PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...

HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи

Display results as :

Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 http://pticefauneevrope.forumotion.com/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumotion.com
Latest topics
» Sopljni paraziti
Today at 17:12 by Alek 69

» Volijera ili kavez
Today at 17:11 by Alek 69

» Parenje i uzgoj štiglića
Sun 27 Jul 2014, 22:54 by mića

» SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)
Sun 27 Jul 2014, 09:19 by Milan

» 1 BALKANSKI ŠAMPIONAT U PESMI ŠTIGLIĆA
Thu 24 Jul 2014, 17:25 by Milan

» Slike bastarda
Thu 24 Jul 2014, 17:16 by Milan

» SLIKE VASIH STIGLICA
Tue 22 Jul 2014, 19:55 by mića

» Edukator za skolovanje kanrinaca i pevacica
Fri 18 Jul 2014, 16:24 by sumskivardarac

» Uzgoj rozela
Thu 17 Jul 2014, 23:53 by žako

Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Thu 29 May 2014, 12:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sat 29 Mar 2014, 07:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2012.
Wed 29 Feb 2012, 15:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 6
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Fri 21 Feb 2014, 22:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Fri 03 Sep 2010, 12:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sat 30 Apr 2011, 11:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2014 GODINU
Sun 15 Sep 2013, 22:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2014 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 2
Izdavanje RODOVNIKA za ptice izlegnute 2012. godine
Tue 22 Nov 2011, 11:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9. Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова за …

[ Full reading ]
Comments: 3
ČLANARINA za 2014 godinu
Fri 04 Jan 2013, 11:14 by Milan
Obaveštavamo naše članove da ŽR udruženja 150-20068-74 više nije aktivan i da je na snazi novi ŽR 220-131917-04 za uplatu članarine

Članarina za 2014 godinu je 50 dinara mesečno  a plaća se na godišnjem nivou u iznosu od 600 dinara do 01.03.2014 a nakon tog datuma je 1000 dinara, nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE …

[ Full reading ]
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Fri 04 Jan 2013, 10:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Similar topics
  • » SLIKE BASTARDA
  • » Cene kanarinaca, bastarda....
  • » Slike......
  • » Takmicenje u pesmi stiglica i bastarda
  • » bastardi-pevaci
  • » prodaja bastarda
  • » Plodnost bastarda
  • » SLIKE VAŠIH AKVARIJUMA
  • » ZEKENDUR-KRENGLAS
  • » SLIKE VASIH STIGLICA
  • Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumotion.com  Serbian Biodiversity Portal  ZOO PLANET NIŠ
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!
    Share | 

Slike bastarda

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
    Иди на страну : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Next
    АуторПорука
    bric bric
    Član
    Član

Број порука: 77
    Локација: BLIZU VAS

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Thu 15 Aug 2013, 02:05

Vaktere moj lijepi:D Very Happy Very Happy Very Happy 

Slobodno reci jel i dalje zelis da vidis moja djela ....ja nisam SLATKAR po struci jasam stiglicar 37 godina .....

jos ovo da napisem ...pitao sam al nisam dobio odgovor od gospodina mice KOI JE TAKOZVANI doktor za stiglice ...kaze on citiram

dok se mladi stiglici ne oforme {mitare }nemoze se prepoznati dal je zensko ili musko STO to je za mene pocetnika mnogo smijesno:bball: Basketball JA inace necekam da mi se dotera stiglic da bi prepoznao DAL JE MUSKO ILI ZENSKO mnogo me razocarao veliki mastar MICOOOOOOOO
    Назад на врх Go down
    pedjacure
    Član
    Član

Број порука: 142
    Локација: Nis

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Thu 15 Aug 2013, 09:12

pirat bric ipak nisam dobio nikakav odgovor ja sam pocetnik pa nebi bilo lose da mi neko kaze hvala:D Laughing Laughing Laughing 
    Назад на врх Go down
    valter
    Zaslužni član
    Zaslužni član

Број порука: 305
    Локација: Cicevac

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Thu 15 Aug 2013, 20:17

bric bric ::

Slobodno reci jel i dalje zelis da vidis moja djela ....ja nisam SLATKAR po struci jasam stiglicar 37 godina .....

jos ovo da napisem ...pitao sam al nisam dobio odgovor od gospodina mice KOI JE TAKOZVANI doktor za stiglice ...kaze on citiram

dok se mladi stiglici ne oforme {mitare }nemoze se prepoznati dal je zensko ili musko STO to je za mene pocetnika mnogo smijesno:bball: Basketball JA inace necekam da mi se dotera stiglic da bi prepoznao DAL JE MUSKO ILI ZENSKO  mnogo me razocarao veliki mastar MICOOOOOOOO
    Ja cuvam ptice 23 god ali nebi ih dao ya necije 50god cuvanja jer kakve sam reyultate postiyao sa pticama to i oni koji su ljubomorni moraju da kayu bravo gospodine jer sam uvek bio taj nebih dalje jer svi ynaju da sam veliki fanatik ya stiglice cak sam u yivotu i pretereao sa pticama ali jbg ko jednom omerise stiglansko pero neprestaje da cuva pozzzzzzzzzzzzzz...............cheers 
    Назад на врх Go down
    IGOR 72
    Član
    Član

Број порука: 172
    Локација: Skopje Makedonija

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Thu 15 Aug 2013, 21:12

Jeli Valter interesuju me tvoji rezultati jesi li vezani u takmicenju stiglica na izlozbama ili si takmicio u pesmi mislim na Kostinu, zanima me ako imas nekog stiglica sto peva Kostinu pesmu hteo bi da cujem ako nije problem veom mi je lepa. Pozdrav
    Назад на врх Go down
    bric bric
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Fri 16 Aug 2013, 00:48

Poz Valtere FANATIKU moj:D Very Happy Very Happy 

Kao prvo nisi odgovorijo clanu foruma PEDJACURE po cemu prepoznati pol KOD BASTERA kako prepoznati dok je jos MLAD vidim da si strucnjak FANATIK al nazalost nisam ni ja barem za bastere JASAM stiglicar:cheers: cheers king king ****mada sam od mojih jarana naucio po cemu prepoznati POL kod bastera dok su js mladi isto ko da sam basterdzije 1000 godina:bball: Basketball 

,,, ISTO tako me RAZOCARAO I gospodin MICA takozvani STIGLICAR ...cuj jebote on KAZE da bi prepoznao STIGLICA njegov [pol }nakon mitarenja ili doterivanja TAD BI I MOJ DEDA prepozno POL

VALTERE DRUZE FANATIKU MOJ .posto si reka da muskiBASTERD mora da ima ispod KLJUNA zutu boju... A ja kao nebasterdzija TVRDIM da nemora da ima ZUTU BOJU ispod kljuna .....

Poz i svako dobro moj FANATIKU al pazi se da necuju RUSI ili AMERIKANCI znas ONI cim cuju da ima neko fanatik oni ga KIDNAPIRAJU Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

ODGOVORI na na pitanje clanu foruma PEDJACUE necekaj da za to odgovori neko drugi
    Назад на врх Go down
    Zokbok988
    Član
    Član

Број порука: 240

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Fri 16 Aug 2013, 10:09

Odgovor za pedjacure, ako je kanarinka zuta ili zelena na zutoj osnovi, muzjaci imaju zuto ispod kljuna, zuto se vidi cim izadju iz gnezda. Ako je kanarinka plava ili plavo bela, muzjaci nemaju zuto ispod kljuna, tada se muzjaci prepoznaju po izgledu i stavu, za tu vrstu treba malo vise iskustva, ili jednostavno muzjaci vec pocinju da pevaju sa 25 i plus dana.
    Назад на врх Go down
    pedjacure
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Fri 16 Aug 2013, 10:57

Laughing kanarinka je zuta ko limun hvala na pomoci konacno neko da odgovori kratko ali jebitacno salim se malo hvala opet puno !!!Laughing 
    Назад на врх Go down
    valter
    Zaslužni član
    Zaslužni član

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Sat 17 Aug 2013, 08:00

dok se mladi stiglici ne oforme {mitare }nemoze se prepoznati dal je zensko ili musko STO to je za mene pocetnika mnogo smijesno:bball: Basketball JA inace necekam da mi se dotera stiglic da bi prepoznao DAL JE MUSKO ILI ZENSKO  mnogo me razocarao veliki mastar MICOOOOOOOO
    Ja sam rekao da su ptice koje imaju yuto ispod kljuna 100 muyijaci a nemora da ynaci a i nemogu da mu kayem kad jos nije slikao ptice ono je bilo u gneydo mora da se ptice slikaju sad kad su iyletele iy gneyda pa da bih ja komentarisao sta je sta ovako iy gneyda nista lose su mu slike bile ..
    Назад на врх Go down
    valter
    Zaslužni član
    Zaslužni član

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Sat 17 Aug 2013, 08:03

Poz Valtere FANATIKU moj:D Very Happy Very Happy 

Kao prvo nisi odgovorijo clanu foruma PEDJACURE po cemu prepoznati pol KOD BASTERA  kako prepoznati dok je jos MLAD vidim da si strucnjak FANATIK al nazalost nisam ni ja barem za bastere JASAM stiglicar:cheers: cheers king king ****mada sam od mojih jarana naucio po cemu prepoznati POL kod bastera dok su js mladi isto ko da sam basterdzije 1000 godina:bball: Basketball 

,,, ISTO tako me RAZOCARAO I gospodin MICA takozvani STIGLICAR ...cuj jebote on KAZE da bi prepoznao STIGLICA  njegov [pol }nakon mitarenja ili doterivanja TAD BI I MOJ DEDA prepozno POL

VALTERE DRUZE FANATIKU MOJ .posto si reka da muskiBASTERD mora da ima ispod KLJUNA zutu boju... A ja kao nebasterdzija TVRDIM da nemora da ima ZUTU BOJU ispod kljuna .....

Poz i svako dobro moj FANATIKU  al pazi se da necuju RUSI ili AMERIKANCI znas ONI cim cuju da ima neko fanatik oni ga KIDNAPIRAJU Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

ODGOVORI na na pitanje clanu foruma PEDJACUE necekaj da za to odgovori neko drugi
    ako nisi strucan ya meleye yasto onda komentarise nesto kad neynas ....
    Назад на врх Go down
    bric bric
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Sat 17 Aug 2013, 15:23

valter ::

jasam ti lijepo napisa da nisam stucnjak za bastere...ja imam jarane koi su basterdzije i skoim se ja snjima druzim E TO NEZNACI DA SE JA NERAZUMIM U TO......TAJ moj poznanik inace skoro svake sezone izbaci od 100 do 150 bastera..to ti moze potvrdit i clan ovog foruma IGOR 72

poz moj fanatiku
    Назад на врх Go down
    IGOR 72
    Član
    Član

Број порука: 172
    Локација: Skopje Makedonija

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Sat 17 Aug 2013, 20:22

jasam ti lijepo napisa da nisam stucnjak za bastere...ja imam jarane koi su basterdzije i skoim se ja snjima druzim E TO NEZNACI DA SE JA NERAZUMIM U TO......TAJ moj poznanik inace skoro svake sezone izbaci od 100 do 150 bastera..to ti moze potvrdit i clan ovog foruma IGOR 72

poz moj fanatiku  
    Tacno je stao prica Bric Bric, covek ima uslova za to i izvede preko 100 svake godine, a sto se tice licno mene prema uslovima gde ih drzim a to je balkon jer zivim u zgradi mislim da nije lose a to je oko 30 do 40. Valter kako kod tebe koja je cifra?
    Назад на врх Go down
    Goran Cvetanoski-Coko
    Član
    Član

Број порука: 68
    Локација: Skopje, Makedonija

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Sat 17 Aug 2013, 21:47

IGOR 72 ::

poz moj fanatiku  
    Tacno je stao prica Bric Bric, covek ima uslova za to i izvede preko 100 svake godine, a sto se tice licno mene prema uslovima gde ih drzim a to je balkon jer zivim u zgradi mislim da nije lose a to je oko 30 do 40. Valter kako kod tebe koja je cifra?

I valter ima puno bastarda vec je postavljao slike, jedino ako nisu par komada istih, uslikani sa vise uglova:bball: 
    Назад на врх Go down
    bric bric
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Sun 18 Aug 2013, 01:33

Igor 72

Sega me potseti na eden slucaj sto nema vrska so pticite......Basketball 
    Eden se hvali deka vozi MERCEDES Very Happy Very Happy Very Happy  a drugiot go prasa A izvini koj tip na mrcedes vozis I toj mu veli E BRATE MNOGO PITAS

Dobro vika goran coko EDNA TE EDNA SLIKA ja okacuva na forumot:D Very Happy Very Happy Very Happy 

Fanatiku moj VALTERE da bogda ih razmnozavao svake godine po 1OOO e to ti zelim ja se pomalo salim nemoj se stogot naljutiti na mene NEBASTERDZIJU:king: king king king 
    Назад на врх Go down
    pedjacure
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Thu 22 Aug 2013, 12:37

pitanje za iskusnije odgajivace bastarda , postoji li mogucnost da stiglic nece da gazi neku zenku koja je usiljena samo zato sto mu se ne svidja ili neznam kako da to opisem, oce da gazi zute imam 2 a novu zeleno-zutu silnu extra juri i kresti na nju? hvala Exclamation Exclamation Question Question Shocked Shocked 
    Назад на врх Go down
    pedjacure
    Član
    Član

ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Thu 22 Aug 2013, 19:19

ovo je ptica br 1ptica broj 2 ptica broj 3 ako neko mozda zna kojeg su pola ovi bastardi hvala:D Very Happy Very Happy 
    Назад на врх Go down

Slike bastarda

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
    Страна 34 of 37Иди на страну : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Next

Similar topics

-
    » Slike starog Kragujevca
    » Pravilnik za ocenjivanje bastarda
    » MUZJAK-ZENKA KOD BASTARDA
    » pomoc oko bastarda
    » Mboza slike