PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 CRVENI INTENZIVNI

Go down 
+16
marconi
alann
Gost
sasaznas
lakigtb
Boban
pticar nis
Danijelvr
Dzemal_sa
ticar
Бане
sestoperac
saso78
Steva
Milan
milos0205
20 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АуторПорука
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 24 Mar 2009, 22:09

Prijatelju znam ja da je nauka ali mi je bilo cudno da su sve ptice od ta 3 para imale fleke na glavi, sto znaci da ih vise necu pariti u toj kombinaciji, ako imas neku bolju ideju ti reci
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 24 Mar 2009, 23:51

Prodaj to !
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 25 Mar 2009, 16:34

Ima li vajde od kombinacije injasti crveni x injasta crvena ? Sme li to uopste?
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 25 Mar 2009, 16:36

Dobijas 100% injaste sa jako puno perja. Probao sam i nesto mi se te ptice ne svidjaju
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Sep 2009, 14:07

Milan ::
Verovatno su iz kominacije intenzivni-intenzivni iz tog razloga i vraćaju na poreklo zbog podrazumevanog krvnog srodstva
Evo da malo dotaknemo i ovu temu kad su kanarinci boje u pitanju mislim da o ovome niko nije pisao.Nikad se netreba pariti i isprobavati kombinacije kao sto je parenje intenziv x intenziv iliti injasti x injasti iz prostog razloga sto se i u jednom i drugom slucaju dobijaju ptice koje em sto nisu izlozbene vec su i u daljem parenju nosioci nepovoljnog gena i u takvim slucajevima se moze dosta unazaditi sto se kvaliteta tice i sopstveno maticno jato.Kod parenja intenziv x intenziv cak se do 50% krece uginuce embriona takozvani letalni faktor, 25% ptica ostaje krzljavo i svega 25% ptica mogu biti dobre.Znaci kad se sve ovo uzme u obzir ovakvim parenem se vise gubi nego dobija.Slicna situacija, sto se dobitka tice i sa parenjem injasto x injasto, gde se dobijaju ptice krupnije i sa dosta vise perja na sebi, sto takodje nije pozeljno i sa daljim parenjem sa takvim pticama se dosta moze ugroziti kvalitet novodobijenih ptica. Znaci trebamo se isklucivo pridrzavati pravila parenja INTENZIVNO x INJASTO i gotovo nikad odstupati od toga.Verujem da ovo dobro zna dobra vecina ljudi koji su na forumu, ali cisto da se podsetimo. Pozdrav... lol!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Sep 2009, 14:55

Takva je teorija. Šta sa praksom. Ovaj način parenja se izbegava zbog toga što su sve te rase dobijene parenjem u krvnom srodstvu i da bi se upravo izbegli ti deformiteti koji se kasnije javljaju kao i svi problemi koje je Danijel naveo. Kakva je sad situacija, parenjem injastog i intenzivnog od jednog roditelja dobijaju se i jedni i drugi takodje ako se godinama nastavi i ovakvim parenjem mislim da se vremenom mora doći do toga da se i kod ovakvog parenja javljaju gore pomenuti deformiteti.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Sep 2009, 15:04

Ta parenja o kome pricate imate vec u temi o genetici odavnbo napisano pa izvolte pogledati........ Tamo sam naveo koja parenja su prakticna , koja ne , samo bi ovde hteo da ispravim Danijela parenjem intenziv x intenziv dobija se 50% intenzivnih ptica, 25% injastih ptica i 25% letala........ Tako stoje stvari oko procenata...... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Sep 2009, 16:19

Ja sam nasao neke druge podatke, da se ovakvim parenjem letalni faktor moze kretati cak i do 50%, a da ce od 50% tih intenzivnih ptica biti 25% krzljavih i dosta slabijih nego ptici dobijeni normalnim parenjem. A sto se tice kakvih ptica hocemo vise u gnezdu tj, dali zelimo visak intenzivnih, onda cemo pariti mladu intenzivnu zenku sa starim injastim muzjakom i dobicemo 75% intenzivnih ptica i 25%injastih stim sto ce u onih 75% biti intenziva koji ce biti nosioci inja,a letalnog faktora necemo imati.Ovako mozemo praviti razne kombinacije u zavisnosti sta hocemo da dobijemo.Ovo ja nisam izmislio, vec ljudi mnogo iskusniji od mene i to je jednostavno tako i ovo moramo praktikovati i anomalija nece biti u to sam siguran i dosta toga znam i iz iskustva.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Sep 2009, 17:18

kod nas se već godinama pare bijeli kanarinci samo recesivno-recesivno jer dominanti na izložbama nemaju šanse dobiti medalju kraj recesivne ptice. Laughing
to vam je skoro isto kao inteziv-inteziv.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Sep 2009, 17:52

Nije isto iz razloga sto je recesivno beli x recesivno beli dozvoljena kombinacija i to se tako i treba pariti, a parenjem dominantno belih ptica javlja se isto letalni faktor tj, uginuce emriona ili dobijamo odredjeni broj krzljavih ptica,kao i kod drugih vrsta, a u ostalom mislim da se ovde radi o dve razlicite rase kanarinaca recesivni i dominantni i mislim da se one posebno ocenjuju. Nisam u potpunosti siguran, pa bih zamolio Pticara Nis da mi pojasni, ako je on upucen u ovu tematiku, a verujem da jeste cim oce za sudiju. Pozdrav... cheers
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Sep 2009, 19:50

kad se pari onda se pari recesivno sa dominantnim da dobijemo i jedne i druge,ali rec sa rec se pari da se dobiju sve rec tice.i tamo ima 25 posto uginuća.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Sep 2009, 20:36

Mora biti uginuća upravo iz razloga koje sam naveo.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyTue 22 Sep 2009, 22:36

Kod nas se posebno ocenjuju recesivno beli a posebno dominantno beli....... Ako si Danijele to hteo da ti pojasnim a ako si hteo ono oko genetike onda postavi pitanje u temi genetika....... A sto se tice onih intenzivnih ptica, svaka intenzivna ptica je nosioc neintenzivnosti tako da se parenjem 2 intenzivne moze dobiti i neintenzivna ptica...... A za procente si se malo zeznuo...... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 23 Sep 2009, 11:18

Sto se tice belih, tako sam i mislio i veliko hvala na odgovoru, a oko intenzivnih sam se malo zeznuo, video sam tek kad sam postavio post ali ni tu nije neka velika greska, to su nekih 25% injastih ptica kod parenja intenzivnih i tu si potpuno upravu ali bezobzira na to ja sam hteo nesto drugo da kazem, sto se tice kanarinaca boje, da se parenjem intenzivno x intenzivno i obrnuto, vise gubi nego sto dobija, Veliki pozdrav... cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 23 Sep 2009, 12:42

Pa ja jesam probao i upravo zbog svega toga i pisem ovo. Desavale su mi se iste stvari koje su napisane u knjigama, a knjige su naravno napisane iz necijeg iskustva, pa i mi na ovom forumu pisemo neka nasa iskustva i sve se svodi na to da se trebamo uciti na tudjim greskama, a ne na svojim. Zato ja i govorim samo pratite to sto pisu knjige jer to nije izmisljeno vec provereno... lol!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 23 Sep 2009, 13:06

Pario sam intenzivne sa intenzivnim, intentenzivne sa mazaicima, intenzivne sa belim čistim, dobijao sam sve i svašta i nije bilo gubitaka.
Kod parenja intenzivni-intenzivni dešavalo se da po neko mlado ima crnu fleku na sebi, uglavnom na vratu ili glavi.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 23 Sep 2009, 13:20

Parenjem intenxzivno x intenzivno moze se dobtiti ultra intenzivna ptica, koja nije za izlozbu ali je extra za rad , malo iskusniji i bolji odgajivaci to znaju, onda kod glostera se preporucuje takvo parenje intenzivno x intenzivno jer ga tako spasavate od bolesti koja se javlja nagomilavanjem perja ( lumps), koliko ima i mana takvo parenje toliko ima i koristi.......... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 23 Sep 2009, 13:41

Te ptice sa melaninskim flekama kod crvenih kanarinaca se javljaju u odredjenom procentu iz razloga sto je njihov prarodjak kapuciner iliti venecuelska cajzla koja takodje ima crnih primesa na perju i to nije nista novo cak su takve ptice, koje nisu izlozbene,dobre za dalji rad zato sto su po genima blizi svom pretku i imaju dosta jaci katalizator za crveno u sebi posto svi znamo od koga potice taj katalizator.A sto se tice lupusa iliti nagomilavanja perja koje nemoze da probije kozu pa se javljaju zute kvrzice u vidu graska narocito na krilima, mogu slobodno da kazem da se to javlja usled parenja ptica u krvnom srodstvu i takva pojava se javlja kod svih vrsta ptica, a ne samo kod glostera.Pozdrav.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptyWed 23 Sep 2009, 14:02

PTICAR NIS ::
Parenjem intenxzivno x intenzivno moze se dobtiti ultra intenzivna ptica, koja nije za izlozbu ali je extra za rad , malo iskusniji i bolji odgajivaci to znaju, onda kod glostera se preporucuje takvo parenje intenzivno x intenzivno jer ga tako spasavate od bolesti koja se javlja nagomilavanjem perja ( lumps), koliko ima i mana takvo parenje toliko ima i koristi.......... POZDRAV cheers cheers cheers cheers

tako je i kad dobijemo tako ultra intezivnu pticu nju koristimo kod parenja sa dobrim neintezivcima koji imaju malo više perija nego što treba imati.na taj način izvučemo ptice sa salivenim krilima.

inače ptice za izložbu nesmiju imat podperije koje prelazi preko krila.to je ono kao kad je ptici hladno pa pokrije krila sa bočnim perijem,to se rješava na naćin da ubacimo ultra intezivnu pticu u takve ptice.
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 03 Oct 2009, 11:08

Ovi intenzivni lipohromci imaju bele krajeve krila i repove i od zadnjeg svetskog prvenstva u Italiji oni su svrstani u posebnu podgrupu kanarinaca boje kao lipohromci belih krila , naravno zuti i crveni, mogu biti intenzivni, neintenzivni i slonova kost- ili lipohrom pastel kako ih mi zovemo, ocenjuju se u sekciji D kanarinaca boje pod rednim brojevima od 287 do 301. Recimo 287 je lipohrom zuti intenzivan belih krila itd. To je zvanicno objavljeno u listu C.O.M.-a "Novosti'" septembra 2008. i naravno primenjeno je na svetskom prvenstvu ptica u Piacenza januara 2009.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 03 Oct 2009, 14:08

Boban ::
Ovi intenzivni lipohromci imaju bele krajeve krila i repove i od zadnjeg svetskog prvenstva u Italiji oni su svrstani u posebnu podgrupu kanarinaca boje kao lipohromci belih krila , naravno zuti i crveni, mogu biti intenzivni, neintenzivni i slonova kost- ili lipohrom pastel kako ih mi zovemo, ocenjuju se u sekciji D kanarinaca boje pod rednim brojevima od 287 do 301. Recimo 287 je lipohrom zuti intenzivan belih krila itd. To je zvanicno objavljeno u listu C.O.M.-a "Novosti'" septembra 2008. i naravno primenjeno je na svetskom prvenstvu ptica u Piacenza januara 2009.
Upravo to je odradjeno na inicijativu Italijana zato sto se bas kod njih praktikuje karotiniranje ptica od 38 dana zivota i kod njih ostaju bela letna pera i rep,a na predhodnim izlozbama se je vise cenilo da je ptica konpletno obojena. I kao takve ove ptice sa belinama su gubile zbog toga 1 bod i nisu imale nikakve sanse da pobede pored dobro obojene ptice. Ovde se radi o potpuno istim pticam, ali posto Italijani imaju veliku reputaciju u pticarstvu uspeli su da izdejstvuju ovakvu podelu i pored toga sto su se odredjene zemlje(Belgija,Holandija,Nemacka...) vidno usprotivile.Sve ovo govori i poslednji Svetski sanpionat koji je bio bas u Italiji i na kome su oboreni bas svi rekordi po pitanju posecenosti, izlagaca i broju izlozenih ptica.Broj eksponata koji je bio izlozen je dostigo brojku od 27000, od kojih su Italijani imali najvise izlozenih i uzeli su ubedljivo najvise zlatnih medalja...
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 03 Oct 2009, 14:52

Potpuno tacno, to su iste ptice a boja krajeva letnih i repnih pera zavisi od karotiniranja, Danijel je odlicno dopunio moj post, i nadam se da je sada potpuno pojasnjeno zasto se oni ocenjuju zasebno od potpuno u celosti karotiniranih recimo lipohrom crvenih kanarinaca
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 03 Oct 2009, 17:16

Takodje na inicijativu Talijana su na svetskom prvenstvu u PJACENCI proglasavane ptice sa velikim greskama za svetske prvake ali to su bile ptice koje su izlozili Talijani, dobile su titule svetskih prvaka iako to nisu zasluzile....... Sto se tice Talijana to su jedni uticajni prevaranti..... POZDRAV cheers
Назад на врх Go down
lakigtb
Član
Član
lakigtb


Број порука : 62
Join date : 26.08.2009
Age : 36
Локација : makedonia-skoplje

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: EVE SLIKE MOJ KANARINCA NESTO   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 03 Oct 2009, 18:28

OVO SU MALADI KANARINCE SLIKANI NA 28 9 09 GOD STA MISLITE OD KARATINU
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Image060-1553827CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Image060-1553827
Назад на врх Go down
lakigtb
Član
Član
lakigtb


Број порука : 62
Join date : 26.08.2009
Age : 36
Локација : makedonia-skoplje

CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 EmptySat 03 Oct 2009, 18:29

[quote="lakigtb"]OVO SU MALADI KANARINCE SLIKANI NA 28 9 09 GOD STA MISLITE OD KARATINU
CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Image060-1553827CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Image059-1553828
Назад на врх Go down
Sponsored content





CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENI INTENZIVNI   CRVENI INTENZIVNI - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
CRVENI INTENZIVNI
Назад на врх 
Страна 2 of 4Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» CRVENI KARDINAL
» Crveni kardinal (Cardinalis cardinalis)
» ahat crveni mozaik

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI BOJE-
Скочи на: