PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 VITAMINI I MINERALI ZA PTICE

Go down 
+20
MilanSerb88
dalibor vasic
Furla
lujo
drakceJA
Gost
Ivica
saša vr
bogdanik
pticar nis
Danijelvr
Blattner
Rasko
Steva
gost1
Zika
Petar
Luckyboy
Laza
Milan
24 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 00:09

Ma sta ce ti to Milane , to ti je za transport da ptica sto bolje podnese put ili bilo koji drugi stres... Ja hemiju ne koristim mnogo , samo ono sto je najpotrebnije i bez cega se ne moze... POZDRAV cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 00:26

Ja sam koristio, kvikov forte, i sa njim sam, pored E vitamina, usiljavao ptice i veoma sam zadovoljan s njim. On se moze davati i usled stresa,oporavka od bolesti u vremenu mitarenja ptica i uopsteno jer su vitamini potrebni nasim pticama. On je u prahu i ja sam ga davao u mekoj hrani. I dodao bi jos ovo,to su proizvodi koji nisu dobijeni sintetickim putem pa se za njih nemoze reci da je to hemija, a uz to ih koristi ceo svet i zemlje koje su na mnogo vecoj lestvici, sto se tice pticarstva, od nas.POZDRAV. cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 00:50

Uvek dodajem vitamine, ranije nekad imao sam neku lestvicu šta od žitarica ima koje vitamine u sebi i sl. Vitmin A D E i C ptice ne mogu da unesu preko zrnevlja. Mislim da su vitamini jako bitni pogotovu sad u vreme mitarenja.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 01:05

od vitamina koristim fertivit i nista drugo, a to dal ih cela evropa koristi ili ne briga me.................. Vitamini koliko su dobri toliko i stete, tako da samo dajem koliko im je potrebno nikako vise, jer ne valja................. POZDRAV cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 01:26

Ferti vit je Belgiski,a kvikoForte nemacki proizvod i istog su sastava sto se tice vitamina i minerala,samo je u ferti vitu zastupljen malo vise vitaminE i tamo lepo pise nacin primene i doziranje, tako da ako se pridrzavamo toga nemozemo da pogresimo.Pozdrav . lol! lol! lol!
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 01:36

Ja kazem sta ja koristim , ne govorim ja o predoziranju nego o hipervitaminozi koja se cesto kod pticara desava koji sve znaju i kad mi taj isti kaze nece ptica da mi se upari sta je, a ja mu kazem e to jeeeeeee........ POZDRAV cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 01:47

Odnos vitamina je u ovim preparatima savršeno izbalansiran, sem toga postoji i upustvo upotrebe odnosno doziranje tako da je nemoguće da se pogreši sa tim i da dodje do hipervitaminoze.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 01:48

Pa hipervitaminoza se javlja upravo zbog pogresnog doziranja prijatelju moj, govorimo o istoj stvari samo izvcemo reci.To ti je to,samo pratis uputstvo.Pozdrav. cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 01:53

Xm nece se hiper vitaminoza javiti ako se jednom predozira neki vitamin nego kad se vitamini stalno daju pticama i kad je potrebno i kad je nepotrebno, ja za sve sto radim pratim uputstva, citam, pratim novosti sto se toga tice ali ipak postujem zakone prirode i zato i ima rezultata i uspeha........ POZDRAV cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 02:02

Mnogo je gora situacija kad ptica ima izobilje vitamina i kad se nonstop kljuka sa vitaminima, kao sto rade kod mene u nisu pojedini pticari, nego kad ptica ima umeren unos vitamina, takvu nakljukanu pticu ne mozete upariri ili cete je tesko usiliti i upariti, ja o tome govorim a ne doza i hipervitaminoza jer mi nije cilj da se pravim pametan ovde nego samo navodim greske nasih pticara............ Nasi pticari misle da je vitamin taj adut koji sto se vise daje veca ce produktivnost biti, na kraju ispadne uvek obratno, to sam dokazao u svom jatu, i sada imam odlicnih rezultata, kod mene je bitno da bude sto manje hemije, i sve u umerenim kolicinama....... POZDRAV cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 11:04

Ja sam koristio taj Stres Forte posle antibiotika pre mitarenja, i sad ga koristim posle mitarenja jer su ptice istrosene. Koliko ja znam, fert vit se koristi za usiljavanje jer ima e vitamin, a ovde ima svih vitamina i dodje mu kao neki multi vitamin. Ja sam davao samo dozu za preventivu, i posle tretmana imao sam povecanu zivahnost i raspevanost ptica. Misljenja sam da je bolje da das manje nego sto im je potrebno, nego da ih predoziras. Moram da naglasim da moje ptice voce i povrce jedu samo u jajcanoj kad narendam, inace izmedju zica retko sta i probaju.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 11:14

Samo bi da skrenem pažnju na cenu ovog preparata -100 din!. Gledao sam neke markirane virtamine cene su ogromne a u principu čisto sumnjam da je nešto bolji kvalitet. Iz tog razloga sam i postavio ovaj post da vidim ima li neko iskustva sa ovim multivitaminom pošto je zemlja proizvodnje Španija i nije neka naša vodica. Uporedjenja radi bočica vitamina "mala privreda Subotica " koju imate da kupite u bilo kojoj radnji pošto su veoma raprostranjeni zbog niske nabavne cene košta od 50 do 100 dinara 10 ml. Tu je normalno sumljiv kvalitete te žute vodice jer piše samo da ima 14 vrsta vitamina i da se daje 5 kapi 7 dana u nedelji. Deklaracije i ostalih bitnih stvari nema.
Назад на врх Go down
saša vr
Član
Član



Број порука : 57
Join date : 06.03.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 11:29

Gde si kupio stres forte moze li da se naruci telefonom
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 15 Sep 2009, 12:02

Probaj preko tog zastupnika ALEA I.A Beograd sigurno ima tel. na netu negde. Ujedno ćeš dobiti i informaciju gde možeš da ga nabaviš u svom gradu.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyFri 18 Sep 2009, 00:20

Najjednostavnije ti je Sale pitaj ove nase beogradjancice sa foruma preko mp,neka ti posalju adresu i telefon od specijalizovanih radnji u BG i Zemunu.Kazu da su pojedine radnje kod njih zaista veoma dobro snabdevene i opremljene.
Назад на врх Go down
saša vr
Član
Član



Број порука : 57
Join date : 06.03.2009

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyFri 18 Sep 2009, 16:46

Hvala cika Ziko nekako cu da se snadjem. Very Happy Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyFri 18 Sep 2009, 21:53

I opet ja za moje drage forumase.Sada je vreme izlozbi i berzi sirom nase lepe zemlje Srbije.Mozete ako idete na iole ozbiljnije izlozbe,lose sam rekao,masovnije,jer svaka je izlozba ozbiljna,uzeti za duze vremnena recimo sipinu kost i kese minerala.U Pozarevcu se prodavala sipina kost 12 eura kilogram a u kilogram bas staje dosta.Ja sam uzeo u ranim jutarnjim satima kasnije navale sverceri pokupuju sve i posle u svojim gradovima delju sirotinju po 60 dinara komad.Takodje jedan lik je sa kamionceta prodavao minerale u kesama po 5 kg 150 dinara ova kesa.Nekoliko zadnjih godina sam kupovao od njega i ne zalim se na kvalitet.Inace prodavci ova dva artikla koja sam naveo posecuju vecinu berzi moj je predlog pazar kod istih.Takodje cuvari egzota a i ostalih ptica ,opet samo predlazem a ne insistiram da se usvoji,prodaje se na berzama bar i to na veze u kome ima petnaestak bar klasova ili na dzak,kako sam ja kupio pred kraj izlozbe kada se vecina pakuje i sprema za povratak kuci.Kada kazem dzak nije u pitanju seme bara vez zapakovane veze bara kojih je bilo 27 a u svakom po 15-20 klasova sve to za 1000 dinara.Inace tri klasa bara svecano zapakovanih u svilenu artiju kostaju kod mene u Kragujevcu 105 dinara,gde nadjose onih pet dinara,pa vidite razliku.I da ne nabrajam dalje kupovina kanarinskog semena i ostali potrebstina uvek se isplati na berzama,a kao poslastica kupujem u manjim kolicinama hranu stranih prizvodjaca i sve to miksujem sto se pokazalo kao ispravan potez.Jel ovo je siromasna zemlja Srbija a takva joj je i vecina gradjana dace Bog da ne bude tako doveka!
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyMon 09 Nov 2009, 17:49

Danas sam naletio na ove minerale, pa interesuje me kakva su Vasa iskustva sa njima kod kanarinaca i stiglica? Kako se daje ovaj prasak?
Hvala na odgovorima.
https://2img.net/r/ihimizer/img69/7053/59616115.jpg
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyMon 09 Nov 2009, 19:23

ovo je kombinacija minerala i vitamina, nisam imao prilike da je vidim do sad.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 10 Nov 2009, 12:30

Ivica ::
Danas sam naletio na ove minerale, pa interesuje me kakva su Vasa iskustva sa njima kod kanarinaca i stiglica? Kako se daje ovaj prasak?
Hvala na odgovorima.
https://2img.net/r/ihimizer/img69/7053/59616115.jpg
Odlična stvar! Ja ga koristim i vidim da ga ptice rado uzimaju. Jednom nedeljno dajem pticama u "štipaljku".
Назад на врх Go down
drakceJA
Član
Član
drakceJA


Број порука : 67
Join date : 23.11.2009
Age : 43
Локација : jagodina

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyMon 26 Apr 2010, 20:59

Ponudio sam stiglicima rese od procvetalih vrba (sada je svaka vrba prepuna nerascvetalih resa) jer sam primetio da se parpvi u prirodi bas na njima sakupljaju i jedu ih odlicno! I ne znam da li praktikuete da u volijeri uvek stoji zemlja iz krticnjaka, jedu je kao ludi mnogo vise nego grit za ptice! POZ cheers
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyMon 26 Apr 2010, 21:32

drakceJA ::
Ponudio sam stiglicima rese od procvetalih vrba (sada je svaka vrba prepuna nerascvetalih resa) jer sam primetio da se parpvi u prirodi bas na njima sakupljaju i jedu ih odlicno! I ne znam da li praktikuete da u volijeri uvek stoji zemlja iz krticnjaka, jedu je kao ludi mnogo vise nego grit za ptice! POZ cheers

To za krticnjake moram da probam...znam da se ta zemlja daje drugim zivotinjama, ali vidis za stiglice nisam znao.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyMon 26 Apr 2010, 23:36

Danas sam išao da skupljam maslačak ujedno sam trebao da skupim i zemlju iz krtičnjaka ženi za cveće, nisam imao sreće našao sam dva i bili su puni žutih mrava, da li mravi imaju neke veze sa tim ?
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyTue 27 Apr 2010, 04:56

Milan ::
Danas sam išao da skupljam maslačak ujedno sam trebao da skupim i zemlju iz krtičnjaka ženi za cveće, nisam imao sreće našao sam dva i bili su puni žutih mrava, da li mravi imaju neke veze sa tim ?

ta zemlja je sigurno dobra jer u njoj ima mravlje kiseline koja pobije dosta bakterija.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 EmptyWed 28 Apr 2010, 00:08

Mineralna porcija:
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Mineraliy
U procesu razmnozavanja i menjanja perja ova kmbinacija mineralne hrane neophodna je nasim pticama.
1. Sitna zemlja (krticnjak)
2. Ljuska kokosijeg jajeta
3. Grit
4. Pesak
5. Sipina kost (usitnjena)
U ovoj posudi nema sipine kosti jer je posuda imala samo 4 pregrade. Zemlja se uzima sa povrsina koje nisu tretirane herbicidima niti bilo kojim otrovom i u to se mora biti potpuno siguran pri uzimanju zemlje. Ljuska se uzima od kuvanog kokosijeg jajeta jer toplota pri kuvanju unistava mnoge potencijalno opasne bakterije, tako da je ljuska kuvanog jajeta pasterizovana. Grit je po vasem slobodnom izboru. Necu da reklamiram ni jednog proizvodjaca. Sami isprobajte koji grit vase ptice najradije konzumiraju i njega koristite. Pesak je recni. Operite ga vise puta pre nego sto ga isusite i stavite u posudu. Treba da je sitan ali ne sasvim, otprilike kao ovaj na slici. Takav pesak se dobija prosejavanjem kroz sito odgovarajuce velicine okaca sita. Sipinu kost obavezno isitnite.
Odvojeno davanje ovih konponenti je potrebno jer ce ptice lakse doci do potrebnih minerala, a vi ce te imati uvid u to koju konponentu vase ptice najradije uzimaju i u kojoj kolicini.
Ovo sam postavio pre svega za mlade sadasnje i buduce odgajivace stiglica. Iskusnijim odgajivacima ce se ciniti da su objasnjenja suvisna. Ali takvih je na forumu ipak manje.
Posuda sa mineralima kao na slici podesna je za volijersko davanje minerala pticama. Razume se da su za kavez potrebne klasicne plasticne posudice koje kacite na strane kaveza. Dakle treba da ih ima ukupno 5. Za svaku konponentu mineralne hrane posebna posuda.
Svaki 7-10 dana ispraznim posudu sa mineralima i stavim sveze konponente. To je vreme koje je potrebno (naravno zavisno od kolicine koja se stavi) da ptice izaberu ono sto im je treba. Ostatak je obicno bezvredan, treba ga baciti i staviti nove konponente minerala.
Назад на врх Go down
Sponsored content





VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VITAMINI I MINERALI ZA PTICE   VITAMINI I MINERALI ZA PTICE - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
VITAMINI I MINERALI ZA PTICE
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Vitamini za ptice
» hrana i vitamini
» sve ptice

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: ISHRANA I NEGA PTICA-
Скочи на: