PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Podvrste štiglića - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Podvrste štiglića - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Podvrste štiglića - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Podvrste štiglića - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Podvrste štiglića - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Podvrste štiglića - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Podvrste štiglića

Go down 
+37
Drogba
žako
orhan galo
delijovan
lakiso
slavishab
Furla
Mica Vasic
diskus
voja_ilic
Ivica
ulicni hodac
špeleƱ
StefanCvetanovic
jagodan
zoran ptice pjevice
ralevulcan
Capricornus
Steva
Gost
gost1
alann
tuzlak
belobradi
kima
pticar nis
stiglic
saso78
Dax BG
Zika
Бане
bogdanik
ticar
Drle
sasha
Milan
Sokoly
41 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АуторПорука
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 05:48

interesantno je da još nitko nije spomenuo bijeloglavog kao što sam ja uhvatio,čuo sam se danas s jednim kolegom iz gospića i kaže da su uhvatili još jednog takvog prije par nedjelja.

bijela glava sa par crvenih točkica,bijela boja prelazi po leđima i prsima kao kod goluba ona šarena boja.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 10:08

Imas li sliku Ticar da vidimo? Cini se vrlo zanimljiva ptica.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 12:10

ticar ::
interesantno je da još nitko nije spomenuo bijeloglavog kao što sam ja uhvatio,čuo sam se danas s jednim kolegom iz gospića i kaže da su uhvatili još jednog takvog prije par nedjelja.

bijela glava sa par crvenih točkica,bijela boja prelazi po leđima i prsima kao kod goluba ona šarena boja.

Da ne liči možda na ovog:

Podvrste štiglića - Page 5 Beloglavi
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 15:05

tako nešto samo što je bijela po leđima i prsima bila ravnomjerno raspoređena kao kod goluba ona šarena boja
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 15:23

I mene bi zanimalo da čujem uzroke zbog kojih ptica ima ovakva obeležja. scratch
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 16:05

ticar ::
tako nešto samo što je bijela po leđima i prsima bila ravnomjerno raspoređena kao kod goluba ona šarena boja
Ajde slike !
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 19:15

Milan ::
ticar ::
tako nešto samo što je bijela po leđima i prsima bila ravnomjerno raspoređena kao kod goluba ona šarena boja
Ajde slike !

a kad sam ja to uhvatio milane ima bar 7-8 godina.krepala je kod jednog tičara odma sutr dan.
Назад на врх Go down
Capricornus
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 10.12.2009
Age : 64
Локација : Subotica

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 19:56

ticar ::
neće da mi postavi sliku a nemogu brisati post niti ga urediti.

oce samo nikada ne stavljaj url uvik postavi direct link. i imas ovde ikonicu sliku .kliknes na nju i zalepis link koji si kopirao sa imageshack ili nekog drugog uploadera .

evo ovako

Podvrste štiglića - Page 5 Goldfinchcaniceps
Назад на врх Go down
http://putdoljubavi.4umer.net
Capricornus
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 10.12.2009
Age : 64
Локација : Subotica

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 20:26

Назад на врх Go down
http://putdoljubavi.4umer.net
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 20:32

Sa kim imamo cast? Hoces da nam se predstavis u odgovarajucoj temi i popunis profil. Vidim da imas iskustvo sa forumovima.
Назад на врх Go down
Capricornus
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 10.12.2009
Age : 64
Локација : Subotica

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 10 Dec 2009, 20:46

evo jos malo za ljubitelje stiglinaca.



ako nekome treba pomoc oko postavljanja videa sa youtube recite postavicu korake ovde pa da mozete malo obogatiti stranice ove predivne teme.

imacu pitanja vezana za ove ptice cim usisam sobu.Zena naredila i sta se tu moze , ja papucic pa moram he-he-he.
za nekoliko minuta stizem . Podvrste štiglića - Page 5 Icon_santa
Назад на врх Go down
http://putdoljubavi.4umer.net
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Sivoglavi stiglic   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 22 Feb 2010, 00:22

Evo jedne slicice sivoglavog stiglica. Zivi u Kini a slike sam dobio od prijatelja iz SuboticePodvrste štiglića - Page 5 Norbisivoglavistiglic01
Назад на врх Go down
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Sivoglavi stiglic   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 22 Feb 2010, 01:07

Otvorio sam i ovu rubliku kao i rubliku o Himalajskom kringlovu jer je sivoglavi stiglic posebna vrsta stiglica koja zivi u Kini. Dakle nije ni podvrsta ni mutacija. Ovih dana ce biti josh slicica Smile .
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 22 Feb 2010, 02:30

Stvarno interesantna ptica. Rekao bi da je ovo na slici ženka u pitanju. Da li ih ima negde kod nas? Mislim kod nekog odgaivača.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 22 Feb 2010, 02:36

extra ptica.
eh da mi je doći do jednog.

imali taj prijatelj u Subotici primerke?
Назад на врх Go down
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Sivoglavi   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 22 Feb 2010, 10:53

Sasa, slazem se, primerci su prelepi a i tebi i Mikiju odgovor. Taj moj prijatelj iz Subotice je ove slike dobio od nekog njegovog prijatelja iz Madjarske koji ih inace izvodi i ja cu da rezervisem 2,3 para (a kada imam ja imacete i vi) samo da sve ide kako treba Smile. Pozz!
Назад на врх Go down
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Sivoglavi   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 22 Feb 2010, 10:59

A dok ne stignu, evo josh malo slicica Smile Podvrste štiglića - Page 5 Stiglic004Podvrste štiglića - Page 5 Stiglic001
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 22 Feb 2010, 11:51

Super su slike.Ja sam imao prije nekoliko godina par, kupljene u Njemackoj. Namjeravam ih ponovo uzimati pa eto ako se mogu rezervisati uzeo bi 2 para. Ti vidi sa tim Madjarom!!
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Sivoglavi   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 22 Feb 2010, 12:11

Vazi Zoki. Rekao sam ako ja probijem led imace za sve. Pozdrav tebi i celoj Banja Luciiiiiii !!!!!!!!!!!!
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 22 Feb 2010, 12:14

Ok radi na tome! Pozdravi mi kolegu kosarkasa Glisovica ako ga poznajes Basketball
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyThu 04 Mar 2010, 01:37

pre par godina sam imao himalajske stiglice,ptice su jako zanimljive i lepo pevaju pesma im se dosta razlikuje od nasih stiglica po meni je mnogo lepsa
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
jagodan
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 07.11.2010
Age : 40
Локација : Vranje

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptySun 07 Nov 2010, 23:04

Podvrste štiglića - Page 5 Imag0006q.th

Uploaded with ImageShack.us
Ovog stiglica imam dve nedelje pa me interesuje koja podvrsta je u pitanju?Jer je veoma krupan ima nekih 15.5 cm.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 08 Nov 2010, 00:52

Furlan ili c.c carduelis. U pitanju je uhvaćena ptica iz prirode. Ako ti je neko prodao kao odgojenu znaj da ne govori istinu.
Назад на врх Go down
jagodan
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 07.11.2010
Age : 40
Локација : Vranje

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyMon 08 Nov 2010, 01:02

Ne ne niko mi nije prodao sam sam je uhvatio xexe i pravo da vam kazem bio sam zapanjen velicinom.Jer cuvam stiglice od svoje 7 godine i do sada mi se nije desilo da uhvatim tako ogromnog stilica.Ima jake boje i ciste.
Назад на врх Go down
StefanCvetanovic
Posetilac
Posetilac
StefanCvetanovic


Број порука : 9
Join date : 09.12.2010
Age : 31
Локација : Nis

Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 EmptyFri 10 Dec 2010, 14:10

Milan ::
Kako gledam ovu mapu jasnije su mi neke stvari oko pesme štiglića. Ispade tačno da u italiji i HR ima druge vrste štiglića dok su naši isti sa Makedonijom i BIH
Meni je deda objasnio,da nekada davno,kada si mogao cuvati stiglicu,te tzv.italijanske,bile su dosta kruonije od nasih,tj.vecina pticara ih je popularno nazivala bambulji!! Laughing
Назад на врх Go down
Sponsored content





Podvrste štiglića - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Podvrste štiglića   Podvrste štiglića - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
Podvrste štiglića
Назад на врх 
Страна 5 of 8Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Furlan / Major
» ponasanje stiglica
» pol stiglice

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: