PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Loker....... EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Loker....... EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Loker....... EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Loker....... EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Loker....... EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Loker....... EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Loker....... EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Loker....... EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Loker....... EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Loker....... EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Loker....... EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Loker....... EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Loker....... EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Loker....... EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Loker....... EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Loker....... EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Loker....... EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Loker....... EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Loker....... EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Loker.......

Go down 
+30
gost1
belobradi
Gost
frankok2
cajzla
ivan83
Nikolasbc
popBL
chule
kima
Nidzamotocross
Nikola
bogdanik
Mossad
sasaznas
Petar
sasha
IGOR 72
Danijelvr
sestoperac
Milan
alann
DjordjeVet
Maki
Steva
ticar
Бане
Zika
BOCKA
Laza
34 posters
Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: pripitomljavanje   Loker....... EmptyThu 23 Apr 2009, 23:16

U nedostatku mesta, interesuje me da li bi bilo bolje da stavim vise mladih uhvacenih u veci kavez ili svako zasebno, kako ce se pre smiriti?
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyFri 24 Apr 2009, 01:02

UVJEK JE BOLJE NOVOUHVACENE PTICE STAVITI U VECI KAFEZ SA VISE PTICA A POZELJNO JE DA UNUTAR IMATE BAR JEDNU STARU PTICU OD KOJE BI VIDELI KAKO SE ONA HRANI I ODAKLE PIJE VODU.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptySun 26 Apr 2009, 02:11

Najidealnije resenje je nekoliko mladih odabranih stiglica ubaciti u volijer sa jednim matorim stiglicom i to onim koji je te godine pario kanarinke ili pinke.Moje iskustvo govori da uvek treba hvatati mlade kanarince-tkz celove,za kasniji rad,bastardiranje ili izvodjenje sledece generacije stiglica u uslovima zatocenistva.Od uhvacenih starijih primeraka nema mnogo koristi bar su moja takva saznanja.Vec sredinom avgusta meseca prvo leglo mladih stiglica predvodjeno muzjakom-ocem istrazuje blizu okolinu gnezda.Opet se vracam na neka svoja iskustva uvek je bolje hvatati mlade ptice koje bar imaju satiranu masku oko kljuna,nisu potpuno formirane,potpuno beli mladi teze opstaju a pogotovo prilikom prve promene perja imaju silne probleme.Takav volijer povoljno je ako to mogucnosti prostorije dozvoljavaju da bude u zoni nekog prolaza,gde se veoma cesto prolazi napr zona vrata izlaska iz stana na terasu,uslov stari je da ptice ne budu izlozene promaji.Ovo je kraci put da se naviknu na coveka.U nekim drugim drzavama smirivanje novouhvacenih ptica odradjuju putem minijaturnih kaveza sa samo jednom sipkom za stajanje ali ja nisam pristalica ovakvog sistema.Pozdrav iz Sumadije.................
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptySun 26 Apr 2009, 18:00

Koliko dugo trebaju da budu u volijeri sa starim stiglicem? ako se uhvate u junu npr do pred zimu da budu svi zajedno a onda svako u zaseban kavez ili?
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptySun 26 Apr 2009, 19:44

Lazo za pocetak u pticarstvu ne postoje rokovi,ako se budes po svaku cenu vezivao za njih imaces dosta promasaja.Znanje,bozja pomoc i sreca su elementi koji vode ka uspehu.Sve zavisi sta planiras kasnije sa mladim pticama.Ako ih planiras za pevace kada se smire a u to se vizuelno uveri nemoj gledati koji je datum,postavi ih u kaveze.Kavezi neka budu jedan ispod drugog,nikako da se vide.Na dnu na samom kraju reda neka bude mator stiglic dobar pevac jer se zvuk siri na gore tako da ucitelj uvek ide na dno na pocetak reda.Ako planiras sa maldim pticama da radis u smislu bastardiranja onda ih neposredno pre pocetka mzime stavi u prostran volijer,sa njima ubaci kanarinke kojima planiras da bastardiras i neka prezime zajedno.Ako ti je volijer napolju u dvoristu bitno je preko zime providnim najlonom koji je postavljen na vojijer ptice zastititi odetra koji im je glavni neprijatelj.Za zimu i mraz ne brini moja iskustva govore iako to literatura pise drugacije da lagano podnose i niske temperature naravno uz pojacanu ishranu poenta je da vetar ne produva.Zimi obavezno zakaci nekoliko parcica slanine u volijer,na zicu,veoma dobro im dodje iz vise razloga.Poz od cika Zike...............
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptySun 26 Apr 2009, 20:55

Hvala cika Ziko, ovih dana se bacam na gradnju volijere, interesuje me samo jedna stvar, da li je moguce drzati vise parova u jednoj volijeri radi parenja? ili su teritorijalni u to vreme
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptySun 26 Apr 2009, 22:01

U zarobljenistvu kod stiglica nije posebno izrazena eksteritorijalnost tako da u malo vecoj volijeri moguce je drzati vise parova ali nikako im ti ne odredjuj ko ce sa kim zasnovati emotivnu vezu,uz obavezni visak jedne zenke u volijeru bilo da se radi o kanarinki ili pinki-zenki stiglica koju ces kasnije da odstranis kada se parovi formiraju.pozdrav i puno uspeha............
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptySun 26 Apr 2009, 22:06

sta je pinki zenka.....bastard?
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptySun 26 Apr 2009, 22:25

Bane u Sumadiji je uobicajen naziv za zenku stiglica-pinka- to sam i napomenuo u postu koji si procitao.Isto tako je poznato da srbi imaju vise desetina naziva za istu stvar i da mahom samo sami sebe mogu da razumeju.Ujedno i u strucnoj literaturi sam na vise mesta nasao naziv pinka za zenku stiglica tako da po tom osnovu koristim taj izraz,recimo u strucnoj literaturi doktora Rasajskog,nesumnjivog autoriteta za ove nase prostore.Ali isto tako mi ne smeta i da je nazivam zenka stiglica ili vec kako je drugi zovu a nadam se da tokom citanja posta prateci formu izlaganja i definisuci krajnju poruku teksta neke stvari same govore o svom smislu. i sustini.Pozdrav iz Sumadije.........
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyMon 27 Apr 2009, 03:57

kod nas za ženku štiglića kažu babica,ili baba,
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyMon 27 Apr 2009, 13:36

Kod nas je pinkura... mada se taj izraz ovde poprilicno koristi i za ostale zenke ptica.
Назад на врх Go down
Maki
Posetilac
Posetilac
Maki


Број порука : 24
Join date : 25.04.2009
Локација : Prokuplje

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyMon 27 Apr 2009, 16:31

Kd mene za zenku kazu stiglica.
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: pojmovi u vezi sa lovom....   Loker....... EmptyThu 14 May 2009, 23:13

u ovoj temi bih zelio da definisem neke pojmove vezane za lov....
vjerovatno se u raznim krajevima ove stvari zovu drugacije,pa mislim da je najbolje opisati ih...
zato..dajte svoje nazive za sve ovo..neke svoje sugestije i tako...

da pocnemo...

Baketine: grancice namazane ljepilom,zasiljene na jednom kraju,kao raznjic,mada su tanje,koriste se za lov na granu jer su cvrste i mogu da se ubodu na vrh grane…pravim ih od mladica ligistruma—to ti je ona ziva ograda sa malim okruglim liscem,mada moze i nesto drugo,samo da donji kraj moze da se zasilji..ja preferiram ovo jer su ravne a lako ih nalazim…
u novije vrijeme sam poceo da koristim bambusove stapice, od onih podmetaca..jeftini su, ima ih u raznim bojama, cvrsti, savrseno ravni i odgovarajuce duzine...dobro se i lako zasilje na jednom kraju...
Slamke: idu slamke od metle,kuvane da budu savitljive i da se isprave,mozes da ih obojis u neku boju,zelenu,smedju vec sta ti treba da posajbas…one se postavljaju na biljke koje oni jedu,zatim na lokve sa vodom i slicno…na granu nikad…
Cepovi: stvarcica koju koristim kad radim sa granama koje nemaju srz da bih to kompenzovao…pravim ih od mladica zove,koje imaju tu srz,dugi su 1-1,5-2 cm i sluze da povezes vrh od grane i baketinu,tako sto njega nabijes na vrh,pa u njega ubodes baketinu,opet onako labavo da moze da padne kad ptica sleti…
A,da…duzina slamki i baketina….ja koristim duzinu oko 25 cm,empirijski to odredjujem kad spremam ljepak…nije presudno…
Ljepak: koristim ljepak za miseve,njime mazes pripremljene slamke ili baketine,onako da budu jednako namazane,ali ne previse,da se sa njih cijedi ljepak—i to ces steci iskustvom—onda ih stavis u “musemu”,sto je komad jaceg najlona ili onog plastificiranog stolnjaka i one tu stoje do upotrebe,pa ih odatle izvlacis i postavljas vec gdje treba….
Ljepak za miseve se cisti uljem(obicnim jestivim) ili sto je bolje benzinom za upaljace(ja koristim Zippo,i zato sto dobro cisti i zbog flasice koja je dosta prakticna),kojiga dobro rastvaraju…..

grana/drvo…znaci nije grana u pravom smislu,da je otkines sa nekog drveta,vec je to ustvari mlado drvo,koje ima formu pravog drveta kada ga postavis na livadu...znaci,ono bi trebalo da izgleda kao da je tu niklo….ja imam obicaj da ga okresem do neke visine,tako da gore ostane samo mala krosnja,kao u hortikulturi u parkovima…E,sad ide ono glavno vezano za granu….postavljanje baketina…nasoj grani ti osisas vrhove(najbolje makazama za zivicu,onim malim,mada moze i nozem,ja radim nozem,ali je makazama lakse),tako da budu u priblizno istoj visini,a pazis da krosnja ostane gusta,da nema nekih rupa(posto po Marfijevom zakonu,ako postoji ikakva rupa ili vrh koji strsi a nema baketine,ptica ce doci bas tu)…na vrhove postavljas baketine…zavisno od vrste drveta koristices cepove ili neces,ako nema srzi u koju bi ubo baketinu,onda stavljas cep(o njemu naknadno)…koliko jako zabadas baketinu?toliko da ona stoji cvrsto ako ima nekog vjetra pa se grana ljulja a opet dovoljno labavo da ptica padne sa njom kad sleti na nju…taj osjecaj se stice iskustvom i nije bas lak za opisati,nije strasno ako ptica i ne spadne na zemlju kad se uhvati…ranije sam spomenuo da je idealno ako sajbas prirodno drvo koje tu raste,jer ove grane idu za jednokratnu upotrebu(svaki put beres novu,nisu dobre kad se osuse)…sa drvetom koje raste je prica ista…znaci opet osisas vrhove i postavis baketine…postavljas ih tako da su one jedino sto viri iz krosnje,tako da ptica ide da sleti na njih…
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyThu 14 May 2009, 23:18

koje drvo koristiti za osnovu? i kako ga pripremas, video sam negde da i grane skidaju u transportu
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyThu 14 May 2009, 23:45

Laza ::
koje drvo koristiti za osnovu? i kako ga pripremas, video sam negde da i grane skidaju u transportu

koristis ono koje nadjes na datom terenu...vazno je da ima oblik krosnje i da je dovoljno gusto...
sve drugo je manje bitno....
ja koristim prirodno drvo, ne montazno ili polumontazno....tako da je iz 1 komada...

kako ga pripremam?
nakon sto ga odaberem (da bude visoko negdje oko 1,5-2m, koliko mogu da dohvatim), skinem grane sa donjeg dijela tako da gore ima zbunastu krosnjicu...
krosnjica mora da bude okrugla i kompaktna, da iz nje ne strse grane...onda makazama za zivicu ili nozem odsijeces vrhove grana u toj krosnjici (ne sve, nego onoliko koliko imas baketina), i to tako da postavljene baketine imaju odgovarajuci polozaj kad ih postavis....da idu vertikalno nagore ili da su malo kose....
na vrhove poredas cepove od zove ako nema srzi da ubodes baketinu u nju...ubodes baketine u srz tako da labavo stoje (ne da zabodes kao manijak, pa da ptica ne moze da je skine...sto bih ja rekao, ona treba da stoji kao 'babin zub')....baketine su na donjem kraju zasiljene da ih mozes lako ubosti....

to sve postavis na livadu gdje je prelet, tako da je tvoja grana najvisa tacka...uz dobre jake mamce i malo srece... lol!
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyThu 14 May 2009, 23:50

to nisam razumeo, ja sam shvatio da se i drvo pravi montazno
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyThu 14 May 2009, 23:52

Laza ::
to nisam razumeo, ja sam shvatio da se i drvo pravi montazno

ima i varijanta sa polumontaznim, ali ja radim ovako...navikao sam tako....
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyThu 23 Jul 2009, 16:11

Bogatstvo srpskog jezika je nepresusno i nemerljivo i sto se tice izraza i same forme teksta.
A sto se tice naslova teme nekako je za mene prihvatljiviji izraz adaptiranje,smirivanje,pripitomljavanje me asocira na neke krupnije primerke zivotinjskog roda!
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyFri 24 Jul 2009, 00:18

Zaista je veliko značenje za jednu stvar imamo po deset naziva tako da smo čika Žiko došli do nesporazuma u vezi lugara nije bitno kojega neka ga zove ko kako hoće.Ja sam čuo kod vas na četiri mjesta četiri naziva za istu pticu tako da se teško mi medjusobom možemo snaći a kamoli neko sa strane.
Prvi put sam čuo sad skoro naziv za običnu zebu( Fringilla coelebs ) da je zovu i belokrilka.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyFri 24 Jul 2009, 08:32

ja i nisam znao da se belokrilka zove obična zeba Wink
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyFri 24 Jul 2009, 14:28

Tu krilaticu prvi je upotrebio Drle doj je bio na forumu ,posto nije vise sa nama u zajednickoj misiji nebih kometarisao dali je njegov naziv ispravan ili nije jel nije u situaciji da brani svoju temu,mislim da se slazete sa ovakvim stavom!
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyFri 24 Jul 2009, 14:39

Ovaj Naziv sam čuo i u Paraćinu.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyFri 24 Jul 2009, 17:31

Zika ::
Tu krilaticu prvi je upotrebio Drle doj je bio na forumu ,posto nije vise sa nama u zajednickoj misiji nebih kometarisao dali je njegov naziv ispravan ili nije jel nije u situaciji da brani svoju temu,mislim da se slazete sa ovakvim stavom!
Grešiš svi članovi su u situaciji da brane svoju temu pošto na forumu nema banovanih članova.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyFri 24 Jul 2009, 18:14

A,pa to vec menja stvar,znaci dete je ljuto i nece da prihvati ruku pomirenja!
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Montenegro

Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... EmptyFri 24 Jul 2009, 23:18

vidim da drleta nema, ali nisam znao da se nesto naljutio
Назад на врх Go down
Sponsored content





Loker....... Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... Empty

Назад на врх Go down
 
Loker.......
Назад на врх 
Страна 1 of 6Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE :: HVATANJE PTICA u realizaciji Srpske ornitološke federacije-
Скочи на: