PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 UZGOJ KANARINACA

Go down 
+68
Alek 69
sphone
PetarMakce
Goran Cvetanoski-Coko
pedja
Rale paracinac
budisic
doctor 1
topaz
belobradi
Gagi77
poljakovtanja
Petar Aleksic
suljaga
IVANCO
ned0__
AndrijaKg
sasaznas
Rilekson
Damir
bili
vrscanin
crnitica
pepikg
glusacsv
PITALICA
madnesstears
bondža1
nici96
dane 87
diskus
cajzla
farmacy
tole
lanmiihtm
Mica Vasic
Luka Perica
ivan83
goran70
alann
boris
majanole
Drle
Zokbok988
jevca5
novaksin
NebojsaB
pticar_amater
trnar
ulicni hodac
lujo
kumca
markojunior
Timbrado
Ivica
Gost
gost1
grga
g0g0 1
pticar nis
ZOKICA
batostanisic
BOCKA
ticar
sestoperac
Бане
Milan
Zika
72 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
АуторПорука
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySun 28 Mar 2010, 20:56

Kada prelazite nakon jedne ture na drugu,dali koristite isto gnjezdo i sa starim materijalom u njemu ili ponudite kanarinki novo gnezdo sa novim cistim materijalom jer staro je prljavo i puno izmeta.Ja uvek izvadim staro (oko 20 dana ,kada mladi su vec napolju) operem ga,pa tako cisto i osuseno vracam ga naredni dan sa novim materijalom da ga zenka opet sastavi.Volim higienu a i to je presudno za zdravje i pravilan odgoj mladih.Jedino se pitam dali tako dopunski mucim zenkicu.
Pozdrav
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySun 28 Mar 2010, 21:04

I ja tako slično radim. mislim da ne mučiš, njoj je u prirodnom nagonu da pravi gnijezdo..
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyFri 09 Apr 2010, 10:28

Pozdrav cijenjeni forumaši,
možete li mi dati savjet (kako to vi radite) na sljedeća dva pitanja:

1. Koliko dana pustite ženku da hrani mlade pa tek onda stavite jajčanu hranu (jedan ili dva dana ili više) ?
2. Da li se Fertivit daje mužijacima ili ženkama prije parenja da bude veća plodnost jaja? Ili i mužijaku i ženki zajedno?
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 10 Apr 2010, 04:32

lujo ::
pticar_amater ::
Pozdrav cijenjeni forumaši,
možete li mi dati savjet (kako to vi radite) na sljedeća dva pitanja:

1. Koliko dana pustite ženku da hrani mlade pa tek onda stavite jajčanu hranu (jedan ili dva dana ili više) ?
2. Da li se Fertivit daje mužijacima ili ženkama prije parenja da bude veća plodnost jaja? Ili i mužijaku i ženki zajedno?

ako se ptići izlegu ujutro,popodne več dobijaju jajčanu,ako se izlegu uvečer onda sutra ujutro.

fertivit se daje i mužijacima i ženkama sve do nošenja jaja,s tim da se mužijacima počme davati mjesec dana prije kanarinki.
poslije se kanarinkama više ne daje a kanarincima dok čekaju drugu turu bar svaki 3 dan.
Назад на врх Go down
grga
Član
Član



Број порука : 61
Join date : 21.12.2009
Age : 53
Локација : Inđija

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 08 May 2010, 18:46

dali mladi kanarinci razlicite starosti mogu da se drze zajedno u istom kavezu i muzjaci i zenke dali ce mladi muzjaci poceti da pevaju ako su svi zajedno u istom kavezu Question
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyMon 10 May 2010, 16:02

smiješ ih držati zajedno, ja ih tako držim, npr. u jednom većem kavezu držim sve ptiće koji su se izlegli ove godine. jer tako uče jedni od drugih kako da jedu i kako da se ponašaju, i naučiće pjevati, samo prati ima li ti problematičnih
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyTue 18 May 2010, 17:07

Zdravo svima.
Imam jednu dilemu. Naime kanarinka mi je snela 6 jaja. Ovo joj je drugo gnezdo ove godine pa me interesuje šta da radim. Da li da jaja,svih 6, ostavim u gnezdu ukoliko su sva puna ili da deo oplodjenih jaja prebacim kod prijatelja ukoliko ima slobodih zenkica. Ukoliko nema, sta onda? Šta ako snese i sedmo Shocked
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyTue 18 May 2010, 19:24

novaksin ::
Zdravo svima.
Imam jednu dilemu. Naime kanarinka mi je snela 6 jaja. Ovo joj je drugo gnezdo ove godine pa me interesuje šta da radim. Da li da jaja,svih 6, ostavim u gnezdu ukoliko su sva puna ili da deo oplodjenih jaja prebacim kod prijatelja ukoliko ima slobodih zenkica. Ukoliko nema, sta onda? Šta ako snese i sedmo Shocked

ako je to šesto jaje svijetlije boje od drugih,sedmoga neće biti,ako i bude sedam nije problem,nakon 8 dana vidiš koja su puna a koja prazna,prazna baciš i gotovo,
ako bude 6 ptiča othraniti če ona sve,
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ako je to šesto jaje svijetlije boje od drugih,sedmoga neće biti,ako i bude sedam nije problem,nakon 8 dana vidiš koja su puna a koja prazna,prazna baciš i gotovo,   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyTue 18 May 2010, 19:44

Da li neko ima ličnih iskustava sa kanarinkama koje su bile u stanju da othrane napr. 6 mladih?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyTue 18 May 2010, 22:52

Nemoj uopšte da se bojiš za piliće. Bez problema će skoro svaka kanarinka da ih odgaji. Mogu ti samo reći da je želja svih odgaivača da imaju takve ženke koje nose po šest jaja i još ako su sva plodna, ti si na konju. king
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 19 May 2010, 14:01

Hvala na ohrabrivanju. Samo da pojasnim. Ja sam kanarinku nasadio kada je snela 4-jaje. Da li ce biti problema ako je ostavim na svim jajima koje snese?
Neznam da li cete mi verovati ona je danas snela i 7-mo jaje. Ono je malo sitnije a i svetlije je boje. Valjda je poslednje. Molim konacan savet. Sta sa jajima? Da li deo jaja, i koliko, kod prijatelja ako ima slobodnu zenku ? Ako nema slobodnih zenkica koliko da joj komada ostavim da lezi i odhrani.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 19 May 2010, 14:27

novaksin ::
Hvala na ohrabrivanju. Samo da pojasnim. Ja sam kanarinku nasadio kada je snela 4-jaje. Da li ce biti problema ako je ostavim na svim jajima koje snese?
Neznam da li cete mi verovati ona je danas snela i 7-mo jaje. Ono je malo sitnije a i svetlije je boje. Valjda je poslednje. Molim konacan savet. Sta sa jajima? Da li deo jaja, i koliko, kod prijatelja ako ima slobodnu zenku ? Ako nema slobodnih zenkica koliko da joj komada ostavim da lezi i odhrani.

ostavi sva jer neće svih sedam biti plodno,
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 19 May 2010, 17:33

[quote="lujo"]
novaksin ::
Hvala na ohrabrivanju. Samo da pojasnim. Ja sam kanarinku nasadio kada je snela 4-jaje. Da li ce biti problema ako je ostavim na svim jajima koje snese?
Neznam da li cete mi verovati ona je danas snela i 7-mo jaje. Ono je malo sitnije a i svetlije je boje. Valjda je poslednje. Molim konacan savet. Sta sa jajima? Da li deo jaja, i koliko, kod prijatelja ako ima slobodnu zenku ? Ako nema slobodnih zenkica koliko da joj komada ostavim da lezi i odhrani.

Hvala na pomoci.
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 19 May 2010, 21:40

ostave sva jaja, meni se desilo evo ove sezone zelena kanarinka mi je snjela 6 jaja, svi su bili oplođeni i svi su živi, samo što je gužva u gnjezdu Very Happy Very Happy Very Happy ali snađu se oni, sretno, a možda će ti kanarinka sama izbaciti to 7-mo jaje pošto je ja mislim neplodno, jer je sitno, mada dešavalo mi se da budu oplođena takva, ali kanarinka to sama najbolje zna i ona odradi posao, jer neke misle da to jaje ne valja, sretnooooo
Назад на врх Go down
jevca5
Član
Član
jevca5


Број порука : 122
Join date : 28.02.2010
Age : 54
Локација : Svrljig/Nis

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 19 May 2010, 22:00

NebojsaB ::
ostave sva jaja, meni se desilo evo ove sezone zelena kanarinka mi je snjela 6 jaja, svi su bili oplođeni i svi su živi, samo što je gužva u gnjezdu Very Happy Very Happy Very Happy ali snađu se oni, sretno, a možda će ti kanarinka sama izbaciti to 7-mo jaje pošto je ja mislim neplodno, jer je sitno, mada dešavalo mi se da budu oplođena takva, ali kanarinka to sama najbolje zna i ona odradi posao, jer neke misle da to jaje ne valja, sretnooooo
moje kanarinke su onda glupe jer po 20tak dana ponekad leze na plasticna jaja.
pozdrav od jevca.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 19 May 2010, 22:06

Nadam se da necu biti dosadan kada vas budem obavestavao o daljem toku stvari.

Hvala svima na pomoci.
Назад на врх Go down
jevca5
Član
Član
jevca5


Број порука : 122
Join date : 28.02.2010
Age : 54
Локација : Svrljig/Nis

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyWed 19 May 2010, 22:32

novaksin ::
Nadam se da necu biti dosadan kada vas budem obavestavao o daljem toku stvari.

Hvala svima na pomoci.
nisi i neces biti dosadan a prethodnim tekstom sam hteo reci da kanarinka "verovatno" nezna koje je jaje plodno a koje nije ,vec moze da zna samo koje je osuseno tj.izbuseno ili polomljeno.
ja bih na tvom mestu izbacio to malo jaje a posle 5-6 dana pogledao na sijalicu i ako ima neko neplodno izbacio bi i njega.
pozdrav od jevca.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyThu 20 May 2010, 03:56

jevca5 ::
novaksin ::
Nadam se da necu biti dosadan kada vas budem obavestavao o daljem toku stvari.

Hvala svima na pomoci.
nisi i neces biti dosadan a prethodnim tekstom sam hteo reci da kanarinka "verovatno" nezna koje je jaje plodno a koje nije ,vec moze da zna samo koje je osuseno tj.izbuseno ili polomljeno.
ja bih na tvom mestu izbacio to malo jaje a posle 5-6 dana pogledao na sijalicu i ako ima neko neplodno izbacio bi i njega.
pozdrav od jevca.

jevca mene je jedne godine iznenadila kanarinka kad je svaki put kad bi joj stavio jaje koje nije njeno izbacila van,mislio sam slučajnost ali 4 puta je izbacivala tuđe jaje,

kanarinka zna da su jaja puna tek kad se počmu micati,a to je sa oko 10 dana.
a da zna brojiti dane kako neki kažu to nezna sigurno,već kanarinka se digne sa jaja kad zna da je dugo na njima a ona se ne miču.
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 29 May 2010, 19:22

skoro se u potpunosti slažem sa lujom, mada mislim da ipak zna brojati dane, makar ova moja bijela kanarinka, evo 2 puta za redom, čim dođe 13-ti dan ona se već počne dizati sa jaja i upali se, počne skakati po kavezu, vjerovatno skonta da su ne plodna jaja, ali ipak još izdrži nekako da leži još 1-2 dana i na kraju baš nebudu oplođena, najvjerovatnije mi mužjak nije plodan, pa ću je sada pariti sa drugim (koji je plodan) da vidim da nije sločajno do nje, da i ona nije plodna, jer ovaj par mi je novi, pa nikad se ne zna ko je plodan a ko jeste
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 29 May 2010, 21:02

Meni jedna ženka leži od 12.05. interesuje me do kad će ?
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 29 May 2010, 21:10

Pa dizi je sa gnezda , ne iscpljuj pticu ako su neplodna jaja ! Kanarinci su izgubili neke prirone instinkte , moraju imati pomoc coveka !
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 29 May 2010, 23:25

Jucer je zenka kod mene trebala sneti 4 jaje pa da legne na jaja. Umesto toga ona je stala na tri jaja i produzila da nosi materijal ponovo u gnjezdo i trazila je da se pari.Maknuo sam joj jaja i ubacio muzjaka.Nije se ona dokazala kao majka.Prvi put je napustila,ostavila mlade oko 7 dana.Drugu turu je othranila jednog,nakon toga opet je mlade ostavila oko 7-8 dana,za kaznu je dobila jos jednu turu,napustila je jaja,trazi opet da se pari pa nek nese dok ne krepa ionako zavrsit ce na zidu,samo muka me je ko ce kreciti. Twisted Evil Smile -ma shalim se platio sam je 50 eura iz Italije(preko Grcke),bit ce ona dobra dogodine kad se uozbilji malo,nek joj prodze pubertet.
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySat 29 May 2010, 23:39

Ratko brale gde nadjes da kupis te pubertetske ptice i jos 50€ da platis, veliki pozdrav za tebe znas od koga
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptySun 30 May 2010, 21:53

Drle ::
Ratko brale gde nadjes da kupis te pubertetske ptice i jos 50€ da platis, veliki pozdrav za tebe znas od koga
Pozdrav,Drle,pozdrav mom Smederevu,a osobeno pozdrav kasarni na carini(jna 1898-1990).jel ima jos tamo tenkista na 55tici
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 EmptyMon 31 May 2010, 18:55

Milane, ako si sva jaja stavio pod kanarinku u isto vrijem 12.5. onda su ti se ptići trebali izleći 25.5. treba im 14 dana eventualno 15 da se izlegu, ako ne, onda ti moraš polako načeti jaje da se samo zatim izleže, a ako ne onda ga moraš ti sam otvoriti, jer će uginuti, pošto nema snage da razbije jaje, ako to ne umiješ, traži nekog stručnog da ti pomogne
Назад на врх Go down
Sponsored content





UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
UZGOJ KANARINACA
Назад на врх 
Страна 4 of 13Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Parenje Kanarinaca
» karike kod kanarinaca
» Uzgoj rozela

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: