PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Pesma štiglića - Page 13 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Pesma štiglića - Page 13 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Pesma štiglića - Page 13 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Pesma štiglića - Page 13 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Pesma štiglića - Page 13 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Pesma štiglića - Page 13 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Pesma štiglića - Page 13 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Pesma štiglića - Page 13 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Pesma štiglića - Page 13 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Pesma štiglića - Page 13 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Pesma štiglića - Page 13 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Pesma štiglića - Page 13 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Pesma štiglića - Page 13 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Pesma štiglića - Page 13 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Pesma štiglića - Page 13 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Pesma štiglića - Page 13 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Pesma štiglića

Go down 
+74
ĐEKO
žako
koce split
sphone
raskokat
carduel
Uros/Zavisa
dalibor vasic
bric bric
gost1
pedjacure
refa95
korbach
Toni Mk
ogic
dix1
hollandija
popicaBL
vrscanin
andrija 003
boris
voja_ilic
Andrija97
Luka Perica
cajzla
gursuz
NebojsaB
jigor
slavishab
Steva
Timbrado
malaksalo
zoranV
Ivan Z
gasa ns
Furla
backo
Dax BG
Gost
aleks
vucjanacc
lujo
dzordz82
diskus
Ad3l
zoran ptice pjevice
salee
Zokbok988
franc92
delux
Mica Vasic
drakceJA
vani
tefik1
zorule77
Danijelvr
Zika
belobradi
sestoperac
bogdanik
ibro
Бане
Laza
alann
BOCKA
ticar
ZOKICA
batostanisic
stiglic
saso78
DjordjeVet
Drle
Luckyboy
Milan
78 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Next
АуторПорука
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyThu 30 Sep 2010, 01:45

mića ::

Bogatstvo i raznovrsnost tonova su najveca vrednost kostine pesme.


cheers
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 04 Oct 2010, 13:58

narode, je li iko čuo pjev Žvatički, to je blizu Mostara, ili da je čuo štiglića sa dugim blicerom mostarskog pjeva? E to su štiglići, samo Mostarski uzgajivljači su šktri, pohlepni, ljubomorni, i ne daju drugima da snime njihov pjev, ali je melem za čuti, cijena im se keće i do 500KM (jače od 250 EVRA) ali su to izleženi u kavezu (voljeri) i naučeni da po čitav dan pjevaju, to je neviđeno! Žao mi je što ni ja nemam taj pjev kao i što nema pravih na internetu, da vam pokažem Sad
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 04 Oct 2010, 14:01

evo jednog od njih, imam ja sličnog ovome, ali su ovi ostali u puno boljem stanju
https://www.youtube.com/watch?v=txrMnhiG4K0
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 11 Oct 2010, 13:50

Da ozivimo malo temu o pesmi stiglica:
Pesma štiglića - Page 13 20612423
Kad popiju malo vina veseliji su i bolje pevaju.
Pesma štiglića - Page 13 92171397
U stvari ovo je tanak spricer. Inace vino je domace.
Pesma štiglića - Page 13 21185061
Od cistog vina poremete i ispreturaju ture u pesmi.
Pesma štiglića - Page 13 24283322
Za dobru pesmu preporucijem odnos vino:voda=1:4
Pesma štiglića - Page 13 56722429
Ko malo pretera sa picem upadne u spricer.
Pesma štiglića - Page 13 84932869
Ali ne mari nije duboko.
Ako se unese malo humora i najtezi problemi se lakse resavaju.



Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 11 Oct 2010, 14:17

daješ im vina, i to prvi put čujem Exclamation Question pokušat ću i ja
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 11 Oct 2010, 15:57

Jel ovo roze vino? Koja je ovo ptica na poslednjoj slici? Jel ovo staro vino ili ovogodisnje slatko?
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 11 Oct 2010, 16:17

i ja se pitam Exclamation Question
Назад на врх Go down
gursuz
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 30.06.2010

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 11 Oct 2010, 19:18

Mico, da nije ovo mozda hipergaman u vodi za pice i kupanje? Question Question Question
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 11 Oct 2010, 20:24

I ja mislim da je hipermangan Smile
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 11 Oct 2010, 21:39

Kada treba da se raspravlja o pesmi stiglica nikog nema na temi Surprised Exclamation Question
Cim se vino pomene odmah se javljate Laughing
Zar nisam predlozio da svako postavi po jedan klip sa pesmom stiglica i da komenatrise pesmu. Tako bi dosli do onoga sta se vecini svidja u pesmi stiglica a sta ne. To je pocetak ka standardizaciji pesme stiglica. Tema je lepo krenula i stala. Ne mozete ocekivati da sav posao oko standardizacije obavi nekoliko ljudi. Samo ako se svi ukljuce u problematiku standardizacije moze se doci do rezultata.
Ova ptica koja se kupa je Strnadica crnogla (Emberizida Cirlus)
Dobro je povremeno davati slab rastvor hipermangana u vodi pticama jer ima antimikrobna svojstva. Neki tvrda da moze pojacatri intenzitet crvene boje kod ptica koje u perju imaju crveni faktor. To nije dokazano.
Ipak u ovoj vodi nije hipermangan. Ako vam otkrijem sve ,,tajne,, odgoja faune evrope vise Vam necu biti interesantan. Ako budete znali sve sto ja znam o odgoju faune evropo svi ce te postati bolji odgajivaci od mene jer ste mladji. Druzicemo se mi jos puno godina (nadam se). Svo znanje koje imam o pticama podelcu sa Vama. Ali jos nije vrema za svo znanje.
Назад на врх Go down
gursuz
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 30.06.2010

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 11 Oct 2010, 22:41

Mico da nije neka vrsza karotina za crvene pticesta krijes koje kakve tajne starh te je da ne izgubis znanje ili sta?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyMon 11 Oct 2010, 23:30

EEEEE prijatelju Smile

CVEKLA:)
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 12 Oct 2010, 09:18

Milan ::
EEEEE prijatelju Smile

CVEKLA:)
B R A V O MILANE cheers cheers cheers
Ipak u tebi cuci neki mali genije Laughing
Cvekla sum skoro poceo da dajem. Kao prirodna hrana-napitak treba da je potpuno neskodljiva za ptice. Ima jos dosta dilema u vezi sa cvekolm. Koliko dugo davati Question
U kojoj koncentraciji Question Kada je davati Question Jer ako se pretera cak i najlekovitija prirodna supstanca postaje stetna. Da li je davati samostalno u vodi li kombinovati sa drugim prirodnim supstancama? Za sve ove odgovore potrebno je vreme da bi se izvuli korisni zakljucci.
Ali odosmo od teme samo zbog vase radoznalosti.
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 12 Oct 2010, 09:53

hahahahah Milane Milane, kopkaolo me da li je cvekla u pitanju, pa nisam smio reći, ja svojima odavno dajem, već 3-4 godine, neki je vole, a neki ne, u početku su se čak i plašile od nje Very Happy ali su se privikli, ali što ti kažeš odosmo daleko od teme, ja bih rado raspravljao o pjesmi štiglića da znam i da se razumjem dovoljno u "note i tonove", ali nisam toliko dovoljno stručan da bih išta komentarisao, samo znam to da volim pjesmu štiglića koja je što duža i glasnija, ali je to sasvim rijetko, imao sam 4 komada takva i toliko su stari bili, da su uginuli, a nemogu više nabavit takav pjev Sad niti ga igdje mogu čuti, poznati mostarski pjevači - bliceri
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 12 Oct 2010, 20:18

Jasam bio ubedjen da je brusnica Question mada ja mojim pticama dajem brusnicu.Mada isto dajem i vatreni grm i jerebiku sok.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 12 Oct 2010, 20:28

mića ::
Milan ::
EEEEE prijatelju Smile

CVEKLA:)
B R A V O MILANE cheers cheers cheers
Ipak u tebi cuci neki mali genije Laughing
Cvekla sum skoro poceo da dajem. Kao prirodna hrana-napitak treba da je potpuno neskodljiva za ptice. Ima jos dosta dilema u vezi sa cvekolm. Koliko dugo davati Question
U kojoj koncentraciji Question Kada je davati Question Jer ako se pretera cak i najlekovitija prirodna supstanca postaje stetna. Da li je davati samostalno u vodi li kombinovati sa drugim prirodnim supstancama? Za sve ove odgovore potrebno je vreme da bi se izvuli korisni zakljucci.
Ali odosmo od teme samo zbog vase radoznalosti.

Niko ne mora biti genije da bi shvatio ove stvari. I najgluplji čovek na svetu koji pročita ovih dvadeset hiljada pametnih tekstova mora nešto da nauči. Problem je što mnogi pametuju a ne čitaju ništa nadam se da je to ovaj forum promenio. Garantujem da će svako ko sedne i pročita ceo ovaj forum postati majstor za odgoj. Ljudi samo čitajte i delite svoje znanje sa drugima. Za kraj jedna narodna umotvorina

"Pametan čovek i od budale nešto nauči" Smile
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 12 Oct 2010, 20:55

da baš tako Wink i ja sam dosta naučio sa ovog foruma, hvala svima Very Happy
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 12 Oct 2010, 20:57

diskus ::
Jasam bio ubedjen da je brusnica Question mada ja mojim pticama dajem brusnicu.Mada isto dajem i vatreni grm i jerebiku sok.
diskus da li si davao sok od drenjina ili kupina, ili neko drugi da lije to pokušao Exclamation Question
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 12 Oct 2010, 21:11

NebojsaB ::
diskus ::
Jasam bio ubedjen da je brusnica Question mada ja mojim pticama dajem brusnicu.Mada isto dajem i vatreni grm i jerebiku sok.
diskus da li si davao sok od drenjina ili kupina, ili neko drugi da lije to pokušao Exclamation Question
Ne nisam davao sok,ali ucelo kupina i malina da i mnogo farba pticu kupina ako preteras sa kupinom dobiju proliv i ujedno procisti creva i groydje je dobro ali ona sitna crno sorta. Question
Promasismo temu odosmo na ishranu i negu ptica a od standard pesme nista.....de ja stadoh Vi produyite sa standard pesmom. Basketball
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 12 Oct 2010, 21:52

da da slažem se, nećemo više o ishrani, slažem se, i ja ću stati Basketball
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptySun 17 Oct 2010, 16:45

mića ::
Milan ::
EEEEE prijatelju Smile

CVEKLA:)
B R A V O MILANE cheers cheers cheers
Ipak u tebi cuci neki mali genije Laughing
Cvekla sum skoro poceo da dajem. Kao prirodna hrana-napitak treba da je potpuno neskodljiva za ptice. Ima jos dosta dilema u vezi sa cvekolm. Koliko dugo davati Question
U kojoj koncentraciji Question Kada je davati Question Jer ako se pretera cak i najlekovitija prirodna supstanca postaje stetna. Da li je davati samostalno u vodi li kombinovati sa drugim prirodnim supstancama? Za sve ove odgovore potrebno je vreme da bi se izvuli korisni zakljucci.
Ali odosmo od teme samo zbog vase radoznalosti.
Sada u ovome periodu gosn.Mico samo do potpunog svrsetka mitarenjan (cca prvog novembra) i to domacu cveklu (crveni sitan list) ubranu iz neke baste i datu odmah. Kao dete jos sam nalazio u bastama po BL jata pomesanih stiglica sa haneflama zajedno kako to jedu sve do prvog mraza. Onda to mraz sve ubije i pocnu da idu na stir.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 19 Oct 2010, 12:17

A standard pesme stiglica Question Exclamation
Tema je dosta dobro nadgledana ali malo ko zeli da ucestvuje u poslu. Mnogo publike a malo igraca. Standar ne moze i ne treba da odredi nas nekoliko. Ako ne bude opsteprihvacen ne moze biti standard. Besmisleno je da se nekoliko ljudu trudi oko toga, ulozi vreme i napor, usaglasi se oko standarda pesme i kada predstavi standar, ubedjen sam da bi vecina posmatraca komentarisala da taj standar nije prihvatljiv. I kako mi koji smo se mucili oko toga nemamo pojma. To bi se sigurno dogodilo. Poznajem ja nas dobro. Pitanje je da li je uopste i moguce napraviti standard pesme stiglica kada svako selo ima svoju pesmu. Usaglasiti razlicite ukuse i shvatanja na ovim prostorima lici na nemogucu misiju. Po pitanju sloge kao da je nas sve isti otac pravio. Bijm se da necu da dozivim da se pesma stiglica standardizuje. Ne moze se neko na silu naterati da ucestvuje u necemu ako ne zeli. Izglada da jos nije vreme za jedan takav ,,revolucionarni,, poduhvat. Kada vecina shvati znacaj standardizacije pesme stiglica tada ce standard biti usvojen. Do tada neka stiglici pevaju sta zele.
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyTue 19 Oct 2010, 15:21

To bi po svemu sudeci trebao da uradi jedan jedini covek kao predlog pa da to preda ostalima na usaglasavanje do konacnog dogovora. Posto do dogovora nikad nece doci, trebalo bi izgledati nekako u ovoj formi:
-Sta bi ptica trebalo da peva u punoj pesmi (batudi)-IDEALNA NEPOSTOJECA PTICA;
-Koje su pozeljne , a koje nepozeljne ture u pesmi INP;
-Spelovana pesma (zadata tema) npr.CAFAJ-CAFUJ itd.;
-Bodovanje pesme, sta se boduje vise a sta manje, koje su ture teze za izvodjenje a koje ne itd;
Da bi se doslo do standarda za Srbiju bice potrebno dosta kompromisa, posto se u susednim zemljama ne mogu dogovoriti oko istoga vec dosta dugo. Ocit primer je splitska pesma jer tu imaju nekoliko varijacija na zadatu temu:zija ova ili ona, strila ima ili nema, da stane posle zije ili da nastavi. Kod nas u Srbiji ce da zafali da li pema od Kste ili brata mu, leskovacki ili sabacki stil itd. Ko god to da napravi ili uradi, ja mu skidam kapu i kazem: SVAKA CAST!!!
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyWed 20 Oct 2010, 12:20

Posto vidim da je Cvekla nekima prihvatljivija za komentarisanje u temi Pesma stiglica od same pesme svima nama drage ptice mozda ne bi bilo lose da se otvori tema i za pristalice poljoprivrednih proizvoda gde bi mogli da svojim strucnim komentarima pomognu onima koji planiraju setvu u 2011. Evil or Very Mad

Evo postavio sam deo KP i na svom kanalu na YouTube, tako da svi oni koji hoce da pogledaju/poslusaju klip mogu ujedno i da glasaju da li im se pomenuta pesma svidja tako sto ce kliknuti na I like this ili ako im se ne svidja na I dislike this.

Za sada je bilo 5 preslusavanja i jedan glas I like this ( ja nisam glasao ).

Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 EmptyWed 20 Oct 2010, 13:44

Evo i bilansa stanja posle jednog sata!

Pesma štiglića - Page 13 KP_YouTube

Pogledano 10 puta, glas nijedan ( neračunajući prvobitna 5 pregleda i 1 glas )

Za one koji hoće da glasaju a nisu razumeli šta sam hteo, treba da kliknu na levi simbol Pesma štiglića - Page 13 Ilike ako im se sviđa ili na desni simbol Pesma štiglića - Page 13 Idont ako im se ne sviđa deo pesme sa klipa!

Pesma štiglića - Page 13 YorN_Youtube

Ili mi možda ne želimo da standardizujemo pesmu štiglića, što je možda i bolje?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Pesma štiglića - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 13 Empty

Назад на врх Go down
 
Pesma štiglića
Назад на врх 
Страна 13 of 27Иди на страну : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Next
 Similar topics
-
» Pesma štiglića
» Pesma Bastarda
» ponasanje stiglica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: