PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Problem sa kanarinkom....

Go down 
+32
diskus
malaksalo
neno
Gost
luka77
Milic
alann
jevca5
Zokbok988
Nemanjavr
Ivica
NebojsaB
belobradi
popBL
lujo
Timbrado
majanole
Canary Martin
mladen djordjevic
GoranKS
pticar_amater
ivan83
mIlos_kg
Nikolasbc
ulicni hodac
Zika
ticar
Milan
Laza
sestoperac
Бане
Steva
36 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АуторПорука
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyWed 12 May 2010, 18:08

bio sam kod veterinara, nisam nosio kanarinku pošto leži u gnjezdu, i dao mi je NEO-VEZEMYCIN V (ORALNI PRAŠAK). Šta mislite o njemu, da li on valja Question Question Question

I čim sam došao kući juče, odma sam ga dao, i dans je trebala kanarinka da snese treće jaje i nije, da li je do toga što sam joj to dao (rekao je veterinar da smijem) Question Question Question Ovo joj je drugi put ove godine da snosi jaja, prva nisu bila oplođena
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyThu 13 May 2010, 01:36

Ovo sta se pise totalno je nepovezano , avisan , neostomasan , frontline , vetiol , su srestva protiv vasi,pipa i ostalih krvopija a vizumicin , gentamicin , zivomicin su antibiotici.
Je li tebi kanarinka bolesna ili imas vasi ( pipu ).
Oralno koliko ja znam nijedno srestvo za suzbijanje gamadi se ne daje , a za ( analno ) kroz kloaku to tek sada cujem.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyThu 13 May 2010, 12:11

alann ::
Ovo sta se pise totalno je nepovezano , avisan , neostomasan , frontline , vetiol , su srestva protiv vasi,pipa i ostalih krvopija a vizumicin , gentamicin , zivomicin su antibiotici.
Je li tebi kanarinka bolesna ili imas vasi ( pipu ).
Oralno koliko ja znam nijedno srestvo za suzbijanje gamadi se ne daje , a za ( analno ) kroz kloaku to tek sada cujem.

Postoji nacin da se oralno daje lek protiv pipe, ali to koriste najvise malinoisti. Problem je kad pipa udje u grlo, hoce da napravi problem na mehuru i kvari pesmu, pa malino ima ono sustanje koje je neprihvatljivo....koliko se secam, daju se ivermektin i tilogal, jedan da ubije pipe drugi da ocisti ostatke.
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyThu 13 May 2010, 17:37

kanarinka mi nije bolesna, već su je sasvim malo napale vaši i na ovome lijeku piše da je za to i daje se oralno i to sasvim malo, tj. na vrhu nožića stavim u posudicu, davat ću joj još 2 dana i više neću. Snjela je jutros jaje, a juče nije, ne znam zašto
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyThu 13 May 2010, 18:34

NebojsaB ::
kanarinka mi nije bolesna, već su je sasvim malo napale vaši i na ovome lijeku piše da je za to i daje se oralno i to sasvim malo, tj. na vrhu nožića stavim u posudicu, davat ću joj još 2 dana i više neću. Snjela je jutros jaje, a juče nije, ne znam zašto

kakve veze ima ljek koji se daje oralno na kljun protiv vaši,krivo si ti to čuo,

a to što kanarinka nije snjela jaje to je normalno.pogotovo ako je mlada.
Назад на врх Go down
jevca5
Član
Član
jevca5


Број порука : 122
Join date : 28.02.2010
Age : 54
Локација : Svrljig/Nis

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyThu 13 May 2010, 19:41

NebojsaB ::
kanarinka mi nije bolesna, već su je sasvim malo napale vaši i na ovome lijeku piše da je za to i daje se oralno i to sasvim malo, tj. na vrhu nožića stavim u posudicu, davat ću joj još 2 dana i više neću. Snjela je jutros jaje, a juče nije, ne znam zašto
nemoj mnogo da slusas veterinare.vecina njih se ne razume u nase sitne ljubimce vec se prema njima ponasaju kao sa kokoskama.vec poslusaj prijatelje koji te savetuju iz svog iskustva.
pozdrav od jevca.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyFri 14 May 2010, 01:52

Steva ::
alann ::
Ovo sta se pise totalno je nepovezano , avisan , neostomasan , frontline , vetiol , su srestva protiv vasi,pipa i ostalih krvopija a vizumicin , gentamicin , zivomicin su antibiotici.
Je li tebi kanarinka bolesna ili imas vasi ( pipu ).
Oralno koliko ja znam nijedno srestvo za suzbijanje gamadi se ne daje , a za ( analno ) kroz kloaku to tek sada cujem.

Postoji nacin da se oralno daje lek protiv pipe, ali to koriste najvise malinoisti. Problem je kad pipa udje u grlo, hoce da napravi problem na mehuru i kvari pesmu, pa malino ima ono sustanje koje je neprihvatljivo....koliko se secam, daju se ivermektin i tilogal, jedan da ubije pipe drugi da ocisti ostatke.
Pipa i grinja koliko mi je poznato nije isti parazit
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyFri 14 May 2010, 09:06

alann ::
Steva ::
alann ::
Ovo sta se pise totalno je nepovezano , avisan , neostomasan , frontline , vetiol , su srestva protiv vasi,pipa i ostalih krvopija a vizumicin , gentamicin , zivomicin su antibiotici.
Je li tebi kanarinka bolesna ili imas vasi ( pipu ).
Oralno koliko ja znam nijedno srestvo za suzbijanje gamadi se ne daje , a za ( analno ) kroz kloaku to tek sada cujem.

Postoji nacin da se oralno daje lek protiv pipe, ali to koriste najvise malinoisti. Problem je kad pipa udje u grlo, hoce da napravi problem na mehuru i kvari pesmu, pa malino ima ono sustanje koje je neprihvatljivo....koliko se secam, daju se ivermektin i tilogal, jedan da ubije pipe drugi da ocisti ostatke.
Pipa i grinja koliko mi je poznato nije isti parazit

Moja greska, izvinjavam se... Embarassed
Назад на врх Go down
Milic
Posetilac
Posetilac
Milic


Број порука : 18
Join date : 14.02.2010
Age : 55
Локација : Petrovac na Mlavi Srbija

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySat 15 May 2010, 13:16

NebojsaB ::
ČIME DA JE POPRSKAM Question Question Question PRIJE 3 GODINE SAM IMAO ODLIČNA 3 PARA KANARINACA I TAKO SAM IH POPRSKAO SA NEKIM SPREJEM ITALIJANSKIM, I SUTRI DAN MI POCRKALI SVI I REKAO SAM DA VIŠE NIKADA NEĆU NIŠTA DA KORISTIM, BILO ŠTA OD HEMIKALIJA BILO ANALNO ILI POVRŠINSKI, JEDINO ŠTO IM STAVLJAM JE KADA SA VODOM I KUPAJU SE, ŠTA VI PREDLAŽETE, ALI DA JE PROVJERENO Question Question Question Exclamation Exclamation Exclamation
Nabavi badesalc so za kupanje koji se koristi kod golubova i nemas problema sto posto proverena stvar.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySun 16 May 2010, 01:31

To sto preskoci jaje da snese to zna da se redovno desava kod ptica moze da bude iz vise razloga nikakve veze nema sa pipom.Razlog sto moze pipa da uzrokuje su da zenka napusti gnijezdo ili da ima uginuca mladih prilikom izlijeganja jer pipe napadaju u gnijezdo a pilici su najranjiviji.Odraslu pticu ,, zenku " lako moze da se zastiti sa srestvom ,,Panmectine 5 " ili sa frontlinom ali pilice ne mozes sa tim srestvima da zastitis tako da ostaje jedina mogucnost da redovno kontrelises gnijezdo i zaprasujes boks.
Sva ova srestva su opisana u temi paraziti kod ptica.
Назад на врх Go down
luka77
Posetilac
Posetilac
luka77


Број порука : 3
Join date : 12.04.2010
Age : 47
Локација : nis

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySun 16 May 2010, 10:43

imam problem sa kanarinkom uparila se sa muzijakom medjutim nije mogla da snese jaje jer joj se upalio zadnji deo.Ja sam joj namazao ulje ali ona je tad snela jaje sa stajanke i ono se razbilo sta sad da radim jos uvek sam neiskusan
plese help Question Question Question
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySun 16 May 2010, 15:18

luka77 ::
imam problem sa kanarinkom uparila se sa muzijakom medjutim nije mogla da snese jaje jer joj se upalio zadnji deo.Ja sam joj namazao ulje ali ona je tad snela jaje sa stajanke i ono se razbilo sta sad da radim jos uvek sam neiskusan
plese help Question Question Question

nemoj ništa dirati sad,snesti če ona jaje normalno,najvjerovatnije je to bilo malo veće,
Назад на врх Go down
luka77
Posetilac
Posetilac
luka77


Број порука : 3
Join date : 12.04.2010
Age : 47
Локација : nis

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySun 16 May 2010, 21:44

hvala puno javicu se sta je bilo Wink Wink Wink
Назад на врх Go down
luka77
Posetilac
Posetilac
luka77


Број порука : 3
Join date : 12.04.2010
Age : 47
Локација : nis

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyMon 31 May 2010, 21:46

ljudi kanarinka mi lezi na jajima od 17.05 kad treba da se izlegnu ptici Sad Sad Sad Sad
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyMon 31 May 2010, 21:52

luka77 ::
ljudi kanarinka mi lezi na jajima od 17.05 kad treba da se izlegnu ptici Sad Sad Sad Sad
Najkasnije 31.05. eventualno 01.06.
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySat 19 Jun 2010, 21:27

LJUDI, HITNO MI JE I VOLIO BIH DA MI ŠTO PRIJE NEKO ODGOVORI, AP AAKO NISTE VIDJELI OVU TEMU ŠTO SAM STAVIO KOD KANARINACA, EVO STAVIĆU JE I OVDJE DA MI ŠTO PRIJE ODGOVORITE , POŠTO MI JE ZAISTA VELIKA ŽURBA, ŽAO MI JE DA PTIĆ UGINE):

danas mi se trebalo kod zelene kanarinke izleći 5 ptića ali nije, svih 5 jaja nije bilo oplpđeno (ja sam ih otvorio), ovo joj je drugi put da se pari ove godine sa istim mužjakom i čudi me što nisu bili oplođeni, kad mi je prvi put bilo svih 5 oplođeno. NEGO, NIJE TO PROBLEM, NEGO SLJEDEĆI:
TAKOĐE MI SE DANAS KOD BIJELE KANARINKE SAM DANAS IZLEGAO TIĆ, OSTALA JAJA NISU OPLOĐENA, ALI TO NIJE PROBLEM, NEGO JE PROBLEM ŠTO GA KANARINKA NIKAKO NE HRANI, OVO JOJ JE TREĆI PUT DA SE PARILA OVE GODINE, ALI OVAJ PUT SA DRUGIM MUŠKIM KOJI JE PLODAN I ONA JE MLADA, NAJVJEROVATNIJE DA JOJ JE OVO PRVI PTIĆ U NJENOM ŽIVOTU DO SADA, PA NE ZNA NAJVJEROVATNIJE ŠTA DA RADI. ČEKAO SAM 3-4 SATA DA GA HRANI, NIJE HTJELA NI DA MU PRIĐE, POŠTO JE BIO SAM U GNJEZDU (BEZ OSTALIH JAJA), STAVIO SAM PTIĆA BIO KOD OVE DRUGE ZELENE KANARINKE DA VIDIM HOĆE LI GA ONA HRANITI, NI ONA MU NIJE HTJELA PRIĆI, VJEROVATNO JE SKONTALA DA NIJE NJENO (POŠTO JE ONA VEĆ SAMA IZBACILA SVIH 5 JAJA IZ GNJEZDA NA POD I ZNA DA JOJ NISU OPLOĐENA) PA JE SKONTALA DA NIJE OVO NJEN PTIĆ.

PROBLEM MI JE SDA TAJ ŠTO PADA NOĆ, TIĆ SKORO NIŠTA NIJE JEO (JA SAM MU DAO PREKO ŠPRICE KUVANO JAJE SA KAPLJICOM VODE, DA LAKŠE PROGUTA) I ŠTO NEĆE ŽENKA DA LEŽI NA NJEMU, ŠTA DA RADIM???????

SKONTAO SAM I TO DA OVA BIJELA KANARINKA VOLI DA LEŽŽI NA JAJAIMA, PA SAM JOJ STAVIO PLASTIČNO JAJAE I PTIĆA I ODMA JE LELGLA, ALI EVO PONOVO SE DIŽE SA PTIĆA, LJUDI POMAGAJTE, I RECITE MI ŠTA JOŠ TREBA DA STAVLJAM U ŠPRICU OSIM JAJAETA KUVANOG I TRUNČICE VODE, POŠTO JA TO NIKADA DO SADA NISAM RADIO!!!!?????
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySat 19 Jun 2010, 22:05

NebojsaB ::
danas mi se trebalo kod zelene kanarinke izleći 5 ptića ali nije, svih 5 jaja nije bilo oplpđeno (ja sam ih otvorio), ovo joj je drugi put da se pari ove godine sa istim mužjakom i čudi me što nisu bili oplođeni, kad mi je prvi put bilo svih 5 oplođeno. NEGO, NIJE TO PROBLEM, NEGO SLJEDEĆI:
TAKOĐE MI SE DANAS KOD BIJELE KANARINKE SAM DANAS IZLEGAO TIĆ, OSTALA JAJA NISU OPLOĐENA, ALI TO NIJE PROBLEM, NEGO JE PROBLEM ŠTO GA KANARINKA NIKAKO NE HRANI, OVO JOJ JE TREĆI PUT DA SE PARILA OVE GODINE, ALI OVAJ PUT SA DRUGIM MUŠKIM KOJI JE PLODAN I ONA JE MLADA, NAJVJEROVATNIJE DA JOJ JE OVO PRVI PTIĆ U NJENOM ŽIVOTU DO SADA, PA NE ZNA NAJVJEROVATNIJE ŠTA DA RADI. ČEKAO SAM 3-4 SATA DA GA HRANI, NIJE HTJELA NI DA MU PRIĐE, POŠTO JE BIO SAM U GNJEZDU (BEZ OSTALIH JAJA), STAVIO SAM PTIĆA BIO KOD OVE DRUGE ZELENE KANARINKE DA VIDIM HOĆE LI GA ONA HRANITI, NI ONA MU NIJE HTJELA PRIĆI, VJEROVATNO JE SKONTALA DA NIJE NJENO (POŠTO JE ONA VEĆ SAMA IZBACILA SVIH 5 JAJA IZ GNJEZDA NA POD I ZNA DA JOJ NISU OPLOĐENA) PA JE SKONTALA DA NIJE OVO NJEN PTIĆ.

PROBLEM MI JE SDA TAJ ŠTO PADA NOĆ, TIĆ SKORO NIŠTA NIJE JEO (JA SAM MU DAO PREKO ŠPRICE KUVANO JAJE SA KAPLJICOM VODE, DA LAKŠE PROGUTA) I ŠTO NEĆE ŽENKA DA LEŽI NA NJEMU, ŠTA DA RADIM???????

SKONTAO SAM I TO DA OVA BIJELA KANARINKA VOLI DA LEŽŽI NA JAJAIMA, PA SAM JOJ STAVIO PLASTIČNO JAJAE I PTIĆA I ODMA JE LELGLA, ALI EVO PONOVO SE DIŽE SA PTIĆA, LJUDI POMAGAJTE, I RECITE MI ŠTA JOŠ TREBA DA STAVLJAM U ŠPRICU OSIM JAJAETA KUVANOG I TRUNČICE VODE, POŠTO JA TO NIKADA DO SADA NISAM RADIO!!!!?????

nijedna kanarinka ne hrani ptice prvih 6 do 12 sati,ostavi ga kod nje i nediraj ništa.
Назад на врх Go down
neno
Posetilac
Posetilac
neno


Број порука : 4
Join date : 16.06.2010
Локација : banja luka

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySat 19 Jun 2010, 23:29

ako ga ni jedna zenka nece mislim na tica sumljam da ce ostat u zivotu ti jednostavno to nemozes spasiti mogao bi da je tic star 5 do 10 dana ti pokusavaj da ga hranis drzi ga na toplom pa mozda kazem mozda ostane
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySun 20 Jun 2010, 08:04

Problem je u tome što mnogo čačkaš . U ovom slučaju sve je normalno i nisi trebao ništa dirati.
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySun 20 Jun 2010, 11:13

a nije samo problem u hranjenju, već neće da leži na njemu ni po noći čak (kao što je sinoć bilo (njegova prva noć)), pa sam ga stavio kod treće kanarinke koja već ima ptića star 10 dana u gnjezdu, i podosta je veći od njeg, ali koliko vidim prifatila ga je i kanarinka i ptić, čak je mališa više na velikom (starijem) ptiću, nego ovaj na njemu, mislim da će preživjeti
Назад на врх Go down
neno
Posetilac
Posetilac
neno


Број порука : 4
Join date : 16.06.2010
Локација : banja luka

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptySun 20 Jun 2010, 13:16

kako rece MILAN samo treba biti uporan i kad jednom padnes ustani i nastavi ici
Назад на врх Go down
malaksalo
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 19.08.2010

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyMon 13 Sep 2010, 21:48

Imam kanarinku koja je ove godine lazala cetiri puta na jajima nijednom se nisu izlegli mladi.Mislio sam da je do muzjaka prva dva puta pa sam posle probao sa drugim muzjakom i opet nista.Sta nisam uradio kako treba??? scratch
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyMon 13 Sep 2010, 22:32

malaksalo ::
Imam kanarinku koja je ove godine lazala cetiri puta na jajima nijednom se nisu izlegli mladi.Mislio sam da je do muzjaka prva dva puta pa sam posle probao sa drugim muzjakom i opet nista.Sta nisam uradio kako treba??? scratch

Tu postoje vise faktora,verovatnoca da oba muskarca nisu plodna ili nisu dovoljno usiljena,ne verujem?!!!
Dali si pratio kanariku da je prihvatila jednog od ova dva muskarcica.?Ima pojedine zenke de nema sila da ih uparis
sve zivo pobije,ja takve zenke zovem pola musko pola zensko.Jedino kad sam hteo da uparim ovakve zenke samo na fazon,nocu ugasim svetlo one se smire nakon pola sata upalim svetlo i td ako je prevaris je uspeh...?
Da li je uopste bilo zacetka u jajetu ako si gledao nakon 4 dana na lampi.?iILi plod ugine posle nekoliko dana,mozda zenka ne lezi dovoljno na jajima,mozda preko noci se uplasi ustane od jaja a ujutru ponovo zaleze.?
I da zenka uopste nije plodna to je moguce zbog velike hladnoce ili neke infekcije.
Ja sam imao zenku de godinama snese po 5 do 6 jaja a samo su uvek dva plodna,menjao sam vise muskarca.Pozdrav
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyMon 13 Sep 2010, 22:46

[ куоте = " малаксало " ] Имам канаринка која је ове године лаза цетири пута на јајима ниједном се нису излегли млади.Мислио сам да је до музјака прва два пута па сам после пробао са другим музјаком и опет ниста.Ста нисам урадио како треба ? ? ? : сцратцх : [ / куоте ]
Pogledaj malo u nazad na forumu imaš opširno sam napisao šta sve utiče na plodnost i na neuspešno izleganje mladih.
Назад на врх Go down
Drogba
Član
Član
Drogba


Број порука : 36
Join date : 12.11.2012
Age : 26
Локација : Leskovac,Gorina

Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 EmptyMon 12 Nov 2012, 23:30

Hteo bih da postavim jedno pitanje...Imam jednu kanarinku (belo-zute boje),pre otprilike 2 godine izvela je od 4 jajete samo 2 ptića i od tada svaki put kad sam je pustao s kanarincem pa do sada svako jaje je bilo neplodno,odnosno od tada nije izvela ni jedan ptić...U čemu je problem???????? Crying or Very sad
Назад на врх Go down
Sponsored content





Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa kanarinkom....   Problem sa kanarinkom.... - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Problem sa kanarinkom....
Назад на врх 
Страна 3 of 4Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Problem sa kanarinkom kod bastardiranja
» Stiglic- problem
» problem sa cajzlama

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: