PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Stiglic- problem EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Stiglic- problem EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Stiglic- problem EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Stiglic- problem EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Stiglic- problem EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Stiglic- problem EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Stiglic- problem EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Stiglic- problem EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Stiglic- problem EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Stiglic- problem EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Stiglic- problem EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Stiglic- problem EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Stiglic- problem EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Stiglic- problem EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Stiglic- problem EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Stiglic- problem EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Stiglic- problem EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Stiglic- problem EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Stiglic- problem EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Stiglic- problem

Go down 
+34
Ivica
Gost
cirkovi
Mah1r
Cizak
Zokbok988
vucjanacc
lujo
boris
goldfinch
guld
popBL
Mica Vasic
gost1
Sale crni
BrankoMKD
Nikolasbc
delux
Миланче
Бане
Danijelvr
Petar
pticar nis
batostanisic
BOCKA
Dax BG
Zika
milos0205
Steva
Milan
ticar
bogdanik
sestoperac
Laza
38 posters
Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: odgoj mladih stiglica   Stiglic- problem EmptySun 17 May 2009, 23:42

jedan drugar cuva kanarince pesme i pored kuce su mu se nalegli stiglici, uzeo im je jaja i postavio pod kanarinku, 4 ili 5 dan od kad su se izlegli svi su uginuli, zna li neko zasto? kanarinka ih je hranila, ja mislim da je prob do hrane
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 46
Локација : Podgorica, Montenegro

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyMon 18 May 2009, 00:25

Laza ::
jedan drugar cuva kanarince pesme i pored kuce su mu se nalegli stiglici, uzeo im je jaja i postavio pod kanarinku, 4 ili 5 dan od kad su se izlegli svi su uginuli, zna li neko zasto? kanarinka ih je hranila, ja mislim da je prob do hrane

e kad bi tako lako bilo podic stiglice...

naravno da je problem u hrani a i u bakterijama koje imaju kaarinci.

napravio je VELIKU gresku sa tim potezom !

Ako je vec htio mlade stiglice ima nekoliko drugih fora, npr. trebao je cekati da se pilad izlegu i da ih stiglici u svom gnijezdu hrane nekih 12 dana. Onda je trebao uzeti neki najobicniji kavez, staviti spoljnje gnijezdo, pilad skinuti i staviti u njega. Taj kavez okaci na zid od kuce i roditelji ce dolaziti hraniti pilad sve dok bude trebalo.

Nije bas fino pisati o ovim stvarima, ali u svakom slucaju ovo sto sam napisao je humanije od toga sto je uradio. Danas pi pilad bila ziva, pa makar i u kavezu.

inace takvi stiglici su jako pogodni za dalji uzgoj u kavezu.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyMon 18 May 2009, 00:28

ma ni ja se ne slazem sa time sto je uradio, ali svako voli mirne stiglice... covek mislio da moze tako to da odradi... bas mi krivo
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 46
Локација : Podgorica, Montenegro

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyMon 18 May 2009, 00:35

Laza ::
ma ni ja se ne slazem sa time sto je uradio, ali svako voli mirne stiglice... covek mislio da moze tako to da odradi... bas mi krivo

desava se da kanarinka podigne stiglica, ali od takve ptice nema srece
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyMon 18 May 2009, 00:39

Mogao je isto da saceka da se izlegu pa posle nekih 5,10 dana da nastavi sa rucnim hranjenjem, mozda ce mu uzeti koji sat vise dnevno ali bi dobio pitome ptice, a i sigurnije bi mu bilo, naravno da ne opravdavam postupak, ali do priplodne zenke stiglica danas je veoma tesko doci !!!
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyMon 18 May 2009, 04:13

ja imam 7 ovogodišnjih štiglića,3 je othranila štiglica a 4 kanarinka i svi su živi i zdravi.

prvo kad se mladi izlegu pod kanarinkom ne davati jajčanu hranu prvi dan,samo salata,jabuka i sjeme.

poslije toga može jaje i jajčana pomješana,ali jajčane staviti u jaje tek toliko da nije suha,svaki 2-3 dan dati list salate,po mogućnosti iz svog vrta.

glavna stvar koju ja koristim je geomicin,to se daje malim pilićima,to je antibiotik i što je glavno je dezinficijens,svaki put se jaje i jajčana onako malo pospe da dezinficira hranu koja izađe iz kanarinkine volje dok ih hrani.

kad počmu sami jesti daje se esb,i obilje vitamina,po mogućnosti jabke kruške i svo voće i povrće.da mogu staviti sliku stavio bi ali nemogu.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyMon 18 May 2009, 17:12

@ticar stavi slike
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyMon 18 May 2009, 22:15

Ne mogu nikakao da ukapiram šta je sa tvojim slikama i qauitanjem. Gldao sam profil sve ostalo i u redu je. Jedino je kod tebe taj problema a ne znam zašto.
Tičar zaboravio si sir Wink
prošle godine na kraj sezone išao sam sa jednim starim ptičarom ( podstaknut temama na forumu) da mi pokaže na koji način se podmeću mladi štiglići pod kanarinku. Našli smo neka gnezda, on je jedno skinuo i stavio jaja pod kanarinku koja je izlegla svih 5. Odrasli su i kad je trebalo da se izmitare uginuli su svi. Ptice su bile prelepe al džaba. Onda mi je pričao kako su ranije pravili male drvene kaveze i bojili ih u zeleno, onda bi mlade u gnezdu vezali za noge najlonom za pecanje da ne mogu da ustanu iz gnezda pa bi tu negde posle 18 dana došli, stavili mlade u kavez i stavili ima izlomljen suncokret, hranu i vodu u pojilici i pustili da roditelji nastave sa hranjenjem i taklo bi ih čuvali sve dok vide da mladi ne jedu svu hranu koju ostave. Kaže da na ovaj način nisu imali gubitaka uopšte ali da se sešavalo da im neko ukrade ceo kavez Wink.
Metoda je po meni i opravdana i ne. Lično se dvoumim sta da mislim o uzimanju mladih iz prirode i jaja ptice ali u svakom slučaju po meni i to je humanije nego lov već odrasle ptice.
Zašto se dvoumim, svi mi znamo da veoma mali broj gnezda opstane u prvoj ili u zadnjoj turi, moje posmatranje prirode ovih dana je tu teoriju potvrdilo , sad sam siguran da prva tura uglavnom propadne zato i do ozbiljnije pojave mladih keleša dolazi čak krajem jula. Pitao sam prijatelja šta se dešava kad se ptici uzmu jaja u prvoj turi rekao mi je da ženka odmah nakon 10 dana snese drugu turu koja je uspešna i da kasnije bez problema stigne i sa ostalim turama.
Sve bi bilo lepo kad bi te mlade odnosno jaja mogle da očuvaju i odneguju kanarinke ovako se i uzimanje jaja ne isplati. Kada bi se našao način da se izlegnuti štiglići očuvaju nekako nakon uzimanja jaja iz prirode mislim da bi to bilo najbezbolnije za ptice, prirodu i da bi na taj način sigurno zadovoljili sebe i povećali broj ptica uopšte.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyMon 18 May 2009, 22:26

milane, vidi da li mu je ukljucen html tag
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyTue 26 May 2009, 09:43

Juce kad sam se vratio sa posla, primetio sam da jedan moj stiglic ne jede, miran je, drema, ali nije naduvan kao sto to inace bude. Dva dana pre toga sve ptice su mi dobile redovnu dozu esb-a. STa bi ovo moglo biti i kako dalje da postupam?
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyTue 26 May 2009, 13:05

prati ga kako se ponasa, iz iskustva znam da takva ptica ima jaci imunitet i da ce se razboleti sigurno, samo zato sto joj se imunitet sam brani i onog momenta kada se preda uginuce za par sati. kakva mu je stolica to je bitno
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyTue 26 May 2009, 13:08

Ne znam... nisam jutros stigao da vidim, samo sam mu dao esb.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyTue 26 May 2009, 15:21

esb-om nećeš riješiti problem on je samo za preventivu.daj mu maka i puno vitamina i nabavi ja mislim da se to kod vas zove živamicin.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyTue 26 May 2009, 15:30

ticar ::
esb-om nećeš riješiti problem on je samo za preventivu.daj mu maka i puno vitamina i nabavi ja mislim da se to kod vas zove živamicin.

Ok, hvala Ticar. Kolika doza zivimicina se daje?
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyTue 26 May 2009, 17:17

e pa Stevo u tome je problem sto je lek "Zivomicin" za krupnija pernata stvorenja golubove,kokoske itd.Za njih u uputstvu na kesici ima doza a za male ptice daju pticari iskustveno i obicno pogrese i ubiju pticu ili i ako nekako prezivi tu "terapiju" ta ptica vise ne zapeva.Moj ti je savet da pticu pustis u prirodu dok jos moze da leti,sama ce naci lek,to instiktivno radi.Koliko puta si nasao u prirodi prilikom hvatanja pticu mirnu i sa belim nogama i kljunom,deo takvih ptica je pobegao iz kaveza prilikom ciscenja i :usrecio " vlasnika a deo je pusten zbog bolesti i sam sebe izlecio.Tesko ces cuti od pticara da mu je bolesna pa lecena ptica uginula obicno su to "uspesno" lecene ptice iako u praksi nije tako,samo to pticari ni za zivu glavu ne priznaju.Pozdrav od cika Zike...... Smile
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Kokcidioza   Stiglic- problem EmptyTue 26 May 2009, 17:31

Meni ovo po prvobitnom opisu od strane mr.zemunca lici na klasican primer kokcidioze. One nepreventivne, izazvane najcesce ljudskim nemarom (pravdanje je nema vremena) tj. vodom u koju je stavljen lek za preveniju i onda se otislo na posao. affraid Zao mi je ako je djelovalo kao prozivka- nije ali jeste opaska. Mnogo puta sam to video svojim ocima, a sa "zivimicinom" neces postici nista izgubices pticu. Kod takvih slucajeva se mora reagovati odmah.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyTue 26 May 2009, 18:28

Delovalo je kao prozivka - i jeste prozivka. Very Happy
Nisam rekao da nisam imao vremena za njega, pazio sam, dobijao je redovnu preventivu sa esb-om (u postu pise da je bas pre dva dana dobio poslednju dozu), pojilice sam prao, pazio sam ga vise nego ostale jer mi je ljubimac sa kojim sam bastardirao ove godine.
OK sad, kad se vec dogodilo, sta dalje?
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyWed 27 May 2009, 00:42

Ja sam juce imao problem sa jednom pticom, isto tako kunja, ne jede , ne peva, tek kad pridjem skoci na drugo drvce reda radi. kad sam mu stavio zelenis samo je prisao probao i ostavio, a inace ga nikad ne odbija , odma sam primetio da nesto nije u redu, skinuo zelenis i dao mu Mak u vitaminku, dok je danas sve opet bilo normalno, pevao ceo dan, sklonio mak a sa zelenisom vec sutra nastavnjam.
Samo da pomenem da je imao malo redju stolicu nego inace.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyWed 27 May 2009, 00:42

ticar ::
esb-om nećeš riješiti problem on je samo za preventivu.daj mu maka i puno vitamina i nabavi ja mislim da se to kod vas zove živamicin.
Pročiao sam upusvo koje se nalazi na ESb 30 piše da se lek korisi za LEČENJE kokcidioze i da mu je osnovna namena LEČENJE. Prekopiraću.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyWed 27 May 2009, 05:01

[quote="Milan"][quote="ticar"]esb-om nećeš riješiti problem on je samo za preventivu.daj mu maka i puno vitamina i nabavi ja mislim da se to kod vas zove živamicin.[/quote] Pročiao sam upusvo koje se nalazi na ESb 30 piše da se lek korisi za LEČENJE kokcidioze i da mu je osnovna namena LEČENJE. Prekopiraću.[/quote]




istina da piše da je za lječenje ali je pre slab,i nigdje ne piše da se poslije esb-a treba davati vitamin K,A,PP.i sredstvo za poboljšanje crijevne flore.problem je to što je to sve rađeno za kokoše i takve životinje.

davanje esb-a bez vitamina i sredstva za poboljšanje crijevne flore isto tako može ubiti pticu većinom zbog gubitka vitamina K,koji se gubi zbog davanja esb-a.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyWed 27 May 2009, 05:02

[quote="bogdanik"]Ja sam juce imao problem sa jednom pticom, isto tako kunja, ne jede , ne peva, tek kad pridjem skoci na drugo drvce reda radi. kad sam mu stavio zelenis samo je prisao probao i ostavio, a inace ga nikad ne odbija , odma sam primetio da nesto nije u redu, skinuo zelenis i dao mu Mak u vitaminku, dok je danas sve opet bilo normalno, pevao ceo dan, sklonio mak a sa zelenisom vec sutra nastavnjam.
Samo da pomenem da je imao malo redju stolicu nego inace.[/quote]



zeleniš nije preporučljivo davati više od 2-3 puta sedmično.ako ima rjeđu stolicu izbjegavaj davanje bilo kakvog voća i povrća
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyWed 27 May 2009, 10:53

ticar ::
Milan ::
ticar ::
esb-om nećeš riješiti problem on je samo za preventivu.daj mu maka i puno vitamina i nabavi ja mislim da se to kod vas zove živamicin.
Pročiao sam upusvo koje se nalazi na ESb 30 piše da se lek korisi za LEČENJE kokcidioze i da mu je osnovna namena LEČENJE. Prekopiraću.
davanje esb-a bez vitamina i sredstva za poboljšanje crijevne flore isto tako može ubiti pticu većinom zbog gubitka vitamina K,koji se gubi zbog davanja esb-a.
Upotrebom bilo kojeg antibiotika unistava se crevna flora tako da je neophodan dodatak vitamina posle i u toku lečenja.
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyWed 27 May 2009, 15:34

http://www.chevita.com/en/products/index-pigeons.php idi na ovaj sajt i pogledaj sta ti treba za lecenje, oni se nalaze u makedonskoj 28 na prvom spratu odmah kad se popnes desno, trazi Ljubu on je vlasnik i tu radi
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyWed 27 May 2009, 22:39

ticar ::
bogdanik ::
Ja sam juce imao problem sa jednom pticom, isto tako kunja, ne jede , ne peva, tek kad pridjem skoci na drugo drvce reda radi. kad sam mu stavio zelenis samo je prisao probao i ostavio, a inace ga nikad ne odbija , odma sam primetio da nesto nije u redu, skinuo zelenis i dao mu Mak u vitaminku, dok je danas sve opet bilo normalno, pevao ceo dan, sklonio mak a sa zelenisom vec sutra nastavnjam.
Samo da pomenem da je imao malo redju stolicu nego inace.



zeleniš nije preporučljivo davati više od 2-3 puta sedmično.ako ima rjeđu stolicu izbjegavaj davanje bilo kakvog voća i povrća

Ma nije jeo zelenisa sigurno 5,6 dana pre toga, iz cista mira je poceo da kunja !!!
Mada imam druge sumnje, tih par dana sam ga iznosio i kacio ispod vinove loze, ceo dan je hladovina, a tih dana je vinova loza cvetala, pa su oni cvetici padali u kavez i mislim da je od toga kunjao, ali sad da kucnem u drvo nema nista !!!
Назад на врх Go down
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 46
Локација : Podgorica, Montenegro

Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem EmptyThu 28 May 2009, 22:42

Steva ::
Juce kad sam se vratio sa posla, primetio sam da jedan moj stiglic ne jede, miran je, drema, ali nije naduvan kao sto to inace bude. Dva dana pre toga sve ptice su mi dobile redovnu dozu esb-a. STa bi ovo moglo biti i kako dalje da postupam?

ovo mi nije jasno - da li je stiglic bio bolestan pa si mu dao esb ili si radio preventivni tretman svim pticama ? Ako je ovo drugo u pitanju onda je Stevo iskljucivo tvoja greska - to se ne radi u sred sezone parenja reprodukcionim pticama.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Stiglic- problem Empty
ПорукаНаслов: Re: Stiglic- problem   Stiglic- problem Empty

Назад на врх Go down
 
Stiglic- problem
Назад на врх 
Страна 1 of 5Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Problem sa zebama
» Parenje i uzgoj štiglića
» Štiglinac nakostrešen

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: