PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Prirodna ishrana Stiglica

Go down 
+51
sphone
alempije
galeb
Rale paracinac
Mica Vasic
Rilekson
Jack Sparrow
Ivica
suljaga
redarmymostar
pedjacure
žako
aleks
Damir
boris
dalibor vasic
drvetmed
sale
postar
sasko
Jocom
koki555
zoran ptice pjevice
carduel
korbach
goran70
jova lepi
kumca
špeleƱ
NebojsaB
misan
Drle
Timbrado
kolekomunjara
ticar
sugubinac
cajzla
jigor
Steva
BAKI1
belobradi
drakceJA
diskus
Zokbok988
Furla
Milan
slavishab
ivan83
vucjanacc
Gost
alann
55 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 14 Oct 2010, 16:30

Tačno Mićo, ima semenja unutar krunice, nism ja to bio tako detaljno zagledao, i hvala na obajšnjenju, a i potpuno se slažem da treba da se pipne, da se otvori, da se rasturi... ma o čemu god se to radi Question lo
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 11 Nov 2010, 21:09

Polje Maslačka:
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Poljemasla269ka
Brdo Maslačka:
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Brdomaala269ka
Topli jesenji dani učinilu su da maslačka ima u izobilju po livadama poljima i travnjacima. Tako će biti sve do prvih jakih mrazeva. Štiglići se uvek obraduju maslačku. Koliko god raznovrsne hrane da imaju na meniju, uvek će prvo pojesi maslačak. Na klijalom semenju i poluzrelom semenju korova (gde je maslačak korovska biljka u ishrani štiglića prvog reda) mogu se odhraniti mladunci štiglića.
Maslačak treba davati Štiglićima u svako doba godine kada ga ima u prirodi. Pojedini ljubitelji štiglića beru maslačak i zamrzavaju, da bi ga svojim ljubimcima davali i zimi. To nije neophodno činiti. Zimska ishrana štiglića treba da bude ,,restriktivna,, po količini i vrsti semenja. Time se simulira prirodna ishrana štiglića u zimskim uslovima. Ni u prirodi, zimi, Štiglići nemaju veliki izbor hrane ni po vrsti ni po količini. Naravno ne treba zimi izgladnjkivati štiglice. Zimska ishrana treba da je umerena i odmerena. Takvom ishranom Štiglići se ne debljaju i nema rizika od prerane pojave polnog nagona kod ptica. Glavna zimska hrana štiglića je kanarinsko seme kome se doda malo suncokreta. Jednom u sedam dana moze se zimi Štiglicima dati malo jača hrana. Jajčana ili neka druga industriska hrana po vlastitom izboru. Naravno ne preterivati sa jakom hranom iz razloga koji su ranije navedeni. Minerali u vidu grita, sitnog peska, zemlje (krtičnjak) sipina kost, stavljaju se na raspolaganju pticama tokom cele zime.


Назад на врх Go down
špeleƱ
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 05.01.2011

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 06 Jan 2011, 22:18

stiglicima je vazno davati puno zelenjave . Ja svojim stiglicima dajem iz susjedovog vrtla mnogo razne zelenjeve i to je zdravo za njih . Inace imam veliku gajbu za ptice i stavim ih na veliku ledinu i one pasu travu ... Probavao sam s raznim mjesavinama otkako sam kupio vitamine , probao sam ih i sam napravit . Mjesao sam mnoge sastojke koje su zdravi i potrebni u mom zivotu . Mjesao sam razne stvari kao salatu luk , pomidore na poseban nacin pripremljene . U hranu sam im ubacivao soli i minerala . U pocetku dok sam tek dobio prvih par ptica nisam znao kako s njima i davao sam im sto sam imao , neki koncentrat za pilice . Nakon nekog vremena poceo sam s mesaniom i indiskim konopljem ali su mi od toga ptice ugibale i sad dajem svoju prehranu . U "hranilicu" smrvim sjemenke suncokreta , dajem mnogo zelenjave mjesao sam neko vrjeme po uzoru na vitamine mesaniju , malo ali bas malo nekog posebnog sastojka slicnog siru , zacina iz kuhinje i slicnih stvari . Kad su mi se prvi put pojavile lepurice poceo sam sa sumporom . Stavljao sam ga ispod gajbe , ali prvo bih ptice izvadio vanka i zavezao ribarskim koncem za stablo dok cistim gajbe . Bilo je vrlo uspjesno pa bih ga malo stavio u hranu da probam . Preko zime ptice su bile u jednoj kucici i davao sam im laganu prehranu , mesaniju , mnogo zelenjave i mineralnih soli . U kucici za ptice sam pre bio susio meso pa bih znao upaliti vatru da pticama ne bude hladno , a i izolacija je bila jako dobra. U pocetku je dim bio problem ali sam stalazu za ptice spustio nize i ptice su se naviknule . Kako sam koristio mesaniju dolazilo mi je puno miseva i bili su jako veliki problem pa sam stavljao umjetne ptice , ostavljao vrata od gajbi otvorene a unutra bih stavio hrane i ljepila . Ali uglavnom i to sam rjesio i sad su moje ptice ciste i zdrave , hrane imam dosta , ostalo mi je jos malo drva a i zelenjave ima u izobilju ... malo imam problema sa mineralima i nekim ostacim sto dodajem u hranu pa bih trebao u nabavu ... ali sve u svemu dobro je zavrsilo i meni je bitno da su moje price zdrave i da ja njima pruzam sve sto mogu da njima bude bolje.
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 07 Jan 2011, 15:28

Tebra moj ti je savet da krenes od pocetka da citas ovaj forum i to dobronameran mislim indiskom konopljom si htranio ptice i koncentratom ,neznam jel se zezas ili stvarno si to radio ....(dali stvarno postoji takav covek) scratch
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 07 Jan 2011, 15:48

Laughing Laughing Laughing nisam se skoro ovako dobro nasmejao... bom
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 07 Jan 2011, 17:46

Da li Štiglićima zimi davati zelenu hranu Question
Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 I0003
U prirodi Štiglići zimi retko nalaze zelenilo. Ako nađu nešto zelenila po otapanju snega, ono je često u smrznutom stanju. Bez obzira na to, ptice ga rado pojedu.
Zimi je najlakše doći do salate. Salata se može pticama zimi davati svakodnevno. Ako to bude na drugi-treći dan ni to nije greška. Moje ptice jedu i smrznute listove salate. Kada su jaki mrazevi (-10) listovi salate se zalede u volijeru za manje od jednog sata. Čak i smrznute listove salate kljucaju i nisam primetio da imaju nekih zdravstvenih problema zbog toga.
Prema mom ličnom iskustvu, Štiglićima ne treba uskraćivati zelenilo zimi.
I Zimi važi pravilo: Što je ishrana ptica raznovrsnija to su ptice zdravije.
Назад на врх Go down
špeleƱ
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 05.01.2011

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 07 Jan 2011, 20:39

neznam kako ali meni su sve ptice normalne ... ljepo pjevaju , ima dobrih zijadi i batudi ... ali mislim se pocet iz pocetka
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 07 Jan 2011, 21:28

Mico u potpunosti se slazem sa tobom nije bitno godisnje doba ako imas zelenis ,problem je ko nema zimi on i ne daje ali je svakako bolje davati kad ima da se nadje a verujem i zimi da stiglici u prirodi kad nema snega grickaju zelenis!!!
SPELE tebi apelujem da procitas forum o pticama pa da onda komentarises jer zamaras teme izjavama koje su van pameti Palio si sumpor ispod ptica da isteras vasi haha ,a tu indisku konoplju sto im dajes verovatno je i pusis jer nemogu drugacije misliti posle tvojih tekstova!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 07 Jan 2011, 21:39

Zimi dajem samo šargarepu i jabuku u nedostatku drugog povrća.
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyFri 07 Jan 2011, 22:23

Milan ::
Zimi dajem samo šargarepu i jabuku u nedostatku drugog povrća.

Ma voce i povrce vise uopste nisu problem,sada u supermarketima nema sta nema,zelana salata 19 dinara... Wink
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySat 08 Jan 2011, 04:53

mića ::

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 I0003

Meni ova ptica sa slike nešto čudno izgleda ( COCCIDIOSIS scratch ). Čika mićo obratite pažnju na nju Exclamation
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySat 08 Jan 2011, 10:05

Re: belobradi
I u prirodi i u volijerima pri niskim temperaturama ptice se štite od hladnoće tako što podignu perije i udalje ga od kože. Time povećavaju količinu vazduha u perju. Kako je vazduh odličan izolator, takvo ponašanje ptice je racionalno. Čuva toplotu tela.
Slikano je, kada je temperatura bila čitavog dana u velikom minusu. Listovi salate tog dana zaledili su se za nešto više od jednog sata.
Upozorenje je dobronamerno. Ali da bi se procenilo zdravstveno stanje ptice na osnovu izgleda, moraju se znati i okolnosti u kojima se ptica nalazi.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySat 08 Jan 2011, 11:42

mića ::
Re: belobradi
I u prirodi i u volijerima pri niskim temperaturama ptice se štite od hladnoće tako što podignu perije i udalje ga od kože. Time povećavaju količinu vazduha u perju. Kako je vazduh odličan izolator, takvo ponašanje ptice je racionalno. Čuva toplotu tela.
Slikano je, kada je temperatura bila čitavog dana u velikom minusu. Listovi salate tog dana zaledili su se za nešto više od jednog sata.
Upozorenje je dobronamerno. Ali da bi se procenilo zdravstveno stanje ptice na osnovu izgleda, moraju se znati i okolnosti u kojima se ptica nalazi.

Nisam imao nikakve zle namere, cak naprotiv. O nacinu drzanja i nezi ptica ne sumnjam ali ptica na slici ima (po meni) cudan izgled. Veliki pozdrav i zelim Vam puno uspeha u daljem radu sa pticama cheers
Назад на врх Go down
špeleƱ
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 05.01.2011

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySat 08 Jan 2011, 20:02

kumca ::
Mico u potpunosti se slazem sa tobom nije bitno godisnje doba ako imas zelenis ,problem je ko nema zimi on i ne daje ali je svakako bolje davati kad ima da se nadje a verujem i zimi da stiglici u prirodi kad nema snega grickaju zelenis!!!
SPELE tebi apelujem da procitas forum o pticama pa da onda komentarises jer zamaras teme izjavama koje su van pameti Palio si sumpor ispod ptica da isteras vasi haha ,a tu indisku konoplju sto im dajes verovatno je i pusis jer nemogu drugacije misliti posle tvojih tekstova!

nisam palio ispod ptica nego ispod voljeri ..... nisam toliko lud da ptice potrujem ... mozd sam zajebo ono kad sam u hranu stavio ali tu sam hranu svakako bacio .... bila puna lepurica
Назад на врх Go down
špeleƱ
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 05.01.2011

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptySat 08 Jan 2011, 20:03

špeleƱ ::
kumca ::
Mico u potpunosti se slazem sa tobom nije bitno godisnje doba ako imas zelenis ,problem je ko nema zimi on i ne daje ali je svakako bolje davati kad ima da se nadje a verujem i zimi da stiglici u prirodi kad nema snega grickaju zelenis!!!
SPELE tebi apelujem da procitas forum o pticama pa da onda komentarises jer zamaras teme izjavama koje su van pameti Palio si sumpor ispod ptica da isteras vasi haha ,a tu indisku konoplju sto im dajes verovatno je i pusis jer nemogu drugacije misliti posle tvojih tekstova!

nisam palio ispod ptica nego ispod voljeri ..... nisam toliko lud da ptice potrujem ... mozd sam zajebo ono kad sam u hranu stavio ali tu sam hranu svakako bacio .... bila puna lepurica
i ne pusim konoplju Smile))
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyMon 10 Jan 2011, 05:09

špeleƱ ::
neznam kako ali meni su sve ptice normalne ... ljepo pjevaju , ima dobrih zijadi i batudi ... ali mislim se pocet iz pocetka

Špele, podrazumeva se da malo šale nije na odmet, ali svako preterivanje već nije ni malo ukusno. Zamolio bih te da nas u buduće poštediš tvojih iskustva sa pticama i nekompetentnih komentara. Ipak je ovo forum koji se bavi jako određenim i definisanim stvarima a tebi ako je potreban neki forum za zajebanciju potraži neki drugi, gde ćeš biti prihvaćen. Ovde, ne da nisi duhovit i zanimljiv, već postaješ i dosadan. No
Назад на врх Go down
drakceJA
Član
Član
drakceJA


Број порука : 67
Join date : 23.11.2009
Age : 43
Локација : jagodina

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyMon 24 Jan 2011, 23:10

study
Назад на врх Go down
jova lepi
Posetilac
Posetilac
jova lepi


Број порука : 5
Join date : 20.01.2011
Age : 46
Локација : kragujevac

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 10 Feb 2011, 22:55

stvarno sam zacudjen sta sve ima da se cuje i da se vidi .ovaj covek nije pri sebi verovatno se nadimio onog sumpora ili se napusio onog indiskog konoplja.volite vase ptice kao sto volite ljude jer zajedno delimo ovu zemlju sto imamo.
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyWed 16 Feb 2011, 18:01

jel se moze davati stiglicima kisne gliste i bubice slicne dafnijama nalaze se obicno ispod kamenja na vlaznim mestima sivoplavkaste boje
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyWed 16 Feb 2011, 20:26

Jesive su i bubice i gliste ,ali samo jednom ! Kao gljive Very Happy
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 17 Feb 2011, 16:26

Zokbok988 ::
Jesive su i bubice i gliste ,ali samo jednom ! Kao gljive Very Happy

ok
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyTue 15 Mar 2011, 20:58

Pošto ide period aktivne pesme štiglića, koju svi sa nestrpljenjem očekujemo, a kao jedan od razloga da do toga ne dođe je i pogrešna količina semena koju dnevno dajemo štiglićima, evo pozivam iskusne odgajivače da daju svoje savete i iskustva vezana za to.
Jer ptica neće pevati niti gladna a niti pregojena.
Ja sam trenutno izbacio iz mešavine suncokret, a ostavio veći procenat nigera i konoplje uz dodavanje 3 puta nedeljno zeleniša (spanać, zelena salata, jabukai td). Dajem dnevno po kavezu - ptici, jednu i po kafenu kašičicu semena. Nije uvek do kraja sve pojedeno, ostane svetlo seme koje najmanje vole, ali mislim da je to prava količina.

Pozdrav!
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 17 Mar 2011, 19:34

Ja sam krenuo sa forsiranjem zeleniša i vitaminskih preparata.
Ovo na slici je sitno seckan spanać, koji je pun gvožđa i dodajem mu ampule Omega 3, u kojima ima vitamina E, a sve to radi bolje forme i želje za parenjem.

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 24o4jtl
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 17 Mar 2011, 22:11

Gde nabavljaš te ampule i koliko koštaju ?
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 EmptyThu 17 Mar 2011, 22:20

U apoteci ih nabavljam, to su za ljudsku upotrebu, i to je u stvari riblje ulje. Probušim onu kao gumenu kapsulu i na iseckani zaleniš pospem(zelena salata, spanać, kupus...). Seckam zaleniš jer se tako riblje ulje bolje umeša sa zalenišem, jer na list ne može da ostane, već kaplje.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prirodna ishrana Stiglica   Prirodna ishrana Stiglica - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Prirodna ishrana Stiglica
Назад на врх 
Страна 3 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» prirodna ishrana mekokljunaca
» Semenska ishrana ptica
» Zebraste zebe - ishrana

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: