PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+95
zoranV
branislavh
Vlada Nish
Toni Mk
AndrijaKg
mostarac b12
bondža1
carduel
fzen
bastard kv
dane 87
saragrasevina
pedjacure
jova lepi
krokodil01
delijovan
goran70
salle
ogic
MsDimovski
sasko
popicaBL
voja_ilic
Luka Perica
jigor
BAKI1
vladimir
Ivan Z
misan
diskus
vucjanacc
jevca5
Mica Vasic
zoran ptice pjevice
egon
sugubinac
boris
popBL
gm
NebojsaB
Ivica
pticar_amater
goldfinch
Zokbok988
robin
Furla
gost1
drakceJA
ulicni hodac
armin71
ivan83
rtomek
kima
pinka
Nikolasbc
belobradi
kumca
delux
Dax BG
IGOR 72
Sina BL
alexandar
Gost
Danijelvr
Миланче
sasaznas
Ivan_ks
goran
pticar nis
alann
stiglic
Blattner
Rasko
Dzemal_sa
DjordjeVet
bogdanik
kekic
Boban
Laza
sasha
ZOKICA
IvanBG
BOCKA
aleks
Drle
sestoperac
ticar
Luckyboy
Petar
slavishab
Steva
Бане
saso78
milos0205
Milan
99 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 13:41

Evo kako treba da izgleda štiglić koga mislite da parite, da bastardirate sa njim..... ma može i žirafu da pari ako reši
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 50
Локација : Smed.Palanka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 15:54

Milane el je to taktika da mu se zavrti u glavi,pa onda da skače na sve što mu ponudiš Very Happy
lol!
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 18:20

Ovo dokazuje da se štiglič moze dreserati da izvodi cirkuske veštine, i to je uspeh.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 20:20

Ma nije dresiran samo je mnogo miran!
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Montenegro

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySun 29 Mar 2009, 18:05

Milan ::
Evo kako treba da izgleda štiglić koga mislite da parite, da bastardirate sa njim..... ma može i žirafu da pari ako reši

ovo je stvarno za pricu, ali ima milion drugih kriterijuma koji su bitniji da bi stiglic pario u kavezu. Po toj logici nemirni stiglic nece da pari, sa cim se ne bih slozio.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyWed 01 Apr 2009, 11:23

Daleko od toga da nemirni štiglić neće da pari. Ima mnogo razloga za to zašto neće ili hoće neka ptica da se gnezdi. Mislim da bitnu ulogu igra seštaj i način na koji se ptica priprema. mada to do sad nisam radio ipak smatram da je jedna od bitnih stvari da ptice osete zimu i da im proleće bude "okidač"
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 03 Apr 2009, 12:17

danas je bio lep dan i odvojio sam parove , smestio sam ih nekako na terasi......
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 03042009.th
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 03042009004.th
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 03042009002.th
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 03042009001.th

a ovakav pogled imaju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 03042009003.th

kliknite na slike da ih povećate.
Назад на врх Go down
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 03 Apr 2009, 14:46

Ljepo sve izgleda.
Odkud ti ovakve kafeze izgledaju bas kao za odgoj stiglica?
Na kojoj strani je terasa,moja je prema jugo-istok i neznam kako ce biti ovo je prva godina da odgajam na terasi.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 03 Apr 2009, 15:07

Kaveze sam plaćao oko 30 evra pre par godina, terasa je okrenuta prema severozapadu, tek kasno popodne ogreje malo sunce oko 30 minuta, šta da ti kažem dak sam imao priliku od 4 stana da biram, ovaj sam izabrao zbohg položaja terase i zbog drveta koje imam na dva metra od terase.
Назад на врх Go down
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 03 Apr 2009, 23:35

Pa Milane severo-zapadna strana je najlosa,ajde dok se gnezde ali za mlade i za spremanje i za mitarenje...Na ptice im je potrebno sunce... sunny
Ja kad sam birao stan izbegavao sam severnu stranu terase.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptyFri 03 Apr 2009, 23:44

Pa ovi su se premitili a nikad sunce videli nisu, ja sam do sad ptice čuvao samo u sobi, mislim da je dovoljno tridesetak minuta dnevno što ih ogreje sunce .
Назад на врх Go down
IvanBG
Posetilac
Posetilac
IvanBG


Број порука : 23
Join date : 28.03.2009
Age : 43
Локација : Beograd

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 00:40

pozdrav svima
izvinjavam se sto upadam ovako odjednom ali samo da se pohvalim sa 4 pileta , danas su prstenovati ali idalje im je buducnost neizvesna , posto ima je mama uhvacena prosle godine,
evo i video snimka


nadam se da ce opstati
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 00:49

Pozdrav Ivane lep uspeh je to de mi reci kad si ih prstenovao sa kojim prstenovima si ih prstenovao mislim na prevmik prstena
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
IvanBG
Posetilac
Posetilac
IvanBG


Број порука : 23
Join date : 28.03.2009
Age : 43
Локација : Beograd

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 01:01

prstevnoao sam ih prstenjem za kanarince, posto nisam bio u prilici na narucim ili negde kupim prstenove za stigle, ovi moji prstenovi su 3mm
jbg, znam da su malo veci ali nisam imao izbora


a da se samo nadovezem na gore zapocetu pricu oko smestaja , ptica....
za kaveze odredjenih dimenzija kao uslov se ne bih slozio jer meni zenka nosi trecu turu za 3 meseca ( u prvoj i drugoj muzjak izbacio pilice iz gnezda posle 3-4 dana) , izvode se u kavezu 28x18x18 , jedini uslov je ocigledno da moram da odvojim muzjaka , sto sam ovoga puta i uradio,
za simuliranje proleca se slazem ,ustvari pre simuliranje zime, jer ja sam zenku uneo u januaru sa 0C na 10C pa na 28C ,
i konacno po mom skronmom misljenju ! ishrana ! , iz iskustva sa Torlaka gde radim sa zivotinjama mogu da kazem da iskrana cini 70 posto uspeha
i nazalost ono poslednje ali najvaznije na sta ne mozemo da uticemo je karakter ptice , jbg , ako je baksuz onda dzaba sve
to je moje skromno misljenje :-)
nadam se da niciji ego nisam povredio ovim izlaganjem Smile
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 01:27

Pa mogao si alke da poreko društva pantelej iz Niša, tamo je dulevet87 podpresednik naručivali su ljudi alke za štiglića.
Kaži mi šta misliš da će se desiti kad štiglići operjaju i napuste gnezdo u tako malom prostoru a ženka bude i dalje spremna za parenje.
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 01:31

saso78 ::
Pa Milane severo-zapadna strana je najlosa,ajde dok se gnezde ali za mlade i za spremanje i za mitarenje...Na ptice im je potrebno sunce... sunny
Ja kad sam birao stan izbegavao sam severnu stranu terase.
Mislim da nisi u pravu. Meni je prošle godine uginuo jedan štiglić a samo ga je dva sata leti grejalo sunce. Bio je pod strehom i ispred je bilo drvo ali je imao od 17 do 19 sati sunce i uginuo je za dva dana.
Назад на врх Go down
IvanBG
Posetilac
Posetilac
IvanBG


Број порука : 23
Join date : 28.03.2009
Age : 43
Локација : Beograd

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 01:36

ti znas ili?
po tvom pitanju bih rekao da znas , ja mogu da pretpostavim, ali imam moguce resenje koje sam koristio kor drugih vrsta ptica , tako da...
nadam se da ce upaliti i kod stigla
videcu
Назад на врх Go down
IvanBG
Posetilac
Posetilac
IvanBG


Број порука : 23
Join date : 28.03.2009
Age : 43
Локација : Beograd

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 02:03

ZOKICA
--------------------------------------------------------------------------------
Pa mogao si alke da poreko društva pantelej iz Niša, tamo je dulevet87 podpresednik naručivali su ljudi alke za štiglića.
Kaži mi šta misliš da će se desiti kad štiglići operjaju i napuste gnezdo u tako malom prostoru a ženka bude i dalje spremna za parenje.



=
i batice stvarno nevidim razlog za takve " ljupka " pianja i konstatacije , nevidim sta sam to lose uradio , sem mozda sto sam neciji ego dodirnu, samo sam ispricao moje iskustvo,
a u tvom pitanju i odgovoru nevidim nista sto bi moglo da pomogne bilo kome, sem nekome da zalis nesto lose ,
nadam se da gresim , ali takav sam utisak stekao

ovo bi valjda trebalo da bude forum na kome jedni drugima pomazemo, a ne jedni drugima da se podsmevamo
ili ja gresim? cheers


Последњи пут изменио IvanBG дана Sat 04 Apr 2009, 14:36. изменио укупно 3 пута.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 03:26

IvanBG ::
pozdrav svima
izvinjavam se sto upadam ovako odjednom ali samo da se pohvalim sa 4 pileta , danas su prstenovati ali idalje im je buducnost neizvesna , posto ima je mama uhvacena prosle godine,
evo i video snimka


nadam se da ce opstati

malo manje prčkaj pa će opstati,moj savjet je da mlade ne slikaš ni diraš dok ne napune 15 dana,tj dok ne počmu zvati za hranu,tada ih neće ostaviti.
Назад на врх Go down
IvanBG
Posetilac
Posetilac
IvanBG


Број порука : 23
Join date : 28.03.2009
Age : 43
Локација : Beograd

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 11:36

nebi ih ja dirao ali morao sam da ih prstenujem, Wink
nastavila je da ih hrani bounce
Назад на врх Go down
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 12:29

ZOKICA ::
saso78 ::
Pa Milane severo-zapadna strana je najlosa,ajde dok se gnezde ali za mlade i za spremanje i za mitarenje...Na ptice im je potrebno sunce... sunny
Ja kad sam birao stan izbegavao sam severnu stranu terase.
Mislim da nisi u pravu. Meni je prošle godine uginuo jedan štiglić a samo ga je dva sata leti grejalo sunce. Bio je pod strehom i ispred je bilo drvo ali je imao od 17 do 19 sati sunce i uginuo je za dva dana.

Ma to je suncani stres ja nisam napisao da ptice moraju biti na sunce tolko sati...
Kod mene hvata ih sunce 2-3 sati ujutro.
Kad sam ih cuvao na severnoj strani sunce nikad mozda preko leto 30 min. ptice su bile ok,ali kad dodje sezona mitarenje i sezona priprema za parenje razlika je velika od severn i istocne strane.
Назад на врх Go down
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 12:35

IvanBG samo produzi tako i kao sto ti je rekao ticar ne uznemiravaj ih toliko.Ja mislim da ce ih majka sama hraniti,ali ipak prati to.
I bravo kad si ih izveo u tolko mali kafez sa ovome dokazujes da prostor i nije toliko bitan kao druge uslove koji si ih naveo u prethodni tekst.A kad mlade ustane i majka trazi ponovo da se pari lako ces resiti to,samo neka stignu do tamo...
cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 13:38

Ispravka sa moje strane, malo sam pobrkao strane sveta, stan je jednom stranom okrenut prema severu a drugom prema zapadu, kavezi na terasi su zakačeni na zidu koji je prema jugu, Terasa odnosno otvor terase gleda u pravcu zapada, sad imam trenutno oko 30 minuta sunca pridveče mislim da će u toku leta taj period biti duži. U svakom slučaju opet ponavljam da sam do sad ptice čuvao u sobi i da nikad nisu bile na suncu, mada smatram da je sunce bitno ako ništa drugo onda zbog pretvaranja provitamina d u vitamin d i perja.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 13:44

IvanBG ::
ZOKICA
--------------------------------------------------------------------------------
Pa mogao si alke da poreko društva pantelej iz Niša, tamo je dulevet87 podpresednik naručivali su ljudi alke za štiglića.
Kaži mi šta misliš da će se desiti kad štiglići operjaju i napuste gnezdo u tako malom prostoru a ženka bude i dalje spremna za parenje.



=
i batice stvarno nevidim razlog za takve " ljupka " pianja i konstatacije , nevidim sta sam to lose uradio , sem mozda sto sam neciji ego dodirnu, samo sam ispricao moje iskustvo,
a u tvom pitanju i odgovoru nevidim nista sto bi moglo da pomogne bilo kome, sem nekome da zalis nesto lose ,
nadam se da gresim , ali takav sam utisak stekao

ovo bi valjda trebalo da bude forum na kome jedni drugima pomazemo, a ne jedni druge da podjebavamo
ili ja gresim? cheers
Evo da se i ja nadovežem na ovu diskusiju, lično sam uz društva naručio alke promera 2,7 za štiglića tako da nije nemoguće kod nas naručiti alke. Za sve dodatne informacije obratite se Dulevet87 koji je podpresednik društva. Članarina za 2008. godinu je bila 300 dinara i mogao si da naručiš alke za kanarince, papagaje, zebe.... za sve ptice po ceni od 15 dinara
Sa druge strane u potpunosti razumem Zokicino pitanje, kada ptići operjaju i napuste gnezdo, majka će morati i dalje neko vreme da ih hrani, onda će stvarno biti velika gužva u tako malom kavezu, sem toga ženka će dobiti nagon za drugom turom pa može da juri ptiće iz gnezda da ih čupa itd.
Mislim da je problem rešen i kao što Ivane BG i sam kažeš ovde smo da pomognemo jedni drugima i ukažemo na moguće probleme. Dobio si pomoć oko alki i ukazano ti je na mogući problem zbog malog kaveza,
Назад на врх Go down
IvanBG
Posetilac
Posetilac
IvanBG


Број порука : 23
Join date : 28.03.2009
Age : 43
Локација : Beograd

Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 14:23

hvala na informacijama u vezi prstenja, znacece mi za ubuduce
izvinjavam se onda , ocigledno sam ja to pogresno shvatio pirat



evo fotografija na kojima se vidi kako sam problem zenke i mladunaca u malom kavezu resavao kod kanarinaca i rizarica
nadam se da ce raditi i kod stigla
[img][/img]
http://img149.imageshack.us/my.php?image=85120980.jpg


manji kavez netreba da ima bocnu stranicu kojom je zakacen za veci kavez,


http://img149.imageshack.us/my.php?image=42631785.jpg&via=yfrog
ja sam te dodatke pravio od lokerskih kaveza, trenutno nemam ni jedan kod mene spreman za te namene
ali sticice na vreme

rezultat je da ni majka ni otac ne mogu da cupaju pilice , a pilici su im tu pored njih tako da ih nagon tera da ih hrane do god treba
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 2 of 40Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: