PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Niski Visokoletac - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Niski Visokoletac - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Niski Visokoletac - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Niski Visokoletac - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Niski Visokoletac - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Niski Visokoletac - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Niski Visokoletac

Go down 
+4
Milan
mladenbp
markojunior
ralevulcan
8 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyMon 23 Aug 2010, 09:21

Zdravo svima,

Zbog nedostatka prostora prinudjen sam da prodam veci deo ovogodisnjih mladih Niskih belih visokoletaca. Golubovi su veoma dobrog eksterijera i neke od njih mozete videti i na slikama iznad...

Za sva eventualna pitanja i infromacije stojim na raspolaganju na PP ili bp.mladen@gmail.com.


Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyTue 24 Aug 2010, 02:05

Još nisam nabavio belu ženku. Miljanovi su u selo Vlasi a to mi je malo daleko i nepristupačno a on tamo ide samo par puta mesečno pošto ima čoveka koji mu ih hrani i obeležava.

Svidja mi se ono "Tiplerizovani visokoletači "
Назад на врх Go down
babac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 25.09.2009

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyMon 04 Oct 2010, 14:22

Niski visokoletac je definitivno najlepsi visokoletac na nasim prostorima. Medjutim ono cega smo svi svedoci jeste da je njega ta lepota skupo kostala zbog toga sto se u poslednje vreme ta rasa golubova sve vise drzi kao ukrasni golub. Nikako se ne bih slozio da leti od 4 do 6 casova jer sam do pre nekoliko god. posedovao ptice koje su na vrlo skromnoj hrani i bez upotrebe savremenih preparata i nacina spremanja za takmicenje letele od 6 do 8 sati. Nazalost morao sam da prestanem sa golubarstvom pre izvesnog vremena pa sam i ostao bez tih ptica. Sada sam ponovo u fazi formiranja svog maticnog jata niskog visokoletaca i to iskljucivo klot arapa koji cini mi se imaju jos izrazenije letacke osobine od onih koje sam ranije drzao. Njihove karakteristike su da izuzetno brzo postizu vis i to bez obzira na vetrove, sto moze da bude i mana jer kakda odu u pogub na jakim vetrovima desava se da dosta njih ne sidje, lete izuzetno jatno, dok su vrlo mladi malo spartaju ali posle cupanja mladih lete striktno iznad krova, vecinu vremena su u pogubu ali se uvek mogu naci dvogledom i silaze sto bi se reklo u krilo. Ove god. na zalost nisam mogao da se takmicim sa njima upravo zbog toga sto ih drzim od ovog proleca imam svega 4 para u priplodu ali mogu da se pohvalim da su mi mladi leteli 6-ti let izmedju 5 i 7 sati a imam i jednog koji je sisao na 8 casova. Svi ce oni u priplod pa se nadam da ce u narednim godinama postici visoke rezultate i da cu dokazati da ova rasa pre svega leti izuzetno kvalitetno i po pravilniku i da moze da se takmici i sa najboljim jatima svl-a.
Назад на врх Go down
culkan82
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 06.05.2010
Age : 42
Локација : Krusevac

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyMon 04 Oct 2010, 15:12

babac ::
Niski visokoletac je definitivno najlepsi visokoletac na nasim prostorima. Medjutim ono cega smo svi svedoci jeste da je njega ta lepota skupo kostala zbog toga sto se u poslednje vreme ta rasa golubova sve vise drzi kao ukrasni golub. Nikako se ne bih slozio da leti od 4 do 6 casova jer sam do pre nekoliko god. posedovao ptice koje su na vrlo skromnoj hrani i bez upotrebe savremenih preparata i nacina spremanja za takmicenje letele od 6 do 8 sati. Nazalost morao sam da prestanem sa golubarstvom pre izvesnog vremena pa sam i ostao bez tih ptica. Sada sam ponovo u fazi formiranja svog maticnog jata niskog visokoletaca i to iskljucivo klot arapa koji cini mi se imaju jos izrazenije letacke osobine od onih koje sam ranije drzao. Njihove karakteristike su da izuzetno brzo postizu vis i to bez obzira na vetrove, sto moze da bude i mana jer kakda odu u pogub na jakim vetrovima desava se da dosta njih ne sidje, lete izuzetno jatno, dok su vrlo mladi malo spartaju ali posle cupanja mladih lete striktno iznad krova, vecinu vremena su u pogubu ali se uvek mogu naci dvogledom i silaze sto bi se reklo u krilo. Ove god. na zalost nisam mogao da se takmicim sa njima upravo zbog toga sto ih drzim od ovog proleca imam svega 4 para u priplodu ali mogu da se pohvalim da su mi mladi leteli 6-ti let izmedju 5 i 7 sati a imam i jednog koji je sisao na 8 casova. Svi ce oni u priplod pa se nadam da ce u narednim godinama postici visoke rezultate i da cu dokazati da ova rasa pre svega leti izuzetno kvalitetno i po pravilniku i da moze da se takmici i sa najboljim jatima svl-a.

Postovani,

Nemate pojma koliko ste me obradovali ovim postom. Mislio sam da sam usamljen u ideji da je Niski Visokoletac ustvari VISOKOLETAC, koji osim toga sto je visokoletac je takodje i jako lep golub. Pisao sam i ovde, a i po nekim drugim forumima na temu letackih osobina Niskoh Visokoletaca. Ali izgleda da sam pogresno shvacen. Sad
Nemam apsolutno nikakva iskustava sa odgojom Niskih Visokoletaca (uzgajao sam dugo Srpske Visokoletace), tako da sve sto znam o njima sam samo cuo od starih Niskih golubara. Price o Niskom Visokoletacu su toliko fantasticne da podsecaju na legende, i kao takve lice pomalo na nestvarne...

Nadam se da ce mi se konacno poklopiti zivotne kockice (posao u rodnom gradu) i da cu i ja svojim znanjem i radom doprineti vracanju Niskih Visokoletaca na stare staze.

Pozdrav svim citaocima,
Branko
Назад на врх Go down
babac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 25.09.2009

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyMon 04 Oct 2010, 16:49

Drago mi je Culkane da si se odlucio za ovu rasu i budi siguran da nisi pogresio. To je golub koji pleni i svojim izgledom i ponositim stavom a najvise stilom leta. Uzivaces i dok ih budes gledao u golubarniku i na nebu. Imaju jak osecaj za povratak kuci pa golubari za njih kazu - on je moj i na zemlji i na nebu! Golubaru od koga sam ja uzeo golubove se jedno mlado prebacilo nekih 40 km. od mesta gde on drzi golubove. Covek kod koga je doslo je obavestio prvog vlasnika i zeleo da mu vrati goluba medjutim raniji vlasnik nije bio zainteresovan i rekao mu da ga zadrzi ako zeli. Prvi put kada ga je pustio sa golubovima, to mlado je otislo u pogubljenje za 20 min. i vratilo se prvom vlasniku. Ono sto treba da znas je da nisu svi niski visokoletaci stvarno dobri letaci jer se nekoliko generacija vrsi selekcija samo u pogledu eksterijernih osobina. Vrlo su retki odgajivaci koji su zadrzali i unapredili njegove letacke osobine. Najbolje bi bilo da nadjes nekog ko se takmici sa njima ili ako vec nisi u mogucnosti zamoli coveka od koga kupujes golubove da pusti nekoliko mladih da lete. Ako se radi o kvalitetnim golubovima odmah ces to i da vidis. Neverovatno brzo idu u visine i gotovo da nema tvrdih golubova. Puno srece u predstojecem radu i visok let ti zelim.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyTue 05 Oct 2010, 08:01

Pre možda 15-20 godina jedan moj prijatelj bio je u poseti rodbini u Novom selu kod Niša. U komšiluku , na tavanu bilo je jedno jato od preko 100 golubova niških viskoletača koji su se pretvorili u divlje jato pošto je vlasnik umro. Koliko znam, golubovi su par godina živeli bukvalno bez hrane i vlasnika, izvodili mlada itd. Tu sa tog tavana moj prijatelj je uhvatio nekoliko para crnih arapa i doneo kući. Ptice su bile "stegnute" i oštre, letele su i parirale srpskim vikoletačima, kad su stigla prva mlada dao je jednu pticu (kazmaka-još nepremićena ptica) u Dimitrovgrad skoro 30 km daleko. INteresantno je da ta ptica nije letela sa jatom, boravila je samo neko kratko vreme na krovu. Posle godinu dana u sred zime (na krovovima je bio sneg) ptica se vratila. Kad je prijatelj pozvao novog vlasnika rekao mu je da nije pustao pticu uopšte te da je imao napad neke grabljivice pa su mu pobegli neki golubovi. Još jedan dokaz da su ovo izuzetno inteligentne ptice, lepog eksterijera sposobne ne samo za let već i za samostalno preživljavanje u najgorim uslovima. Žalosno je šta se sad radi sa tom rasom, većina ljudi koji ih čuva ih ni na krov ne pušta. Otprilike u to vreme (pre 15-20 godina) )99 % odgajivača u mom kraju čuvalo je arape, tikire i bakarije sada taj procenat čuva Srpske viskoletače.
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: niski   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyTue 05 Oct 2010, 09:55

Zdravo svima,

Evo zeleo bih da se ukljucim u vasu prepisku. Naime, slazem se sa skoro svim sto ste napisali, i delim sa vama vase zaljenje sto je sve manje odgajivaca koji drze NVL...kao i sto se NVL sve vise drzi zbog njegovog lepog eksterijera nego zbog leta i ako spada u grupu golubova visokoletaca (mada i ja spadam u tu grupu odgajivaca)...

E sad bih da napomenem samo jednu stvar: pre samo petnaestak godina SVL su uglavnom leteli od 6-8 sati, a onda su takmicenja i zelja za prestizom uzeli maha, pa su odgajivaci poceli da masovno ukrstaju golubove sa drugim golubovima koji su imali mnogo duzi let ali sa mnogo skromnijim eksterijerom...i to se otelo kontroli...i to do te mere da sada imamo veci broj goluboiva SVL koji ne odgovaraju standardu rase kojoj pripadaju. Jedan moj prijatelj je u to vreme drzao stare SVL i pario ih u cistoj krvi bez ikakvog ukrstanja, ali su ga "ugusili" svi ostali odgajivaci iz okruzenja koji su poceli da drze ove nove mutante sa kojima su pravili visoke rezultate i njegov odgoj SVL kao takmicarskog goluba vise nije imao smisla jer su kriterijumi koje su postavili "novi" odgajivaci i " poznavaoci" rase trazili samo duzi let dok nije bilo bitno kako ovaj golub izgleda...i on je prosto prestao da ih drzi...

Ja sam jedan od onih koji je cesto kritikovao to sto se NVL takmice u konkurenciji sa SVL...ali uzmimo i to da ce sve to da se promeni, te da ce se nesto i tu pokrenuti i da ce zaziveti takmicenja NVL...Onda se plasim da cemo doci na pricu iz mog prethodnog paususa, i da ce se istorija ponoviti...ponovo ce se pojaviti oni nezajazljivi koji ce zeleti vise i duze i zarad tih ciljeva poceti s neplanskim ukrstanjem (koga vec ima i u svetu NVL i to vam odgovorno tvrdim)...

Kao sto sam vec rekao ja spadam u onu grupu odgajivaca koje ste kritikovali Very Happy i koji NVL drze iskljucivo zbog njihovog prelepog eksterijera...razlog nije strah od onoga sto sam naveo u prethodnim redovima vec iskljucivo podneblje u kojem drzim golubove u kome su grabljivice domace zivotinje (jer sam dok sam terao golubove imao gubitak 100% mladih godisnje i to vise nije imalo smisla) kao i nedostatak slobodnog vremena zbog profesionalnih obaveza i ostalih hobija kojima se isto toliko ozbiljno bavim kao golubovima...

Zelim da napomenem i to da ovo pisem kao neko ko aktivno gaji niske rase golubova tokom celog svog golubarskog staza (citavih 20 godina), i kao nekog ko veoma dobro poznaje ne samo NVL i belorepce (koje trenutno drzim) vec i sve ostale niske rase golubova...

Na samom kraju, veoma mi je drago da se sve vise ljudi (barem ovako na internetu) interesuje za niske golubove sto daje nadu da ce se ove nase autohtone rase golubova vratiti na tron golubarstva gde im je i mesto...

Srdcan pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
babac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 25.09.2009

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyTue 05 Oct 2010, 14:23

Ja se ne bih slozio da je svl dobio duzinu leta zahvaljujuci ukrstanju sa tiplerom. On je time dobio neke druge osobine a pre svega sposobnost da zanizi na losem vremenu, da ne ode u vis po losem danu, da pronalazi na nebu mesta sa manjim strujanjima vetrova pa se zato i kaze da tiplerizovani svl seta odnosno ne leti iznad krova, nema vis itd. sto uglavnom i jeste tacno ali samo kada se radi o teskim danima. Svl je produzio svoj let zahvaljujuci novim saznanjima iz biohemije, dakle zahvaljujuci kvalitetnijem hranjenju, upotrebi preparata koji sadrze aminokiseline vitamine i visoko koncentrovane secere. U mom okruzenju jedan stariji odgajivac svl-a koji znam sigurno nije uneo u svoj golubarnik ni jednog goluba poslednjih 20 god. do prosle godine je sa tim golubovima pravio rezultate do 8casova a ove godine 11h 58min i 12h 32min, a sve zahvaljujuci kanarinskom semenu i amino kiselinama. On kaze- da sam umro prosle godine ne bih znao da moji golubovi lete ceo dan. Ovo znam sigurno jer sam mu ja pomagao i pokazao kako da spremi golubove a svakom njegovom golubu znam poreklo unazad desetak godina i nema ni traga od tiplera. Radi se o tome da su odgajivaci niskih visokoletaca pre desetak god. bili uglavnom stariji ljudi koji nisu bili spremni na promene u nacinu hranjenja, teranja i vezivanja golubova jer uglavnom oni te golubove i nisu drzali zbog takmicenja vec sopstvenog uzivanja, dok na drugoj strani imamo odgajivace svl-a koji su bili na sve spremni da povecaju svoje rezultate u letu i u tome su naravno uspeli. Svl i nvl su mogli da se takmice zajedno sve dok su i jedni i drugi bili hranjeni kukuruzom i psenicom sa malo suncokreta i tada su ostvarivali priblizno iste rezultate. Ja tvrdim da je niski visokoletac golub koji moze da sa savremenim pristupom golubarstvu ostvari i dvocifrene rezultate. Ja to ne govorim napamet vec iz iskustva jer sam ove god. vise puta gledao dvocifrene letove tih golubova. Situacija u kojoj je on indiferentan u odnosu na sadasnjeg svl-a jesu dani sa jakim vetrovima i cestim promenama vremena. A tu naravno ima uticaja i selekcija koja je poslednje decenije isla kod ove dve rase golubova u potpuno razlicitom pravcu. Porucio bih svim odgajivacima niskih visokoletaca da teraju svoje golubove da lete, vrse najostriju selekciju iskljucivo iz leta, ne budu subjektivni prema najlepsim primercima, hrane sto raznovrsnije i za nekoliko god. bicete iznenadjeni duzinom leta koju moze da postigne nalepsi visokoletac. Danas je vrlo lako postici dvocifrene letove sa srpskim visokoletacem ali satisfakcija koju dozivite kada jedan tako lep golub kao sto je niski visokoletac leti 8, 9 i vise casova je izazov kome ja ne mogu da odolim.
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyWed 06 Oct 2010, 08:45

Babac,

U nekim stvarima se slazem s Vama, ali nikako oko toga da SVL nije ukrstavan sa tiplerom prvenstveno zbog duzine leta... Najbitniji (ne i jedini) razlog ukrstanja SVL s tiplerom je duzina leta, a posle toga on sto ste Vi naveli...

Sve jedno, ja zelim puno uspeha svima koji pokusavaju da ponovo niskog goluba masovno vrate na nebo. Ja nazlost manjkam u mnogim uslovima koji su neophodni da bih ovog goluba cuvao kao sportskog, pa za sada samo uzivam u njegovoj lepoti i gracioznosti...

Veliki pozdrav za sve ogajivace i ljubitelje Niskog visokoletaca...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
culkan82
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 06.05.2010
Age : 42
Локација : Krusevac

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyWed 06 Oct 2010, 11:00

Babac,

I ja bih se slozio sa Mladenom u vezi ukrstanja tiplera i SVL. Najvazniji razlog ukrstanja je bila duzina leta. I zbog lose selekcije prosli su i neki nus proizvodi. Na kraju se takav tiplerizovan SVL ukrsti sa pakistancem, pa cak i sa pismonosom (zarad poboljsanja rase). I kao posledica svih ovih ukrstanja dobijemo goluba koji: ne leti u jatu (jato je rastrkano), uglavnom ne leti nad kucom, tesko postize vis (a kada postigne vis, ode toliko visoko da i dvogledom ne moze da se nadje, ako uopste tada i leti nad kucom), veliki gubici i na kraju takvi golubovi su jako loseg izgleda.
Kljucini problem je sto gore opisan SVL odleti jedan ili dva "pravilna" leta godisnje (i to ako sudija malo progleda kroz prste) i uknjizi 12-13h, a ono sto se brzo zaboravi je, da taj isti SVL ko zna koliko puta pre toga je dobio nulu.

Veliki pozdrav svim ogajivacima i ljubiteljima Niskog Visokoletaca,
Branko
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyWed 06 Oct 2010, 12:17

Najveći problem kod SVL je upravo silazak. To je izgleda čitava nauka.
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyWed 06 Oct 2010, 12:44

Prilicno tacno, ali taj problem nije postojao dok SVL nije ukrsten za drugim rasama...ali to vec dugo nije tema koja mene opterecuje Smile ...i oni koji su napravili probleme neka se sada nose sa njima...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: NVL   Niski Visokoletac - Page 2 EmptyThu 28 Oct 2010, 00:24

Zdravo svima,

Evo u prilogu par slika mojih niskih belih visokoletaca...

Mlad muzjak 2010...pojacanje u matici...
Niski Visokoletac - Page 2 21303444
By mladenbp at 2010-10-27

Muzjak maticni
Niski Visokoletac - Page 2 56754633
By mladenbp at 2010-10-27

Maticni par
Niski Visokoletac - Page 2 93677631
By mladenbp at 2010-10-27

Moje jato belih niskih
Niski Visokoletac - Page 2 58850677
By mladenbp at 2010-10-27

Uzivajte...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
Pedja PG
Posetilac
Posetilac
Pedja PG


Број порука : 3
Join date : 08.11.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 EmptySat 18 Dec 2010, 02:47

pozdrav za sve! a babca bi zamolio ako moze da postavi fotografije svojih golubova i odakle je?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Niski Visokoletac - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Niski Visokoletac
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Niski belorepi visokoletac
» SRPSKI VISOKOLETAČ SVL
» Niski standard letac

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: OSTALI LJUBIMCI :: GOLUBOVI-
Скочи на: