PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA

Go down 
+18
Gost
Ivica
milos0205
Canary Martin
sasaznas
Boban
Бане
kumca
pticar nis
ticar
bogdanik
Danijelvr
Milan
Steva
alexandar
IgorSO
Zika
gost1
22 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3
АуторПорука
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyMon 21 Dec 2009, 18:59

milos0205 ::
Ovo je muzjak barem po stavu a rekao bi i po masci, koliko ga dugo imas ako je musko propevace
Kupio sam ga sa 2 meseca, a sada ima 10. Uzeo sam ga kao za zenku, ali jos letos je poceo da ispusta zvuke neuobicajene za zenku, pa sam posumnjao, ali...nemam toliko iskustva. Sada jos ne peva. Prema pjevu i nije kao za musko, ali po masku...
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyMon 21 Dec 2009, 19:39

Mada po stasu i masci dosta liči na mužijaka a s obzirom da nije propevao za 10 meseci, koliko kažeš da ima, onda je sigurno ženka. U tom uzrastu kanarinac mužijak mora da pusti glas.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyMon 21 Dec 2009, 20:07

SAŠA ::
Mada po stasu i masci dosta liči na mužijaka a s obzirom da nije propevao za 10 meseci, koliko kažeš da ima, onda je sigurno ženka. U tom uzrastu kanarinac mužijak mora da pusti glas.

ako je čisti mozaik onda je sigurno muško ali ako ti je neko prodao pticu koja je mješana sa mozaikom onda nemora značiti da je muško,
znači kod čistih mozaika ovo nemože proči za ženku nikako ali ako nije čisti mozaik...
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyMon 21 Dec 2009, 22:48

Ja imam muzjak .. i ima skoro godina dana i dalje ne peva .. Neznam stа da radim.. dajem mu jaje i drzim ga u posebnim kafez ali nikako da peva... Question
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyTue 22 Dec 2009, 00:10

Puno hvala svima na odgovorima!
Pozdrav!
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyTue 22 Dec 2009, 01:39

Canary Martin ::
Ja imam muzjak .. i ima skoro godina dana i dalje ne peva .. Neznam stа da radim.. dajem mu jaje i drzim ga u posebnim kafez ali nikako da peva... Question

Najverovatnije je da ti je ptica ugojena i da zato ne peva. Uhvati ga i pogledaj da li mu je zut stomak ako jeste onda je debeo i nece zbog toga da peva, naravno u tom slucaju sledi dijeta
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyTue 22 Dec 2009, 06:54

milos0205 ::
Canary Martin ::
Ja imam muzjak .. i ima skoro godina dana i dalje ne peva .. Neznam stа da radim.. dajem mu jaje i drzim ga u posebnim kafez ali nikako da peva... Question

Najverovatnije je da ti je ptica ugojena i da zato ne peva. Uhvati ga i pogledaj da li mu je zut stomak ako jeste onda je debeo i nece zbog toga da peva, naravno u tom slucaju sledi dijeta

najviše se dešava kod mozaika većinom lipokromnih da ne pjevaju,ma netreba on ni pjevati glavno da pari i da ima boju i stas,
Назад на врх Go down
vucjanacc
Član
Član



Број порука : 66
Join date : 15.03.2010
Age : 44
Локација : vucje

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyWed 07 Apr 2010, 14:51

Tek sad mi nista nije jasno po ovome sto procitah ispostavi se da nemoze se sa sigurnoscu kod mladih slavujara odrediti pol.Znaci ako bi hteo da kupim pticu od nekog,starpsti od mesec dana do tri-cetiri meseci on ladno moz da mi "uvali" kontra od onog sto mu trazim da kupim ako hoce,jer je kod tako mladih ptica naj pouzdanije i kao naj tacnije odsredjivanje dok su jos u gnezdu sto on verovatno prati(koja je cuturesta ptica Very Happy i koja zaleze a koja ne)
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyWed 07 Apr 2010, 16:54

slavujar je kanarinac pesme tako da sa nekih pet set mjeseci vec pjeva i tako da se moze tacno odrediti pol samo moras malo vremena provesti gledajuci ptice i vidjet ces
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: KANRINAC   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyWed 07 Apr 2010, 18:59

Da i ja koju o tome prozborim. Prosle godine sam nekako prd jesen kupio pticu misleci da je kanarinka bakarka. Medjutim veoma brzo mi se ucinilo da je to greska tj da je to mladi muzjak. Iako je ptica bila sitnija i zaista odavala utisak da je zenkica pocela je sramezljivo da pevusi. Elem da skratim, sada sam cak i pokusao da je parim sa kanarincem ali je bitkas bila neopisiva. Pticu sam danas odneo kod iskusnog odgajivaca i posto sam mu objasnio da je ptica siljena 10-tak dana i posto je uzeo u ruku i pogledao kaze da je 100% sigujran da rec o mladom muzjaku. Ja sam se talkodje sa njim slozio. Rekao mi je da nastavim sa siljenjem i da cu za jos 10-tak dana sigurmno znati da li je muzjak ili zenka. Ili ce da snese jaje ili ce da pari. U kavez sam mu ubacio bastarku koju namerav da koristim kao dadilju.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyThu 27 Oct 2011, 19:27

Odabrao sam ovu temu za moje pitanje jer mi se cinilo kao najprikladnije mesto.

Elem, u kasno prolece ove godine nabavio sam jednu pticu, mladog muzjaka. Drzanje muzjaka, konstitucija takodje. Poceo je da sklepa neke strofice u starosti od par meseci i ja sam bio ubedjen da je muzjak.
Sa jos par odabranih mladih muzjaka iz mog odgoja, podvrgnuo sam ga skolovanju. Sta se desavalo, u mom dosadasnjem iskustvu ptica starosti tri meseca mi je vec uveliko cavrljala, neka intenzivnije neka slabije. Ovaj muzjak je tek u startu malo 'drobio' nesto, i onda je nastao muk. Druga dva kanarinca su iz dana u dan napredovala, a on postao kao zaliven. Da naglasim, ono sto je pevao u pocetku je bilo dosta glasno i ja i dalje verujem da se radi o muzjaku.
Mala je mogucnost da je zenka, a ono sto me zanima je da li postoji mogucnost da muzjak prosto bude corak, da ne zapeva? Ili da li je moguce da krene sa pesmom, 'prelomi' tek tamo kod jedne godine starosti ili kasnije?
Prvi put se srecem sa ovakvim slucajem.
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyThu 27 Oct 2011, 22:50

korbach ::
Odabrao sam ovu temu za moje pitanje jer mi se cinilo kao najprikladnije mesto.

Elem, u kasno prolece ove godine nabavio sam jednu pticu, mladog muzjaka. Drzanje muzjaka, konstitucija takodje. Poceo je da sklepa neke strofice u starosti od par meseci i ja sam bio ubedjen da je muzjak.
Sa jos par odabranih mladih muzjaka iz mog odgoja, podvrgnuo sam ga skolovanju. Sta se desavalo, u mom dosadasnjem iskustvu ptica starosti tri meseca mi je vec uveliko cavrljala, neka intenzivnije neka slabije. Ovaj muzjak je tek u startu malo 'drobio' nesto, i onda je nastao muk. Druga dva kanarinca su iz dana u dan napredovala, a on postao kao zaliven. Da naglasim, ono sto je pevao u pocetku je bilo dosta glasno i ja i dalje verujem da se radi o muzjaku.
Mala je mogucnost da je zenka, a ono sto me zanima je da li postoji mogucnost da muzjak prosto bude corak, da ne zapeva? Ili da li je moguce da krene sa pesmom, 'prelomi' tek tamo kod jedne godine starosti ili kasnije?
Prvi put se srecem sa ovakvim slucajem.

može i biti ženka,kod mene se znalo desiti da odaberem 15 ženki za parenje a neki budu muški,i obratno.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyFri 28 Oct 2011, 04:33

Za njega mi je i covek od koga sam uzeo tvrdio da je muzjak. U tom leglu su bila dve zenke i dva muzjaka [valjda], tacno se vizuelno mogao razlikovati pol. I kazem, ta pocetna pesma je bila muska. Zanima me da kakva vi iskustva imate sa tim, da muzjak odugovlaci sa pesmom. Nadam se i dalje da nije zenka.

Poz
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptyFri 28 Oct 2011, 16:08

korbach ::
Za njega mi je i covek od koga sam uzeo tvrdio da je muzjak. U tom leglu su bila dve zenke i dva muzjaka [valjda], tacno se vizuelno mogao razlikovati pol. I kazem, ta pocetna pesma je bila muska. Zanima me da kakva vi iskustva imate sa tim, da muzjak odugovlaci sa pesmom. Nadam se i dalje da nije zenka.

Poz

ne može se vizualno ništa vidjeti ukoliko ptice nisu mozaične.znaći na oko nema šanse da se vidi,i ženke pjevaju ali tiho,stoga ako već sad ne pjeva ili pjeva tiho to je ženka.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptySat 29 Oct 2011, 00:46

doctor 1 ::
korbach ::
Za njega mi je i covek od koga sam uzeo tvrdio da je muzjak. U tom leglu su bila dve zenke i dva muzjaka [valjda], tacno se vizuelno mogao razlikovati pol. I kazem, ta pocetna pesma je bila muska. Zanima me da kakva vi iskustva imate sa tim, da muzjak odugovlaci sa pesmom. Nadam se i dalje da nije zenka.

Poz

ne može se vizualno ništa vidjeti ukoliko ptice nisu mozaične.znaći na oko nema šanse da se vidi,i ženke pjevaju ali tiho,stoga ako već sad ne pjeva ili pjeva tiho to je ženka.

izvini prijatelju, ali to sto ti mislis da se ne moze vizuelno videti je li muzjak ili zenka, gresis.
verujem da se ovde radi o slavujaru (cim ga skoluje) i kod slavujara se vizuelno u tom dobu moze videti pol, narocito vizuelnim pregledom klaoke. Ali ako je pevao glasno, i ako je pritom (narodski receno) naduvao gusu sigurno je muzjak, mozda je zbog nekog stresa prestao sa pesmom, vanredno usao u perje ili jednostavno ptica nije kvalitetna. Dakle vrlo je moguce da je muzjak i da ce vremenom vratiti pesmu. Ali od skolovanja izgleda nema vajde, dizi ruke.

pozz
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptySat 29 Oct 2011, 03:46

E ovaj odgovor sam trazio. Don Miki, svi vizuelni pokazatelji nagovestavaju da se radi o muzjaku, a i kroz pracenje ptice se namece takav zakljucak. Ako se ipak na kraju pokaze da je zenka, bice to jedna opaka majka Very Happy
Stresova nije imao, mitarenje redovno i glatko. Inace je ptica toliko pitoma da jede iz ruke.

Sve u svemu, bakcem se s njim jer kao sto sam pomenuo ja ovako nesto jos nisam imao. U inat cu ga ostaviti i pokusati do kraja da ustanovim o cemu se radi.

Najvise me zanimalo to da li ptica moze biti u tolikoj meri losa, pa da se desi ovako nesto. Slusali smo svi razne price o Orfejima koji nece i nece a kad propevaju trese se kuca. Ko zna.

I da, naravno da se radi o slavujaru. Kanarinac je stvoren da bi pevao, ostalo je sporedno:D

Pozdrav
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptySat 29 Oct 2011, 18:46

hahaha, u tom slucaju, kada dodje vreme i usili se ako cucne zenka je, ako skace muzjak. Very Happy

sve najbolje druze. cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 EmptySat 29 Oct 2011, 20:56

DonMiki ::
hahaha, u tom slucaju, kada dodje vreme i usili se ako cucne zenka je, ako skace muzjak. Very Happy

sve najbolje druze. cheers

Zivi bili pa videli. cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA   MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
MUZJAK-ZENKA KOD KANARINACA
Назад на врх 
Страна 3 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» mužjak ili ženka?
» Dali je ovo muzjak ili zenka
» MUZJAK-ZENKA KOD BASTARDA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: