PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Pesma štiglića - Page 7 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Pesma štiglića - Page 7 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Pesma štiglića - Page 7 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Pesma štiglića - Page 7 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Pesma štiglića - Page 7 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Pesma štiglića - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Pesma štiglića - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Pesma štiglića - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Pesma štiglića - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Pesma štiglića - Page 7 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Pesma štiglića - Page 7 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Pesma štiglića - Page 7 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Pesma štiglića - Page 7 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Pesma štiglića - Page 7 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Pesma štiglića - Page 7 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Pesma štiglića

Go down 
+74
ĐEKO
žako
koce split
sphone
raskokat
carduel
Uros/Zavisa
dalibor vasic
bric bric
gost1
pedjacure
refa95
korbach
Toni Mk
ogic
dix1
hollandija
popicaBL
vrscanin
andrija 003
boris
voja_ilic
Andrija97
Luka Perica
cajzla
gursuz
NebojsaB
jigor
slavishab
Steva
Timbrado
malaksalo
zoranV
Ivan Z
gasa ns
Furla
backo
Dax BG
Gost
aleks
vucjanacc
lujo
dzordz82
diskus
Ad3l
zoran ptice pjevice
salee
Zokbok988
franc92
delux
Mica Vasic
drakceJA
vani
tefik1
zorule77
Danijelvr
Zika
belobradi
sestoperac
bogdanik
ibro
Бане
Laza
alann
BOCKA
ticar
ZOKICA
batostanisic
stiglic
saso78
DjordjeVet
Drle
Luckyboy
Milan
78 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 27  Next
АуторПорука
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 00:31

Hoces da kazes da snimak pod nazivom Kostina pesma na youtube u nije originalni ni izvorna i da je izoblicena. Jel imas ti neki snimak? Ako imas , voleo bih da ga cujem.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 00:36

franc92 ::
a ovo na avataru je moja ptica snimak je od avgusta 2009 kad je ptica imala oko godinu dana, sad trenutno imam još dva mlada štiglića i jednog bastarda treniranih po njoj a njihove snimke ću uskoro ubaciti na Youtube, a da Španjolac malo za promenu pozdrav.

Franc dobar ti je štiglić sa klipa! Zokbok988, je mislio na sliku sa avatara ( žuta mutacija štiglića)! U kom društvu si učlanjen u Leskovcu?

P.S. Predstavi se u temi UPOZNAVANjE ( https://pticefauneevrope.forumsc.net/forum-f16/topic-t18.htm )

Pozdrav i DOBRODOŠO na forum! cheers
Назад на врх Go down
franc92
Posetilac
Posetilac
franc92


Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 44
Локација : Srbija-Leskovac

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 02:16

Zokbok988 ::
Hoces da kazes da snimak pod nazivom Kostina pesma na youtube u nije originalni ni izvorna i da je izoblicena. Jel imas ti neki snimak? Ako imas , voleo bih da ga cujem.

Evo jednog (deo snimka ) pa sam proceni, pozdrav
http://rapidshare.com/files/351127755/samo_za_prijatelje___deo_originalnog_snimka_ae_ika_Drangijev_bastard-_kostina_pesma_.rar
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 02:46

Jel je snimak pesme u Leskovcu tajna da ne moze svako do njega? A i postavljas samo deo. Ako jeste nije ni cudo sto pesma propada ! Pozdrav franc92
Назад на врх Go down
franc92
Posetilac
Posetilac
franc92


Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 44
Локација : Srbija-Leskovac

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 02:52

Zokbok988 ::
Jel je snimak pesme u Leskovcu tajna da ne moze svako do njega? A i postavljas samo deo. Ako jeste nije ni cudo sto pesma propada ! Pozdrav franc92

Šta ja znam, možda za neke i jeste?, a nisam ceo aplovadovao iz razloga jer možda ti se nesviđa zato si dobio samo jedan deo !
Šalim se preveliki je da bih ga odjednom aplovadovao mogao bih to uraditi kasnije iz više delova inače ima ih 24 ! poozdrav
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 04:03

Sta je otpevao svaka mu cast. Toliko brzo da jedva pohvatam ture. Treba da postoji takmicenje da bi se nesto odrzalo, jer tako i postoji smisao da se tezi savrsenstvu. A i ne radja se uvek ovakva ptica. Pesma mi se svidja naravno, manje mi se svidja sto peva bastard a ne stiglic. Mozda otkupim ostatak pesme, ako je na prodaju, salim se.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 13:10

Ptica prati disk ali zakida na turama, krati pojedine ture, druge produžuje i sl. NIsam ekspert za kostinu pesmu sa druge strane imam drugačiju viziju o pesmi štiglića. Daleko od toga da mi se kostina pesma ne svidja, naprotiv, bolja je od svih španskih i ostalih ali smatram da je upravo raznolikost pesme ta koja štiglića čini tako primamljivim. Po meni je suludo da se ptici nameće odredjen redosled i da se favorizuju monotone pesme sa istim redosledom koje u suštini niko i ne može da odradi tako da budu identične, svaka ptica ima nešto svoje što ubaci ili oduzme tako da je sve to uzaludan posao, eto primer je kostina i pirostka pesma koje instiraju na odredjenom rasporedu i odredjenim turama a čak i oni koji su najveći zagovornici tih pesama nemaju ptice koje to pevaju.

Lepo je to što se našla grupa od nekoliko ljudi, napravila standarde i neku svoju pesmu ali je po meni nedovoljno. Pesma štiglića bi po meni trebala da se napravi tako da bude opšteprihvatljiva kako bi mogli što veći broj ljudi da se takmiči sa njom. Iz tog razloga smatram da treba da se boduju ture a ne redosled odnosno da svaka ispevana tura treba da nosi odredjeni broj negativnnih ili pozitivnih poena. Na ovaj način samo se gubi vreme eto pticu sa kostinom pesmom teško da će neko prodati u Pirotu ili pticu sa pirotskom u Leskovcu, mislim na one zagrižene. Kada bi se pravilo takmičenje u Le bi se cenila jedna a u PI sasvim druga pesma tako da se na taj način sve svodi na takmičenje lokalnog karaktera da ne idem dalje svaki kraj u Srbiji ima neku svoju pesmu i ako se ne odredi opšte prihvatljiv standard ništa od nekog ozbiljnijeg takmičenja u budućnosti.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 15:32

Koja je to pirotska pesma? Nema standarda za tu pesmu i koliko znam nije ni bilo takmicenja. A suludo je i vesacki nametati ptici redosled, kada joj je u krvi da sama odredjuje redosled. Ovaj bastard je savrseno otpevao ako je na jednom mestu skrati turu jer stane sa pesmom, u ostatku otpeva dovoljno dugo i korektno. Cak postoji tura koja se danas gubi ili je uopste vise nema tura koju peva u delu track 5 od 0.30 do 0.33 prvi put i posle ponavlja. Ne znam naziv te ture!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 16:23

Ne samo da postoji standard nego je stara preko 25 godina, imaš na temi predhodno sve opisano a imaš i pesmu postavljenu.
Da se ne mučiš da tražiš

https://pticefauneevrope.forumsc.net/forum-f28/topic-t7-30.htm

Smile
Назад на врх Go down
franc92
Posetilac
Posetilac
franc92


Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 44
Локација : Srbija-Leskovac

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyTue 16 Feb 2010, 18:02

Zokbok988 ::
Sta je otpevao svaka mu cast. Toliko brzo da jedva pohvatam ture. Treba da postoji takmicenje da bi se nesto odrzalo, jer tako i postoji smisao da se tezi savrsenstvu. A i ne radja se uvek ovakva ptica. Pesma mi se svidja naravno, manje mi se svidja sto peva bastard a ne stiglic. Mozda otkupim ostatak pesme, ako je na prodaju, salim se.

Društvo evo vam link na kome sam aplovadovao ceo snimak, morao sam da kompresujem u mp3, ali ipak je dobar
http://rapidshare.com/files/351179707/Pozdrav_iz_Leskovca_za_sve_vas_na_forumu.rar
Nadam se da će ga neko od vas iskoristiti pametno ! inače ovaj snimak je bez ikakvih ispravki,skraćivanja i ostalih zvučnih obrada ...

pozdrav!!!
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyThu 18 Feb 2010, 06:10

Milan ::
Ne samo da postoji standard nego je stara preko 25 godina, imaš na temi predhodno sve opisano a imaš i pesmu postavljenu.
Da se ne mučiš da tražiš

https://pticefauneevrope.forumsc.net/forum-f28/topic-t7-30.htm

Smile

ovako pjeva sve jedan grdelin kod mene u zadru,kad je vrijeme parenja.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyThu 18 Feb 2010, 13:15

Isto kao što kod nas pevaju mnogo njih HR pesmu, kao što smo pričali već verovatno zbog toga što ih ovde ne cene i ne uzimaju, sem toga voleo bi da napokon čujem neku ovakvu ili sličnu snimljenu pesmu. Ako si pažljivo čitao pesma je stara preko 20 godina i veruj mi za sve te godine bilo je veoma malo ptica koje su školovane pevale tu pesmu, toliko malo da na prste mogu da se izbroje, čak su tim pticama davali i imena Smile.

Ali nebitno nadam se da sam snimanjem one moje ptice dokazao tvrdnju o HR turama i ispunio kriterijume, eto ispade da sam "iškolovao" tu pticu pa bi voleo da malo komentarišešš tu pesmu koja ti je bliža i u koju se razumeš jer pojima nemam o njoj ko zna ukolio stvarno može da se proda takva ptica u HR da znamo šta da radimo i šta da izdvajamo. MOlim te OCENI onu moju celokupnu pesmu i kaži mi koliko bi ptica sa tom pesmo vredela u HR.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyThu 18 Feb 2010, 13:17

Milan ::
idemo dalje ista ptica


na ovo mislim.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyThu 18 Feb 2010, 15:50

prvi dio pjesme dok samo pjeva pletiva i vizijuuu je dobar a kasnije kad se raspjeva onda je to normalan štiglić,ali kažem ti kad dode u formumogao bi biti za 4.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 01:28

Koliko je to para druže otprilike ?
Назад на врх Go down
franc92
Posetilac
Posetilac
franc92


Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 44
Локација : Srbija-Leskovac

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 05:10

Milan ::
Koliko je to para druže otprilike ?

Znači ponovo SRPSKA ali naša tema "ko da više"
Nikada nisam prodao pticu, ali poklonio jesam ! Bratiću ako nešto od ptica čuvaš i znaš da vredi nešto, nemoj da prodaješ, iako ti drugi kažu da je loše,ili vredi čuvaj za sebe ! jer sutra možda nećeš imati ništa.
Po meni ptica vredi onoliko koliko ima tura normalno bez felera , a
i kritike su dobrodošle ukoliko "Kritičari pretstave svoje ptice " na uvid!
Iz prazne čaše se nepije! Napuni je pa ćeš videti koliko je jaka rakija....
Pozdrav sa JUGA
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 05:22

franc92 ::
Milan ::
Koliko je to para druže otprilike ?

Znači ponovo SRPSKA ali naša tema "ko da više"
Nikada nisam prodao pticu, ali poklonio jesam ! Bratiću ako nešto od ptica čuvaš i znaš da vredi nešto, nemoj da prodaješ, iako ti drugi kažu da je loše,ili vredi čuvaj za sebe ! jer sutra možda nećeš imati ništa.
Po meni ptica vredi onoliko koliko ima tura normalno bez felera , a
i kritike su dobrodošle ukoliko "Kritičari pretstave svoje ptice " na uvid!
Iz prazne čaše se nepije! Napuni je pa ćeš videti koliko je jaka rakija....
Pozdrav sa JUGA

grdelin ocjena 5 može dostići i po 5-6 tisuća eura Laughing Laughing
Назад на врх Go down
franc92
Posetilac
Posetilac
franc92


Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 44
Локација : Srbija-Leskovac

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 05:34

ticar ::
franc92 ::
Milan ::
Koliko je to para druže otprilike ?

Znači ponovo SRPSKA ali naša tema "ko da više"
Nikada nisam prodao pticu, ali poklonio jesam ! Bratiću ako nešto od ptica čuvaš i znaš da vredi nešto, nemoj da prodaješ, iako ti drugi kažu da je loše,ili vredi čuvaj za sebe ! jer sutra možda nećeš imati ništa.
Po meni ptica vredi onoliko koliko ima tura normalno bez felera , a
i kritike su dobrodošle ukoliko "Kritičari pretstave svoje ptice " na uvid!
Iz prazne čaše se nepije! Napuni je pa ćeš videti koliko je jaka rakija....
Pozdrav sa JUGA

grdelin ocjena 5 može dostići i po 5-6 tisuća eura Laughing Laughing

Odlično za onog ko se bavi kupoprodajom ali za onog ko čuva za sebe i za dušu to je mala cena!
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 05:40

evo ovo je ideala ptica samo što ovaj ima kratku zijuu na kraju, ona treba ići vicziiiiiiiiijuuuuu.

znači poslije svake zije stanka.

http://ul.to/o2llyr
Назад на врх Go down
franc92
Posetilac
Posetilac
franc92


Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 44
Локација : Srbija-Leskovac

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 06:02

ticar ::
evo ovo je ideala ptica samo što ovaj ima kratku zijuu na kraju, ona treba ići vicziiiiiiiiijuuuuu.

znači poslije svake zije stanka.

http://ul.to/o2llyr
da li si siguran da je link koji si poslao pravi???
ptica vrti jednu turu ?
Daj bar deo pesme!
A ono što se tiče vaših ptica i kažeš da skoro svaki vaš štiglic peva ono sa mog klipa !
voleo bih da nam pokažeš bar jednog koji okreće min.15 tura ?
Ja do sada nisam video na netu nijednog !
Možda grešim ali ako je ovo vaša idealna ptica kod nas u Srbiji-Leskovcu ona nevredi ni za 2
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 06:08

franc92 ::
ticar ::
evo ovo je ideala ptica samo što ovaj ima kratku zijuu na kraju, ona treba ići vicziiiiiiiiijuuuuu.

znači poslije svake zije stanka.

http://ul.to/o2llyr
da li si siguran da je link koji si poslao pravi???
ptica vrti jednu turu ?
Daj bar deo pesme!
A ono što se tiče vaših ptica i kažeš da skoro svaki vaš štiglic peva ono sa mog klipa !
voleo bih da nam pokažeš bar jednog koji okreće min.15 tura ?
Ja do sada nisam video na netu nijednog !
Možda grešim ali ako je ovo vaša idealna ptica kod nas u Srbiji-Leskovcu ona nevredi ni za 2

nisu bitne ture već čistoča pjeme.ovako su ptice prije pjevale dok su ženke sjedile na jajima,ali pošto su se počele mješati sa štiglićima koji se tu naseljavaju pjesma se pokvarila i sad imamo to što ti kažeš sve i svašta u pjesmi.
Назад на врх Go down
franc92
Posetilac
Posetilac
franc92


Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 44
Локација : Srbija-Leskovac

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 06:28

franc92 ::
ticar ::
evo ovo je ideala ptica samo što ovaj ima kratku zijuu na kraju, ona treba ići vicziiiiiiiiijuuuuu.

znači poslije svake zije stanka.

http://ul.to/o2llyr
da li si siguran da je link koji si poslao pravi???
ptica vrti jednu turu ?
Daj bar deo pesme!
A ono što se tiče vaših ptica i kažeš da skoro svaki vaš štiglic peva ono sa mog klipa !
voleo bih da nam pokažeš bar jednog koji okreće min.15 tura ?
Ja do sada nisam video na netu nijednog !
Možda grešim ali ako je ovo vaša idealna ptica kod nas u Srbiji-Leskovcu ona nevredi ni za 2

Bez uvrede ! ali ja nisam ljubitelj štiglića sa po desetak tura pa makar one bile sa " vicziiiiu ili cafaj cafuj" i otpevane po pravilimi koje kroje pojedinci pa makar ista važila i 100 godina. Naime ako ptica otpeva nešto lepše i bolje i od jednog i od drugog zašto pesmu ne bi cenili jedinstvenim standardom " svaku turu pojedinačno" neutralnom komisijom. Tek bi onda "birdman in the Balkans" postigao svoj pravi cilj ............... BALKANIKA
Назад на врх Go down
franc92
Posetilac
Posetilac
franc92


Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 44
Локација : Srbija-Leskovac

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 06:39

ticar ::
franc92 ::
ticar ::
evo ovo je ideala ptica samo što ovaj ima kratku zijuu na kraju, ona treba ići vicziiiiiiiiijuuuuu.

znači poslije svake zije stanka.

http://ul.to/o2llyr
da li si siguran da je link koji si poslao pravi???
ptica vrti jednu turu ?
Daj bar deo pesme!
A ono što se tiče vaših ptica i kažeš da skoro svaki vaš štiglic peva ono sa mog klipa !
voleo bih da nam pokažeš bar jednog koji okreće min.15 tura ?
Ja do sada nisam video na netu nijednog !
Možda grešim ali ako je ovo vaša idealna ptica kod nas u Srbiji-Leskovcu ona nevredi ni za 2

nisu bitne ture već čistoča pjeme.ovako su ptice prije pjevale dok su ženke sjedile na jajima,ali pošto su se počele mješati sa štiglićima koji se tu naseljavaju pjesma se pokvarila i sad imamo to što ti kažeš sve i svašta u pjesmi.

Ma daj " večita dilema: dali je starija kokoška ili jaje " PS poštujmo ono što imamo i svim trudom pokušajmo da ga zadržimo a ukoliko nemožemo pozovimo "BRENU" ona će naći GRANDOVCA.
Genetika je čudo !!!!!!
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 19 Feb 2010, 11:46

Nemoj da raspravljate o ukusima. Svaka pesma ima svoju lepotu i podjednako je tesko nauciti pticu pesmu sa pletivima i zijom i bez ijedne ture kao i naucite je da peva 15 tura. A koja od ove dve pesme predstavlja savrsenstvo, to nikada necemo saznati ;-).
Назад на врх Go down
salee
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 01.12.2009

Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 EmptyFri 05 Mar 2010, 16:58

Vidim da ovde ima i ljubitelja ptica koje interesuje izgled,mutacije ,ukrstanje... sto je lepo naravno jer svako cuva i radi sta voli,a ima i nas koje pre svega zanima pesma,kojima je bitno da ptica pristojno izgleda kao iz prirode ali da peva ono sto se nama svidja,meni cak nije ni bitan izgled uopste bitno mi je da peva sta hocu da cujem ili da prihvata pesmu pa neka je "naj ruznija" na svetu.Ovu temu sam pokrenuo jer sam dabio bastarde sa majorom(ptica je stvarno dugacka u odnosu na naseg stiglica posmatrajuci je izgleda u naj manju ruku cudno zbog svoje duzine)pa me interesuvalo kakvi su pevacui majori i bastardi od njih jer geni su cudo a ja nebih da gubim vreme s'njima ako lose prihvataju pesmu,jer bastardi u jednom delui skolovanja mojih stiglica imaju znacajnu ulogu tj.u raspevavanju stiglica koji su prosli skolu i selekciju,prebacujem ih od ucitelja u jato stiglica gde cuvam i bastarde jer se brze raspevaju jer znamo svi da bastard peva od jutra do mraka bar moji koje cuvam a i stiglici u njihovom okruzenju jer ih oni podsticu svojom neprekidnom pesmom.Nije mi bila zelja da ponavljam tame i sl.malo sam se nasalio za casove geografije jer gde god sam trazio odghovor nailazio sam na areale ptica i sl.a niko da da odgovor iz svog licnog iskustva.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Pesma štiglića - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 7 Empty

Назад на врх Go down
 
Pesma štiglića
Назад на врх 
Страна 7 of 27Иди на страну : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 27  Next
 Similar topics
-
» Pesma štiglića
» Pesma Bastarda
» ponasanje stiglica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: