PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Hrana za kanarince EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Hrana za kanarince EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Hrana za kanarince EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Hrana za kanarince EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Hrana za kanarince EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Hrana za kanarince EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Hrana za kanarince EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Hrana za kanarince EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Hrana za kanarince EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Hrana za kanarince EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Hrana za kanarince EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Hrana za kanarince EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Hrana za kanarince EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Hrana za kanarince EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Hrana za kanarince EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Hrana za kanarince EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Hrana za kanarince EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Hrana za kanarince EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Hrana za kanarince EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Hrana za kanarince

Go down 
+15
sasaznas
ticar
cirkovi
saša vr
Milan
Ivan_Nish
bogdanik
sestoperac
Danijelvr
Petar
Luckyboy
milos0205
Zika
Laza
Steva
19 posters
Иди на страну : 1, 2, 3  Next
АуторПорука
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySun 10 May 2009, 22:44

Koju hranu koristite za kanarince i divlje ptice? Kupujete li gotovu ili pravite sopstvenu mesavinu?
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySun 10 May 2009, 22:46

u vise navrata pisao da koristim skalarev mix za sumske ptice... nije los
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySun 10 May 2009, 22:47

A za kanarince?
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySun 10 May 2009, 22:48

nemam kanarince ali kada sam ih imao isti proizvodjac, samo drugi mix za kanarince, nije ni jeftina, 300 dinara kilo izadje
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySun 10 May 2009, 22:50

Stvarno ozbiljna cena... Cija je to hrana?
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySun 10 May 2009, 23:03

firma se zove skalar, gornji milanovac
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySun 10 May 2009, 23:15

Hvala Lazo na informacijama. Nadam se da ce i ostali dati odgovor u ovoj temi, jer me ovo stvarno interesuje.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 00:32

Pola Srbije se maltene sada bavi pakovanjem i prodajomsemena za ptice i znani i neznani.To sto rade neka rade,nabavljaju u Vojvodini,Madjarskoj i jos nekim zemljama vece kolicine semena pa ona prema nekim svojim receptima miksuju seme za prodaju.E onda nastupaju za kupce problemi odnosno nas pticare.Mesano seme za kanarince,to nije nista novo,mora da sadrzi bar priblizne procente odredjenih semena i do tih procenata se doslo putem dugogodisnjih istrazivanja na zapadu kako koliko vrsta semena tako i koliko procenata pojedinog semenja.Ovde se radi na sistem jeftinoce,trpaj puno necega sto je jeftino i pomalo onoga sto je skupo.Nazalost u jurnjavi za zaradom i to preko noci dogadjaju se ovakve stvari cime su ostecene najvise ptice ljubimci.Znaci obicnom smrtniku ostaje da kupi ili uvozno seme koje je relativno dobrog kvaliteta ili nase seme koje je pakovano sa varijantom jeftinoce.Uvozno seme 300 grama da ne pominjem markyu radi reklame je preko 300 dinara znaci 1kg je oko 1000 dinara i to je preskupo za nase uslove pogotovo ako covek ima vise ptica i ostaje nase domace seme Sombor koje je i dalje odlicnog kvaliteta i koje ja koristim u ishrani ptica kako divljih tako i kanarinaca.Pakuje nesto Cacak pa G.Milanovac da ne pomi njem ime firmi,pa dosta privatnika iz Vojvodine skoro iz svih mesta i niko ti ne garantuje kvalitet semena pa cak niti dali je zaprasivano.Ovo nije nikakva reklama vec pomoc pri izboruhrane za vase pticedragi moji pticari....... Smile Smile Smile
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 01:04

e sad ce Steva da pita koja je najbolja mesavina a ja cu da kazem da to sve zavisi za koju pticu i u kom periodu, da li se mitari, gnezdi itd....
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 09:55

Ne Lazo, necu da pitam koja je mesavina najbolja za ptice, jer to znam. Ovu temu sam otvorio iskljucivo zbog toga jer me interesovalo od koje firme kupujete hranu. Da li koristite Belgijske, Nemacke, nasu Somborsku... ili od nekih privatnika.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 10:00

Nejasno sam pitanje postavio na pocetku teme. Zanima me samo od koje firme koristite hranu?
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 10:31

Belgijsku hranu koristim vec 3 godine i zadovoljan sam snjom, medjutim zadnja tura je ocajna sitno seme lomljeno nejedu ga ptice kao prosle ture, za te pare preskupo
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 50
Локација : Smed.Palanka

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 16:55

Ja sam do sada koristio Belgijsku hranu 'King",a sada zbog finansija sam kupio Zivinostok No
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 16:57

King sam i ja koristio pre par godina. Sada imam ponudu za somborsku hranu, koja stize na kucnu adresu.
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 18:08

I ja koristim Somborsku,i uvek koristio i uvek cu koristiti.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 18:24

Petre, koliko je cena te somborske? Ja imam ponudu 10 kila - 850 dinara i donose kuci.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 19:33

To je vise nego povoljna cena i odlucio si se za pravu hranu odnosno pravog proizvodjaca........ Smile
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 21:11

Kakav je sastav semena i moze li se doci do njih Question mozes i na pm da mi odgovoris ako ti je bolje tako
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyMon 11 May 2009, 21:42

Po meni je jeftina 25kg 2000 din.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyTue 12 May 2009, 07:13

OK, hvala na savetima. Danas cu naruciti, pa javljam utiske. Very Happy
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyWed 13 May 2009, 17:10

Luckyboy ::
Ja sam do sada koristio Belgijsku hranu 'King",a sada zbog finansija sam kupio Zivinostok No

Ova somborska o kojoj sam pricao je upravo Zivinostok, danas sam ih zvao pa sam se raspitao. Lucky, kako si zadovoljan ovom hranom?
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 50
Локација : Smed.Palanka

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptyWed 13 May 2009, 17:48

Hrana kao hrana je ok,ali za mene nije,odnosno moje ptice repicu jedu u krajnjoj nuzdi,a u zivinostoku je ima puno,pa dosta bacam.Cista je ,uvek je istog kvaliteta,mada u ovoj turi konoplja je ogromna lol!
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySat 12 Sep 2009, 14:11

Belgiska je po meni najbolja, pocevsi od cistoce pa do kvaliteta i punoce semena. Ali je ona dosta skupla pa mnogi od nas nisu u stanju da takvo zadovoljstvo priuste pticama. Ja semensku hranu uzimam od Akana iz Zemuna, a sto se tice kvaliteta dosta je dobra samo je nekad malo prljavija tj. ima malo prasine u njoj ali nije strasno i to se retko desava.Uz tu hranu uzimam i orginal Belgisku konoplju koja je dosta sitnija od ove nase i nigera pa po potrebi pojacavam i to mu dodje to. Pozdrav ...
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySat 12 Sep 2009, 16:15

IZ Vranja dolazis kod Akana ili ti on salje nekako?
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince EmptySat 12 Sep 2009, 17:09

Bio sam kod njega cisto onako da ga upoznam, a inace on mi sale i saradjujemo vise od sest godina. A jesi ti tu negde blizu njega? Pozdrav...
Назад на врх Go down
Sponsored content





Hrana za kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Hrana za kanarince   Hrana za kanarince Empty

Назад на врх Go down
 
Hrana za kanarince
Назад на врх 
Страна 1 of 3Иди на страну : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Eggfood, meka hrana, jajčana hrana, patišpanji za ishranu ptica
» ISPRAVNOST HRANE
» hrana za svastojede

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: ISHRANA I NEGA PTICA-
Скочи на: