PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane

Go down 
+22
Steva
web_dizajn
ogic
drazen
Rasko
alann
ticar
twins
onix
Furla
Karolina
slavishab
kumca
vasa
Gost
Milan
guld
gost1
Mica Vasic
grujo
Zokbok988
ZOKICA
26 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 11:21

Ako SOF ne zeli odgajivace FE kako je mogao da organizuje do sadasnje izlozbe u grupi H posto zvanicno do 2010 godine nije izvrsena legalizacija FE.
Sto znaci kada je u interesu dozvoljeno je kad ne odgovara nije.
SOF je iz saveza izbacio drustvo iz Crne Gore ,,Ribnica " sto mogu da potvrde odgajivaci iz toga drustva bez ikakvog objasnjenja jedini razlog koji je kasnije izasao na vidjelo mislili su da ce naslijediti clanstvo u C.O.M. sto im nije poslo za rukom.Posto SOF tvrdi da alke radi u Belgiju kako je moglo doci do greske u boji alke 2009 naspram svih ostalih drzava.Neko dobro izmislja price a na kraju ce se vidjeti.
Pozdrav svima !
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 12:13

Moraću da ponovim. Ili me niste razmeli ili to niste namerno hteli iz nekih meni nepoznatih razloga.
Udruzenje građana postaje legalno po važećem zakonu sa statusom pravnog lica činom upisa u regostar udruženja kod nadležne Agencije za privredene registre i izdavanjem uverenja- potvrde o obavljenoj registraciji. SAVEZ UDRURUŽENJA postaje legala po istoj proceduri. Ali da bi uopšte mogao da se podnese zahtev za registrciju SAVEZA UDRUŽENJA, savez mora biti OSNOVAN od srane registrovanih udruzenja na OSNIVAČKOJ SKUPŠTINI SAVEZA koja prilaže pri registraciji saveza društava ZAPISNIK sa osnivačke skupštine i STATUT saveza, koji se donosi na OSNIVAČKOJ SKUPŠTINI SAVEZA.
Zakon o udruženjima stupio je na snagu 22.07.2009 po objaljivanju u službenom glasniku. Počeo je da se primenjuje od 22.10.2009. Rok za preregistraciuj udruzenja od strane zaknodavca je 18 meseci. SAVEZ UDRUZENJA još nije formiran jer nije bilo OSNIVAČKE SKUPŠTINE SAVRZA.
Ne osporavam činemicu da do zakonskog roka koji je ostavljen za registraciju ili preregistraciju udruženja i formiranje saveza ima još 6 meseci. Računajte da je za taj posao već prošlo 12 meseci. U intresu je SVIH odgajivača i lubitelja ptica da taj posao bude okončan na vreme.
http://www.conf.org/com/fr/mondial/2009/PIACENZA2009_Catalogo.pdf
DRŽAVE ČLANICE C.O.M.-a:
Nazioni
AT Austria
BE Belgio
BU Bulgaria
CH Svizzera
CY Cipro
CZ Rep. Ceca
D Germania
ES Spagna
FR Francia
GB Gran Bretagna
GR Grecia
HU Ungheria
IE Irlanda
IT Italia
MT Malta
NL Olanda
PT Portogallo
SI Slovenia
SL Slovacchia
Preuzeto sa zvaničnog sajta C.O.M. a Nema SRBIJE Shocked
Zamolio bih one koji tvrde da je SOF članica COM- za ojašnjenje.
Meni je jasno. SOF nije legalan ni u Srbiji pa ne može biti ni u Evropi.
Re: ticar
Ako mi pokupe ove ptice nema veze, napraviću nove Laughing
Većina mojih ptica je prstenovana zatvorenim prstenom. Takve ptice se po našem važećem zakonu ne smeju pustiti u prirodu jer su izležene u zatočeništvu. I za one koje nemaju prsten imam dokaz o izlegagu u zatočeništvu putem foto dokumentacije.
Gospoda inspektori mogu da dođu, da porazgovaramo, da popiju neko piće i ako mi se dopadnu, dobiće po koju pticu. Laughing
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 12:54

Mico ti gledas spisak zemalja koje su ucestvovale na ovoj izlozbi u Piacenci prosle godine, ovde cak nema ni Hrvatske. Na pocetku teme sam ja stavio link sa spiskom svih clanica pa potrazi.
@alann , alke su do ove godine narucivane i izradivane u Srbiji mislim da je Subotica u pitanju. Ove godine jesu iz Belgije pa je i cena za EU, a i kvalitet ce biti znatno drugaciji!
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 13:09

Nije trebao da se resava tih ptica, bilo je dovoljno da se prikljuci drustvu koje takve pticare ceni, pomaze i koje se bori za legalizacuju tih ptica kao sto su njegove.
Zao mi je sto tako nesto nije mogao da ima u svom maticnom drustvu.

Don Miki priljatelju ajde objasni mi ovo?
Da li to znaci da ako sam clan udruzenja PPFE moje ptice i ja sa njima sam zasticen od odgovornosti za krsenje zakona sto se tice drzanja i odgajanja zasticenih vrsta ptica???

Sto se tice price SAMO PRSTENUJTE PTICE BICE ONE LEGALNE to sam cuo samo od vas, do sad su se alkice nabavljale samo po velicini a ne po tacno odredjenoj vrsti ptica svako ima i zna spisak na kojem stoji koja velicina prstena je za koju vrstu ptice, odgajivac sam bira velicinu i narucuje preko udruzenja bez konkretne specifikacije za koju pticu trazi poruceni prsten. Ja tu nevidim da udruzenje obmanjuje clanove nego je situacija obrnuta zar ne????

Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 13:58

Zokbok988 ::
Mico ti gledas spisak zemalja koje su ucestvovale na ovoj izlozbi u Piacenci prosle godine, ovde cak nema ni Hrvatske. Na pocetku teme sam ja stavio link sa spiskom svih clanica pa potrazi.
@alann , alke su do ove godine narucivane i izradivane u Srbiji mislim da je Subotica u pitanju. Ove godine jesu iz Belgije pa je i cena za EU, a i kvalitet ce biti znatno drugaciji!
Hvala Zokbok988 na odgovoru mozes li mi pruziti jos jedan odgovor da li je Srbija clanica C.O.M.-a
u poteklih 2008 i 2009 god. i 2010 god.
Назад на врх Go down
drazen
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 10.01.2010
Age : 47
Локација : Vladicin Han

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 14:04

2010 god. je na Svetskom prvenstvu sudio covek iz Srbije precednik Sof-a gospodin Kulic, pa vi sad sami procenite dal je Sof priznat od COM-a ili ne. Ovo je prosto da prostije nemoze biti,a pojedinci na svemu tome mogu biti samo zavidni...
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 14:06

Pojedincima izgleda ne vredi ni da se nacrtaju neke stvari da bi shvatili o čemu se radu. Već mi se smučilo čitajući razno razne nebuloze ovde i nagađanja od strane zastrašćenih pojedinaca. Po ko zna koji put ponavljam jedno te isto. Nemojte bre ljudi da razbijate glave i smarate se ovim problemom. Jednostavno okrenite postojeće telefone i za minut saznajte pravu istinu i to od jedinih ljudi koji vam mogu dati 100% pouzdana obaveštenja o svemu što vas zanima. A to je ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja i vetrinarsaka uprava Beograd.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 14:11

Tičar, bili su već u kontrolama i pokazana im je sva potrebna dokumentacija.

ONIX informacija je lično od predsednika SOF-a Slobodana Kulića a dobio sam je lično ja i predstavnici naše delegacije kad smo bili na sastanku kod njega.
Imam jedino podatke za društvo "GAJ" iz Niša da je pokušalo preregistraciju jer sam pomagao čoveku koji je pravio njihov statut. Tačno je da me je kontaktirao čovek iz Gaja i zamolio me da pomognem da naprave statut po novom zakonu.
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 14:18

drazen ::
2010 god. je na Svetskom prvenstvu sudio covek iz Srbije precednik Sof-a gospodin Kulic, pa vi sad sami procenite dal je Sof priznat od COM-a ili ne. Ovo je prosto da prostije nemoze biti,a pojedinci na svemu tome mogu biti samo zavidni...

Prijatelju svaka ti cast! Neka si im rekao! 2010 god. je na Svetskom prvenstvu sudio covek iz Srbije precednik Sof-a gospodin Kulic. Napisi samo da smo zbog toga sto je gospodin Kulic sudija primljeni u Evropsku uniju, severnoatlanski savez....

KAKVE BRE VEZE IMA GDE JE KULIC SUDIO I STA SA CLANSTVOM U C.O.M-u ojasni mi molim te!
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 14:32

Re: Zokbok988
Jestu na tom spisku države učesnice prošlogodišnje izložbe gde nema Srbije. Ali Sbije nema na tom spisku ni ove godine niti će je biti. Ni preprošle godine... i da ne nabrajam. Za takvo stanje u ptičarstvu Srbije odgovoni su ljudi koj su godinama-decenijama u SAVEZU. Link koji si postavio samo dokazuje žalosno stanje u ptičarstvu Srbije kroz dugi niz godina. Na tom linku koji pedstavlja istorijat pričarstva i postvljen je povodom jednog jubileja nalazi se drzava koje nema (YU ) savez koga nema(Savez organizacuje za zaštitu u odgoj ptica) ali su verovatno kroz tu ,,svetlu,, istoriju ptičarstva na ovim prostorima isti ljudu. Nepromenljivi. Bogomdani. Koji su ,,zaslužni,, za ovako ,,sjajno stanje,, pričarstva u Srbiji. Rezultat njihovog delovanja kroz dugi niz godina su i ove naše polemike kojima se kraj ne nazire.
Trebam li uopšte da se time bavimo ili da sve to ignorišemo i skupimo snagu na realizaciji jednog vaznog cilja-legalizaciji odgoja faune evrope.
Re: Rastko
Vazno je da ptice faune evrope koje su izležene u zatočeništvu budu obeležene zatvorenim prstenom. Zakonodavac je odlučio da se takve ptice smatraju kao da su obeležene po važećem zakonu o obeležavanju faune evrope. Što odobravam i pozdravljam. Time se nagrađuje naš dosadašnji trid oko odgoja faune evrope.
Члан 41. (citat)
Примерци заштићених животиња из члана 18. става 1. који су обележени пре
ступања на снагу овог правилника затвореним ножним прстеном или микрочипом
сматрају се обележеним у складу с одредбама овог правилника.

Kao što znate neprstenovane ptice biće obeležene otvorenim prstenom. To je predlog našeg udruženja koji je prihvaćen od strane Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja. Odluka je veoma ispravna i ide pre svega u prilog pticama koje su dugo godina u zatočeništvu. Suprotna odluka zakonodavca napravila bi veliki problem i pticama i nama.
Interesantno je da smo puno više razimevanja i dobre saradnje ostvarili sa nadležnim Ministarstvom nega sa nekim kolegama ptičarima. To puno govori o mentalitetu ljudi na ovim prostorima.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 14:36

Rasko ::

Don Miki priljatelju ajde objasni mi ovo?
Da li to znaci da ako sam clan udruzenja PPFE moje ptice i ja sa njima sam zasticen od odgovornosti za krsenje zakona sto se tice drzanja i odgajanja zasticenih vrsta ptica???

Sto se tice price SAMO PRSTENUJTE PTICE BICE ONE LEGALNE to sam cuo samo od vas, do sad su se alkice nabavljale samo po velicini a ne po tacno odredjenoj vrsti ptica svako ima i zna spisak na kojem stoji koja velicina prstena je za koju vrstu ptice, odgajivac sam bira velicinu i narucuje preko udruzenja bez konkretne specifikacije za koju pticu trazi poruceni prsten. Ja tu nevidim da udruzenje obmanjuje clanove nego je situacija obrnuta zar ne????

Rasko ne mogu da verujem da si i ti počeo da izmišljaš stvari. bar za tebe sam mislio da si pročitao sve što je napisano na forumu. Za ONIX-a se vidi da je u sve ovo upao kao padobranac neupućen i da nije upoznat sa zakonima i dešavanjima ali ti prijatelju bi morao sve da znaš.

AKO SI ČLAN UDRUŽENJA PPFE nisi zaštićen od kršenja zakona već ti je omogućeno da se baviš svojim hobijem u skladu sa zakonom, odnosno MI svojim aktivnostima pomažemo ljudima da poštuju zakon i rade po zakonu a samim tim ih i štitimo jer ne krše zakon. Eto , kontrole su to i pokazale.

Što se prstenovanja tiče najumanje 1000 puta je na ovom istom forumu napisano da prstenovi nemaju nikakve veze sa legalizacijom i legalnim odgojem. Sasvim je sve jedno da li je ptica prstenovana ili nije, čak i u obaveštenju o naručivanju alkica stoji napomena DA LJUDI NE PRSTENUJU FE itd... to obaveštenje je išlo i javno preko medija , novina pa čak je objavljeno i na profilu ministarstva životne sredine i prostornog planiranja tako da mi nije jasno iz kog razloga si počeo da LAŽEŠ. Da prijatelju to je najblaža reč koju mogu da upotrebim onako zvanično pod punom odgovornošću, a ako smatraš da grešim tuži me.
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 15:12

mića ::
Moraću da ponovim. Ili me niste razmeli ili to niste namerno hteli iz nekih meni nepoznatih razloga.
Udruzenje građana postaje legalno po važećem zakonu sa statusom pravnog lica činom upisa u regostar udruženja kod nadležne Agencije za privredene registre i izdavanjem uverenja- potvrde o obavljenoj registraciji. SAVEZ UDRURUŽENJA postaje legala po istoj proceduri. Ali da bi uopšte mogao da se podnese zahtev za registrciju SAVEZA UDRUŽENJA, savez mora biti OSNOVAN od srane registrovanih udruzenja na OSNIVAČKOJ SKUPŠTINI SAVEZA koja prilaže pri registraciji saveza društava ZAPISNIK sa osnivačke skupštine i STATUT saveza, koji se donosi na OSNIVAČKOJ SKUPŠTINI SAVEZA.
Zakon o udruženjima stupio je na snagu 22.07.2009 po objaljivanju u službenom glasniku. Počeo je da se primenjuje od 22.10.2009. Rok za preregistraciuj udruzenja od strane zaknodavca je 18 meseci. SAVEZ UDRUZENJA još nije formiran jer nije bilo OSNIVAČKE SKUPŠTINE SAVRZA.
Ne osporavam činemicu da do zakonskog roka koji je ostavljen za registraciju ili preregistraciju udruženja i formiranje saveza ima još 6 meseci. Računajte da je za taj posao već prošlo 12 meseci. U intresu je SVIH odgajivača i lubitelja ptica da taj posao bude okončan na vreme.
http://www.conf.org/com/fr/mondial/2009/PIACENZA2009_Catalogo.pdf
DRŽAVE ČLANICE C.O.M.-a:
Nazioni
AT Austria
BE Belgio
BU Bulgaria
CH Svizzera
CY Cipro
CZ Rep. Ceca
D Germania
ES Spagna
FR Francia
GB Gran Bretagna
GR Grecia
HU Ungheria
IE Irlanda
IT Italia
MT Malta
NL Olanda
PT Portogallo
SI Slovenia
SL Slovacchia
Preuzeto sa zvaničnog sajta C.O.M. a Nema SRBIJE Shocked
Zamolio bih one koji tvrde da je SOF članica COM- za ojašnjenje.
Meni je jasno. SOF nije legalan ni u Srbiji pa ne može biti ni u Evropi.
Re: ticar
Ako mi pokupe ove ptice nema veze, napraviću nove Laughing
Većina mojih ptica je prstenovana zatvorenim prstenom. Takve ptice se po našem važećem zakonu ne smeju pustiti u prirodu jer su izležene u zatočeništvu. I za one koje nemaju prsten imam dokaz o izlegagu u zatočeništvu putem foto dokumentacije.
Gospoda inspektori mogu da dođu, da porazgovaramo, da popiju neko piće i ako mi se dopadnu, dobiće po koju pticu. Laughing


Postovanje gospodine Mico, ponovicu opet ono sto sam rekao , gledao sam vase slike i tekstove koje ste pisali, to je za postovanje, ali vas opet upozoravam i molim, kad vec nesto hocete da napistee i da obelodanite , proverite to sto ste hteli da napisete, jer trule informacije i netacne vas ne vode nigde, i shvatice ljudi da pricate kako vam padne a da niste sigurni u to i odajete utisak neozbiljnog coveka.
Srbija je clan COM-a, svidelo se to vama ili ne, naravno da cete dobiti odgovor o tome.... Predsednik SOF-a je prosle godine odsudio svoje peto svestko prvenstvo to vam je jedan znak da se Srbija ceni postuje i voli u svetu , iako vam i to ne odgovara ja ne znam na to sta vise d avam akzem, svake godine COM salje pozive i novele namam , to se prevodi i stampa u AVIFAUNI, tako da, toliko o tome da SOF, nije priznat, i jos jednom vam ponavljam , coveku vaseg ranga ovakvi tekstovi ne stoje, ne sluze vam na casat i ne ulaze u prilog.
Evo sajta gde se vidi ko je clan COM-a i tu je Srbija, predstavnik gospodin Slobodan Kulic, sa adresom stanovanja, zvanicni posaci COM-a..
http://www.conf.org/com/fr/structure/paises/index.html

Sada bi vam molio gosn Mico da vi meni dogovorite na predhodna pitanja , odakle vama one neproverene i netacne informacije, za preregistraciju, i to da SOF nije clan Com-a itd itd itd...... Question Question Question Question
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 15:25

Alo, Onix! Jesi ti toliko nepismen da stvarno ne vidiš da tamo lepo piše SCG ( Srbija i Crna Gora), a i vrapci znaju da to više ne postoji. Ne samo da ne postoji taj savez ptičara koji ti pominješ nego ni ta država ne postoji.
I ne talasaj više ko Boga te molim, jer ne da ne barataš činjenicama nego si počeo i da ispadaš smešan.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 15:30

žao mi je što nema više ljudi kao što je ONIX, bar ne moramo da plaćamo reklame Smile
Mogu samo da se zahvalim SOF-u što nas uporno besplatno reklamira pa nam je članstvo svakoga dana sve veće.
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 15:51

Milane ja nista ne izmisljam, pogledaj sta je Don Miki napisao ja iz onoga sto je on napisao izvodim zakljucak da samo ako se uclanim u PPFE postajem legalan i nemoram da se bijim za moje ptice, drugo i gospodin Mica iznosi cinjenicu da svaka ptica izlezena u kavezu mora biti prstenovana zatvorenim prstenom sad ako je neko prstenovao stiglica prstenom SOF-a ili prstenom PPFE ili prstenom nekog treceg saveza u cemu je razlika, zasto govoris da tim cinom SOF obmanjeje clanove iako od njih nije ni zatrazio obrazlozenje za koje ptice su trebovali prsten velicine 2.7 isto tako neko moze da kaze da i ti obmanjujes i lazes svoje clanove i navodis ih na zabludu da ptice koje budu prstenovali vasim prstenjem one postaju legalne!
Drage kolege pticari treba vise da se okrenete odgoju ptica, da tezite sto vecem broju potomstva sad kojim prstenom je to potomstvo prstenovano to nije bitno, bitno je da taj prsten bude zatvoren ugledaj te se na gospodina Micu i njegov rad.
Dokle god se bude gledalo ko sta laze ko koga obmanjuje tu leba nema i ove svadje ne donose nikakav plus odgajivacima
Da te tuzim nemam zasto a i da imam nebi to nikad uradio
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 15:58

SAŠA ::
Alo, Onix! Jesi ti toliko nepismen da stvarno ne vidiš da tamo lepo piše SCG ( Srbija i Crna Gora), a i vrapci znaju da to više ne postoji. Ne samo da ne postoji taj savez ptičara koji ti pominješ nego ni ta država ne postoji.
I ne talasaj više ko Boga te molim, jer ne da ne barataš činjenicama nego si počeo i da ispadaš smešan.


Alooooo urednice, oladi malo... Tebe niko spomenuo nije.
Smesan si sam, i zamolio bi te da budes malo kuluturniji, kako te nije sramota.. A sto se cinejnica tice, bolje se preipitaj sta si do sada rekao i napisao, smeje ti se nacija alo breeee...
Sto s etice ovoga, zna se da je Srbija sve nasledila, tako i clanstvo, tako je i nas predsednik Slobodan Kulic tu glavni baja, svidelo s eto vama ili ne, niej tamo vasa adresa nego njegova, a ispao si smesan kada si rekao da ne postoji...
Ajd sada mi pojasni molim te , prosvetli sve ove divne ljude, kako je moguce da zovnu gospodina Kulica da sudi svetsko prvenstvo po peti put, a mi en postojimo????
Koga ti pokusavas da naucis... Ocekujem odgovor.
Hvala unapred.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 16:02

Poenta je u tome što ptice ne mora da budu obeležene, mića je to napisao, a prihvatiće i obeležene ptica samo zahvaljujući našoj reakciji kod ministarstva i našim predlozima koje smo predali. Nismo reagovali na to mogli bi ljudi da legalizuju samo ptice iz uvoza ili ptice koje nemaju prstene tako je bilo napisano u predlogu pravilnika. Eto , negde na temi imaš i prvi predlog ptravilnika, naše sugestije pa odmah nakon toga i drugi pravilnik iz kog se to vidi.

ONIX ovde si na žalost samo ti smešan jer pričaš stvari koje ne samo da nemaju logike nego su već više puta i objašnjene ovde. Moja preporuka tije da malo više study
Zbog takvih koji ništa ne čitaju ili ih mrzi da pitaju bilo šta došli smo u situaciju u kojoj smo sada.
Ako te mrzi da čitaš, zovi ministarstva pa pitaj stručne ljude.

Meni lično je sve ovo interesantno, prosto ne mogu da verujem da niko iz tog SOF-a do sad nije supoio hrabrosti da imenom i prezimenom stane iza svojih reči. Nije to situacija samo ovde, eto i na Južnim vestima i svim ostalim stranicama gde su se javljali krili su se iza nekih nikova i svaki put kad smo zatražili da se predstave bežali su u mišju rupu. kad smo već kod mišje rupe, i izložbe su počeli da održavaju po mišjim rupama i podrumima, to nikako ne priliči jednoj jakoj i legalnoj organizaciji.


Последњи изменио Milan дана Wed 27 Oct 2010, 16:09. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 16:07

Milan ::
Poenta je u tome što ptice ne mora da budu obeležene, mića je to napisao, a prihvatiće i obeležene ptica samo zahvaljujući našoj reakciji kod ministarstva i našim predlozima koje smo predali. Nismo reagovali na to mogli bi ljudi da legalizuju samo ptice iz uvoza ili ptice koje nemaju prstene tako je bilo napisano u predlogu pravilnika. Eto , negde na temi imaš i prvi predlog ptravilnika, naše sugestije pa odmah nakon toga i drugi pravilnik iz kog se to vidi.


Jel ste poslali vi to ministarstvu , zvanicno, s avasim predlozima, pecatom i potpisom i dobili zvanicni odgovor ???
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 16:10

E ovako, Onix, ili već kako se zoveš. Pošto si i dalje ubeđen da si samo ti u pravu i ne vrede ti ni očigledne činjenice, ja te ovde javno pozivam na jedan otvoreni TV duel na ovu temu. Kako vidim ti sebe smatraš kompetentnim za tekuću problematiku pa daj da to podelimo sa javnošću. Sve oko organizovanja TV termina prepusti meni i ako hoćeš možeš da povedeš i još jednog svog istomišljenika ili već koga ti hoćeš. Dovoljno je da ovde javno daš svoju saglasnost i pristaneš na jednu ovakvu otvorenu, kontakt TV emisiju, a o svim ostalim detaljima ću te takođe javno, ovde obavestiti.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 16:13

onix ::
Milan ::
Poenta je u tome što ptice ne mora da budu obeležene, mića je to napisao, a prihvatiće i obeležene ptica samo zahvaljujući našoj reakciji kod ministarstva i našim predlozima koje smo predali. Nismo reagovali na to mogli bi ljudi da legalizuju samo ptice iz uvoza ili ptice koje nemaju prstene tako je bilo napisano u predlogu pravilnika. Eto , negde na temi imaš i prvi predlog ptravilnika, naše sugestije pa odmah nakon toga i drugi pravilnik iz kog se to vidi.


Jel ste poslali vi to ministarstvu , zvanicno, s avasim predlozima, pecatom i potpisom i dobili zvanicni odgovor ???
Da, i o tome sve piše na istom ovom forumu. javno se vide naši predlozi i sve ostalo. čak je sve upućeno nakon završetka i ministru Oliveru Duliću, overeno svim pečatima i štambiljima pa je još i potvrdjeno zapisnikom inspektora. Smile
A kome i šta je SOF pisao i koje je predloge dao, e to niko nikad nije video niti će da vidi Smile
Ako te interesuje dodji pokazaću ti lično.
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 16:15

Milan ::
onix ::
Milan ::
Poenta je u tome što ptice ne mora da budu obeležene, mića je to napisao, a prihvatiće i obeležene ptica samo zahvaljujući našoj reakciji kod ministarstva i našim predlozima koje smo predali. Nismo reagovali na to mogli bi ljudi da legalizuju samo ptice iz uvoza ili ptice koje nemaju prstene tako je bilo napisano u predlogu pravilnika. Eto , negde na temi imaš i prvi predlog ptravilnika, naše sugestije pa odmah nakon toga i drugi pravilnik iz kog se to vidi.


Jel ste poslali vi to ministarstvu , zvanicno, s avasim predlozima, pecatom i potpisom i dobili zvanicni odgovor ???
Da, i o tome sve piše na istom ovom forumu. javno se vide naši predlozi i sve ostalo. čak je sve upućeno nakon završetka i ministru Oliveru Duliću, overeno svim pečatima i štambiljima pa je još i potvrdjeno zapisnikom inspektora. Smile
A kome i šta je SOF pisao i koje je predloge dao, e to niko nikad nije video niti će da vidi Smile
Ako te interesuje dodji pokazaću ti lično.


Ajd stavi d avidimo ovde na forumu, ono sto je SOf pisao, je vidljivo u akonu, kad sve bude , ministarstvo ce reci, saradnik ministarstvima je SOF, i to je to, vas predlog ni jedan nisam video, ni ja ni bilo ko.
Jel ste imali neki sastanak sa ljudima iz ministarstva , kad i gde??
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 16:19

SAŠA ::
E ovako, Onix, ili već kako se zoveš. Pošto si i dalje ubeđen da si samo ti u pravu i ne vrede ti ni očigledne činjenice, ja te ovde javno pozivam na jedan otvoreni TV duel na ovu temu. Kako vidim ti sebe smatraš kompetentnim za tekuću problematiku pa daj da to podelimo sa javnošću. Sve oko organizovanja TV termina prepusti meni i ako hoćeš možeš da povedeš i još jednog svog istomišljenika ili već koga ti hoćeš. Dovoljno je da ovde javno daš svoju saglasnost i pristaneš na jednu ovakvu otvorenu, kontakt TV emisiju, a o svim ostalim detaljima ću te takođe javno, ovde obavestiti.



Eeeee, ovo je vec drugi padez, vidis kako se moze da s ebude fin... Na taj tv duel pristajem, radnim danima sam slobodan utorkom i cetvrtkom posle 15 h, tako d ataj termin dolzi u obzir pa d avidimo sta to imate javno da kazete narodu, potkrepljneo cinjenicama, dokazima i terminima koji se uklapaju u sve ovo, dok narod gleda. Ovde javno obavestavam da pristajem na emisiju, samo moram znati desetak dana ranije tacan termin da ne biz akazao nesto drugo. Ne treba mi niko, sma sam dovoljan da se sve vidi i raspozna..

Sada mi samo jos recite gosn SASA, da li ste vi bili nekad clan SOF-a, zasto ste napustili SOF, i uclanili se u PPFE, i da li ste nekad izlagali na nekoj izlozbi i kojoj ?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 16:27

Hhihihihih, opet neistina, u zakonu se vide samo naši predlozi, imaš predloge zvanično objavljene pa imaš posle mesec dana i objavljen novi pravilnik. E , nije mi bilo teško pa sam za one koji ne vole da čitaju čak i boldovao promenjene članove na naš zahtev.

Što se sastanaka tiče bilo ih je koliko hoćeš, čak je jedan bio i sa pomoćnikom ministra u Pirotu, eto imaš slike i obaveštenja pa čitaj koliko hoćeš ali tu činjenicu nikako nećete moći da izmenite jer ste LAGALI ljude 5 godina kao što ih i sad lažete.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 16:29

Rasko ::
Nije trebao da se resava tih ptica, bilo je dovoljno da se prikljuci drustvu koje takve pticare ceni, pomaze i koje se bori za legalizacuju tih ptica kao sto su njegove.
Zao mi je sto tako nesto nije mogao da ima u svom maticnom drustvu.

Don Miki priljatelju ajde objasni mi ovo?
Da li to znaci da ako sam clan udruzenja PPFE moje ptice i ja sa njima sam zasticen od odgovornosti za krsenje zakona sto se tice drzanja i odgajanja zasticenih vrsta ptica???

Sto se tice price SAMO PRSTENUJTE PTICE BICE ONE LEGALNE to sam cuo samo od vas, do sad su se alkice nabavljale samo po velicini a ne po tacno odredjenoj vrsti ptica svako ima i zna spisak na kojem stoji koja velicina prstena je za koju vrstu ptice, odgajivac sam bira velicinu i narucuje preko udruzenja bez konkretne specifikacije za koju pticu trazi poruceni prsten. Ja tu nevidim da udruzenje obmanjuje clanove nego je situacija obrnuta zar ne????


Vidi ovako ti ocigledno ne shvatas ili ne zelis da shvatis ono sto sam napisao i onda pokusavas da iz konteksta izvuces delove teksta i pogresno ih predstavis
jer protiv istine koje sam izneo nije se lako boriti ukoliko se ne sluzi nekim takvim radnjama.

Ono sto sam napisao je toliko jasno da ne vredi pokusavati da se izkarikira.
Neznam kako si ti shvatio iz mog teksta da je bilo koji clan PPFE. zastican od odgovornosti ako na bilo koji nacin krsi zakon?
Jasno pise da je takav pticar dobrodosao u nase udruzenje i da nije trebao da se resava ptica jer on nije prekrsio zakon time sto vec sedam godina izleze ptice.
Mica je vec napisao pa i stavio clan zakona koji takve ptice ne tretira kao divlje i dozvoljava njihovu legalizaciju.
Problem je u tome sto u svom drustvu za tako nesto covek nije imao podrsku i pravnu zastitu cak nije ni bio verovatno upoznat sa ovim zakonom jer da jeste nebi se resavao ptica. E tu zastitu, pomoc i podrsku bi dobio u nasem udruzenju i nikako nebi morao da se resava ptica, naprotiv bio bi tretiran kao cenjeni pticar koji je uspeo i uradio ono sto vecina nije u smislu domestifikacije FE. kao sto se ceni npr. gospodin Mica koji ima tretman ``doktora FE.``naravno iskljucivo zbog svojih zasluga a nebi bio odbacen i ostavljen od strane maticnog drustva da se sam bori za svoja prava i da prima bilo kakve pretnje, vec bi dobio adekvatnu pravnu pomoc i bio upoznat sa svim zakonima koji ga ne karakterisu kao prestupnika.
E tu je bio njegov problem sto takvu pomoc i zastitu nije imao.

Sto se tice tvog razmisljanja da drustva nisu obmanjivala clanove nego clanovi drustva tu jako gresis jer verovatno nisi procitao ono sto sam ranije pisao i sto ako zelis mogu da ti dokazem da su ta drustva davala clanske karte clanovima gde pise da su odgajivaci PPFE. i za takve ptice im davali alke i govorila im da su legalni tako da su vrlo dobro ta drustva znala za koje ptice dele alke 2,7 i zato je glupo sada tvrditi da su to pticari radili na svoju ruku i oni obmanjivali drustva.
Ali ja razumem zelju drustava da se sada ograde od svega toga samo me boli sto to rade preko grbace odgajivaca koji su ostavljeni na cedilu, pa sada tvrde kao sto ti i kazes da su odgajivaci samo narucivali alke po dimenzijama a drustva nisu znala za koje ptice, sto nikako nije tacno.

Jos jednom ponavljam svoj poziv doticnom odgajivacu da nam se prikljuci i obecavam mu da ce biti siguran i da nece imati problema sa zakonom zbog svojih ptica, ne zato sto su nasi clanovi oslobodjeni odgovornosti vec zato sto on nije prestupnik a mi ce mo mu pomoci da to i pokaze, i pruziti mu svu pomoc i zastitu.

pozdrav.
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 EmptyWed 27 Oct 2010, 16:32

Milan ::
Hhihihihih, opet neistina, u zakonu se vide samo naši predlozi, imaš predloge zvanično objavljene pa imaš posle mesec dana i objavljen novi pravilnik. E , nije mi bilo teško pa sam za one koji ne vole da čitaju čak i boldovao promenjene članove na naš zahtev.

Što se sastanaka tiče bilo ih je koliko hoćeš, čak je jedan bio i sa pomoćnikom ministra u Pirotu, eto imaš slike i obaveštenja pa čitaj koliko hoćeš ali tu činjenicu nikako nećete moći da izmenite jer ste LAGALI ljude 5 godina kao što ih i sad lažete.


Ma sve ti ja verujem, nego daj da vidimo to napismeno, taj stambilj i ostalo??
Lako je kopirati zakon, boldovti i reci evo ovo smo mi predlozili a oni usvojili, ako treba da s esmejemo, smejacemos e kikikikikiki, nije problem, a sto s elaganja tice, cekam da vidim ono o nelegalnosti sto si izjavio napismeno i onih 40 krivicnih prijava.... Laughing
Назад на врх Go down
Sponsored content





SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane
Назад на врх 
Страна 4 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE-
Скочи на: