PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
ponasanje stiglica - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
ponasanje stiglica - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
ponasanje stiglica - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
ponasanje stiglica - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
ponasanje stiglica - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
ponasanje stiglica - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 ponasanje stiglica

Go down 
+36
goran70
NebojsaB
diskus
Gost
belobradi
backo
vucjanacc
salee
>>ACA<<
Rasko
IgorSO
kumca
Sina BL
zorule77
bogdanik
sasaznas
Danijelvr
Steva
ticar
pticar nis
ZOKICA
misan
goran
Milan
sestoperac
Бане
Zika
batostanisic
Drle
sasha
BOCKA
saso78
Dax BG
Maki
stiglic
Laza
40 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
Sina BL
Posetilac
Posetilac
Sina BL


Број порука : 11
Join date : 20.08.2009
Локација : Dablin-Banja Luka

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 12:06

ticar ::
Milan ::
Na našoj granici ne znam kakko bi prošlo, ali ako ptica ima odgovarajuću alku i veterinarsku dokumentaciju na nemačkoj granici bi to moglo da prodje.

nema šanse nikakve da prođe.ni kanarinci ne mogu proć bez testa na klamidiju i poslije toga moraju biti u karanteni još mjesec dana kod veterinara


Slazem se, legalnim putem tesko! Crying or Very sad
Назад на врх Go down
http://www.sinisasicar.com
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 13:25

na legalni prelaz zaboravi rendeer
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 13:58

Zoki ti se bas brines da sve bude legalno, a koliko samo heroina godisnje predje preko granice pa nikom nista.Nece tvog stiglica da pronadju samo mu moras naci dobro mesto, mozes ga cak staviti i u rezervnu gumu, samo mu moras obezbediti vazduha, a ako te kojim slucajem i uhvate, ti im reci da si brzo vozio i on je sam uleteo... lol!
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 19:45

I pitaj Portugalca kako prenodsi ptice jer iako su EU postoje simbolicne granice na kojima su locirani carinici i policajci koji kao nehotice vrebaju potencijalne izvrsioce krivicnih dela i prekrsaja,mozda ti i otkrije tajnu!
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 19:55

Evo ti jedean srpski recept a ima ih mnogo,koji do sada nije omanuo,mnogo ke ptica iz Srbije bas za nemacku otislo na ovaj nacin.Stiglica obavijes lepljivom trakom preko krila i oko celog tela jednom a ne vise puta kao mumiju da nebi prposao.Potom ga stavis u prljave carape obavezno crne ili teget boje i to stavis pod svoje sediste ako ides kolima .Desetak prljavih carapa pod sedistem a u dve carapa bice recimo dva stiglana.Ako belotrepi svaba na granici,nasi sigurno nece,pocne da zagleda po kolima uparadjen i nakindjuren sa obaveznim belim rukavicama pre nego sto vidi carape osetice smrad i kao svaki anglo saksonac okrenuce glavu gadeci se sto nemoj da ti mnogo tesko pada,jer ti ides dalje a i tvoji stiglani sa tobom.Ovako uvek prodje neki stiglan a tebi ne treba u Nemackoj 12 stiglica.Pozdrav od cika Zike.... Smile
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 20:19

ma Svabe vise i ne gledaju , na granici se prolazi brzinom od 100 km, mozda te zezaju Madjari ali Svabe jock....... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
IgorSO
Član
Član
IgorSO


Број порука : 87
Join date : 23.04.2009
Age : 49
Локација : Sombor,Vojvodina

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 21:12

najbolje u zensku carapu,pa onda u rukav od sakoa,a sako nako okacen u kolima,i prolazi
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 21:16

Somborska praksa lol!
Назад на врх Go down
IgorSO
Član
Član
IgorSO


Број порука : 87
Join date : 23.04.2009
Age : 49
Локација : Sombor,Vojvodina

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 21:48

jbg proslo par puta cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 23:39

I to dobra ideja!
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Oct 2009, 23:43

Samo madjarska granica, posto je na dalje sve EU , tj samo vidis natpis u koju si drzavu uso i picis dalje.
Назад на врх Go down
>>ACA<<
Posetilac
Posetilac
>>ACA<<


Број порука : 18
Join date : 18.10.2009
Age : 30
Локација : Šabac

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyTue 17 Nov 2009, 20:40

Imam jedan problem,pre dva dana uhvatio sam štiglica i kad sam ga stavio u kavez moj matori štiglic se ''zaljubio'' u njega.Neće ni da jede samo skače na kavez i mlati krilima kao da oće da se pari!
Jel imate vi kakav predlog šta da radim sa njim?? Neutral Neutral
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyTue 17 Nov 2009, 20:55

Sta god da hoce, nece dobiti povratnu informaciju od tog divljaka. A jel napevava na tu pticu? Da ne cuvas ti tog tvog matorog u sobi gde se greje? Jel lako ga mozes uterati u teranje ako je u toplom i ima i nocu svetlo. Samo mu ne daj da ga gleda i problem resen.
Назад на врх Go down
>>ACA<<
Posetilac
Posetilac
>>ACA<<


Број порука : 18
Join date : 18.10.2009
Age : 30
Локација : Šabac

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyTue 17 Nov 2009, 20:59

Drzim ga u kući ali u toj prostoriji se negreje a svetlo je samo kad padne mrak i do jedno 22h!
Hvala na pomoći moram ga ovojiti od divljaka: cheers
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyTue 17 Nov 2009, 21:07

S obzirom da je napolju 20 *C a da mu je dan do 22h on normalno pomislio da je prolece i trazi zensku. Pticama trebas da pruzis sto prirodnije uslove, dnevnu svetlost i spoljnu temperaturu. Ako i imaju svetlo sijalice, da traje samo koliko je napolju dan. Pozdrav
Назад на врх Go down
>>ACA<<
Posetilac
Posetilac
>>ACA<<


Број порука : 18
Join date : 18.10.2009
Age : 30
Локација : Šabac

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyTue 17 Nov 2009, 22:24

Axa,hvala na savetu!!
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyWed 18 Nov 2009, 04:34

>>ACA<< ::
Axa,hvala na savetu!!

ma ako samo mlati krilima a ne pjeva ona se hoće tuči s njim.
Назад на врх Go down
>>ACA<<
Posetilac
Posetilac
>>ACA<<


Број порука : 18
Join date : 18.10.2009
Age : 30
Локација : Šabac

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyWed 18 Nov 2009, 15:44

Peva i mlati krilima!!!!
Назад на врх Go down
salee
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 01.12.2009

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyFri 26 Feb 2010, 14:30

Stari stiglic je poceo sam sebi da cupka perje to dosad nikad nije radio cak i kada sam ga silio za parenje kanarinke zna li ko sta je po sredi star je 7 god?Inace jako je silan.
Назад на врх Go down
vucjanacc
Član
Član



Број порука : 66
Join date : 15.03.2010
Age : 44
Локација : vucje

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyTue 16 Mar 2010, 15:17

Druze presiljen je taj stiglan.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyTue 06 Apr 2010, 14:57

Ovaj peva i kad je van kaveza ! Poneli su me Banetovi snimci pitomih ptica pa sam malo eksperimentisao, začudo eksperiment je uspeo iz prve a rezultate možete da vidite na snimku.



Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyTue 06 Apr 2010, 23:35

Da malo pojasnim snimak pošto je dosta dugačak a iskustvo mi govori da se takvi snimci ne gledaju do kraja Smile
Danas sam promenio kavez i mesto jednom štigliću, video sam one Banetove kako jedu iz ruke pa sam se setio vremena kad su mi ptice letele slobodno po kući, pustio sam štiglića i sleteo je na cveće (hibiskus) baš kod mojih nogu i počeo da peva, ne baš pesmu više da zapevuje al se čuje. Proveo je tu desetak minuta uz pesmu, bukvalno kod mojih nogu i snimao sam ga mobilnim sa metar udaljenosti, onda je poleteo, sleteo u kavez i sam ušao u njega. Zatvorio sam ga kao što i sami vidite nije ni mrdnuo. Drago mi je da sam ovaj trenutak zabeležio a iskreno nisam se ni nadao da će se ovako prvi put ponašati.
Назад на врх Go down
backo
Posetilac
Posetilac
backo


Број порука : 13
Join date : 10.03.2010
Age : 42
Локација : beograd

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyWed 07 Apr 2010, 12:06

odusevljen sam snimkom ako joj je ovo prvo pustanje iz kaveza onda je vrlo pametna,samo nastavi da radis s njom i postace pravi ljubimac
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyWed 07 Apr 2010, 15:01

Milan ::
sleteo je na cveće (hibiskus) baš kod mojih nogu i počeo da peva, ne baš pesmu više da zapevuje al se čuje. Proveo je tu desetak minuta uz pesmu, bukvalno kod mojih nogu


scratch Da ga nije "opio" miris! lol!

Mala šala, ajde pa da uskoro gledamo kako jede iz ruke! Pozdrav!
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 EmptyThu 08 Apr 2010, 00:13

Odličan snimak i još bolji štiglić. Svaka čast. Stavi mu jednu stajalicu sa spoljne strane kaveza kod vrata da mu bude lakše da ulazi i izlazi.
Назад на врх Go down
Sponsored content





ponasanje stiglica - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
ponasanje stiglica
Назад на врх 
Страна 5 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
»  SLIKE STIGLICA
» par stiglica
» prodaja stiglica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: