gore se i gnezde.A ovde kod nas dolaze kad su veoma hladne zime i jedu jasen. Kad temperatura ume da padne i po petnaestak stepeni ispod nule,a sneg prekrije sve one dolaze na jasen i onako naduvene kao loptice kljucaju i vade seme iz onih kako ih mi zovemo, leptirica .Onda se slabo krecu i dosta su mirne verovatno zbog hladnoce, pa im je veoma lako prici malo duzim stapom na koji zakacimo drvce premazano lepkom, i samo ih taknemo.Na taj nacin se moze uhvatiti dosta ptica pogotovo ako nisu naplasene, jer kad dodju onda nastaje pravi maraton u lovu na njih, jer je drvored s jasenom veoma dug, cak nekoliko kilometra.
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySun 13 Sep 2009, 21:19

Cuo sam za tu foru sa stapom za pecanje i lepkom ali nikad nisam koristio a i video da neko lovi tako. Ja sam ih lovio visecom mrezom "letacom" - bice reci i o njoj uskoro - i to vrlo uspesno i nekoliko puta "poklapacom" na snegu.

Otisli smo malo u off... mozda mogu da nadjem par proslogodisnjih zimovki iz prirode za 40-50e.... ta je cena bila letos pa ako koga zanima, neka mi se javi, mogu da kontaktiram tog lika.
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySun 13 Sep 2009, 22:20

radi se o hvatanju stiglica ,mnogi koriste mreze
kaveze zamke.i ostalo ja sam to rijesio drugacij.Kupijo sam u
poljo-apoteci lepilo za mise,ovako to ide uzmes jednu tanju granu koja
ima mnogo malih grancica ,male grnancice namazes lepilom i podignes
malo visocije a ispod stavis lokera i ostalo ce da vidi sam.Umalo da
zaboravim poslije toga obavezno tu granu koju smo mazali polomiti i
zapaliti da se ne desava kad odete da se ptice slucajno uhvate i
uginu.OBAVEZNO TU GRANU SPALITI
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptySun 13 Sep 2009, 23:58

sasaznas ::
radi se o hvatanju stiglica ,mnogi koriste mreze
kaveze zamke.i ostalo ja sam to rijesio drugacij.Kupijo sam u
poljo-apoteci lepilo za mise,ovako to ide uzmes jednu tanju granu koja
ima mnogo malih grancica ,male grnancice namazes lepilom i podignes
malo visocije a ispod stavis lokera i ostalo ce da vidi sam.Umalo da
zaboravim poslije toga obavezno tu granu koju smo mazali polomiti i
zapaliti da se ne desava kad odete da se ptice slucajno uhvate i
uginu.OBAVEZNO TU GRANU SPALITI

procesljaj forum ima tema lov na lajbuk, cika Zika je tu majstor
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyMon 14 Sep 2009, 05:40

Ovo je veoma interesantna ideja. Tu se u stvari koristi već postojeća grana na mestu gde su ptice navikle da se hrane. Kad dodju njima ništa nije čudno jer sve izgleda kao i predhodnih dana.
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyTue 15 Sep 2009, 02:34

Kupio sam lepak, namazao drvca od vrbe i uhvatio sam prvog dana tri štiglića i to bez lokera. Postavio sam samo drvca na mesta gde sam video da sleću štiglići.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyTue 15 Sep 2009, 09:37

Kako je proslo odlepljivanje? Jel si sva tri zadrzao?
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyTue 15 Sep 2009, 14:49

Izbegavajte lepak u širokom luku, naravno ako je moguće samo.
Već je pričano ovde o tome, ne ubek ali u većini slučajeva.

Pozdrav cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyTue 15 Sep 2009, 15:37

I meni lično se hvatanje ptica lepkom uopšte nesvidja.Ima dosta mana u odnosu na druge sisteme.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyTue 15 Sep 2009, 19:14

Zasto na lovu na lepak ne gledate kao na pecanje udicom i stapom, adrenalin uzivanje, ako se nesto uhvati, tim bolje. A mreze su za masovno hvatanje, ima uzitka ali to nikad nece biti isto. Lepak je za one koji znaju kako sa ulepljenom pticom, a traume za pticu su podjednake!
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyTue 15 Sep 2009, 22:33

svaki sistem ima mane kao i ovaj na lepak,a sto se tice uljepljivanja nema bar kod mene ptica koja se zalijepi ostaje da visi naglavacke
i lako je odlijepiti
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyTue 15 Sep 2009, 23:52

Tu je mnogo bitno da je čovek pedantan. Kad se skida ptica obavezno se drži tako da su joj raširena krila i da ne dodiruje nogama stomak.


Последњи изменио Milan дана Thu 17 Sep 2009, 02:30. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyWed 16 Sep 2009, 23:47

Ovo je moje mesto jer ga vidim sa prozora Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 EmptyThu 17 Sep 2009, 00:00

Mozda i nase,ko zna nikad se nezna!
Назад на врх Go down
Sponsored content





Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 8 Empty

Назад на врх Go down
 
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....
Назад на врх 
Страна 8 of 12Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» HRANA za štiglića, konopljara...
» Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu
» Magelan cajzle

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE :: HVATANJE PTICA u realizaciji Srpske ornitološke federacije-
Скочи на: