PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Slike bastarda - Page 21 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Slike bastarda - Page 21 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Slike bastarda - Page 21 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Slike bastarda - Page 21 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Slike bastarda - Page 21 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Slike bastarda - Page 21 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Slike bastarda - Page 21 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Slike bastarda - Page 21 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Slike bastarda - Page 21 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Slike bastarda - Page 21 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Slike bastarda - Page 21 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Slike bastarda - Page 21 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Slike bastarda

Go down 
+60
carduel
коста_п2
Rale paracinac
Damir
PetarMakce
suljaga
zmijar
bric bric
pedjacure
valter
drvetmed
Goran Cvetanoski-Coko
crnitica
doctor 1
gost1
delijovan
ogic
Zokbok988
vassilis raptis
diskus
lujo
jevca5
dzordz82
sugubinac
ralevulcan
misan
NebojsaB
Furla
Cikadeka
horvat
pticar_amater
kima
Canary Martin
ulicni hodac
popBL
Gost
LERBI
kumca
Миланче
pticar nis
Danijelvr
belobradi
Boban
DjordjeVet
bogdanik
IGOR 72
Zika
alann
Laza
Petar
ticar
saso78
slavishab
Steva
Vlada Nish
Drle
Бане
Luckyboy
sestoperac
Milan
64 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Next
АуторПорука
bric bric
Član
Član
bric bric


Број порука : 77
Join date : 09.02.2012
Age : 62
Локација : BLIZU VAS

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 15 Aug 2013, 04:05

Vaktere moj lijepi:D Very Happy Very Happy Very Happy 

Slobodno reci jel i dalje zelis da vidis moja djela ....ja nisam SLATKAR po struci jasam stiglicar 37 godina .....

jos ovo da napisem ...pitao sam al nisam dobio odgovor od gospodina mice KOI JE TAKOZVANI doktor za stiglice ...kaze on citiram

dok se mladi stiglici ne oforme {mitare }nemoze se prepoznati dal je zensko ili musko STO to je za mene pocetnika mnogo smijesno:bball: Basketball JA inace necekam da mi se dotera stiglic da bi prepoznao DAL JE MUSKO ILI ZENSKO mnogo me razocarao veliki mastar MICOOOOOOOO
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 15 Aug 2013, 11:12

pirat bric ipak nisam dobio nikakav odgovor ja sam pocetnik pa nebi bilo lose da mi neko kaze hvala:D Laughing Laughing Laughing 
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 15 Aug 2013, 22:17

bric bric ::
Vaktere moj lijepi:D Very Happy Very Happy Very Happy 

Slobodno reci jel i dalje zelis da vidis moja djela ....ja nisam SLATKAR po struci jasam stiglicar 37 godina .....

jos ovo da napisem ...pitao sam al nisam dobio odgovor od gospodina mice KOI JE TAKOZVANI doktor za stiglice ...kaze on citiram

dok se mladi stiglici ne oforme {mitare }nemoze se prepoznati dal je zensko ili musko STO to je za mene pocetnika mnogo smijesno:bball: Basketball JA inace necekam da mi se dotera stiglic da bi prepoznao DAL JE MUSKO ILI ZENSKO  mnogo me razocarao veliki mastar MICOOOOOOOO
Ja cuvam ptice 23 god ali nebi ih dao ya necije 50god cuvanja jer kakve sam reyultate postiyao sa pticama to i oni koji su ljubomorni moraju da kayu bravo gospodine jer sam uvek bio taj nebih dalje jer svi ynaju da sam veliki fanatik ya stiglice cak sam u yivotu i pretereao sa pticama ali jbg ko jednom omerise stiglansko pero neprestaje da cuva pozzzzzzzzzzzzzz...............cheers 
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 15 Aug 2013, 23:12

Jeli Valter interesuju me tvoji rezultati jesi li vezani u takmicenju stiglica na izlozbama ili si takmicio u pesmi mislim na Kostinu, zanima me ako imas nekog stiglica sto peva Kostinu pesmu hteo bi da cujem ako nije problem veom mi je lepa. Pozdrav
Назад на врх Go down
bric bric
Član
Član
bric bric


Број порука : 77
Join date : 09.02.2012
Age : 62
Локација : BLIZU VAS

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 16 Aug 2013, 02:48

Poz Valtere FANATIKU moj:D Very Happy Very Happy 

Kao prvo nisi odgovorijo clanu foruma PEDJACURE po cemu prepoznati pol KOD BASTERA kako prepoznati dok je jos MLAD vidim da si strucnjak FANATIK al nazalost nisam ni ja barem za bastere JASAM stiglicar:cheers: cheers king king ****mada sam od mojih jarana naucio po cemu prepoznati POL kod bastera dok su js mladi isto ko da sam basterdzije 1000 godina:bball: Basketball 

,,, ISTO tako me RAZOCARAO I gospodin MICA takozvani STIGLICAR ...cuj jebote on KAZE da bi prepoznao STIGLICA njegov [pol }nakon mitarenja ili doterivanja TAD BI I MOJ DEDA prepozno POL


VALTERE DRUZE FANATIKU MOJ .posto si reka da muskiBASTERD mora da ima ispod KLJUNA zutu boju... A ja kao nebasterdzija TVRDIM da nemora da ima ZUTU BOJU ispod kljuna .....

Poz i svako dobro moj FANATIKU al pazi se da necuju RUSI ili AMERIKANCI znas ONI cim cuju da ima neko fanatik oni ga KIDNAPIRAJU Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

ODGOVORI na na pitanje clanu foruma PEDJACUE necekaj da za to odgovori neko drugi
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 16 Aug 2013, 12:09

Odgovor za pedjacure, ako je kanarinka zuta ili zelena na zutoj osnovi, muzjaci imaju zuto ispod kljuna, zuto se vidi cim izadju iz gnezda. Ako je kanarinka plava ili plavo bela, muzjaci nemaju zuto ispod kljuna, tada se muzjaci prepoznaju po izgledu i stavu, za tu vrstu treba malo vise iskustva, ili jednostavno muzjaci vec pocinju da pevaju sa 25 i plus dana.
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 16 Aug 2013, 12:57

Laughing kanarinka je zuta ko limun hvala na pomoci konacno neko da odgovori kratko ali jebitacno salim se malo hvala opet puno !!!Laughing 
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptySat 17 Aug 2013, 10:00

bric bric ::
Vaktere moj lijepi:D Very Happy Very Happy Very Happy 

Slobodno reci jel i dalje zelis da vidis moja djela ....ja nisam SLATKAR po struci jasam stiglicar 37 godina .....

jos ovo da napisem ...pitao sam al nisam dobio odgovor od gospodina mice KOI JE TAKOZVANI doktor za stiglice ...kaze on citiram

dok se mladi stiglici ne oforme {mitare }nemoze se prepoznati dal je zensko ili musko STO to je za mene pocetnika mnogo smijesno:bball: Basketball JA inace necekam da mi se dotera stiglic da bi prepoznao DAL JE MUSKO ILI ZENSKO  mnogo me razocarao veliki mastar MICOOOOOOOO
Ja sam rekao da su ptice koje imaju yuto ispod kljuna 100 muyijaci a nemora da ynaci a i nemogu da mu kayem kad jos nije slikao ptice ono je bilo u gneydo mora da se ptice slikaju sad kad su iyletele iy gneyda pa da bih ja komentarisao sta je sta ovako iy gneyda nista lose su mu slike bile ..
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptySat 17 Aug 2013, 10:03

bric bric ::
Poz Valtere FANATIKU moj:D Very Happy Very Happy 

Kao prvo nisi odgovorijo clanu foruma PEDJACURE po cemu prepoznati pol KOD BASTERA  kako prepoznati dok je jos MLAD vidim da si strucnjak FANATIK al nazalost nisam ni ja barem za bastere JASAM stiglicar:cheers: cheers king king ****mada sam od mojih jarana naucio po cemu prepoznati POL kod bastera dok su js mladi isto ko da sam basterdzije 1000 godina:bball: Basketball 

,,, ISTO tako me RAZOCARAO I gospodin MICA takozvani STIGLICAR ...cuj jebote on KAZE da bi prepoznao STIGLICA  njegov [pol }nakon mitarenja ili doterivanja TAD BI I MOJ DEDA prepozno POL


VALTERE DRUZE FANATIKU MOJ .posto si reka da muskiBASTERD mora da ima ispod KLJUNA zutu boju... A ja kao nebasterdzija TVRDIM da nemora da ima ZUTU BOJU ispod kljuna .....

Poz i svako dobro moj FANATIKU  al pazi se da necuju RUSI ili AMERIKANCI znas ONI cim cuju da ima neko fanatik oni ga KIDNAPIRAJU Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

ODGOVORI na na pitanje clanu foruma PEDJACUE necekaj da za to odgovori neko drugi
ako nisi strucan ya meleye yasto onda komentarise nesto kad neynas ....
Назад на врх Go down
bric bric
Član
Član
bric bric


Број порука : 77
Join date : 09.02.2012
Age : 62
Локација : BLIZU VAS

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptySat 17 Aug 2013, 17:23

valter ::


ako nisi strucan ya meleye yasto onda komentarise nesto kad neynas ....
jasam ti lijepo napisa da nisam stucnjak za bastere...ja imam jarane koi su basterdzije i skoim se ja snjima druzim E TO NEZNACI DA SE JA NERAZUMIM U TO......TAJ moj poznanik inace skoro svake sezone izbaci od 100 do 150 bastera..to ti moze potvrdit i clan ovog foruma IGOR 72

poz moj fanatiku
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptySat 17 Aug 2013, 22:22

bric bric ::
valter ::


ako nisi strucan ya meleye yasto onda komentarise nesto kad neynas ....
jasam ti lijepo napisa da nisam stucnjak za bastere...ja imam jarane koi su basterdzije i skoim se ja snjima druzim E TO NEZNACI DA SE JA NERAZUMIM U TO......TAJ moj poznanik inace skoro svake sezone izbaci od 100 do 150 bastera..to ti moze potvrdit i clan ovog foruma IGOR 72

poz moj fanatiku  
Tacno je stao prica Bric Bric, covek ima uslova za to i izvede preko 100 svake godine, a sto se tice licno mene prema uslovima gde ih drzim a to je balkon jer zivim u zgradi mislim da nije lose a to je oko 30 do 40. Valter kako kod tebe koja je cifra?
Назад на врх Go down
Goran Cvetanoski-Coko
Član
Član
Goran Cvetanoski-Coko


Број порука : 68
Join date : 09.05.2013
Age : 60
Локација : Skopje, Makedonija

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptySat 17 Aug 2013, 23:47

IGOR 72 ::
bric bric ::
valter ::


ako nisi strucan ya meleye yasto onda komentarise nesto kad neynas ....
jasam ti lijepo napisa da nisam stucnjak za bastere...ja imam jarane koi su basterdzije i skoim se ja snjima druzim E TO NEZNACI DA SE JA NERAZUMIM U TO......TAJ moj poznanik inace skoro svake sezone izbaci od 100 do 150 bastera..to ti moze potvrdit i clan ovog foruma IGOR 72

poz moj fanatiku  
Tacno je stao prica Bric Bric, covek ima uslova za to i izvede preko 100 svake godine, a sto se tice licno mene prema uslovima gde ih drzim a to je balkon jer zivim u zgradi mislim da nije lose a to je oko 30 do 40. Valter kako kod tebe koja je cifra?


I valter ima puno bastarda vec je postavljao slike, jedino ako nisu par komada istih, uslikani sa vise uglova:bball: 
Назад на врх Go down
bric bric
Član
Član
bric bric


Број порука : 77
Join date : 09.02.2012
Age : 62
Локација : BLIZU VAS

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptySun 18 Aug 2013, 03:33

Igor 72

Sega me potseti na eden slucaj sto nema vrska so pticite......Basketball 
Eden se hvali deka vozi MERCEDES Very Happy Very Happy Very Happy  a drugiot go prasa A izvini koj tip na mrcedes vozis I toj mu veli E BRATE MNOGO PITAS

Dobro vika goran coko EDNA TE EDNA SLIKA ja okacuva na forumot:D Very Happy Very Happy Very Happy 


Fanatiku moj VALTERE da bogda ih razmnozavao svake godine po 1OOO e to ti zelim ja se pomalo salim nemoj se stogot naljutiti na mene NEBASTERDZIJU:king: king king king 
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 22 Aug 2013, 14:37

pitanje za iskusnije odgajivace bastarda , postoji li mogucnost da stiglic nece da gazi neku zenku koja je usiljena samo zato sto mu se ne svidja ili neznam kako da to opisem, oce da gazi zute imam 2 a novu zeleno-zutu silnu extra juri i kresti na nju? hvala Exclamation Exclamation Question Question Shocked Shocked 
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 22 Aug 2013, 21:19

Slike bastarda - Page 21 7o29 ovo je ptica br 1Slike bastarda - Page 21 5to4ptica broj 2Slike bastarda - Page 21 A5kk ptica broj 3 ako neko mozda zna kojeg su pola ovi bastardi hvala:D Very Happy Very Happy 
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 22 Aug 2013, 22:09

Samo je prvi musko, drugi je zenka ali bi morao bopju sliku da stavis a treci je sigurno zenka. Nisi imao srece, mada neko bi bio i sa tim zadovoljan kako ti je prvi put.
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 22 Aug 2013, 22:35

Posto nije tu strucnjak Valter da kaze koje je musko a koje zensko evo ovako:
- Broj 1 ti je musko 100%
- Broj 2 je isto muski ako dobro vidim ispod bele brade ima crvena pera (kod belobradih nemora da znaci ako nema crvena pera da nije muski).
- Broj 3 mislim da je zensko mada se dobro nevidi, kao sto sam napisao gore kod belobradih ne mora da je pokazatelj crveno pero ispod brade ali sitna glava i sitnije oci kao sto vidim na slici mislim da je zensko.
Ako je tu Valter nek se izjasni da vidimo njegovo misljenje.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyThu 22 Aug 2013, 23:14

Mogu da se slozim, samo slika mora da bude ostra. Prvi je sigurno musko i poslednji je sigurno zenka, ali ovaj drugi je mozda i musko ali slika je previse mutna.
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 23 Aug 2013, 00:14

[quote="pedjacure"]Slike bastarda - Page 21 7o29                              ovo je ptica br 1Slike bastarda - Page 21 5to4ptica broj 2Slike bastarda - Page 21 A5kk ptica broj 3 ako neko mozda zna kojeg su pola ovi bastardi hvala:D Very Happy Very Happy [/quote
Poz druze moje misljenje je da je br 1slika muzijak slika br 2 sumnjivo ali nemora da ynaci da je zenka slika br 3 yenka.To sam rekao jer se tako i kod mojih desilo iy prve ture,yuto jeste merilo ali nemora da ynaci i sam vidis kako je jeka yuta boja kod ovog i sl br1 ispod kljuna ipak je drugaciji od ovih drugih dva.Sacekaj jos malo pa ces videti kako se koji ponasa dali naduvaju grla ili cvrkucu nesto sitno pozzzzzzzzzzz...cheers 
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 23 Aug 2013, 10:40

hvala valter samo je ko onong na prvoj slici zuto druge dve ptice nemaju ali sacekacu pa da vidimo u svakom slucaju hvala:lol: Laughing Laughing Laughing 
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 23 Aug 2013, 10:45

Zokbok988 igor 72 hvala i vama ma nema veze vazno da je prvo pa musko bice zdravlja bolje drugi put, nemogu bolju sliku jer nemam cima ali samo je kod onog prvog zuto ispod brade kod otalih nije ali sta je tu je. svima hvala puno!!!cheers cheers cheers 
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 23 Aug 2013, 10:49

pitanje za iskusnije odgajivace bastarda , postoji li mogucnost da stiglic nece da gazi neku zenku koja je usiljena samo zato sto mu se ne svidja ili neznam kako da to opisem, oce da gazi zute imam 2 a novu zeleno-zutu silnu extra juri i kresti na nju? hvala Question Question Question 
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 23 Aug 2013, 15:00

To je normalno, mozda sledece godine gazi sve. Obicno ih je lakse naterati da gaze vrapcaste kanarinke, zelene i plave, dok malo teze zute i bele ali kod tebe je kontra. Desi se i da se zaljubi u kanarinku.
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptyFri 23 Aug 2013, 15:37

hahaha Zokbok988 u pravu si ali nema veze korak po korak zdravlja bice- vole ce ih on sve, ali imam ja jos stiglana pa videcomo hvala puno na pomoci pozdrav!!!Smile 
Назад на врх Go down
PetarMakce
Član
Član
PetarMakce


Број порука : 59
Join date : 05.08.2013
Age : 23
Локација : Makce,Veliko Gradiste,Srbija

Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 EmptySat 24 Aug 2013, 13:59

Venecuelska cajzla x kanarinka

Slike bastarda - Page 21 Cardenalitoxcanaria96a

Nije moj bastard ali je prelep Shocked 
Назад на врх Go down
Sponsored content





Slike bastarda - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike bastarda   Slike bastarda - Page 21 Empty

Назад на врх Go down
 
Slike bastarda
Назад на врх 
Страна 20 of 23Иди на страну : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Next
 Similar topics
-
» SLIKE BASTARDA
» Pesma Bastarda
» Pravilnik za ocenjivanje bastarda

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: BASTARDI ( Hibridi)-
Скочи на: