PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
RIBOLOV.... EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
RIBOLOV.... EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
RIBOLOV.... EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
RIBOLOV.... EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
RIBOLOV.... EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
RIBOLOV.... EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
RIBOLOV.... EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
RIBOLOV.... EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
RIBOLOV.... EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
RIBOLOV.... EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
RIBOLOV.... EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
RIBOLOV.... EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
RIBOLOV.... EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
RIBOLOV.... EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
RIBOLOV.... EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
RIBOLOV.... EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
RIBOLOV.... EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
RIBOLOV.... EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
RIBOLOV.... EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 RIBOLOV....

Go down 
+19
Timbrado
Nikolasbc
popBL
bogdanik
zorule77
ticar
alann
Gost
sasha
BOCKA
batostanisic
pticar nis
Бане
Drle
Milan
Zika
IgorSO
Luckyboy
Laza
23 posters
Иди на страну : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
АуторПорука
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: vrlo cudno   RIBOLOV.... EmptyFri 01 May 2009, 16:23

da li se meni cini ili ovde ima poprilican broj ribolovaca?
ja sam jedan od njih, i u mom gradu svi koji se bave pticama idu ne pecanje, tako da izgleda da ima neka tajna veza Question cyclops alien scratch
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 50
Локација : Smed.Palanka

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptyFri 01 May 2009, 18:02

Stvarno cudno,nego kad cemo na pecanje,koliki su klenovi u Resavi? lol!
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptyFri 01 May 2009, 18:18

ja ove godine nisam platio dozvolu i necu jer me nervira da placam 5+ hiljade od moje bedne plate dok gospoda idu sa strujom tako da mi to ne pada na pamet, idem na privatna jezera i uzivam Wink i ako odem sad u gornji tok Resave da musicarim i to je to
nema se vremena
Назад на врх Go down
IgorSO
Član
Član
IgorSO


Број порука : 87
Join date : 23.04.2009
Age : 49
Локација : Sombor,Vojvodina

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptyFri 01 May 2009, 22:34

Dunav jos velik pa se ovde zadovoljimo i kanalom DTD,ali ribe slabo pozdrav pecarosima
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptyFri 01 May 2009, 22:51

Preporucite mi neki sajt koji vodi vama licno poznat covek ili bar koga poznajete duze vreme kroz druzenje na internetu kako bih prweskocio nabudzene i napaljene tipove koji misle da sve znaju o ribolovuPored velike ljubavi prema pticama nista manje ne volim ni pecanje a posto dugo,dugo godina cucim na raznim obalama,cekajuci ribu svog zivota,sve to u zargonu ribolovacaimao bih dosta tekstova i prakticnih saveta da uputim narodu ove moje drage Srbije pogotovo onima koji su se latili stapa i kanapa pre kratkog vremena.Pozdrav iz Sumadije...........
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptyFri 01 May 2009, 23:05

Cika Ziko ja bi Vam rado preporucio ali mislim da na nasim prostorima nema tog foruma, svugde gde sam bio pokace se glavni o otvore jos 3 foruma i onda se pljuju medjusobno a od pecanja ni p
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 04:08

Mozemo ovde da pricamo koliko hocemo od 365 dana godisnje bilo je vremena kad sam 320 bio u ribolovu


Последњи изменио Milan дана Sat 02 May 2009, 15:14. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 12:35

onih 45 si spremao primamu cheers
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 12:42

Osladi ja dusu na sabajle ili ti u prevodu ovaj video klip mi je ulepsao dan Very Happy
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 15:18

To je snimak od marta meseca ove godine, iz mog sela Wink

Inače uglavnom, pecam na algu zadnjih 15 godina i zaključio sam da kad se jednom navučeš na "travu" više nema skidanja.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 15:22

Milan ::
kad se jednom navučeš na "travu" više nema skidanja.

afro farao rendeer albino clown afro afro afro afro afro afro afro
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 17:26

Trava je zakon od kako se pojavila na nasim prostorima,je nezamenljiv mamac,peca se inace i na pravu travu kao i na imitaciju koja se moze kupiti u svim bolje snabdevenim prodavnicama ribolovne opreme.Mada ja u rano prolece pecam na mamce zivotinjskog porekla sto se tice skobalja i to mahom na Velikoj moravi u zoni Lazinog Svilajnca,ako bude interesenata pricacemo o ovoj temi.Materijalni nepobitni dokaz je tu znaci ni govora o ribolovnoj prici,ali prosto da covek ne poveruje da na predpostavljam Nisavi bude ovolikih skobalja po mojoj proceni primerci su od 800-1200 grama.Za skobalja ovo su kapitalne velicine i nije u pitanju jedan slucajni primerak ili dva vec puna cuvarka.Alal vera majstore i pozdrav iz Sumadije..........
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 18:07

Zna se da skobalj "zaluta" u Resavu u ogromnim jatima i da kad krene vidis ljude iz okolnih gradova a najvise iz Kragujevca sa dzakom i stapom... idu i prate jato dok ne napune dzak... nekad su pecali i na meps tj na grebu ali to vec nije humano i zbog takvih ne pecam na Resavi, mada sam cuo da sada kao ove sluzbe rade svoj posao ali sam isto tako cuo da ima na Moravi strujasa i dalje


Prosle godine smo pecali, otac, 2 drugara i ja i svi smo imali uredne dozvole, a pored nas su bila dva momka sa cigankarima od 3 metra i mozda su upecali 10tak beovica, dosao je jedan cuvar koji je tako poceo da maltretira drugog momka koji nije imao dozvolu a sedeli su vrlo blizu jedan drugog tako da je onaj decko koji je ima rekao da su njegova oba stapa, inace cuvar imao 100kg i vestacki pistolj a ponasao se kao da ima dozvolu za ubijanje... posle sat vremena maltretiranja, dosli su u dva camca jos 6-7 cuvara koji su presli camcem na motorni pogon preko nasih struna a napravili su talas od pola metra.... to je bilo krajem prosle godine i ja od tad ne idem vise ni na Moravu ni na Resavu
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 19:16

Sta ti bi Lazo da opletes po komsijama.A ja sam se kleo u tebe!Zbog nekih par hiljada ribokradica ti oplete po celom Kragujevcu.Pozdravljam te i uvazavam i dalje tvoje vidjenje stvari affraid
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 20:16

U pravu si, Nišava je jako mala reka i ima malo ribe, dubine na kojim lovimo su od 0,5 do 1,2 metra retko gde je dubina do 2 metra. Reka je jako plitka i bistra tako da se leti mogu prebrojati skobalji koliko ih je u jatu. Iako se tu mresti konkretno u mom selu skoro niakd nema mladji rer izgleda da mladje ode nizvodno u dublje vode tako da se kod nas tu i tamo pojave primerci od oko 400 grama kasnije pa negde do 1,6 kg i isti se zadržavaju na par mesta. Sve to naveo nas je da malo ozbiljnije proistupimo ribolovu jer je prava umetnost u takvim uslovima i uloviti ribu a kamo li napuniti čuvarke. Ako ništa drugo reka je bar u tom selu čiste jer n jedna kanalizacija uzvodno ne ulazi u reku pa ima i pastrmke.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySat 02 May 2009, 21:34

Zika ::
Sta ti bi Lazo da opletes po komsijama.A ja sam se kleo u tebe!Zbog nekih par hiljada ribokradica ti oplete po celom Kragujevcu.Pozdravljam te i uvazavam i dalje tvoje vidjenje stvari affraid

nismo se razumeli, nisam rekao da grebare kragujevcani nego da dolaze ljudi sa svih strana da pecaju, slabo koristim interpunkciju pa je mozda zbog toga nerazumljivo
izvinjavam se ako sam pogresno shvacen
pozz
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySun 03 May 2009, 12:55

Setih se jednog prakticnog saveta,posebno vazi za klenarose i blinkerase,ribolovce koji tokom ribolova predju zavidne daljine.Uvek u rancu ili dzepu nosite poznati Hanzaplast. Ukoliko od pesacenja osetite bol bez obzira na obucu,u zadnjoj lozi,iznad pete,to je siguran znak izlaska zulja.To posebno vazi za osobe nenaviknute na pesacenje ili ribolovce koji su prespavali zimu bez izlaska na vodu a aktivni su u prolece.Jednostavno na mesto bola zalepite Hanzaplast i resili ste se mnogih neprijatnosti Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySun 03 May 2009, 13:12

Pecate kraj reke ili neke druge vode i jednog trenutka vam nestane crva,ili niste poneli crve,nista zato,evo resenja.U blizini svih obala kraj voda ima gustisa gde raste korov.U narodu zvana cesljuga ili zeslja(Cnicus benedictus) koriste je i pticari za hvatanje stiglica a ujedno njeno seme je izvanredna prirodna hrana posebno stiglica,na kraju drugo ime za stiglica je cesljugar a ime je dato po ovoj biljci.Otkinu se plodovi ovalnog oblika koji su u to vreme,prolecnih dana,sasuseni i na vrhu su izdanaka biljke i u svakom plodu kada ga otvorite u sredini ima mali beli crvic kojim ce te pecati belu ribu.Ovog korova ima bar na pretek a sve je bolje od brzog povratka kuci usled nedostatka mamaca. Smile
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySun 03 May 2009, 13:33

E Ziko jak je ta taj pecaros koji ktene na pecanje bez mamka za oecanje tj. crva, glisti ili vec nasta ce da peca, poceli ste ovde da saljete postove jako glupe. lol! afro afro lol!.To je isto ko podjes na svadbu bez one stvari (polklona).
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySun 03 May 2009, 13:58

Zika ::
Pecate kraj reke ili neke druge vode i jednog trenutka vam nestane crva,ili niste poneli crve,nista zato,evo resenja.U blizini svih obala kraj voda ima gustisa gde raste korov.U narodu zvana cesljuga ili zeslja(Cnicus benedictus) koriste je i pticari za hvatanje stiglica a ujedno njeno seme je izvanredna prirodna hrana posebno stiglica,na kraju drugo ime za stiglica je cesljugar a ime je dato po ovoj biljci.Otkinu se plodovi ovalnog oblika koji su u to vreme,prolecnih dana,sasuseni i na vrhu su izdanaka biljke i u svakom plodu kada ga otvorite u sredini ima mali beli crvic kojim ce te pecati belu ribu.Ovog korova ima bar na pretek a sve je bolje od brzog povratka kuci usled nedostatka mamaca. Smile
Znam za tog crva Wink
Pa to je bilo 1994. godine a negde od 1995-1996 stupio sam u kontakt sa RAnkom Travarom iz Bosne i od njega naručio veštačku travu po ceni od 1 marka komad, tu sam negde skapirao sistem sa dve udice koji sam kasnije usavršio kroz praksu i uveo neke modifikacije.
JOš jedna stvar o (kali ciganinu) kad je u reci da ne bi izlazio po crve uzme par komada i drži u usnama za rezervu. Smile
Žiko nogo njih prisvaja taj sistem a 100% sam siguran da je kod nas došao iz Bosne, ne znam odakle Kali ta ideja ali sam kroz godine shvatio da mnogo njih se hvali kako peca na travu a malo je onih koji stvarno to znaju da rade. Ima mnogo caka u tome i podeliću ih sa vama jer mi je u životu trava pomogla da se "izdvojim" od drugih ribolovaca i da me 90 posto kolega poznaju i povezuju sa time.

Bitne stvari:
Lovio sam leti, zimi , na proleće i jesen, boja vode ne igra ulogu jer sam jednom prilikom lovio po jakoj dolazećoj vodi "oranici", vreme ima uticaja najbolje radi kad je sunčano mada se lovi i po oblačnom vremenu i kiši, nikad nisam ništa ulovio noću (sam prelaz pred mrak ume da iznenadi) i pre 09,30 ujutru. Najbolje je posle 1 avgusta od 11 do 6 popodne (po najvećoj vrućini). Bitnu ulogu igra i nijansa trave u zavisnosti od ribe koju hoćete da upecate.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySun 03 May 2009, 17:43

Zika ::
Pecate kraj reke ili neke druge vode i jednog trenutka vam nestane crva,ili niste poneli crve,nista zato,evo resenja.U blizini svih obala kraj voda ima gustisa gde raste korov.U narodu zvana cesljuga ili zeslja(Cnicus benedictus) koriste je i pticari za hvatanje stiglica a ujedno njeno seme je izvanredna prirodna hrana posebno stiglica,na kraju drugo ime za stiglica je cesljugar a ime je dato po ovoj biljci.Otkinu se plodovi ovalnog oblika koji su u to vreme,prolecnih dana,sasuseni i na vrhu su izdanaka biljke i u svakom plodu kada ga otvorite u sredini ima mali beli crvic kojim ce te pecati belu ribu.Ovog korova ima bar na pretek a sve je bolje od brzog povratka kuci usled nedostatka mamaca. Smile

ja ovu travu ili nisam ptimetio ili je nema kod mene!?

RIBOLOV.... St
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySun 03 May 2009, 20:01

nisam neki strucnjak ali mislim da je to kantarion i rasprostranjen je kod nas....
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySun 03 May 2009, 20:03

Zika ::
Pecate kraj reke ili neke druge vode i jednog trenutka vam nestane crva,ili niste poneli crve,nista zato,evo resenja.U blizini svih obala kraj voda ima gustisa gde raste korov.U narodu zvana cesljuga ili zeslja(Cnicus benedictus) koriste je i pticari za hvatanje stiglica a ujedno njeno seme je izvanredna prirodna hrana posebno stiglica,na kraju drugo ime za stiglica je cesljugar a ime je dato po ovoj biljci.Otkinu se plodovi ovalnog oblika koji su u to vreme,prolecnih dana,sasuseni i na vrhu su izdanaka biljke i u svakom plodu kada ga otvorite u sredini ima mali beli crvic kojim ce te pecati belu ribu.Ovog korova ima bar na pretek a sve je bolje od brzog povratka kuci usled nedostatka mamaca. Smile
ja sam cika Ziko sa tim crvicima usilio stiglica.....
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySun 03 May 2009, 23:31

Drle sta bi radio dvonoznoj zivotinji koja prodje kraj tebe gde pecas i gde uljudno uz tebe su skupljene tvoje stvari a on ti nagazi rezervni stap ili zakaci kutijicu sa crvima i prosre u reku.Dali namerno ili slucajno diskutabilno je?
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... EmptySun 03 May 2009, 23:35

Uz dosta napora i stiglic u prirodi dolazi do njih imao sam prilike to da posmatram Bane,preko zeslje ako na neki laksi nacin ne nadje obilje crvica a u prolecnom periodu ova vrsta mesnate hrane mu je neophodna radi prirodnog usiljenja i dugih zima kada je do ovakve hrane tesko dolazio. Smile
Назад на врх Go down
Sponsored content





RIBOLOV.... Empty
ПорукаНаслов: Re: RIBOLOV....   RIBOLOV.... Empty

Назад на врх Go down
 
RIBOLOV....
Назад на врх 
Страна 1 of 11Иди на страну : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» RIBOLOV-opsti detalji

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: SVAŠTARA :: RIBOLOV-
Скочи на: