PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 UZGOJ KANARINACA

Go down 
+68
Alek 69
sphone
PetarMakce
Goran Cvetanoski-Coko
pedja
Rale paracinac
budisic
doctor 1
topaz
belobradi
Gagi77
poljakovtanja
Petar Aleksic
suljaga
IVANCO
ned0__
AndrijaKg
sasaznas
Rilekson
Damir
bili
vrscanin
crnitica
pepikg
glusacsv
PITALICA
madnesstears
bondža1
nici96
dane 87
diskus
cajzla
farmacy
tole
lanmiihtm
Mica Vasic
Luka Perica
ivan83
goran70
alann
boris
majanole
Drle
Zokbok988
jevca5
novaksin
NebojsaB
pticar_amater
trnar
ulicni hodac
lujo
kumca
markojunior
Timbrado
Ivica
Gost
gost1
grga
g0g0 1
pticar nis
ZOKICA
batostanisic
BOCKA
ticar
sestoperac
Бане
Milan
Zika
72 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
АуторПорука
vrscanin
Član
Član
vrscanin


Број порука : 77
Join date : 18.11.2009
Age : 55
Локација : vrsac

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: uzgoj mladih   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyMon 12 Mar 2012, 16:09

Prijatelju u pocetku mladima daj rendano jaje i plazma keks(pomasano) i semensku hranu. Kako rastu mozes da ubacujes i pomalo zelenisa ali bas pomalo da ne bi dobili proliv. a i higijene u gnezdu ti je jako vazna. Srecno
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyMon 12 Mar 2012, 16:26

HVALA PUNO !!!
Sto se higijene tice ona je bezprekorna ne samo u gnezdu vec u kavezu uopste, cistim kavez svako jutro kad im menjam hranu i vodu...

A MISLIO SAM KOJU SVE HRANU SMIJEM DAVATI KAD KANARINKA ODHRANJUJE MLADE - KOJU CE I MLADIMA DA DAJE, DA LI JE TO SAMO JAJE POMESANO SA PLAZMA ILI PETIT KEKSOM, ILI IMA JOS NESTO STO TREBA MOZE I MORA DA SE DAJE DOK HRANI MLADE ???
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyMon 12 Mar 2012, 21:04

crnitica ::
HVALA PUNO !!!
Sto se higijene tice ona je bezprekorna ne samo u gnezdu vec u kavezu uopste, cistim kavez svako jutro kad im menjam hranu i vodu...

A MISLIO SAM KOJU SVE HRANU SMIJEM DAVATI KAD KANARINKA ODHRANJUJE MLADE - KOJU CE I MLADIMA DA DAJE, DA LI JE TO SAMO JAJE POMESANO SA PLAZMA ILI PETIT KEKSOM, ILI IMA JOS NESTO STO TREBA MOZE I MORA DA SE DAJE DOK HRANI MLADE ???

Druze, dok zenka lezi na jajima izbacas jajcanu hranu i dajes samo seme da zenka nebi zbog presiljenosti ustala iz gnezda i ponovo trazila muzjaka. Kada se mladi izlegu tog dana ne menjas nista a vec sutra ujutru ponovo vracas mesavinu jajcane hrane koju si davao za usiljavanje samo bez FERTIVIT.-a ako si ga davao pre. Ako si davao i kljijavo seme nigera mozes da dodas ali u manjim kolicinama nego u fazi siljenja. Sta je jajcana hrana mogo si da procitas ovde i cime se pojacava. U jajcanu mozes da ubacis i malo crnog maka, on je dobar za probavu i crevnu floru.

jos nesto, preporucio bih ti da sto manje diras oko gnezda, nije neophodno da se kavez cisti svakog dana.
Sto manje diranja i sve ce biti u redu. A jesu li jaja plodna ili ne mozes da pogledas lampiranjem, a o tome imas temu na forumu.

u svakom slucaju strpljenje i uspeh nece izostati.


puno srece.
Назад на врх Go down
bili
Član
Član



Број порука : 74
Join date : 08.10.2010
Age : 51
Локација : Krusevac

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 13 Mar 2012, 02:26

Da li je neko imao slučaj da mu se upare kanarinci u ovo doba ,napolju.Jedna
kanarinka mi je počela da pravi gnezdo početkom meseca,prvo nisam znao sta da radim ali sam onda odlučio da ostavim nju i jednog kanarinca a ostale da prebacim u drugi objekat. Počeo sam da ih usiljavam sa jajčamom i fertivitom.Pre neki dan je napravila gnezdo zajedno sa muzijakom .Danas mi je snela drugo jaje,jaja menjam.zanima me kakve su šanse da nešto bude zbog niske temperadure.Naravno tu je pitanje u kom je stepenu usiljen i mužjak.Inače mužjak je jurio ženkicu.Kanarinci su hranjeni običnom mešavinom za kanarince,neznam kao je došlo do preranog ussiljena.
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 13 Mar 2012, 09:41

HVALA NA SAVJETU !!!
NE CACKAM OKO GNEZDA SAMO IZVUCEM LADICU-DNO KAVEZA KAD CISTIM ...

KAD I AKO... MLADI DODJU NA SVET DAVAT CU KANARINKI KUPOVNU JAJCANU HRANU + U ODVOJENU HRANILICU TVRDO KUHANO IZRENDANO JAJE (celi zumanjak i pola belanjka sa malo plazme) + ODVOJENO U DRUGU HRANILICU VOCE I POVRCE (jabuka, mrkva, itd...) KAO I SVAKI DAN STO DOBIJAJU + STANDARDNA MESAVINA SEMENSKE HRANE ZA KANARINCE...
NADAM SE DA OVAJ MENI (jelovnik) ZA KANARINCE NIJE POGRESAN KAD JE U PITANJU ODHRANJIVANJE MLADIH (tek izlezenih) KANARINACA...

KANARINKA LEZI VEC SEDMI DAN NA PET JAJA KOJA NISAM I NECU LAMPIRATI (da ne uznemiravam) PUSTIT CU JE NAJDUZE PETNAEST-SESNAEST DANA DA LEZI (ako slucajno prenese) PA STA BOG KAZE JER NJEGOVA JE UVJEK ZADNJA...
POZDRAV SVIMA I JOS JEDNOM HVALA NA DOBRONAMERNIM SAVJETIMA !!!
Назад на врх Go down
Damir
Član
Član
Damir


Број порука : 72
Join date : 11.03.2011
Age : 28
Локација : Cicevac

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 13 Mar 2012, 15:07

Zelim ti uspeha,za kupovnu jajcanu hranu probaj,jer moje kanarinke nisu htela ni da omirisu kupovnu,dok su domaca jaja satirale Very Happy pozdrav
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 13 Mar 2012, 19:32

HVALA NA SAVJETU !!!

DO SAD NIKAD NISAM SVOJIM PZICAMA DAVAO KUPOVNU JAJCANU HRANU VEC JE SAM PRIPREMAM, PA ZELIM PROBATI SA NJOM JER JE MANJE KVARLJIVA...

A NISAM IMAO PROBLEMA NI SA USILJAVANJEM PTICA, MUZIJAKA SAM SPREMIO ZA MANJE OD PETNAEST DANA A ZENKU ZA OKO DESET DANA DAJUCI IM SAMO ZUMANJAK OD JAJETA I POSEBNO RENDANU MRKVU I KRISKU JABUKE SVAKI DAN + STANDARDNU SEMENSKU ZA KANARINCE...

CIM SAM IH SASTAVIO POCELI SU DA SE PARE NA MOJE OCI NEBROJENO PUTA U GNEZDU I VAN NJEGA (rano ujutro i posle pet sati poslepodne), A DA NA MOJE CUDJENJE KANARINAC NIJE NIJEDNOM ZAPJEVAO DOK SU BILI ZAJEDNO A ONA MU JE TAKO RECI NA SVAKO PET MINUTA CUCNULA I ON JE PRAVIO SKOKOVE...

TAKO DA JE MOJE MISLJENJE DA SVE MOZE USPJESNO DA SE ISPOSTUJE PRIRODNOM HRANOM BEZ DODATAKA HEMIJE A POSEBNO VITAMINA "E" KOJI SE NAJCESCE DAJE KAO STIMULANS...

PRVO MI JE LEGLO U ZIVOTU A DRZIM RAZNE PTICE VEC DEVETNAEST GODINA (od svoje desete godine) I UVJEK SAM IH HRANIO PRIRODNOM SVEZOM HRANOM KOJA SADRZI VELIKE KOLICINE VITAMINA I BELANCEVINA A TO JE : semenska mesavina za kanarince + oljusteni suncokret i svezi sesam, tvrdo kuhano jaje sa plazma keksom, orasi, rendana mrkva, sveza i suva jabuka, svezi
krastavac, paradaiz, listovi spinata, listovi salate, i ostalo sezonsko voce i povrce, suve sljive, suve smokve...
TO JE ODPRILIKE HRANA KOJU DAJEM SVOJIM KANARINCIMA DA MI BUDU ZDRAVI I SRECNI...

POZDRAV !!!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 13 Mar 2012, 20:32

bili ::
Da li je neko imao slučaj da mu se upare kanarinci u ovo doba ,napolju.Jedna
kanarinka mi je počela da pravi gnezdo početkom meseca,prvo nisam znao sta da radim ali sam onda odlučio da ostavim nju i jednog kanarinca a ostale da prebacim u drugi objekat. Počeo sam da ih usiljavam sa jajčamom i fertivitom.Pre neki dan je napravila gnezdo zajedno sa muzijakom .Danas mi je snela drugo jaje,jaja menjam.zanima me kakve su šanse da nešto bude zbog niske temperadure.Naravno tu je pitanje u kom je stepenu usiljen i mužjak.Inače mužjak je jurio ženkicu.Kanarinci su hranjeni običnom mešavinom za kanarince,neznam kao je došlo do preranog ussiljena.

Pogledaj klip kod našeg Slavka Jovanovića kako se kanarinci izležu na -10 stepeni
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Biram ženu za kućnog ljubimca   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyFri 16 Mar 2012, 01:39

Razmišljam da ovoj mojoj "sovi" sa avatara nabavim ženu/devojku. Videh na brzinu da je genetika/selekcija kod kanarinaca bojaša debelo štivo pa bih da skratim dumanje molio da mi u izboru pomognete.
Čisto sumnjam da moj kanarinac kakav je kljajkav može da skoči na ženku jer i stajalicu često promaši ali nek se bar druže.
Inače, peva vredno, lepo, ima svoje favorit ture koje forsira po pola minute i više, pa mislim da je možda ispao i iz neke kombinacije sa pevačima.
Hvala!
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyFri 16 Mar 2012, 10:39

NAJBOLJE JE DA MU NABAVIS ZENKU NJEGOVE VRSTE-BOJE STO NIJE PROBLEM NA OVIM PROSTORIMA...

A STO SE TICE SKOKOVA TU TI JE NAJBITNIJA SAMA PRIPREMA, JER AKO KANARINKA NIJE SPREMNA ZA PARENJE TU NI POTPUNO ZDRAV KANARINAC NE MOZE NISTA MA KOLIKO BIO USILJEN ZA PARENJE...

MADA SVE IMAS VEC OPISANO NA OVOM FORUMU U POSTOVIMA STARIJIH CLANOVA-ODGAJIVACA PA ODVOJI MALO VREMENA DA GA PRELISTAS, JER ZAISTA I LAIK MOZE DA SE VRHUNSKI EDUKUJE MATERIJALOM ZA UZGOJ I CUVANJE KANARINACA KOJI JE PREDOCEN SVIM CLANOVIMA OVOG FORUMA...

POZDRAV !!!
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptySat 17 Mar 2012, 01:44

crnitica ::
Pozdravi i tebi CrnaTico, znaš više me privlači pesma kod ptica od izgleda pa sam smislo da ga možda uparim sa nekim pevačem/icom, tako nešto i nisam viđao na forumu /moguce da mi je promaklo/, a verovatno je neko radio.

Назад на врх Go down
bili
Član
Član



Број порука : 74
Join date : 08.10.2010
Age : 51
Локација : Krusevac

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyMon 19 Mar 2012, 22:25

ludi sta da radim izcupao sam kanarincu tri pera iz repa sa vratancima od kaveza.Prilimkom zatvaranja istih.Dali ce to uticati na negovo parenje koje bi trebalo da se desi za nekoliko dana.Inace on se ponasa isto kao i pre nemilog dogadjaja.Sta da radim.
Pozdrav i hvala
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyMon 19 Mar 2012, 22:55

bili ::
ludi sta da radim izcupao sam kanarincu tri pera iz repa sa vratancima od kaveza.Prilimkom zatvaranja istih.Dali ce to uticati na negovo parenje koje bi trebalo da se desi za nekoliko dana.Inace on se ponasa isto kao i pre nemilog dogadjaja.Sta da radim.
Pozdrav i hvala
sve isto radi samo bez cupanja perija i bice sve uredu
Назад на врх Go down
bili
Član
Član



Број порука : 74
Join date : 08.10.2010
Age : 51
Локација : Krusevac

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 20 Mar 2012, 22:40

Slucajno sam vratancima zaglavio rep kanarinca i kad je on poleteo ka zenki ostao je bez nekoliko pera.Ovo mi se nije do sad dogadjalo.Kanarinac se ponasa normalno ,valjda ce pariti zenku ,ovih dana.Pozdrav
Назад на врх Go down
bili
Član
Član



Број порука : 74
Join date : 08.10.2010
Age : 51
Локација : Krusevac

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 20 Mar 2012, 22:46

Imam jos jedno pitanje za sada .Koliko cesto kanarinka treba da ustaje iz gnezda u toku lezanjaj da bi se hranila i ostalo.Odprilike,ovo je prvo lezanje do sada.
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 20 Mar 2012, 23:21

I MENI JE PRVO LEGLO U ZIVOTU I SAD ZA SAD SVE DOBRO IDE, A STO SE TICE LEZANJA NA JAJIMA SAMO NEMOJ DA UZNEMIRAVAS PTICU I PUNO CACKAS OKO NJE JER MOZE DA SE OSETI UGROZENOM I NAPUSTI GNEZDO (prestane da lezi na jajima) TI SAMO OBEZBEDI DA PTICA IMA DOVOLJNO HRANE I VODE U KAVEZU, A PTICA CE SAMA DA USTANE KAD OSETI GLAD I ZEDJ I SAMA DA SE VRATI U GNEZDO...

I MORAS DA IMAS U PROSTORIJI GDE TI JE PTICA PREKO CELE NOCI NEKO PRIGUSENO SVETLO, AKO BI SE PTICA UZNEMIRILA I IZASLA IZ GNEZDA DA SE VIDI VRATITI U NJEGA, KAKO NEBI PEKO NOCI OSTALA VAN GNEZDA I KAKO NEBI DOSLO DO ZAHLADJENJA JAJA.... POZDRAV !!!
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyWed 21 Mar 2012, 18:18

Zna li neko koje boje budu potomci od TIMBRADO muzijaka i zute MALINO zenke kanarinca, dali su sareni sa jakim bojama ili budu mrljave boje ?
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyWed 21 Mar 2012, 22:57

crnitica ::
Zna li neko koje boje budu potomci od TIMBRADO muzijaka i zute MALINO zenke kanarinca, dali su sareni sa jakim bojama ili budu mrljave boje ?
prvo nam reci koje je boje muzijak ako je zeleni velike su mogucnosti da mladi budu sareni ali mislim da ce preovladavat zelena boja
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyThu 22 Mar 2012, 02:37

kanarinka je cisto zuta ne intenzivna, a muzijak je timbrado kao vrabac samo ima narandzast stomak (stomak boje mrkve)...jebem li ga...
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyThu 22 Mar 2012, 09:21

crnitica ::
Zna li neko koje boje budu potomci od TIMBRADO muzijaka i zute MALINO zenke kanarinca, dali su sareni sa jakim bojama ili budu mrljave boje ?

Parenjem zelene i zute boje dobices sarene ptice (zeleno-zute). Mogu biti pretezno zuti, a takodje i pretezno zeleni, to ces videti kad dobijes mlade. Ali ja bih nesto drugo da prokomentarisem:

Citam dole u sledecem tvom postu da ti je Timbrado muzijak na stomaku narandzaste boje.

Druze, taj koji ti ga je prodao kao Timbradosa, taj te je veoma prevario. Ne postoji Timbrado koji se javlja u crvenoj ili narandzastoj boji. Ovo vazi i za Malinoe i za Harcere. Kanarinci pesme se javljaju u svim bijama sem crvene, iz razloga sto su crveni kanarinci NAJLOSIJI pevaci.

A u ostalom i da je cist Timbrado, pesma parenjem Timbrado x Malino je ne definisana i ne zvuci na nista. Ako trazis pesmu, onda moras pariti rasne ptice, a ne mesati ih sa nekim drugim pevacima ili bojasima.

Poz
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyThu 22 Mar 2012, 14:50

Ja ti se bas nesto ne razumijem u kanarince, ali moj timbrado je isti kao kanarinac na slici tvog profila i nemam zenku vec samo muzijaka timbradora tako da ga parim sa zutom kanarinkom jer imam samo njih dvoje...

a ovdje u banjaluci nisam primetio da ima negde da se kupi dobra i rasna ptica, imam oglas za kucne ljubimce na kojem trazim da kupim cisto bele kanarince i oglas mi stoji vec dugo a da niko nema te ptice i da se ne javlja...

znas li nekog da je iz banjaluke koji prodaje mlade rasne ptice u paru da mi ga preporucis ?
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyThu 22 Mar 2012, 15:09

crnitica ::
Ja ti se bas nesto ne razumijem u kanarince, ali moj timbrado je isti kao kanarinac na slici tvog profila i nemam zenku vec samo muzijaka timbradora tako da ga parim sa zutom kanarinkom jer imam samo njih dvoje...

a ovdje u banjaluci nisam primetio da ima negde da se kupi dobra i rasna ptica, imam oglas za kucne ljubimce na kojem trazim da kupim cisto bele kanarince i oglas mi stoji vec dugo a da niko nema te ptice i da se ne javlja...

znas li nekog da je iz banjaluke koji prodaje mlade rasne ptice u paru da mi ga preporucis ?

Meni koliko je poznato na prostoru BiH, Srbije i Makedonije nema nikog koju uzgaja Timbrado kanarince. Svaki zeleni obican bojas lici na Timbradosa, pa ih mozda ljudi (prevaranti) prodaju kao Timbradosa. Odakle si nabavio tog "Timbradosa"??? Voleo bih bas da ga cujem, pa ako je moguce postavi jedan klip sa njim!?

Sto se tice belih kanarinaca, moras znati da beli kanarinci ne mogu sami da proizvedu Vitamin A, tako da im redovno (2x nedljno) moras obezbediti hranu koja sadrzi pretezno taj vitamin, ili im preko pojilice davati neki preparat Vitamina A.`

Rado bih ti pomogao, ali ja ne poznajem nikog od uzgajivaca belih kanarinac na podrucju Banja Luke i okoline, ali ako ti se do sad nije niko javio, onda verovatno nema nikog ko ih uzgaja. Potrazi ovde na forumu.

Poz
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyThu 22 Mar 2012, 15:30

ja sam svog " timbrado " kanarinca kupio od jednog osamdesetpetogodisnjaka koji uzgaja razne vrste ptica pevacica kako on kaze vec pedeset godina...
ispricao mi je da taj " timbrado " kojeg je meni prodao vuce poreklo ptice koju je kupio (tri para)1972 negdje na sajmu ptica u austriji i da je taj kanarinac direktan potomak tog sa sajma jer je svake godine ostavljao po dva para za rasplod...

ako on laze mene a ne vjerujem, onda i ja lazem tebe da je moj kanarinac timbrado...

a cim sam usao u prostoriju kod njega gde drzi ptice rekao mi je da mi u ocima vidi da volim ptice i dao mi ga je djabe, a kako nije imao zenki te vrste za prodaju kupio sam zutu zenku naknadno... inace prstenovan je prstenom 2011god.
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptySun 25 Mar 2012, 15:35

Mote li neko da mi kaze nakon koliko po izleganju mladih kanarinaca oni progledaju i dobijaju perje ???
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 EmptyTue 27 Mar 2012, 10:34

Imam dva mlada kanarinca koji su se izlegli 19.marta i danas im je osmi dan, progledali su i lepo napreduju... interesuje me kad ce dobiti perje Question
Назад на врх Go down
Sponsored content





UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 9 Empty

Назад на врх Go down
 
UZGOJ KANARINACA
Назад на врх 
Страна 9 of 13Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Parenje Kanarinaca
» karike kod kanarinaca
» Uzgoj rozela

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: