PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu

Go down 
+32
blackhunter
pedjacure
galeb
vjeko
Ivo39
pepikg
žako
AndrijaKg
crnitica
enab
ivan83
korbach
gost1
dalibor vasic
Green Singer
Rasko
Nenad nis
Gost
vasa
Timbrado
Danijelvr
Бане
BOCKA
Миланче
pticar nis
Zika
Laza
ticar
Milan
Petar
Steva
milos0205
36 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 10 Mar 2012, 17:38

Za sve ptice bitno je davati vitamin E za usiljavanje. Imaš niz preparata koji za to služe, cena je povoljna.
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 40
Локација : banja luka

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 10 Mar 2012, 19:22

HVALA NA ODGOVORU !!!
poznato mi je da vitamin E blagotvorno utice na nagon u parenju kod ptica i dajem ga preko vode... ali me zanima koja hrana se daje za usiljavanje cajzli, da li i za cajzle vredi isto kao i za kanarinca ???
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 40
Локација : banja luka

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyMon 02 Apr 2012, 01:57

Uspjeo sam upariti cajzla sa zutom kanarinkom, primecujem da se pare vec treci dan i preostaje mi samo da cekam da vidim sta ce ispasti od toga... nadam se da ce jaja biti puna...
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyWed 06 Jun 2012, 13:58

Trenutno stanje sa cajzlanim kod mene je sledeće:jedno gnezdo je pri kraju, čekaju se jaja, a u drugom je danas snešeno drugo jaje. Uskoro slike.
Назад на врх Go down
AndrijaKg
Član
Član
AndrijaKg


Број порука : 47
Join date : 22.05.2011
Age : 29
Локација : Kragujevac

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyTue 12 Jun 2012, 21:19

imam par cajzli u volijeri gde se nalaze dva stiglica i nekoliko mladih kanarinaca ,da li ih mogu pariti i koje gnezdo da im ponudim...da li ce ima smetati prisustvo ostalih ptica...???


evo volijere

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/33/volijera1.jpg/
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyTue 12 Jun 2012, 21:39

Ženka na jajima, leži na 4 komada, kada sam prišao iz bliza da bih slikao jaja, momentalno je legla na njih i nije htela da ustane.
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Img1908cz
Druga ženka oko svog gnezda, još uvek ga pravi.
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Img1917e
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyWed 13 Jun 2012, 09:13

Svaka čast. Tvoj uspeh samo govori o tome da godine nisu važne i da svako ko je otvoren prema drugima i spreman da prihvati savet i uvaži tuđe mišljenje može da uspe.
Na žalost Srbija je puna "STRUČNJAKA" koji su najpametniji i koji svoju "PAMET" nisu želeli da dele.
Drago mi je da upravo mladi ljudi dokazuju da mogu biti i bolji i uspešniji a da "STRUČNJACI" brzo padaju u zaborav.

Valjda smo zato i napravili forum. Nek je sa srećom.
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyThu 07 Feb 2013, 11:41

Hajdemo malo o uzgoju cajzli. Kao da ste zaspali. Dajte neka novija iskustva. Kada krenuti s pripremom. Kakve su u volijerama, jesu li netrpeljive prema svojoj vrsti u vrijeme parenja i slično?
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 09 Feb 2013, 00:42

Pozdrav Renato
Ja ti ne mogu nesto pomoci previse,izveo sam ih(cajzle,cizke) 2 puta, i sad sam ostavio jedan par i letelici 80x50x40, kao i tad.Nisam nesto pripremao previse,osim jaja domacih i hrane za divlje ptice, sa ubacivanjem nigera,ponekad trave misjakinje i vitamin E u vodu.Trebalo im je mesec i vise dana da pocnu da se vole What a Face
Nema pravila.
Sad sam stavio jedan par, ali muzjak je jos nesto lenj,cak zenka pocela da peva pesmu kao muzjak.Plasim se da se nije ugojio i to je zaista istina da su u stanju da se brzo ugoje, ako se daje previse hrane, jer su u stanju da jedu po ceo dan!!
A cim nema dovoljno letenja nema gde da se potrosi ta hrana u njima.
To pazi..!
Nisam probao sa ostalim pticama i ne preporucujem,ipak svako zeli svoj mir i u nekoj ogromnoj volijeri mozda bi i moglo.
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 27 Apr 2013, 11:59

Imam cajzle,i kavez 100x50x105, al neznam da li možem i štigliće ubaciti u nju.
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Bolesti cajzli !!!   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySun 28 Apr 2013, 09:18

Imam par 1 par cajzli a, jedna ženkica mi je ugimula Crying or Very sad .Ali i druga ženkica mi je čudna,evo uskoro slike.Ako mi vi mozete pomoći.UNAPRED HVALA!!!
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyTue 30 Apr 2013, 12:54

Uginula mi druga ženka cajzla Crying or Very sad
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyTue 30 Apr 2013, 13:17

Kod tebe je stvarno neki problem Dvije ženke cajzla i jedan štiglić. Što si im davao od hrane? Ili si možda pretjerao s vitaminima.........
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyFri 03 May 2013, 12:39

pa ovako dajem mešavinsku hranu za kanarince i egzote i neki MINERVIT ali toga ide 5%-8%.
Назад на врх Go down
vjeko
Posetilac
Posetilac
vjeko


Број порука : 29
Join date : 19.06.2010
Age : 42
Локација : sinj HR

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyFri 03 May 2013, 22:16

Ivo39 ::
pa ovako dajem mešavinsku hranu za kanarince i egzote i neki MINERVIT ali toga ide 5%-8%.


Tanko ti je to druze moj.....
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 04 May 2013, 20:00

Ja još nemam iskustva sa pticama pevačicama pa ako bi ste hteli malo da mi preporučite šta da im dajem od hrane,... Smile
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySun 05 May 2013, 00:56

sigurno je problem u ishrani, ja se ne razumijem u cajzlove ali stiglicima moras davati mjesavinu za stiglice , a ta hrana za egzote je skroz nepotrebna vjeruj mi izbaci je odmah
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySun 05 May 2013, 10:47

E,Hvala.
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyTue 07 May 2013, 18:12

Juče mi je uginula i poslednja cajzla Crying or Very sad
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyWed 08 May 2013, 15:24

prijetelju pa sta radis ti sa pticama gde ih cuvas uginuse ti 5 ptice za mesec dana hm... Question scratch
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyWed 08 May 2013, 19:50

Pa držim ih na terasi u kavezu 100x100x50(v,d,š).
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyThu 09 May 2013, 11:48

stavi neku sliku cime ih hranis imas li jos nekih ptica Sad
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptyThu 09 May 2013, 14:00

imam samo jos jednog štiglica(zenku) a hranim ih (suncokret,proso,muhar,svetlo seme,konoplja,uljana repica,bar).
Назад на врх Go down
blackhunter
Član
Član
blackhunter


Број порука : 30
Join date : 16.01.2011
Age : 31
Локација : Jagodina,Srbija

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 15 Feb 2014, 21:36

Pozdrav drugari,od divljih ptica pevacica cizlan mi je najdrazi...pa sam resio da se oprobam i ja u njihovom izvodjenju...spojio sam jedan par danas u parilici(kavez)...kamuflirao parilicu i gnezdo...sacekacu jedno mesec dana,bar do pocetka marta,da malo otopli,pa cu poceti da ih silim...izvodio sam do sada kanarice,a od ove godine sam se bacio i na divlje...e sad pitanja...da li mogu da ih silim istim preparatima kao i kanarince(fertavit,vitamin e,jaja,niger),ili da ubacim jos nesto?? sledece pitanje posto su mi pored njih kavezi sa ostalim pticama,da li ce im to smetati??...i ako vi imate neki savet da mi kazete..??nov sam u ovom svetu sa izvodjenjem cizlana,do sada sam ih cuvao samo radi pesme...postavicu sliku parilice...

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 3c6d

gnezdo se nalazi na vrhu kaveza,dobro kamuflirano,ostavi sam samo malo prostora da mogu da nadgledam sta se desava u gnezdu...


Pozdrav Slobodan...
Назад на врх Go down
blackhunter
Član
Član
blackhunter


Број порука : 30
Join date : 16.01.2011
Age : 31
Локација : Jagodina,Srbija

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 EmptySat 15 Feb 2014, 21:42

Pozdrav drugari,od divljih ptica pevacica cizlan mi je najdrazi...pa sam resio da se oprobam i ja u njihovom izvodjenju...spojio sam jedan par danas u parilici(kavez)...kamuflirao parilicu i gnezdo...sacekacu jedno mesec dana,bar do pocetka marta,da malo otopli,pa cu poceti da ih silim...izvodio sam do sada kanarice,a od ove godine sam se bacio i na divlje...e sad pitanja...da li mogu da ih silim istim preparatima kao i kanarince(fertavit,vitamin e,jaja,niger),ili da ubacim jos nesto?? sledece pitanje posto su mi pored njih kavezi sa ostalim pticama,da li ce im to smetati??...i ako vi imate neki savet da mi kazete..??nov sam u ovom svetu sa izvodjenjem cizlana,do sada sam ih cuvao samo radi pesme...postavicu sliku parilice

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 3c6d

gnezdo se nalazi na vrhu kaveza,dobro kamuflirano,ostavi sam samo malo prostora da mogu da nadgledam sta se desava u gnezdu...


Pozdrav Slobodan...
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu
Назад на врх 
Страна 4 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» MAGELAN CAJZLA-CARDUELIS MAGELLANICA
» mozambik cajzle
» mer cajzle

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: CAJZLIĆ (carduelis spinus)-
Скочи на: