PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica

Go down 
+28
MilanSerb88
Ninoslav84
salle
korbach
Gost
milos0205
Ivica
Danijelvr
Laza
pticar nis
ZOKICA
mama
Steva
saso78
sasha
sestoperac
batostanisic
bogdanik
Zika
Petar
klokkende
Бане
Milan
Drle
Luckyboy
Sokoly
BOCKA
Rasko
32 posters
Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
klokkende
Posetilac
Posetilac
klokkende


Број порука : 29
Join date : 16.03.2009
Локација : Uzice

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 12:50

Бане ::
pa ti si mozda besposlen i imas vremena za to!sta ce ljudi koji imaju vremena samo 2-3 sata uvece posle posla ili cak i manje?!naravno da treba reci ljudima za mesta gde moze da se nabavi po pristupacnoj ceni hrana jer nije kod svih dubok novcanik....verujem da klokende nema nikakvu novcanu korist od toga i da hoce samo da pomogne)))
a da je sveza hrana najbolja ja se slazem)))
Ja sam ponudio broj uvoznika da bi pomogao ljudima koji neznaju, a novcanu korist nemam nikakvu od toga. Jednostavno receno to je jedini ozbiljni brend pticje hrane koji se legalno uvozi u Srbiju. E sad, i ja nisam u startu razumeo sustinu teme, a da sam razumeo ne bih ni postavljao poruku kakvu sam postavio.
Назад на врх Go down
http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 13:06

klokkende ::
Бане ::
pa ti si mozda besposlen i imas vremena za to!sta ce ljudi koji imaju vremena samo 2-3 sata uvece posle posla ili cak i manje?!naravno da treba reci ljudima za mesta gde moze da se nabavi po pristupacnoj ceni hrana jer nije kod svih dubok novcanik....verujem da klokende nema nikakvu novcanu korist od toga i da hoce samo da pomogne)))
a da je sveza hrana najbolja ja se slazem)))
Ja sam ponudio broj uvoznika da bi pomogao ljudima koji neznaju, a novcanu korist nemam nikakvu od toga. Jednostavno receno to je jedini ozbiljni brend pticje hrane koji se legalno uvozi u Srbiju. E sad, i ja nisam u startu razumeo sustinu teme, a da sam razumeo ne bih ni postavljao poruku kakvu sam postavio.
iz namere da pomognes ljudima naravno....neko to nije razumeo Razz
sto se tice versele laga mislim da su trenutno i najpovoljninji jer sam licno kupovao neke proizvode...
Назад на врх Go down
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 15:26

Klokkende normalno da ti niko neuzima za krivo to shto si pogreshno protumachio temu prijatelju. Al tema je "Divlje semenke i vochke u ishrani ptica" a ne kakvu hranu koristite.
Kad smo vech pocheli nabrojavati semenske proizvodgjache i otishli u OUT s temom, onda Belgijski "Natural", je definitivno zajedno sa Quikom jedni od serioznijih proizvodjacha. Very Happy
Al predlazhem administartoru da podeli ovo u dve posebne teme pa da se zna o chemu gde pishemo. Ako mislite da trebam promeniti naslov jer nije dovoljno razumljiv molim Vas dajte svoje predloge.
Ipak smo ovde da se lepo razumjemo, iako moj maternji nije srpski trudim se da me svi razumete, al mozhda ponekad pogreshim neki padezh il bukvu. Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 15:59

bukvu si pogresio ali topolu ne....
to mu dodje slovo jel da,ta bukva? Shocked
Назад на врх Go down
klokkende
Posetilac
Posetilac
klokkende


Број порука : 29
Join date : 16.03.2009
Локација : Uzice

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 16:05

Sokoly ::
...Kad smo vech pocheli nabrojavati semenske proizvodgjache i otishli u OUT s temom, onda Belgijski "Natural", je definitivno zajedno sa Quikom jedni od serioznijih proizvodjacha...
...Ipak smo ovde da se lepo razumjemo, iako moj maternji nije srpski trudim se da me svi razumete, al mozhda ponekad pogreshim neki padezh il bukvu. Very Happy
Sad smo vec otisli off topic, ali da opet napomenem, ja sam napisao da u Srbiji jedino imamo uvoznika za VERSELE-LAGA proizvode. Tacno je da su NATURAL i QUIKO ozbiljni brendovi, ali ih na zalost nemamo legalno u Srbiji. Mogu se naci ali se mi ozbiljni odgajivaci koji trosimo dosta semena, jajcane hrane i kojecega jos nemozemo osloniti na takav tip uvoza. Meni licno nista neznaci ako sad pa sad nadjem da kupim vrecu semena od recimo NATURAL-a pa posle mesec dana moram da kupim od VERSELE-LAGE jer NATURAL nemogu da nadjem. Ima jos respektabilnih brendova proizvodjaca hrane za ptice po Evropi, ali se na zalost nemogu naci u Srbiji. Dobar je tvoj srpski, odlicno se razumemo, ne brini zbog toga. Cool


Последњи изменио klokkende дана Mon 23 Mar 2009, 23:02. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 17:24

U pincipu divlje seme je divlje seme mislim da je nebitno da li ga sami skupljamo ili to radi neko umesto nas Smile
Mislim da već postoji jedna tema o voću i ostalom na forumu.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyTue 24 Mar 2009, 03:57

A gde spada šišarka u voće il u povrće Wink
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyTue 24 Mar 2009, 12:03

Sto se Sisarki tice ja bih njih stavio u voce cheers

Upravo sad je vreme za branje borovih sisarki koje su sad pocele da se otvaraju i pune su semena
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 21:42

Sakupljao sam ja prosle jeseni seme od ruze jedu ga sve ptice kao lude...
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 13 Apr 2009, 10:53

" Seme od Ruze" dali si pod ovim mislio na Sipurak ili.......
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 13 Apr 2009, 13:57

Petar ::
Sakupljao sam ja prosle jeseni seme od ruze jedu ga sve ptice kao lude...


Petar a kako sim im davao sipak od ruza jel si ga gnjecio ili samo ovako bacio i oni su ga jeli, najverovatnije kad je sipak zreo ima dosta secera pa ga zbog toga i jedu ptice, daj malo objasnjenja
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 13 Apr 2009, 15:50

Ma ne sipak,nego ruze iz dvoristima,kad precveta i otpadnu latice ostane(da nazov plod) i kad sazri bude narandzasto samo uzmem i presecem ga na pola i povadim semenke,ja sam im davao u vitaminku,jedu sa slascu ptice.Mozda i jeste sipak ali neki domaci. geek
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySun 17 May 2009, 12:46

Ako upotrebljavamo nekvalitetno seme ili mesavinu nesrazmerno pomesanih semena pticama se uskracuje neki od osnovnih hranljivih sastojakaDa bi to ptice nadoknadile pojacano jedu i zbog toga unose u organizam povecanu kolicinu drugih hranljivih materija.Tako se visak ugljenih hidrata talozi u obliku sala i javlja se problem gojaznosti do visak belancevina izaziva dvostruke probleme:problem prilikom varenja i promwene u radu bubrega.Poremecena i neuravnotezena ishrana moze biti fatalna za ptice.Kada se uspostavi uravnotezena i tacna dijeta,tek onda se moze primetiti razlika izmedju pravilno i nepravilno hranjenih ptica.Ako su sve ptice koje jedan odgajivac ima nepravilno hranjene tesko je uociti manjkavosti u njihovoj gradji i one su u tom slucaju prihvacene kao standard za izgled te vrste.Naravoucenije nije tesko izvuci,hraniti ptice visokokaloricnom i kvalitetnom hranom,pa makar se islo i na smanjenje brojnosti ptica a nikako obrnuto ici na komercijalni broj ptica uz kakvu takvu hranu ovo drugo pre ili kasnije se uvek obije o glavu odgajivacu.Svima bih preporucio ako vec nisu u mogucnosti da kupuju hranu stranog porekla jer je veoma skupa da sto se tice naseg trzista kupuju mesanu hranu Seme Sombor.Ne pada mi napamet i nemam razloga ovu firmu da reklamiram vec to govorim u najboljoj nameri za zdravlje nasih ptica,sada je to firma Zivinostok,cerka matice firme,ova hrana je koliko mtoliko zadrzala predjasnji kvalitet........ flower
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySun 17 May 2009, 21:20

Osuseno lisce koprive ce u zimskom periodu ce izbaviti vase ptice od avitaminoze.Kao veoma korisno pokazalo se spravljanje caja od koprive i stavljanje u pijacu vodu koju koriste vase ptice.Sedam do deset grama sitno izdrobkljenih suvih listova treba preliti kipucom vodom i tako drzati dok se ne ohladi.Kopriva sadrzi askrobinsku kiselinu ,karotin(provitamin A),vitamin K secer i mnoge druge sastojke.U koprivi ima vise karotina nego u sargarepi a askorbinske kiseline vise nego u crnoj ribizli.Lisce koprive se sakuplja u vreme cvetanja biljke i to po suvom vremenu.Susi se na promajnim mestima;nastresicama,,cardacima,tavanima,pojatama,zasticena od direktnih suncevih zraka.Nakon susenja treba odbaciti sve pocrnele listove,,stabljike,cvetove, i sl.Suvo lisce se moze cuvati i koristiti dve godine........ Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 20 May 2009, 00:04

svim pticama je neophodno davati zelenis jer je to jedan od glavnih izvora vitamina i mineralnih materija.Od samoniklog bilja treba davati misjakinju,maslacak i zenetrgu a od povrca spanac i sargarepu.Zelenu salatu treba izbegavati.Zelenis mora da je svez,cist i suv........ Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 20 May 2009, 00:14

pa opet o zelenisu;u ishrani ptica "zelenis' igra vaznu ulogu kao dodatna hrana.najbolje je pticama davati fine mlade trave,radic,spanac ponekad salatu i voce.Od povrca se prepirucuje kelj,sargarepa,zelena paprika,mlad kukuruz a ujesen i kuvani karfiol.Narocito se preporucuje svez krastavac koji se moze davati u neogranicenim kolicinama.Od voca se preporucuje jabuka,kruska,tresnja,jagoda,grozdje a od juznog voca ananas,banana narandza i urma...... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 06 Jun 2009, 00:38

da vidite koliki je maslačak kod nas, ribizle su ko jabuke ......
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 05062009001j
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 05062009004l
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 06 Jun 2009, 02:38

Postoji biljka ciji je taj plod isti kao kod maslacka, ali nije maslacak, dosta je veci i ima manje semenki, mislim da ti bas to drzis u ruci ...
Mada je i mozda maslacak, posle ovog bombardovanja nije ni cudo ...
Назад на врх Go down
batostanisic
Član
Član
batostanisic


Број порука : 82
Join date : 17.03.2009
Age : 50
Локација : podgorica

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 06 Jun 2009, 14:09

hehehe u pravu si Bogdane , a mozda je iz Cernobila doletjelo sjeme affraid affraid affraid
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 08 Jun 2009, 10:56

ma nije maslačak ali ne znam šta je. Evo slike da se vidi izgled cele biljke.
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 05062009003
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 13 Jun 2009, 17:11

Ovu biljku sad jedu u najveće , isto ne znam kako se zove ima je samo u rano proleće
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 05062009005.th
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 05062009006.th
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 05062009007.th
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Montenegro

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 13 Jun 2009, 21:37

Milane, pravi si mi Josif Pancic Very Happy
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 13 Jun 2009, 23:28

to neki zovu magareci trn a pravi naziv ne znam lol! study
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 13 Jun 2009, 23:29

a odgovor se odnosi na zadnje slike shto je postavio milan
Назад на врх Go down
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 13 Jun 2009, 23:37

Milan ::
Ovu biljku sad jedu u najveće , isto ne znam kako se zove ima je samo u rano proleće
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 05062009005.th
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 05062009006.th
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 05062009007.th



Ova biljka (trn) jos nije izasao,izlazi u juli mjesec a ima ga do kraju septembra,a ima jedan koji je mnogo slican na ovaj pa vjerovatno Milan na taj misli.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica   Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Povrće, voće, divlje semenke i ostalo za ishranu ptica
Назад на врх 
Страна 1 of 6Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Cesljuga, seme za ishranu ptica na prodaju
» Kanarinci i divlje ptice
» Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: ISHRANA I NEGA PTICA-
Скочи на: